2020 Rugsėjo 27 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Stabdomas RKL sezonas, „Tauragė“ – šešta

  • Įkelta: 2020-05-18
„Tauragės“ komandos nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Pandemija šalyje sujaukė įprastą gyvenimą. Karantinas buvo įvestas krepšinio sezono įkarštyje. Regionų krepšinio lygoje žaidžiančios komandos buvo pasirengusios kautis atkrintamosiose. Šią savaitę paskelbta, kad sezonas nutraukiamas anksčiau laiko. „Tauragės“ komanda liko šeštojoje turnyrinės lentelės vietoje. Tai aukščiausias rezultatas klubo istorijoje. Tačiau pasiekimus temdo nežinia dėl ateities.

Būtinas sprendimas

Gegužės 12 d. Regionų krepšinio lyga išplatino pranešimą, kad lygos Vykdomasis komitetas nusprendė dėl besitęsiančios pandemijos nutraukti 2019–2020 m. sezono čempionatą anksčiau laiko ir galutinę komandų rikiuotę skelbti pagal turnyrinę lentelę. Iki šalyje įvedant karantiną komandos lentelėje buvo išsidėsčiusios taip: pirmosiose trijose vietose atitinkamai liko čempionato lyderiai „Perlas“, „Atletas-LSU“ ir „Kelmė“. Šeštojoje ir kol kas geriausioje per visą istoriją vietoje liko „Tauragės“ komanda.

Už čempionato nutraukimą balsavo 6 iš 8 RKL Vykdomojo komiteto narių. Paskelbus sprendimą RKL Prezidentas Vaidas Jurgilas teigė: „Gerbiami Regionų krepšinio lygos nariai, visi privalome suprasti, jog situacija yra sudėtinga ir labai sunku priimti tokius sprendimus. Tačiau jie yra būtini, kad galėtume eiti toliau ir visas jėgas skirti kuo geriau pasiruošti ateinančiam sezonui.“

Permainingas ir sunkus sezonas

„Tauragės“ komandos vadovas Aivaras Skarbalius „Tauragės žinioms“ teigė, kad nors tai geriausias komandos pasiekimas, krepšininkai buvo pasirengę kovoti dėl aukštesnių pozicijų.

– Pagal lygos sprendimą mes liekame šeštoje vietoje. Sezonas buvo permainingas ir sunkus, lygoje varžėsi labai daug stiprių ir konkurencingų komandų, tačiau tikėjomės reguliarųjį sezoną užbaigti aukštesnėje vietoje. Turėjome įvairių sunkumų, kankino traumos, bet nesinori labai guostis ir teisintis. Noriu pastebėti, kad užimta vieta yra aukščiausia mūsų komandos istorijoje, todėl negalėčiau šio pasiekimo vertinti prastai. Tuo labiau, kad sunku pilnavertiškai vertinti, kai sezonas nebuvo baigtas, o buvo nutrauktas pačiame įkarštyje, galbūt būtų pavykę pasiekti ir daugiau, – teigė A. Skarbalius.

Vienas iš komandos lyderių Tadas Rapolavičius sako, kad sezonas buvo labai sunkus, įvyko daug netekčių – komandą retino žaidėjų traumos, sezono viduryje aukštesnės lygos komanda persiviliojo vieną iš „Tauragės“ ir visos lygos rezultatyviausių žaidėjų, vidurio puolėją Igną Juškevičių. Kovoti žaidėjams teko ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų.

– Sezonas oficialiai nutrauktas ir komandų rikiuotė palikta tokia, kokia buvo pasibaigus reguliariajam sezonui. Taip išėjo, kad šiais metais užėmėme šeštąją vietą. Žinant, koks šis sezonas mums buvo sudėtingas dėl svarbių žaidėjų netekimo sezono eigoje, galima vertinti teigiamai. Stipriai teko kovoti ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų. Žinoma, gaila, kai visą sezoną laikėmės ketvertuke ir tik sezono gale nukritome į šeštąją vietą, nors iš esmės tai nieko nekeičia, – sezono baigtį apibendrino T. Rapolavičius.

Ateitis kelia nerimą

Karantinas iki šiol vis dar galioja, nors pamažu sąlygos švelninamos, leidžiamos profesionalų treniruotės uždarose patalpose. Vis dėlto sportininkai  dėl ateities nėra užtikrinti.

– Pandemija paralyžiavo visą šalies, tuo pačiu ir mūsų komandos gyvenimą. Stebime situaciją, sunku kažką konkrečiai planuoti. Kol kas tikimės, kad gyvenimas pamažu grįš į įprastas vėžes ir bus galima pradėti ruoštis ateities kovoms, – ateities planus nupasakojo A. Skarbalius.

 

 

 

Sekmadienį ugniagesniai skubėjo gesinti ūkiniuose pastatuose kilusius gaisrus. Laimei, žmonės nenukentėjo, tarp patirtų nuostolių: sudegęs šienas, apdegę namų apyvokos daiktai.

Nors karantinas tęsiamas iki gegužės 31, o vėliau, tikėtina ir vėl bus pratęstas, mažėjant naujų susirgimų skaičiui kas savaitę švelninamos jo sąlygos. Kokie pokyčiai įsigalioja nuo gegužės 18 d., pirmadienio?

Šiemet tarptautinė muziejų diena minima kitaip. Jau tradicija tapusią „Muziejaus naktį“ keičia lauko kino seansas. Muziejininkai taip pat parengė staigmeną – virtualų projektą, kuris kviečia pažinti Lietuvos istoriją. Tauragės krašto fenomenas – 1422 metų Melno taikos tarpvalstybinė siena.

Per vakar dieną ištyrus 2378 mėginius nustatyti 6 nauji susirgimai. Tuo tarpu pasveikusių asmenų skaičius artėja prie tūkstančio. Taip pat pranešama apie 59 mirusius nuo Covid-19 asmenis, užsikrėtusių, bet mirusių ne nuo koronaviruso skaičius nepasikeitė – 6. 

Nors panaikintas draudimas išvykti iš Lietuvos ir į ją atvykti, grįžtantiems iš užsienio bus privaloma dviejų savaičių saviizoliacija ir koronaviruso testas. Praėjusį ketvirtadienį ekstremalių situacijų komisijos posėdyje svarstyta, ar ir toliau savivaldybė turėtų teikti nemokamą transportą ir apgyvendinimą iš užsienio grįžtantiems asmenims. Šiuo metu „Bastilijoje“ apgyvendinti vos 4 asmenys, tiek pat yra užsiregistravę. Tačiau neatmetama, kad įsibėgėjus kelionėms izoliacijos poreikis išaugs iki tokių pat mastų, kaip pandemijos pradžioje. Ar sąžininga, kad už keliautojų izoliaciją mokėtų visi mokesčių mokėtojai?

Atšaukus tikrąjį konkursą Nyderlanduose, kuriame Lietuvai buvo žadama aukšta vieta, „The Roop“ visgi pavergė milijonus europiečių širdžių alternatyviame konkurse. Vakar Hamburge (Vokietija) surengtame šou lietuvaičiai gyvai atliko „Eurovizijai“ skirtą dainą „On fire“ ir buvo pripažinti „Eurovizijos“ širdžių nugalėtojais.

Laikinai Pagramančio regioniniam parkui jau ketverius metus vadovaujantis Sigitas Mėlinavičius ir toliau jam vadovaus – konkursas į direktoriaus pareigas neįvyko, nes nė vienas kandidatas neatitiko keliamų reikalavimų.

Šį antradienį Vasaros estradoje prasideda tradicinės treniruotės, kurios vyks kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį 19 val. Vietų skaičius ribojamas dėl karantino, todėl būtina išankstinė registracija. Organizatoriai žada treniruotis bet kokiu oru.

Kaip ir kasmet, savivaldybė skyrė lėšų vaikų vasaros poilsiui. Šiemet finansuojama kur kas mažiau programų nei ankstesniais metais, nors pinigų skirta kiek ir pernai – 60 tūkst. eurų. Mat ir paraiškų gauta kur kas mažiau – tik 29 – kai kuriuos paraiškų teikėjus sutrikdė koronaviruso pandemija. Vis dėlto daugelyje savo pamėgtų stovyklai pailsėti vaikai galės.

Turbūt jau teko girdėti apie Pagramančio regioninio parko organizuojamą renginį skambiu pavadinimu – „Trumpų šortų žygis“. Nors skamba pikantiškai, žygio organizatoriai žada – pagrindinis dėmesys jo metu bus skiriamas ne įdegusioms moterų šlaunims, o vaistiniams augalams ir jų gydomosioms savybėms. Nors registracija į žygį paskelbta pirmadienį, penktadienį grupė jau buvo užpildyta.

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad Lietuvoje užfiksuota 12 naujų koronaviruso atvejų. Iš viso Lietuvoje užfiksuota 1523 koronaviruso atvejai.

Šiandien sueina lygiai metai, kai antrą kartą į administracijos direktoriaus pareigas paskirtas Modestas Petraitis. Politikas siunčia žinutę ne tik bendraminčiams, bet ir opozicijai – esą prieš metus išreikštas palaikymas pastūmėjo bendradarbiavimui, o ne mūšiams. 

Lengvinamos sąlygos dėl nosį ir burną dengiančių kaukių – jas bus privaloma dėvėti tik tam tikrose vietose, kitais atvejais – rekomenduojama.

Ketvirtadienį vykusiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje nuspręsta: mokslo metus Tauragės rajono mokyklos baigs nuotoliniu būdu. Besitęsiant karantinui vyriausybė trečiadienį nutarė leisti apsispręsti dėl mokymo proceso organizavimo pačioms savivaldybėms. Atsižvelgdami į mokyklų bendruomenių lūkesčius, Tauragės politikai nutarė: į mokyklas moksleiviai šiemet nebegrįš.

Miške paliktos automobilių padangos – ne toks retas reginys. Jei gamtai neabejingi asmenys besimėtančią šiukšlę pakeltų, tai padangas, ypač jei jų kelios, išgabenti ir jas pristatyti į atliekų tvarkymo centrą nėra taip paprasta. Dažnas ranka numoja: „Seniūnija pasirūpins“. Visai neseniai krūvą padangų aptiko netoli Norkaičių esančio miškelio taku vaikščioję tauragiškiai.

Tauragės rajono savivaldybės administracija ruošiasi dėl karantino ribojimų nukentėjusių smulkiųjų rajono verslininkų gelbėjimui. Pagrindiniai svertai, kuriais gali naudotis rajono valdžia, – mokesčių mažinimas. Tad nuo vasaros rengiamasi neberinkti rinkliavų iš lauko prekybininkų ir kavinių, o visus verslo liudijimus pardavinėti už simbolinę 1 euro kainą. Siūloma išplėsti ir žemės bei nekilnojamojo turto lengvatų apimtis. Šis paramos smulkiajam verslui paketas Tauragės rajono savivaldybei atsieitų apie ketvirtį milijono eurų. Tikimasi, jog įvedus mokesčių lengvatas po karantino į miestą grįš gyvybė.

Ko gero nieko nėra baisesnio, kaip sulaukti senatvės nemylinčioje šeimoje. Panašioje padėtyje atsidūrė 96-erių Marijona. Trečiadienį močiutės namuose apsilankiusi policija fotografavo kraujosruvas ant senolės veido, surašė parodymus, kuriais ji paliudijo buvusi sumušta savo 65-erių metų dukros. Pareigūnai patvirtino: šis dukros išpuolis – ne pirmas. Senolę aplankiusi žurnalistė Margarita Rimkutė įsitikino – vienatvė gąsdina labiau už smurtą.

Uodai, ko gero, yra vieni nemaloniausių šiltojo meto palydovų. Daugumai yra tekę justi jų įkandimus lydintį niežulį ar net atsiradusį patinimą. „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai sako, kad nuo diskomfortą keliančių įkandimų gali apsaugoti repelentai ir kitos apsaugos priemonės.

Lietuvoje iš viso patvirtinta 1511 koronaviruso infekcijos atvejų. Ketvirtadienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pranešė apie 6 naujus atvejus., pasveikusių – 934.

Antroje savaitės pusėje Lietuvoje tvirtai išsilaikys vėsesni orai. Tačiau bent dvi dienas bus ramiau, be gausesnių kritulių, taip pat pro debesis dažniau žvilgtels saulė. Savaitgalį bus pokyčių: šalnos atsitrauks, naktys bus šiltesnės, tačiau dažniau palis, sustiprės vėjas.

Penktadienį, gegužės 15 d., minint Tarptautinę šeimos dieną, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie SADM organizuoja nemokamas nuotolines paskaitas visoms Lietuvos šeimoms. Paskaitos bus tiesiogiai transliuojamos internetu, tad iš anksto užsiregistravusios šeimos jas galės stebėti iš bet kurio šalies krašto.

Šiandien vyriausybė pritarė dar vienam karantino švelninimo etapui. Nuo pirmadienio bus galima lankytis kavinių patalpose, ne tik prie lauko staliukų. Kaukių dėvėjimas viešose erdvėse nuo rytojaus – tik rekomendacija, tačiau viduje susibūrimo vietose jas dėvėti liko privaloma. Netrukus duris atvers ir odontologijos kabinetai, mėnesio pabaigoje bus leidžiama organizuoti vaikų stovyklas bei nedidelius renginius.

Prašo atpažinti asmenį
  • Įkelta: 2020-05-13

Policija ieško nuotraukoje įamžinto asmens, kuris, kaip įtariama, kliudė dviračiu važiavusį vaiką. Šia informacija trečiadienį savo feisbuko paskyroje pasidalino „Tauragės bendruomenės pareigūnai“.

Nebeliko apribojimo karantino metu laidojimo apeigas organizuoti dalyvaujant tik artimiausiems šeimos nariams ir ribojant dalyvių skaičių iki 10 asmenų – nuo šiol dalyvaujančiųjų laidotuvių apeigose skaičius neribojamas, tačiau būtina laikytis bendrųjų prevencijos priemonių.

Karantino metu Tauragės rajono savivaldybė paskelbė sąrašą ūkininkų, kurie yra pasirengę savo užaugintą ar pagamintą produkciją pristatyti visiems norintiems. Tai įvairiausios daržovės, mėsa, medus ir kita produkcija. Nors karantinas vis labiau švelninamas, dalis ūkininkų su nerimu laukia rudens. Sveikatos apsaugos specialistai prognozuoja, kad rudenį kils antroji viruso banga. Tad dabar investavus į derlių gali būti, kad rudenį jis neduos grąžos arba į nuostolius nueis dėl kitų priežasčių.