2020 Liepos 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

5-erių sulaukusi Senamiesčio bendruomenė: suburta bendriems darbams, plečianti akiratį

  • Įkelta: 2020-06-27
Senamiesčio bendruomenės feisbuko paskyros nuotrauka

Birželis – ypatingas mėnuo Tauragės senamiesčio bendruomenei. Prieš 5 metus birželio 10 dieną įsikūrusi Senamiesčio bendruomenė buvo 7-oji miesto bendruomenė Tauragėje. Penkeri metai prabėgo nepastebimai – jie buvo pilni išvykų, pramogų ir, žinoma, gerų darbų.

Ką tik 5-erių metų sukaktį paminėjusi Senamiesčio bendruomenė savo feisbuko paskyroje dėkoja draugams iš kitų Tauragės miesto bendruomenių, vakaro vedėjui Laimonui Rimkui, Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjai Šarūnei Stasytienei, perdavusiai sveikinimus nuo mero.

„Ačiū mūsų bendruomenės nariams, kad esate, kad kartu galime augti, ne tik švęsti įvairiausias šventes, bet ir kurti daug nuostabių projektų!“ – rašoma bendruomenės paskyroje. 

Paprašyta papasakoti bendruomenės įsikūrimo istoriją, aktyvi jos narė Giedrė Stulginskienė prisimena, kad bendruomenės įkūrimo iniciatoriai buvo 3 šeimos: kaimynai Miškeniai, Stasyčiai ir Stulginskai.

– Svajojome įkurti bendruomenę, kuri apimtų istorinę senamiesčio teritoriją: nuo Versmės gatvės iki Gedimino gatvės, tarp Jūros upės ir geležinkelio. Bendruomenėje yra 120 narių įrašų, tačiau mokančių nario mokestį ir aktyviai dalyvaujančių yra nuo 70 iki 80, – sako ji.

Pasak jos, bendruomenės veiklos pagrindas – susitikimai, paskaitos istorine tematika, pažintinės kelionės po Lietuvą.

– Į užsienį nebuvom išvažiavę. Mūsų tikslas – pažinti savo šalį, papročius. O aplankėme per 5 metus labai daug: Mažoji Lietuva, Jurbarko kraštas, Šilalė, Telšiai, Klaipėda, Pakruojo dvaras, Vilkaviškis, Paežerės dvaras, J. Basanavičiaus sodyba-muziejus, Kernavė, Trakai. Kitas laisvalaikis – sportuojame, šokame (iki karantino), tradiciškai dalyvaujame pavasario talkose, daug dėmesio skiriame senųjų Tauragės miesto kapinių tvarkymui. Dalyvaujame kitų bendruomenių renginiuose, – pasakoja G. Stulginskienė.

Turi bendruomenė ir savo tradicinę miesto erdvę – Senamiesčio skverą, kurio medžius 2018 m. papuošė trispalvėmis. Šiame skvere nuolat plevėsuoja jų iškelta Lietuvos vėliava. Šioje vietoje per kiekvieną valstybinę šventę bendruomenės nariai gieda Lietuvos himną. O pernai surengė visoms miesto ir kaimo bendruomenėms labai patikusią šventę – Verbų sekmadienį margino velykinius kiaušinius gyvai – prisidėjo visos bendruomenės, džiaugėsi visi miesto gyventojai.  

– Labai didžiuojamės, kad išpildėme amžiną atilsį tauragiškio, istoriko Edmundo Mažrimo svajonę – sutvarkėme Jono Hesso paminklą senosiose Tauragės kapinėse. Jau ligos patale Edmundas domėjosi, kaip mums sekasi sutvirtinti paminklo pamatus, dėkojo, kad vykdome susitarimus, – sakė Giedrė.

Penkmetį Senamiesčio bendruomenė minėjo ten pat, kur ir pirmąjį susitikimą – Balskuose, prie Jūros upės. Tada įvyko visuotinis ataskaitinis rinkiminis susirinkimas, kuriame dar 2 metų kadencijai Romualdas Stasytis perrinktas pirmininku. Bendruomenės nariai ir svečiai buvo vaišinami tradicine kareiviška koše.

Paklausta, o kam gi reikalinga bendruomenė, G. Stulginskienė atsako net nesvarstydama:

– Suburti žmones, kaimynus bendriems darbams, praplėsti akiratį mūsų krašto istoriniam pažinimui, tiesiog kūrybingam laisvalaikiui.

O kokie gi bendruomenės ateities planai?

– Oi, dar daug neaplankytų vietų, daug įdomių susitikimų su iškiliais Lietuvos žmonėmis. Turim daug planų, kaip prisidėti puošiant ir tvarkant mūsų gimtąjį miestą, – teigia G. Stulginskienė.

„Liberty Beach“ pristato didžiausią sezono naujieną – pripučiamųjų vandens batutų parką. Tokia atrakcija – vienintelė regione, panašių atrakcionų nėra daugiau nei 100 kilometrų spinduliu. Vandens batutų parko atidarymo renginys vyks šį šeštadienį, o batutų parke apsilankyti galėsite visą sezoną.

Šokių studija „Time to move“ jau turi sukaupusi solidų įvairiausių apdovanojimų kraitį, o šiomis dienomis jį papildė dar vienas – „Kaunas Fest 2020“ pargrindinis prizas ir pirmosios vietos apdovanojimas.

Birželio 26-oji, Tarptautinė kovos su narkomanija diena, skirta paskatinti kovą su narkomanija, išlaisvinti visuomenę iš priklausomybės nuo psichoaktyviųjų medžiagų. Minint tokią dieną, vaiko teisių apsaugos specialistai nori akcentuoti pagalbos svarbą priklausomam asmeniui ir jo artimai aplinkai.

Birželio 18 d. Šiauliuose vyko dešimtosios Lietuvos policijos dvejetų paplūdimio tinklinio pirmenybės. Jose triumfavo Tauragės apskr. VPK moterų komanda. Vyrų komanda finale nusileido kolegoms iš Panevėžio. Geriausia turnyro žaidėja pripažinta Tauragės pareigūnė Deimantė Gedminienė.

Praėjusią savaitę tauragiškius gąsdinusi perkūnija nepraėjo be padarinių: žaibas įtrenkė į „Jozitos“ degalinę Šilalės gatvėje. Perdegė visa objekto įranga. Visoje šalyje veikiančio pigaus kuro degalinių vadovas juokauja: matyt, žaibą parklupdyti jį trokštančių konkurentų prašymu buvo siųstas iš aukščiau.

Nuo rugsėjo 1-osios tėvai gali perimti mokytojo vaidmenį ir nuo darželio iki paskutiniųjų klasių mokyti savo vaikus namuose. Nors tokį sprendimą daugelis tėvų vertina teigiamai, patys mokyti savo vaikus ryšis retas. Kalbintos mamos atsakomybės pačios mokyti savo vaikus kratosi – sako, užteko karantino, kad suprastų, kaip tai sunku. O štai jaunas tėvelis Gediminas Tamulynas džiaugiasi – jis sako tokio sprendimo seniai laukęs. Vaikai gali mokytis ir ugdytis per pavyzdį, per situacijas, per tikrą gyvenimą, o mokykla moko visko, ko nereikia, o ko labiausiai reikia – ten nėra,  – įsitikinęs jis.

Antradienį startavo naujas rajono savivaldybės interneto puslapis. Seną rajono savivaldybės herbą pakeitė rajono simbolis – miesto pavadinimas su stilizuotu vėjo malūnėliu vietoj „T“ raidės, o svetainės stilių – gerokai modernesnis. Raudonus, pilkus tonus keitė miesto vaizdų vaizdo įrašai, žali-pilki akcentai.

Joninių dieną Batakiuose vyko dviračių žygis po šio krašto istorines vietas ir apylinkes. Susirinko apie šimtas žygeivių, tiek pavieniai, tiek su šeimomis. Profesionalai ir mėgėjai. Vyriausiajam buvo 82 m, jauniausias dalyvis –vos 4 metų. Žygeiviai dviračiais nukeliavo 38 km.

Artimiausiomis dienomis šalyje didesnių pokyčių nenumatoma: vyraus itin šilti, ramūs ir saulėti orai. Visgi, savaitgalį Lietuvos padangę vietomis jau sudrums neramumai.

Policija praneša, jog vakar popiet, į iš kiemo Šilalės g. išvažiuojantį automobilį trenkėsi keturiolokmečio vairuojams paspirtukas. Paauglys susižalojo.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) birželio 24 d. duomenimis, per vakar dieną šalyje patvirtintas 1 naujas užsikrėtimo koronavirusu atvejis. Iš viso infekcija dar serga 232 asmenys. 

Joninės, Kupolinės, Rasos šventė šiemet dainomis, muzika, šokiais nuskambėjo Taurų nuotykių parke.

Šiandien, birželio 23-ąją, visoje Lietuvoje minimos Joninės. Antradienio pavakarę, 17 valandą, linksmybės numatomos Taurų nuotykių parke, Vaitimėnų kaime (Mažonų sen.) šventė prasidės 20 val.

Į redakciją kreipėsi dėl savo artimųjų kapo senosiose miesto kapinėse susirūpinusi tauragiškė. Moteris teigė patekusi į tokią situaciją, su kuria pačiai susidoroti nepavyksta: greta jos artimųjų  kapavietės pūpso nupjautos alyvos kelmas, kurio šaknys ėmė skverbtis po jos prižiūrimo kapo borteliais.

Savaitės pradžia numatoma vos gaivesnė, saulę dažniau slėps debesys, vietomis nuvilnis lietus. Visgi, nuo trečiadienio šalyje įsivyraus ramūs, saulėti ir itin šilti orai, kuomet dienomis temperatūra sieks 28–31 laipsnį karščio. 

Kelis mėnesius griežto karantino sąlygomis gyvenę lietuviai jaučia renginių alkį, rodo bilietų platinimo bendrovės „Tiketa“ duomenys. Nors prieš karantiną buvusių bilietų pardavimo aukštumų dar teks palaukti, pastarosios savaitės renginių organizatorius nuteikia optimistiškai. Per pirmas dvi birželio savaites, kuomet sušvelnėjo karantino sąlygos, „Tiketa“ pardavė keturis kartus daugiau bilietų nei per pirmas dvi gegužės savaites ir net beveik septynis kartus daugiau nei per pirmas balandžio savaites, t. y. karantino pradžioje.

Pirmadienį valstybiniu anglų kalbos egzaminu prasideda pagrindinė brandos egzaminų sesija.

Tauragėje įgyti patrauklią specialybę galima ir nepaliekant namų. Kauno kolegijos Tauragės skyrius, išleidžiantis jau 15-ąją laidą, siūlo studijuoti įstaigų ir įmonių administravimą bei ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą. Neišvykdami iš namų tauragiškiai gali siekti net magistro laipsnio – nuo rugsėjo bus formuojama KTU Viešojo administravimo magistrantūros studijų Tauragės grupė.

Kaip visada, naujovės, kol prie jų priprantama, dažnam sukelia nerimo. Neseniai į redakciją kreipėsi skaitytojas, pasidalijęs jam kylančiais nepatogumais važiuojant perdaryta Bernotiškės ir Dariaus ir Girėno gatvių sankryža. Anot vairuotojo, nuo Kryžkalnio pusės įrengtos dvi tiesiai leidžiančios važiuoti juostos – galimų avarijų priežastis.

„Tauragė (Raseinių pavietas). 12 d. liepos nuo miesto Tauragės valsčiaus kanceliarijoje buvo sueiga apsvarstymui Kauno liaudies mokyklų direkcijos užklausimo – Ar Tauragės valsčiaus mokykloje reikalingas vaikams lietuvių kalbos mokymas, ar ne? Jei reikalingas, tai tegul paskiria valsčius lietuvių kalbos mokytojaus užlaikymui algą.

Visi ženklai rodo, kad šių metų vasara bus rekordiškai karšta, Ženevoje sakė Pasaulio meteorologijos organizacijos (PMO) atstovė Clare Nullis. Tokiai vasarai reikia ne tik pasiruošti patiems, bet ir paruošti savo išmaniuosius telefonus – apsaugoti nuo karščio ir vandens, pasirūpinti naudingomis atostogų ir fotografavimo programėlėmis. Kaip tai padaryti lengvai, plačiau pasakoja „Bitės Profai“.

Artimiausiomis dienomis vasariški orai nesitrauks iš Lietuvos. Dienos bus labai tvankios, net ir naktimis ne visada pavyks atsikvėpti, kadangi laikysis gan aukšta temperatūra. Rytai ir pirmos dienos pusės dažniausiai bus ramios ir saulėtos, tačiau popietinėmis ir vakaro valandomis dažniausiai danguje išaugs įspūdingi kamuoliniai lietaus debesys ir tai vienur, tai kitur nušniokš vasariškos liūtys, griaudės perkūnija, vietomis iškris kruša, sustiprės vėjas.

Panašu, jog Stoties gatvėje įsikūrusios „Sandros kebabinė“ veiklos, ne tik nepaveikė neigiamai, bet ir paskatino pokyčiams. Jau mėnesio pabaigoje užkandinė klientus priims naujoje terasoje.

Pilies aikštėje išrikiuotos ilgos eilės prekeivių palapinių, o jose – ko tik širdis geidžia: nuo saldumynų iki šlepečių. Mugėje nesunkiai ras ieškantys suvenyrų tinkamų dovanoti Jonams ir Janinoms. Marškinėlių, puodelių su užrašais. Gi ir mugės pavadinimas – „Joninių mugė“.

Savaitgalį prasidėjo Lietuvos kartingo čempionatas. Pirmasis jo etapas vyko Anykščių kartodrome. Dėl pandemijos atidėtas Pasaulio ralio-kroso čempionatas suteikė galimybę Lietuvos čempionate po keleto metų pertraukos pasirodyti Rokui Baciuškai.