2020 Birželio 02 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Prezidentas gimtadienį švenčia slėpdamasis nuo sveikinimų

  • Įkelta: 2020-05-19
LR Prezidento kanceliarijos nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šiandien Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda švenčia gimtadienį. Gegužės 19 d. jam sukanka 56-eri. Gimimo dieną G. Nausėda minės Nidoje, kur išvyko nuo penktadienio.

Kartu su pirmąja šalies ponia Diana Nausėdiene Nidoje viešintis Prezidentas neatostogauja, o derina poilsį su nuotoliniu darbu – taip G. Nausėda teigė „Lietuvos ryto“ televizijos žurnalistams.

Esą į kurortą Prezidentas būtent dabar išvyko neatsitiktinai – teigė norėjęs pasislėpti nuo alinančių gimtadienio sveikinimų ir šurmulio.

„Net tuomet, kai dirbau ankstesnėje darbovietėje, ta diena būdavo stichiška: sveikintojai eidavo vienas po kito ir susikaupti būdavo sudėtinga. Bet ypatingų balių aš nemėgstu, niekada nemėgau – didelis šurmulys ne man“, – sakė jis.

Prezidentas G. Nausėda gimė 1964 metais gegužės 19 dieną Klaipėdoje. Jo Ekscelencijos tėvai yra kilę iš Būdviečių kaimo Tauragės rajone. Mūsų krašto šaknų turintis Prezidentas yra sakęs, jog su Taurage jį sieja emocinis ryšys. Dar prieš tapdamas šalies vadovu jis čia lankėsi ne kartą. 

Tauragę šiemet pasieks nemaža pinigų suma iš Valstybės investicijų programos (VIP). Pajudės iš vietos Tauragės ligoninės, „Šaltinio“ progimnazijos, B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos projektai, bus galima baigti Martyno Mažvydo progimnazijos rekonstrukciją.

Pandemija šalyje sujaukė įprastą gyvenimą. Karantinas buvo įvestas krepšinio sezono įkarštyje. Regionų krepšinio lygoje žaidžiančios komandos buvo pasirengusios kautis atkrintamosiose. Šią savaitę paskelbta, kad sezonas nutraukiamas anksčiau laiko. „Tauragės“ komanda liko šeštojoje turnyrinės lentelės vietoje. Tai aukščiausias rezultatas klubo istorijoje. Tačiau pasiekimus temdo nežinia dėl ateities.

Sekmadienį ugniagesniai skubėjo gesinti ūkiniuose pastatuose kilusius gaisrus. Laimei, žmonės nenukentėjo, tarp patirtų nuostolių: sudegęs šienas, apdegę namų apyvokos daiktai.

Nors karantinas tęsiamas iki gegužės 31, o vėliau, tikėtina ir vėl bus pratęstas, mažėjant naujų susirgimų skaičiui kas savaitę švelninamos jo sąlygos. Kokie pokyčiai įsigalioja nuo gegužės 18 d., pirmadienio?

Šiemet tarptautinė muziejų diena minima kitaip. Jau tradicija tapusią „Muziejaus naktį“ keičia lauko kino seansas. Muziejininkai taip pat parengė staigmeną – virtualų projektą, kuris kviečia pažinti Lietuvos istoriją. Tauragės krašto fenomenas – 1422 metų Melno taikos tarpvalstybinė siena.