2020 Rugpjūčio 14 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Lomius atakuoja daržo siaubūnai – šliužai

  • Įkelta: 2020-07-10

Vis daugiau žmonių savo sodybose ir ūkiuose pastebi apsigyvenusius šliužus, keliančius ne tik  pasišlykštėjimą, bet ir rimtą galvos skausmą dėl niokojamo derliaus. Šįkart pagalbos kovojant su šiais nemaloniais padarais šaukiasi Lomių bendruomenė. Savivaldybė pagalbos šauksmą išgirdo ir žada padėti.

Viena tauragiškė, kuriai dažnai tenka važiuoti pro Lomius, pasakoja pastebėjusi, kad ko gero populiariausia kaimo parduotuvės preke tapo druska. Ji vis stebėdavosi, kad lomiškiams tiek jos reikia. O kai kartą pasidomėjo, išgirdo, kad kaimo žmonės taip bando kovoti su kaimą atakuojančiais invaziniais gyviais – šliužais.

Kaimo bendruomenės „Lomiai“ pirmininkė Elena Bazinienė patvirtina: iš tiesų Lomiai kenčia nuo šliužų.

– Žiema buvo šilta, tie gyviai neiššalo, tad dabar jų gausybė. Jie tokie panašūs į sraiges, tik be namelio. Jie naktiniai gyviai: dieną, kai karšta ir saulėta, jų nepamatysi, o štai rytą jų pilna. Ypač jei būna paliję. Pavyzdžiui, šįryt išeinu iš laiptinės – jų pilna, turi žiūrėti, kur koją padėti. Siaubas! – pasakoja ji.

Kita Lomiuose sodybą turinti moteris šliužų invaziją patvirtina. Pasak jos, nepageidaujamus gyvius kaimo gyventojai pastebėjo prieš ketverius ar penkerius metus. Iš pradžių sako matydavę vos vieną kitą, todėl pernelyg dėmesio nekreipė. Susirūpino pernai, kai darže ir jo pakraščiuose šliužus ėmė skaičiuoti dešimtimis. Moteris pasakoja, kad žmonės visaip bando su jais kovoti, tačiau naudos mažai. Antai jos kaimynui šliužai ypač apniko braškes.

Bendruomenės pirmininkė pasakoja, kad šie gyviai – invaziniai, jie atkeliavo į Lietuvą iš kitur – galbūt su žeme, kurią perkame maišais, su augalais, su senais baldais. Jie prideda kiaušinėlių ir čia jie išsirita. Ir labai sparčiai plinta. Antai Batakiai, sako, tokių gyvių nematę, o štai Lomiuose per kaimą teka Šunijos upelis, tai už jo pernai dar jų nebuvo, o šiemet jau pilna.

– Pernai buvau savo miškely grybauti, kai pamačiau, ir už galvos susigriebiau  – kiek jų miškuose! – aimanuoja moteris. – Tiesiog vienas prie kito, ir grybus graužia, ir samanas, ir kiškio kopūstus – viską. Anksčiau dar rinkdavau juos iš daržo, bet po to, kai grįžau iš miško, – rankos nusviro. Vieninteliai, ko neėda, – česnakai. Iš pradžių galvojom, kad ir serenčiai jiems nepatinka – jų kvapas savotiškas. Bet prie kultūros namų buvo jų prisodinta, žiūriu, visi nuėsti. Ir jokios išeities nėra, tik naikinti juos chemija. „Žalioj stotelėj“ perkam tokius mėlynus grūdelius specialiai šliužų naikinimui. Bet 100 g kainuoja 6 eurai. Tai kaži kiek neprisipirksi, – teigia moteris.

Savo sodybose, pasak E. Bazinienės, žmonės visokiais būdais bando su jais kovoti – rinkti, barstyti druska, statyti gaudykles – butelius su rūgstančiu alumi, tačiau jie žaibiškai prisitaiko ir nieko nebijo.

– O ten, kur jų niekas nenaikina, bendrose kaimo erdvėse – aplink kultūros namus, prie bendruomenės namų, aikštynuose – tie siaubūnai tiesiog karaliauja. Tiesiog  nebežinom, ką daryti. Užtat ir kreipėmės į savivaldybę, – pasakojo E. Bazinienė.

Paklaustas, ar sulauks Lomiai paramos kovoje su invaziniais gyviais, mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius atsakė, kad sulauks – jai skirta 1000 eurų.

Stovyklavimo sezonas – jau pačiame įkarštyje, ir vis daugiau žmonių traukia atgauti jėgas prie vandens. Į gamtą keliaujantys automobiliais turėtų atsiminti, kad bet kur nudrėbti savo transporto priemonės negalima. Akivaizdus pavyzdys – poilsiautojų prie Balskų užtvankos automobiliai, nepaisantys jokių draudimų. Saugaus eismo komisija gamtos nesaugančius žmones ketina tramdyti.

Nuo šiol Daugiabučių namų modernizavimo programos progresą Lietuvoje stebėti bus dar paprasčiau – visi aktualiausi duomenys apie įgyvendintus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių renovacijos projektus pateikti interaktyviame Lietuvos renovacijos žemėlapyje. Šią aplikaciją, bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukūrė Būsto energijos taupymo agentūra (BETA).

Šiandien vis labiau populiarėja sąmoningas atsitraukimas nuo socialinių tinklų, daugiau dėmesio skiriant gyvam bendravimui ir potyriams. Vis tik norintiems šią informacinę „dietą“ išbandyti, gali kilti sunkumų – kai kurių paskyrų, pavyzdžiui, „Instagram“, pačioje programėlėje ištrinti neįmanoma, tad teks keliauti į naršyklėms skirtą puslapį, o norint paslėpti profilį teks giliai naršyti programų nustatymuose. Kaip socialinių tinklų paskyras ištrinti lengviau, pasakoja „Bitės Profai“.

Panašu, kad sukčiai atrado naują pasipelnymo nišą – nusitaikė į „Smart-ID“ vartotojus. Bankai ir programėlės kūrėjai įspėja savo klientus būti atsargius. Sukčiai telefono SMS žinutėmis platina nuorodas, kurias paspaudę vartotojai prašomi suvesti prisijungimo kodus. Tai padariusieji netenka pinigų banko sąskaitose. Tauragės apskrityje nukentėjusiųjų dar nėra, bet Telšių rajone policija jau pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Žinia,  bus atnaujinama Laisvės gatvės asfalto danga, Jovarų mikrorajono gyventojus pradžiugino. Darbai jau vyksta, tačiau žmonės vis labiau nepatenkinti. Jie nerimauja, ar darbininkai taip ir paliks pernelyg aukštus bortelius, išardytus šaligatvius, o jų vietoje – krūvas žemių.

Praėjusią savaitę „Iššūkio žygį“ įveikęs Petras Kasanavičius gali pasigirti savo rankomis numynęs 100 kilometrų. Jaunas vyras nuo gimimo turi stuburo išvaržos traumą, tad sėdi neįgaliojo vežimėlyje. Ir į žygį jis leidosi būtent dviratį primenančiu neįgaliojo vežimėliu, velomobiliu, kuris kelionėje du kartus jį nuvylė. Sakote, žmonės tokie gimsta, stiprūs, nebijantys iššūkių? Nieko panašaus: į momentą, kai tampi gyvenimu patenkintu žmogumi, veda ilgas kovos su savo klaidingais įsitikinimais kelias, o kaip sako Petras, tas, kuris įveikia save – tampa nenugalimas. Apie viską atvirai Petras papasakojo „Tauragės žinioms“. Skaitykite!

Užsikrėtę jau šeštus metus Tauragėje organizuojamo tarptautinio festivalio dvasia, džiazo daigus Tauragėje leidžia ir vietiniai kolektyvai. Muzikantas, pedagogas, Arūnas Rakevičius kartu su įvairių muzikos instrumentų mokytojais jau trečius metus imasi gražios misijos suburti jaunuosius Tauragės talentus ir prisijungti prie džiazo šventės ne tik klausantis kviestinių kolektyvų, bet ir atliekant savo džiazines kompozicijas. Šį vakarą juos klausytojai išvys parke prie restorano-viešbučio „Banga“. Po jų pasirodys energingieji Latvijos bliuzo karaliai.

Energetikos ministerija pateikė derinimui tvarką dėl suskystintųjų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais. Numatoma, kad parama sieks iki 600 eurų. Ji bus skirta daugiabučio namo vidaus elektros ar dujų tinklų instaliacijai sutvarkyti ir viryklei įsigyti.

Tauragiškių pora, susiviliojusi valstybės pažadais remti įsigyjant pirmąjį būstą, liko su nuoskauda ir kartėliu. Kaip rašo „15min.lt“, valstybė, kaitaliojusi paramos sąlygas, šeimą paliko be paramos, ir tokių pavyzdžių gali būti ne vienas.

Antroje savaitės pusėje po truputį temperatūra kils aukščiau, tačiau dangus vis šliūkštels lietaus, pūs nemalonus vėjas.

Ketverius metus muzikos klubą „Rūsys“ valdęs Šarūnas Paulikas nusprendė šią veiklą perduoti jaunesniam įpėdiniui. Vyras teigia persiorientavęs į sveiką gyvenseną, daug laiko praleidžiantis pirtyje ir aktyviuose žygiuose, tad su naktiniu gyvenimu jam – nebe pakeliui. Užtat Vidas Metrikis, „Rūsyje“ anksčiau sukęsis virtuvėje, o tauragiškiams labiau pažįstamas kaip „Siaubo kambario“ organizatorius – kupinas entuziazmo. Perėmęs „Rūsį“ jis tikisi jį vėl paversti mėgstama vieta ne tik pasilinksminti, bet ir pavalgyti.

Kitąmet dešimtmetį švęsiančios Sungailiškių bendruomenės nariai pluša iš negailėdami jėgų – jie renovuoja seną daržinę, kurioje ketina įrengti klojimo teatro salę. Darbai vyksta sparčiai, tad įkurtuvės tikriausiai vyks laiku. Jos numatytos rudenį.

Lietuva planuoja įsigyti antivirusinio vaisto remdesiviro, skirto koronaviruso infekcijai (COVID-19 ligai) gydyti. Dalis suplanuoto vaisto kiekio bus perkama centralizuotai, t. y. kartu su kitomis Europos Sąjungos (ES) valstybėmis, kitą dalį Lietuva įsigys individualiai. Mūsų šalies poreikis yra daugiau nei 2,4 tūkst. ampulių remdesiviro, šiuo metu yra siekiama įsigyti kiek daugiau nei 700 ampulių.

Pilies aikštėje nuo ketvirtadienio karaliauja atrakcionai. Įrengtos trys karuselės ir du pripučiami batutai mažiems vaikams, vyresnieji gali pramogauti šokinėdami ant batutų su gumomis, aplankyti siaubo kambarį.

Nauja liepos savaitė startuoja atnešdama orų pokyčius. Kuriam laikui atsisveikinsime su aukštesnėmis vasariškomis temperatūromis. Lietuvoje įsivyraus gaivūs orai, tad pavargę nuo karščių džiaugsis galėdami atsipūsti.

Tauragės rajono savivaldybė nutarė pagerinti eismo efektyvumą ir užtikrinti eismo dalyvių saugumą prie Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos. Planuojama įrengti tris naujas eismo saugumo priemones J. Tumo-Vaižganto gatvėje: reguliuojamą perėją, mini žiedą ir pėsčiųjų saugumo salelę

Sekmadienį minėtos Mindaugo karūnavimo dienos proga visoje šalyje ir už jos ribų tautiečiai vieningai traukė Lietuvos himną. Nesnaudė ir Tauragės rajono bendruomenės, kas susibėgo spontaniškai numatę susitikimo vietą, organizuoti ir oficialūs susibūrimai.  

Vyras rastas šeštadienį, apie 18.20 val., Pagramančio miestelyje.

Tyrimas parodė, kad Lietuvos žmonės atostogas dažniau nei kitų Baltijos šalių gyventojai leidžia su partneriu ar sutuoktiniu, estai vis dažniau atostogauja su vaikais, latviai – renkasi giminaičių bei tėvų draugiją. Pastaraisiais metais Baltijos šalyse labiausiai sumažėjo po vieną atostogaujančių žmonių skaičius.

Internetinėje erdvėje plinta nuotaikingas politinės satyros laidos „Dviračio žinios“ muzikos klipas „Himnas Tauragei“. Jame aktoriai tauragietišku akcentu apdainuoja, kuo įžymus mūsų miestas.

Futbolo treneriu dvidešimt metų išdirbęs Andrius Bendikas pasitraukė iš futbolo akademijos bei klubo „Tauras“ veiklos. Treneris buvo vienas šios akademijos įkūrėjų. Kalbama, kad treneris dėl kažkokių priežasčių netikėtai tapo nebereikalingas. Pats treneris juokauja, kad galbūt laikas į pensiją.

Gamtos apsuptyje, visai šalia visų pamėgto Taurų nuotykių parko, rekonstruotame pastate, visai neseniai baigtas įrengti kotedžas gražiu pavadinimu „Taurų slėnis“. Jame – 7 butai. Susidomėjimo jais, pasak UAB „Taurų slėnis“ vadovo Laisvūno Ričkaus, netrūksta, jau kuriasi ir pirmieji gyventojai.

Prancūzijoje, Lessay trasoje tris dienas vyko intensyvūs „Unkorrupted“ komandos testai. Prancūziška komanda, kuriai šiemet atstovauja ir lietuvis Rokas Baciuška, tikisi gerų rezultatų šių metų Pasaulio čempionate.

Liepos 1 d. įsigaliojo naujas automobilių registracijos mokestis. Nors apie jį buvo skelbta seniai, lietuviai formalumus suskubo atlikti paskutinėmis dienomis. Vilniuje nuo ryto prie „Regitros“ padalinių nusidriekė milžiniškos eilės. Tauragėje, pasak „Regitros“ atstovų, srautai kontroliuojami, tačiau išankstinė registracija perpildyta, konsultacijų telefonas lūžta nuo skambučių.

 

Ketverius metus muzikos klubą „Rūsys“ valdęs Šarūnas Paulikas nusprendė šią veiklą perduoti jaunesniam įpėdiniui. Vyras teigia persiorientavęs į sveiką gyvenseną, daug laiko praleidžiantis pirtyje ir aktyviuose žygiuose, tad su naktiniu gyvenimu jam – nebe pakeliui. Naujasis savininkas, perėmęs „Rūsį“, tikisi jį vėl paversti mėgstama vieta ne tik pasilinksminti, bet ir pavalgyti. Kas jis, sužinosite atsivertę laikraštį.