2020 Liepos 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: pirmadienį šalį pasieks staigūs pokyčiai

  • Įkelta: 2020-05-11
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Po beveik vasariško savaitgalio sulauksime kardinalių orų permainų. Pirmadienį viena šalies pusė dar suspės pasimėgauti malonia šiluma, tačiau iki vakaro vėsa ir lietus apims visą šalį.

Šiandien dieną šalyje numatomi itin kontrastingi orai. Kol pietrytinė šalies pusė mėgausis vasariška, beveik 26 laipsnių šiluma, tuo metu pro šiaurės vakarinius šalies rajonus brausis vėsa ir lietus. Dienai bėgant krituliai numatomi daugelyje šalies vietovių, vietomis palis gausiai, galima ir perkūnija. Po pietų pietvakarių krypties vėją keis šiaurės, šiaurės vakarų vėjas. Gūsiai sustiprės iki 15–20 metrų per sekundę. Vilniuje dieną oras šils iki 23, Kaune iki 20, Panevėžyje iki 18 laipsnių. Šiauliuose bus apie 15, Klaipėdoje apie 11 laipsnių šilumos. Vakarėjant šalta oro masė sparčiai skinsis kelią tolyn per šalį ir taip išstums šilumą, paskiausiai vėsa pasieks pietrytinius šalies rajonus. Vėlai vakare šalies vakaruose jau gali pasirodyti ir šlapių snaigių.

Antradienio naktį per šalį keliaus mišrių kritulių banga, lietus maišysis su šlapdriba, vietomis galimas ir sniegas. Temperatūra sieks 0–3 laipsnius šilumos. Keliuose teks būti itin atidiems. Ryto valandomis kritulių juosta pasislinks labiau į rytinius šalies rajonus, tad iššūkių keliuose čia netrūks. Dienos metu bus debesuota su pragiedruliais, daugelyje vietovių protarpiais palis. Pūs žvarbus šiaurės, šiaurės vakarų krypties vėjas. Gūsiai vietomis stiprės iki 18 metrų per sekundę. Vilniuje, Panevėžyje ir Klaipėdoje oras šils iki 9 laipsnių. Kaune bus apie 8, Šiauliuose apie 10 laipsnių šilumos.

Trečiadienio naktį palis tik kai kur, temperatūra svyruos tarp 1–6 laipsnių šilumos. Dirvos paviršiuje vietomis galimos šalnos. Dieną įsismarkaus vakarų, pietvakarių krypties vėjas, gūsiai sieks 15–20, pajūryje 20–23 metrus per sekundę. Daugelyje vietovių nuvilnis lietus, kai kur gali ir perkūnija sugriaudėti. Vilniuje ir Kaune termometrai fiksuos 10, Panevėžyje 9 laipsnius šilumos. Šiauliuose ir Klaipėdoje oras šils iki 8 laipsnių.

Ketvirtadienio naktį ir dieną vyraus nepastovus debesuotumas, protarpiais palis, vyraus vidutinio stiprumo vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas. Naktį temperatūra sieks 2–6 laipsnius šilumos. Dieną Vilniuje bus apie 9, Kaune apie 11 laipsnių šilumos. Šiauliuose, Panevėžyje ir Klaipėdoje oras šils iki 10 laipsnių.

Penktadienis taip pat išliks gaivus, vietomis nuvilnis trumpalaikis lietus. Naktį vyraus 1–6 laipsnių šiluma. Dieną Vilniuje ir Šiauliuose oras šils iki 11, Kaune ir Panevėžyje iki 12 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 9 laipsnius šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalis bus vos šiltesnis, protarpiais iš praplaukiančių debesų dar palis. Numatomas gūsingas vakarinių krypčių vėjas.    

Praėjusią savaitę Tauragės rajono savivaldybės Statybos skyriaus specialistu pradėjo dirbti ilgametis Šilalės rajono savivaldybės administracijos darbuotojas Faustas Sragauskas. Tauragėje jau darbuojasi jo žmona Birutė Sragauskienė – moteris vadovauja Vaiko teisių apsaugos skyriui. Taigi, nuo šiol į darbą sutuoktiniai keliaus kartu.

Apie 12.50 val. ugniagesius pasiekė pranešimas, apie Vytauto g. 83 ant praviro lango palangės sėdintį žmogų. Bendruoju pagalbos numeriu paskambinę praeiviai tvirtino, jog žmogus galimai ruošiasi iššokti per ketvirto aukšto langą.

Vyriausybės nutarime „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ nustatyta, kad nuo gegužės 11 dienos Lietuvos piliečiams leidžiama išvykti į Lenkiją darbo, verslo ar mokslo reikalais, tačiau būtina turėti tai patvirtinantį dokumentą – darbo sutartį, verslo liudijimą, įmonės dokumentą, pažymą iš Lenkijos švietimo įstaigos apie mokymąsi joje ir pan. Šiuos įrodymus privaloma pateikti Lenkijos pasieniečiams, jie ir priims galutinį sprendimą dėl įleidimo į savo šalies teritoriją.

Vaikų žaidimų aikštelėse vėl gali žaisti vaikai iš skirtingų šeimų. Nebelieka iki šiol galiojusio draudimo vienoje vaikų žaidimų aikštelėje žaisti daugiau nei vienos šeimos vaikams, kurio buvo imtasi siekiant valdyti grėsmes dėl koronoviruso infekcijos (COVID-19) plitimo.

Rajono savivaldybės duomenimis, Tauragės rajone iš aštuonių nustatytų koronaviruso atvejų, 6 asmenys jau yra pasveikę. Tauragėje sergančiųjų koronavirusu – 2.

Gegužės 9-ąją Lietuva mini Europos dieną. Tauragėje ji visada minėta išradingai ir triukšmingai. Tačiau šiemet dėl koronaviruso pandemijos šią dieną minėsime kitaip. Kaip – papasakojo Europe Direct Tauragės biuro vadovė Isvalda Aleknienė.

Gyvenimas pamažu grįžta į savo vėžes: neturintiems sąlygų „Caritas“ vėl teikia prausimosi paslaugą. Į savo įprastą vietą, kurią patys ir atnaujins, netrukus grįš ir Nakvynės namų gyventojai.

Užvakar paskelbtas kasmetinis šalies mokyklų reitingas. Į 22-ejų ugdymo įstaigų, siekiančių nuoseklios pažangos, sąrašą patenka dvi Tauragės rajono gimnazijos: Tauragės Žalgirių gimnazija, kurios reitingas nuo 2014-ųjų pakilo iš 206-osios į 86 vietą, Tauragės r. Skaudvilės gimnazija (iš 187-osios į 105-ąją). Tad ką daro gimnazijos, kad iš antro ir trečio šimtuko patektų į geriausių šalies mokyklų šimtuką?

Tauragės apylinkės teismas skelbia, jog nuo pirmadienio, gegužės 11 d., palaipsniui atnaujinamas žodinis bylų nagrinėjimas. Pirmumo varka bus nagrinėjamos tos bylos, kurių tolesnis nukėlimas gali turėti neigiamų pasekmių.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centras (NVSC) penktadienį patvirtino 3 naujus koronaviruso atvejus Lietuvoje, pasveikusių skaičius išaugo iki 765.

Penktadienį, apie 8 val., ugniagesius pasiekė policijos pareigūnų prašymas padėti medikams patekti į užrakintą butą. Jame be gyvybės ženklų gulėjo vidutinio amžiaus vyras.

Tauragės rajono savivaldybės administracija ruošiasi dėl karantino ribojimų nukentėjusių smulkiųjų rajono verslininkų gelbėjimui. Pagrindiniai svertai, kuriais gali naudotis rajono valdžia, – mokesčių mažinimas. Tad nuo vasaros rengiamasi neberinkti rinkliavų iš lauko prekybininkų ir kavinių, o visus verslo liudijimus pardavinėti už simbolinę 1 euro kainą. Siūloma išplėsti ir žemės bei nekilnojamojo turto lengvatų apimtis. Šis paramos smulkiajam verslui paketas Tauragės rajono savivaldybei atsieitų apie ketvirtį milijono eurų. Tikimasi, jog įvedus mokesčių lengvatas po karantino į miestą grįš gyvybė. Išsamiau apie tai – numerio vedamajame. 

Skelbiama apie naują COVID-19 atvejį Tauragėje – susirgo iš Rusijos grįžęs krovininio transporto įmonės darbuotojas. 

LRT istorinės publicistikos laidos „Daiktų istorijos“ kūrėjų akiratyje visai neseniai atsidūrė Tauragė. Kaip laidos feisbuko paskyroje pristato jos kūrėjai, Tauragė – pasienio miestas su visais šiai sąvokai būdingais atributais - muitine, o tai reiškia, būtinai ir kontrabanda.  Ką laidos prodiuseriai patieks žiūrovams, išvysime jau šį vakarą.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis tikina, kad, šalyje toliau dėl koronaviruso grėsmės pratęsus karantiną, ir ateityje išliks galimybė tėvams prižiūrėti vaikus namuose su nedarbingumo pažymėjimu.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenimis, per vakar dieną laboratorijose nustatyti 5 nauji užsikrėtimai koronavirusu. Mažėjant užsikrėtimų švelninamos karantino sąlygos civilinės metrikacijos įstaigoms.

Artimiausiomis naktimis daug kur dirvos paviršių nubalins šalnos, o dienos bus vidutiniškai šiltos ir be gausesnių kritulių. Tačiau savaitgalį beveik pakvips vasara. Tuo metu galime sulaukti šilumos bangos. Tiek naktimis, tiek dienomis temperatūra bus aukštesnė. Pagal dabartinius duomenis, tikėtina, jog sekmadienį oras sušils iki 16–22 laipsnių.

Trečiadienio rytą didelius nuostolius skaičiavo vienos Pagramančio miestelio sodybos šeimininkas. Iš užrakinto garažo pavogta technikos už 6443 eurus.

„Šaltinio“ progimnazijoje šachmatais žaidžia visi pradinukai. Šachmatų žaidimo pamokos šiemet vyksta 446 pirmų–ketvirtų klasių mokiniams, juos šio intelektualaus žaidimo moko 17 pradinių klasių mokytojų. O balandžio 27-ają, švenčiant šios iniciatyvos penkerių metų gimtadienį, virtualioje pamokoje dalyvavo bamaž 100 pradinukų. 

Šiandien vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui karantiną pratęsti iki gegužės pabaigos. O nuo gegužės 18 d. leista mokytis vairuoti, bus atnaujinta ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų veikla, odontologijos paslaugų veikla, leidžiama lauke rengti renginius iki 30 žmonių.

Rajono savivaldybė informuoja, jog Tauragės rajone iš septynių nustatytų koronaviruso atvejų, 4 asmenys jau yra pasveikę. Likę trys Tauragės rajono gyventojai šiuo metu jaučiasi gerai ir neturi COVID-19 virusui būdingų simptomų.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjai narplioja netradicinę bylą: į juos kreipėsi moteris tikinanti, jog 2018 m. jos vardu buvo sudaryta televizijos sutartis. Tiesa, pilietės pareiškimas komisariatą pasiekė tik vakar. Taigi tuos du metus moteris televizija naudojosi.

Remiantis Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos duomenimis, Tauragės apskrityje jau kurį laiką vyrauja ir panašu, kad ir toliau vyraus ketvirtos klasės (iš penkių) ​miškų gaisringumas. Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Tauragės priešgaisrinės tarnybos pareigūnai, atsižvelgdami į išaugusį gaisrų pavojų miškuose dar kartą prašo gyventojų būti atsargiems miškuose.

Daugelį verslų ant kelių klupdo pandemija. Vieni dar nepasiduoda, stengdamiesi išgyventi, o kiti nuleidžia rankas ir skelbia bankrotus. O štai UAB „Molupis ir Ko“, 20 metų kepęs duoną, bandeles ir pyragus, pamėgtus ne tik tauragiškių, bet ir didelės dalies Lietuvos, skelbia bankrotą. Tiesa, pandemija čia niekuo dėta – įmonę parklupdė metai iš metų besitęsusios skolos. Direktorė tikina, kad darbuotojai neliks nuskriausti – jiems atlyginimus išmokės Garantinis fondas.

Šią savaitę paskelbti Lietuvos mokinių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ rajoninio turo laureatai. Konkursui buvo pristatyti keramikos, medžio drožybos, tekstilės, popieriaus karpinių, metalo plastikos ir paprotinės tautodailės gaminiai.