2020 Liepos 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Mieste sutriko elektros tiekimas

  • Įkelta: 2020-05-11
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Prieš vidurdienį Tauragėje sutriko elektros tiekimas. ESO informuoja, kad elektros neturi apie 1700 namų ūkių.

Po 11 val. Tauragėje ėmė trikti elektros tiekimas. Kai kur ji netrukus atsirado, o kai kur elektros energija netiekiama iki šiol. ESO gedimų žemėlapyje matomi raudoni taškai rodo, kad elektros energijos nėra Tauragės mieste ir kai kuriuose kaimuose – Mažonuose, Juodpetriuose, Norkaičiuose,  Milgaudžiuose, Lomiuose, Kelmynėje.

Apie gedimą pasiteiravome ESO. Įmonės ryšių su visuomene projektų vadovas Tomas Kavaliauskas atsakė, kad  užfiksuoti keli gedimai 10 kV elektros kabelių ir oro linijose. Elektros šiuo metu neturi apie 1700 namų ūkių. ESO brigados, pasak jo, jau išvyko nustatyti gedimų ir juos pašalinti.

„Atsiprašome vartotojų dėl galimų nepatogumų“, – sakė T.Kavaliauskas.

Infromaciją apie gedimus galima sekti interaktyviame ESO žemėlapyje. 

Po beveik vasariško savaitgalio sulauksime kardinalių orų permainų. Pirmadienį viena šalies pusė dar suspės pasimėgauti malonia šiluma, tačiau iki vakaro vėsa ir lietus apims visą šalį.

Praėjusią savaitę Tauragės rajono savivaldybės Statybos skyriaus specialistu pradėjo dirbti ilgametis Šilalės rajono savivaldybės administracijos darbuotojas Faustas Sragauskas. Tauragėje jau darbuojasi jo žmona Birutė Sragauskienė – moteris vadovauja Vaiko teisių apsaugos skyriui. Taigi, nuo šiol į darbą sutuoktiniai keliaus kartu.

Apie 12.50 val. ugniagesius pasiekė pranešimas, apie Vytauto g. 83 ant praviro lango palangės sėdintį žmogų. Bendruoju pagalbos numeriu paskambinę praeiviai tvirtino, jog žmogus galimai ruošiasi iššokti per ketvirto aukšto langą.

Vyriausybės nutarime „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ nustatyta, kad nuo gegužės 11 dienos Lietuvos piliečiams leidžiama išvykti į Lenkiją darbo, verslo ar mokslo reikalais, tačiau būtina turėti tai patvirtinantį dokumentą – darbo sutartį, verslo liudijimą, įmonės dokumentą, pažymą iš Lenkijos švietimo įstaigos apie mokymąsi joje ir pan. Šiuos įrodymus privaloma pateikti Lenkijos pasieniečiams, jie ir priims galutinį sprendimą dėl įleidimo į savo šalies teritoriją.

Vaikų žaidimų aikštelėse vėl gali žaisti vaikai iš skirtingų šeimų. Nebelieka iki šiol galiojusio draudimo vienoje vaikų žaidimų aikštelėje žaisti daugiau nei vienos šeimos vaikams, kurio buvo imtasi siekiant valdyti grėsmes dėl koronoviruso infekcijos (COVID-19) plitimo.

Rajono savivaldybės duomenimis, Tauragės rajone iš aštuonių nustatytų koronaviruso atvejų, 6 asmenys jau yra pasveikę. Tauragėje sergančiųjų koronavirusu – 2.

Gegužės 9-ąją Lietuva mini Europos dieną. Tauragėje ji visada minėta išradingai ir triukšmingai. Tačiau šiemet dėl koronaviruso pandemijos šią dieną minėsime kitaip. Kaip – papasakojo Europe Direct Tauragės biuro vadovė Isvalda Aleknienė.

Gyvenimas pamažu grįžta į savo vėžes: neturintiems sąlygų „Caritas“ vėl teikia prausimosi paslaugą. Į savo įprastą vietą, kurią patys ir atnaujins, netrukus grįš ir Nakvynės namų gyventojai.

Užvakar paskelbtas kasmetinis šalies mokyklų reitingas. Į 22-ejų ugdymo įstaigų, siekiančių nuoseklios pažangos, sąrašą patenka dvi Tauragės rajono gimnazijos: Tauragės Žalgirių gimnazija, kurios reitingas nuo 2014-ųjų pakilo iš 206-osios į 86 vietą, Tauragės r. Skaudvilės gimnazija (iš 187-osios į 105-ąją). Tad ką daro gimnazijos, kad iš antro ir trečio šimtuko patektų į geriausių šalies mokyklų šimtuką?

Tauragės apylinkės teismas skelbia, jog nuo pirmadienio, gegužės 11 d., palaipsniui atnaujinamas žodinis bylų nagrinėjimas. Pirmumo varka bus nagrinėjamos tos bylos, kurių tolesnis nukėlimas gali turėti neigiamų pasekmių.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centras (NVSC) penktadienį patvirtino 3 naujus koronaviruso atvejus Lietuvoje, pasveikusių skaičius išaugo iki 765.

Penktadienį, apie 8 val., ugniagesius pasiekė policijos pareigūnų prašymas padėti medikams patekti į užrakintą butą. Jame be gyvybės ženklų gulėjo vidutinio amžiaus vyras.

Tauragės rajono savivaldybės administracija ruošiasi dėl karantino ribojimų nukentėjusių smulkiųjų rajono verslininkų gelbėjimui. Pagrindiniai svertai, kuriais gali naudotis rajono valdžia, – mokesčių mažinimas. Tad nuo vasaros rengiamasi neberinkti rinkliavų iš lauko prekybininkų ir kavinių, o visus verslo liudijimus pardavinėti už simbolinę 1 euro kainą. Siūloma išplėsti ir žemės bei nekilnojamojo turto lengvatų apimtis. Šis paramos smulkiajam verslui paketas Tauragės rajono savivaldybei atsieitų apie ketvirtį milijono eurų. Tikimasi, jog įvedus mokesčių lengvatas po karantino į miestą grįš gyvybė. Išsamiau apie tai – numerio vedamajame. 

Skelbiama apie naują COVID-19 atvejį Tauragėje – susirgo iš Rusijos grįžęs krovininio transporto įmonės darbuotojas. 

LRT istorinės publicistikos laidos „Daiktų istorijos“ kūrėjų akiratyje visai neseniai atsidūrė Tauragė. Kaip laidos feisbuko paskyroje pristato jos kūrėjai, Tauragė – pasienio miestas su visais šiai sąvokai būdingais atributais - muitine, o tai reiškia, būtinai ir kontrabanda.  Ką laidos prodiuseriai patieks žiūrovams, išvysime jau šį vakarą.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis tikina, kad, šalyje toliau dėl koronaviruso grėsmės pratęsus karantiną, ir ateityje išliks galimybė tėvams prižiūrėti vaikus namuose su nedarbingumo pažymėjimu.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenimis, per vakar dieną laboratorijose nustatyti 5 nauji užsikrėtimai koronavirusu. Mažėjant užsikrėtimų švelninamos karantino sąlygos civilinės metrikacijos įstaigoms.

Artimiausiomis naktimis daug kur dirvos paviršių nubalins šalnos, o dienos bus vidutiniškai šiltos ir be gausesnių kritulių. Tačiau savaitgalį beveik pakvips vasara. Tuo metu galime sulaukti šilumos bangos. Tiek naktimis, tiek dienomis temperatūra bus aukštesnė. Pagal dabartinius duomenis, tikėtina, jog sekmadienį oras sušils iki 16–22 laipsnių.

Trečiadienio rytą didelius nuostolius skaičiavo vienos Pagramančio miestelio sodybos šeimininkas. Iš užrakinto garažo pavogta technikos už 6443 eurus.

„Šaltinio“ progimnazijoje šachmatais žaidžia visi pradinukai. Šachmatų žaidimo pamokos šiemet vyksta 446 pirmų–ketvirtų klasių mokiniams, juos šio intelektualaus žaidimo moko 17 pradinių klasių mokytojų. O balandžio 27-ają, švenčiant šios iniciatyvos penkerių metų gimtadienį, virtualioje pamokoje dalyvavo bamaž 100 pradinukų. 

Šiandien vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui karantiną pratęsti iki gegužės pabaigos. O nuo gegužės 18 d. leista mokytis vairuoti, bus atnaujinta ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų veikla, odontologijos paslaugų veikla, leidžiama lauke rengti renginius iki 30 žmonių.

Rajono savivaldybė informuoja, jog Tauragės rajone iš septynių nustatytų koronaviruso atvejų, 4 asmenys jau yra pasveikę. Likę trys Tauragės rajono gyventojai šiuo metu jaučiasi gerai ir neturi COVID-19 virusui būdingų simptomų.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjai narplioja netradicinę bylą: į juos kreipėsi moteris tikinanti, jog 2018 m. jos vardu buvo sudaryta televizijos sutartis. Tiesa, pilietės pareiškimas komisariatą pasiekė tik vakar. Taigi tuos du metus moteris televizija naudojosi.

Remiantis Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos duomenimis, Tauragės apskrityje jau kurį laiką vyrauja ir panašu, kad ir toliau vyraus ketvirtos klasės (iš penkių) ​miškų gaisringumas. Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Tauragės priešgaisrinės tarnybos pareigūnai, atsižvelgdami į išaugusį gaisrų pavojų miškuose dar kartą prašo gyventojų būti atsargiems miškuose.

Daugelį verslų ant kelių klupdo pandemija. Vieni dar nepasiduoda, stengdamiesi išgyventi, o kiti nuleidžia rankas ir skelbia bankrotus. O štai UAB „Molupis ir Ko“, 20 metų kepęs duoną, bandeles ir pyragus, pamėgtus ne tik tauragiškių, bet ir didelės dalies Lietuvos, skelbia bankrotą. Tiesa, pandemija čia niekuo dėta – įmonę parklupdė metai iš metų besitęsusios skolos. Direktorė tikina, kad darbuotojai neliks nuskriausti – jiems atlyginimus išmokės Garantinis fondas.