2020 Rugpjūčio 14 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Asfaltuojamoje gatvėje – nerimas dėl bortelių ir šaligatvių

  • Įkelta: 2020-07-10
Laisvės gatvė. Simonos Valinčiūtės nuotrauka

Žinia,  bus atnaujinama Laisvės gatvės asfalto danga, Jovarų mikrorajono gyventojus pradžiugino. Darbai jau vyksta, tačiau žmonės vis labiau nepatenkinti. Jie nerimauja, ar darbininkai taip ir paliks pernelyg aukštus bortelius, išardytus šaligatvius, o jų vietoje – krūvas žemių.

Džiaugsmas, kad gatvės asfaltas bus atnaujintas, panašu, tęsėsi neilgai. Į „Tauragės žinias“ paskambinęs Laisvės gatvės gyventojas piktinosi, kad gatvėje jau kuris laikas niekas nebedirba, nors darbai tikrai nebaigti.

– Išasfaltuoti išasfaltavo, bet atvažiuokit, pažiūrėkit, kokios balos dabar po lietaus telkšo. Be to, bordiūrai vienur žemesni, kitur aukštesni, su mašina į kiemą įvažiuoti bus neįmanoma, – pasakojo vyriškis, – o šaligatvius išarė ir paliko, žemų krūvos suverstos – nei praeiti, bei dviračiu pravažiuoti... Tenka eiti važiuojamąja gatvės dalimi.

Kai vyriausybė pagal Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą skyrė dar 1,7 mln. Tauragės rajono gatvių asfaltavimui, Laisvės gatvei taisyti iš jų skirta 380 tūkst. eurų. Darbai pradėti birželio mėnesį ir bus baigti rudenį. 2018 m. patvirtintame gatvių eiliškumo sąraše ši gatvės įrašyta 26-uoju numeriu, o atnaujinti ją  nuspręsta todėl, kad visos kitos prieš ją esančios gatvės turėtų būti asfaltuojamos įrengiant nuotekų tinklus. To atlikti nebūtų spėta, nes lėšas reikia įsisavinti šiemet.

Pagal projektą planuojama išasfaltuoti daugiau nei 2 kilometrus Laisvės gatvės nuo Stoties g. iki Laisvės g. asfalto dangos pabaigos. Sutartis dėl gatvės remonto pasirašyta su UAB „Dunokai“.

UAB „Dunokai“ direktorė Gintarė Rakauskienė, paprašyta pakomentuoti situaciją Laisvės gatvėje, sakė:

– Remonto darbų gamybinio pasitarimo, kuriame dalyvavo savivaldybės atstovai, techninis prižiūrėtojas bei rangovai, metu visi klausimai aptarti ir viskas bus sutvarkyta. Objekte darbai dar nėra baigti.

 

 

 

Praėjusią savaitę „Iššūkio žygį“ įveikęs Petras Kasanavičius gali pasigirti savo rankomis numynęs 100 kilometrų. Jaunas vyras nuo gimimo turi stuburo išvaržos traumą, tad sėdi neįgaliojo vežimėlyje. Ir į žygį jis leidosi būtent dviratį primenančiu neįgaliojo vežimėliu, velomobiliu, kuris kelionėje du kartus jį nuvylė. Sakote, žmonės tokie gimsta, stiprūs, nebijantys iššūkių? Nieko panašaus: į momentą, kai tampi gyvenimu patenkintu žmogumi, veda ilgas kovos su savo klaidingais įsitikinimais kelias, o kaip sako Petras, tas, kuris įveikia save – tampa nenugalimas. Apie viską atvirai Petras papasakojo „Tauragės žinioms“. Skaitykite!

Užsikrėtę jau šeštus metus Tauragėje organizuojamo tarptautinio festivalio dvasia, džiazo daigus Tauragėje leidžia ir vietiniai kolektyvai. Muzikantas, pedagogas, Arūnas Rakevičius kartu su įvairių muzikos instrumentų mokytojais jau trečius metus imasi gražios misijos suburti jaunuosius Tauragės talentus ir prisijungti prie džiazo šventės ne tik klausantis kviestinių kolektyvų, bet ir atliekant savo džiazines kompozicijas. Šį vakarą juos klausytojai išvys parke prie restorano-viešbučio „Banga“. Po jų pasirodys energingieji Latvijos bliuzo karaliai.

Energetikos ministerija pateikė derinimui tvarką dėl suskystintųjų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais. Numatoma, kad parama sieks iki 600 eurų. Ji bus skirta daugiabučio namo vidaus elektros ar dujų tinklų instaliacijai sutvarkyti ir viryklei įsigyti.

Tauragiškių pora, susiviliojusi valstybės pažadais remti įsigyjant pirmąjį būstą, liko su nuoskauda ir kartėliu. Kaip rašo „15min.lt“, valstybė, kaitaliojusi paramos sąlygas, šeimą paliko be paramos, ir tokių pavyzdžių gali būti ne vienas.

Antroje savaitės pusėje po truputį temperatūra kils aukščiau, tačiau dangus vis šliūkštels lietaus, pūs nemalonus vėjas.

Ketverius metus muzikos klubą „Rūsys“ valdęs Šarūnas Paulikas nusprendė šią veiklą perduoti jaunesniam įpėdiniui. Vyras teigia persiorientavęs į sveiką gyvenseną, daug laiko praleidžiantis pirtyje ir aktyviuose žygiuose, tad su naktiniu gyvenimu jam – nebe pakeliui. Užtat Vidas Metrikis, „Rūsyje“ anksčiau sukęsis virtuvėje, o tauragiškiams labiau pažįstamas kaip „Siaubo kambario“ organizatorius – kupinas entuziazmo. Perėmęs „Rūsį“ jis tikisi jį vėl paversti mėgstama vieta ne tik pasilinksminti, bet ir pavalgyti.

Kitąmet dešimtmetį švęsiančios Sungailiškių bendruomenės nariai pluša iš negailėdami jėgų – jie renovuoja seną daržinę, kurioje ketina įrengti klojimo teatro salę. Darbai vyksta sparčiai, tad įkurtuvės tikriausiai vyks laiku. Jos numatytos rudenį.

Lietuva planuoja įsigyti antivirusinio vaisto remdesiviro, skirto koronaviruso infekcijai (COVID-19 ligai) gydyti. Dalis suplanuoto vaisto kiekio bus perkama centralizuotai, t. y. kartu su kitomis Europos Sąjungos (ES) valstybėmis, kitą dalį Lietuva įsigys individualiai. Mūsų šalies poreikis yra daugiau nei 2,4 tūkst. ampulių remdesiviro, šiuo metu yra siekiama įsigyti kiek daugiau nei 700 ampulių.

Pilies aikštėje nuo ketvirtadienio karaliauja atrakcionai. Įrengtos trys karuselės ir du pripučiami batutai mažiems vaikams, vyresnieji gali pramogauti šokinėdami ant batutų su gumomis, aplankyti siaubo kambarį.

Nauja liepos savaitė startuoja atnešdama orų pokyčius. Kuriam laikui atsisveikinsime su aukštesnėmis vasariškomis temperatūromis. Lietuvoje įsivyraus gaivūs orai, tad pavargę nuo karščių džiaugsis galėdami atsipūsti.

Tauragės rajono savivaldybė nutarė pagerinti eismo efektyvumą ir užtikrinti eismo dalyvių saugumą prie Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos. Planuojama įrengti tris naujas eismo saugumo priemones J. Tumo-Vaižganto gatvėje: reguliuojamą perėją, mini žiedą ir pėsčiųjų saugumo salelę

Sekmadienį minėtos Mindaugo karūnavimo dienos proga visoje šalyje ir už jos ribų tautiečiai vieningai traukė Lietuvos himną. Nesnaudė ir Tauragės rajono bendruomenės, kas susibėgo spontaniškai numatę susitikimo vietą, organizuoti ir oficialūs susibūrimai.  

Vyras rastas šeštadienį, apie 18.20 val., Pagramančio miestelyje.

Tyrimas parodė, kad Lietuvos žmonės atostogas dažniau nei kitų Baltijos šalių gyventojai leidžia su partneriu ar sutuoktiniu, estai vis dažniau atostogauja su vaikais, latviai – renkasi giminaičių bei tėvų draugiją. Pastaraisiais metais Baltijos šalyse labiausiai sumažėjo po vieną atostogaujančių žmonių skaičius.

Internetinėje erdvėje plinta nuotaikingas politinės satyros laidos „Dviračio žinios“ muzikos klipas „Himnas Tauragei“. Jame aktoriai tauragietišku akcentu apdainuoja, kuo įžymus mūsų miestas.

Futbolo treneriu dvidešimt metų išdirbęs Andrius Bendikas pasitraukė iš futbolo akademijos bei klubo „Tauras“ veiklos. Treneris buvo vienas šios akademijos įkūrėjų. Kalbama, kad treneris dėl kažkokių priežasčių netikėtai tapo nebereikalingas. Pats treneris juokauja, kad galbūt laikas į pensiją.

Gamtos apsuptyje, visai šalia visų pamėgto Taurų nuotykių parko, rekonstruotame pastate, visai neseniai baigtas įrengti kotedžas gražiu pavadinimu „Taurų slėnis“. Jame – 7 butai. Susidomėjimo jais, pasak UAB „Taurų slėnis“ vadovo Laisvūno Ričkaus, netrūksta, jau kuriasi ir pirmieji gyventojai.

Prancūzijoje, Lessay trasoje tris dienas vyko intensyvūs „Unkorrupted“ komandos testai. Prancūziška komanda, kuriai šiemet atstovauja ir lietuvis Rokas Baciuška, tikisi gerų rezultatų šių metų Pasaulio čempionate.

Liepos 1 d. įsigaliojo naujas automobilių registracijos mokestis. Nors apie jį buvo skelbta seniai, lietuviai formalumus suskubo atlikti paskutinėmis dienomis. Vilniuje nuo ryto prie „Regitros“ padalinių nusidriekė milžiniškos eilės. Tauragėje, pasak „Regitros“ atstovų, srautai kontroliuojami, tačiau išankstinė registracija perpildyta, konsultacijų telefonas lūžta nuo skambučių.

 

Ketverius metus muzikos klubą „Rūsys“ valdęs Šarūnas Paulikas nusprendė šią veiklą perduoti jaunesniam įpėdiniui. Vyras teigia persiorientavęs į sveiką gyvenseną, daug laiko praleidžiantis pirtyje ir aktyviuose žygiuose, tad su naktiniu gyvenimu jam – nebe pakeliui. Naujasis savininkas, perėmęs „Rūsį“, tikisi jį vėl paversti mėgstama vieta ne tik pasilinksminti, bet ir pavalgyti. Kas jis, sužinosite atsivertę laikraštį.

Ketvirtadienį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariatą pasiekė šešiasdešimtmečio pareiškimas apie apvogtą automobilį.

Šiandien, 18 valandą, „Jazz Island“ koncertu Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje prasideda „Džiazo dienos Tauragėje“. „Jazz Island“ – Lietuvos pasididžiavimas. Artūro Noviko džiazo mokyklos auklėtiniai – tituluoti atlikėjai, pelnę ne vieną prestižinį apdovanojimą, surengę daugybę koncertų Lietuvoje ir užsienyje.

Antroje savaitės pusėje orai bus ganėtinai šilti, tačiau kasdien gaivins nenuorama vėjas ir atkeliausiantys krituliai. Kitą savaitę galime sulaukti gaivesnių orų porcijos.

Nuo rugsėjo 1-osios tėvai gali perimti mokytojo vaidmenį ir nuo darželio iki paskutiniųjų klasių mokyti savo vaikus namuose. Nors tokį sprendimą daugelis tėvų vertina teigiamai, patys mokyti savo vaikus ryšis retas. Kalbintos mamos atsakomybės pačios mokyti savo vaikus kratosi – sako, užteko karantino, kad suprastų, kaip tai sunku. O štai jaunas tėvelis Gediminas Tamulynas džiaugiasi – jis sako tokio sprendimo seniai laukęs. „Vaikai gali mokytis ir ugdytis per pavyzdį, per situacijas, per tikrą gyvenimą“, – įsitikinęs jis.