2020 Rugsėjo 20 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

​Mažėja nežinomųjų Seimo rinkimų rebuse

  • Įkelta: 2020-05-21
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Šią savaitę paaiškėjo dar vienas kandidatas šių metų Seimo rinkimų kovoje. Tauragės socialdemokratai nusprendė kelti savo pirmininką Darių Petrošių. Iki šiol Tauragės vienmandatėje rinkimų apygardoje buvo aiškūs tik du kandidatai – konservatorius Arūnas Valinskas, deleguotas partijos centrinio štabo, ir tauragiškė Seimo narė, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Tauragės skyriaus pirmininkė Aušrinė Norkienė.

Pandemija nustūmė šių metų Seimo rinkimus į antrą planą. Nors rinkimų kampanijai startas jau duotas, kandidatus turi išsikėlę dar ne visi pagrindinių Tauragės partijų skyriai. Politinės kampanijos dalyviais privaloma įsiregistruoti iki liepos 20 dienos, VRK puslapyje Tauragės apygardoje iki šiol neskelbiama nė vieno vienmandatininko.

Politinės kampanijos dalyviais šalies mastu yra įsiregistravusios 10 partijų: Centro partija „Gerovės Lietuva“, „Kartų solidarumo sąjunga – santalka Lietuvai“, Krikščionių sąjunga,  Lietuvos žaliųjų partija, Laisvės partija, Darbo partija, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, Lietuvos socialdemokratų partija, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai. Iš užsiregistravusiųjų aktyviai veikiančius skyrius Tauragėje turi pastarosios penkios.

Darbo partijos Tauragės skyriaus pirmininkė Sandra Kairienė „Tauragės žinioms“ patvirtino, jog kandidatą į Seimą skyrius kels. Tačiau įvardyti pretendentų dar negalėjo – esą skyriaus susirinkimas turėtų įvykti iki birželio 1-osios, tuomet ir paaiškės, kas bus deleguojamas į Seimo vienmandatę.

Apie savo pasirinkimą kol kas tyli ir Liberalų sąjūdis. Tauragės skyriaus pirmininkas Dovydas Kaminskas „Tauragės žinioms“ jau anksčiau buvo sakęs, jog skyrius turi iš ko rinktis, tačiau pretendentų neatskleidė ir vakar.

– Kol kas nieko aiškaus negaliu pasakyti, tikiuosi, iki mėnesio pabaigos išsispręsim tuos reikalus, – teigė jis.

Šią savaitę paaiškėjo Tauragės socialdemokratų kandidatas. Savo feisbuko paskyroje apie tai paskelbė skyriaus pirmininkas Darius Petrošius. Jis pranešė, jog į Seimą kandidatuos pats. Partiečiai išplėstiniame posėdyje esą rinkosi iš dviejų kandidatų – Ritos Grigalienės ir skyriaus pirmininko D. Petrošiaus. Tradicinės konferencijos dėl pandemijos socialdemokratai surengti negalėjo, todėl balsavimo teisės skyrių delegatai neturėjo. Kandidatas patvirtintas nuotoliniame skyriaus tarybos išplėstiniame posėdyje su grupių pirmininkais.

Jau anksčiau rašėme, jog „valstiečiai“ antrą kartą į Seimo rinkimus deleguos dabartinę Seimo narę Aušrinę Norkienę. Ne vietinį kandidatą pasirinko Tauragės konservatoriai – juos į rinkimus ves šoumeno Arūno Valinsko sūnus Arūnas.

Akivaizdu, jog tai dar nėra baigtinis sąrašas – vien parlamentinių partijų yra daugiau, kad ir nuo socialdemokratų atskilusi Lietuvos socialdemokratų darbo partija, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, partija „Tvarka ir teisingumas“. Iš jų tik pastaroji turi skyrių Tauragėje. Pakalbintas jo pirmininkas Silverijus Statkus planų kol kas neatskleidė, tačiau patikino, kad skyrius kandidatą kels. Esą tai padaryti turėtų per ateinantį mėnesį.

– Kartais ir paskutinis išsikėlęs gali judėti į priekį, – sakė S. Statkus. – Dar turim partijoj susistovėti, gal pavadinimas keisis, nežinom, ar liksim „Tvarka ir teisingumas“, ar būsim „Suvereni tauta“, – permainingas nuotaikas atskleidė S. Statkus.

Balandį paaiškėjo, jog iš partijos „Tvarka ir teisingumas“ bus atimta valstybės dotacija. Mat VRK pripažino 2014 m. vykusį renginį „Pirk dramblį“  buvusio „Tvarkos ir teisingumo“ vadovo Rolando Pakso politine reklama ir šiurkščiu finansavimo pažeidimu.

Taip pat vienmandatės rinkimų apygardose kandidatus gali kelti ir visuomeniniai komitetai. Per praėjusius savivaldybių tarybų rinkimus itin aktyviai reiškęsi, apie dalyvavimą Seimo rinkimuose jie kol kas tyli. Tauragėje registruotas vienas komitetas „Nepartinė Tauragė“, rajono Taryboje turintis 4 mandatus. Jo pirmininkas Vidas Bičkus, paklaustas, ar komitetas kels kandidatą į šių metų Seimo rinkimus, neatsakė nei taip, nei ne:

– Palikime intrigą, – kalbėjo jis.

Kandidatu vienmandatėse apygardose galima išsikelti ir savarankiškai, tačiau norintys kandidatuoti savarankiškai vietos rinkimų komisijoms turi pateikti ne mažiau kaip tūkstantį juos remiančių apygardos rinkėjų parašų. Per 2016-ųjų rinkimus savarankiškai išsikėlusių kandidatų Tauragėje buvo du, tačiau nė vienas svaraus rinkėjų balsų skaičiaus nesurinko.

Primename, jog šiemet pasikeitė Tauragės apygardos ribos. Prie Tauragės apygardos nuo šiol prijungtos kelios Šilalės apygardai priklausiusios ir Šilalės rajone esančios apylinkės: Didkiemio, Jucaičių, Pajūrio, Jomantų bei Tenenių, iš viso 2542 rinkėjai. Tačiau trys Tauragės apygardai priklausiusios apylinkės – Tauragės rajono Baltrušaičių, Gaurės ir Eičių kaimų apylinkės vienmandatėje Seimo narį rinks kartu su Jurbarko regionu – Karšuvos apygardoje.

Ketvirtadienio rytą vaikų lopšelio-darželio rūsyje užsidegė elektros instaliacija. Laimei ugnis išplisti nespėjo. Tėvai informuoti vaikų į darželį šiandien nevesti.

Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. vaikus bus galima mokyti ir namuose pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo bendrąsias programas. Šeimos, norinčios mokyti vaikus namuose, turės atitikti tam tikras sąlygas.

Trečiadienį vykusioje spaudos konferencijoje kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas pranešė, jog nuo birželio 1-osios Lietuvoje siūloma leisti renginius iki 300 dalyvių atvirose erdvėse.

Ko gero, nieko nėra baisesnio, kaip sulaukti senatvės nemylinčioje šeimoje. Panašioje padėtyje atsidūrė 96-erių Marijona. Trečiadienį močiutės namuose apsilankiusi policija fotografavo kraujosrūvas ant senolės veido, surašė parodymus, kuriais ji paliudijo buvusi sumušta savo 65-erių metų dukros. Pareigūnai patvirtino: šis dukros išpuolis – ne pirmas.

Vakar, 19.27 val. ugniagesius pasiekė Ateities tako 14 gyvenotojų skambutis. Degė greta kotedžų esanti pirtis.

Gegužės 12 d. Londone mirė garsus lietuvių kilmės kino ir teatro aktorius, rašytojas George`as Mikellis (Jurgis Mikelaitis). Aktorius kilęs iš Tauragės rajono.

Nuo pirmadienio, švelninant karantiną, leista organizuoti ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą. Tiesa, taikomi tam tikri apribojimai – grupės privalo laikytis izoliacijos principo: vaikai gali kontaktuoti tik su savo grupės draugais, atvykusiems matuojama temperatūra.

Praėjusią savaitę Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pranešė pradėjusi tyrimą pagal skundą dėl Tauragės rajono mero Dovydo Kaminsko elgesio. Skunde nurodoma, jog meras per praėjusias Kalėdas savo potvarkiu skyrė vienkartines premijas, įskaitant ir asmenį, kuris buvo pripažintas laiku nedeklaravęs narystės viešųjų pirkimų komisijoje ir taip pažeidęs įstatymą. Dėl to negalėjo būti skatinamas vienerius metus. Mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius patikslino, jog skunde turimas omenyje administracijos direktorius Modestas Petraitis, kuris 88 eurų išmoką jau grąžino.

Šiandien Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda švenčia gimtadienį. Gegužės 19 d. jam sukanka 56-eri. Gimimo dieną G. Nausėda minės Nidoje, kur išvyko nuo penktadienio.

Tauragę šiemet pasieks nemaža pinigų suma iš Valstybės investicijų programos (VIP). Pajudės iš vietos Tauragės ligoninės, „Šaltinio“ progimnazijos, B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos projektai, bus galima baigti Martyno Mažvydo progimnazijos rekonstrukciją.

Pandemija šalyje sujaukė įprastą gyvenimą. Karantinas buvo įvestas krepšinio sezono įkarštyje. Regionų krepšinio lygoje žaidžiančios komandos buvo pasirengusios kautis atkrintamosiose. Šią savaitę paskelbta, kad sezonas nutraukiamas anksčiau laiko. „Tauragės“ komanda liko šeštojoje turnyrinės lentelės vietoje. Tai aukščiausias rezultatas klubo istorijoje. Tačiau pasiekimus temdo nežinia dėl ateities.

Sekmadienį ugniagesniai skubėjo gesinti ūkiniuose pastatuose kilusius gaisrus. Laimei, žmonės nenukentėjo, tarp patirtų nuostolių: sudegęs šienas, apdegę namų apyvokos daiktai.

Nors karantinas tęsiamas iki gegužės 31, o vėliau, tikėtina ir vėl bus pratęstas, mažėjant naujų susirgimų skaičiui kas savaitę švelninamos jo sąlygos. Kokie pokyčiai įsigalioja nuo gegužės 18 d., pirmadienio?

Šiemet tarptautinė muziejų diena minima kitaip. Jau tradicija tapusią „Muziejaus naktį“ keičia lauko kino seansas. Muziejininkai taip pat parengė staigmeną – virtualų projektą, kuris kviečia pažinti Lietuvos istoriją. Tauragės krašto fenomenas – 1422 metų Melno taikos tarpvalstybinė siena.

Per vakar dieną ištyrus 2378 mėginius nustatyti 6 nauji susirgimai. Tuo tarpu pasveikusių asmenų skaičius artėja prie tūkstančio. Taip pat pranešama apie 59 mirusius nuo Covid-19 asmenis, užsikrėtusių, bet mirusių ne nuo koronaviruso skaičius nepasikeitė – 6. 

Nors panaikintas draudimas išvykti iš Lietuvos ir į ją atvykti, grįžtantiems iš užsienio bus privaloma dviejų savaičių saviizoliacija ir koronaviruso testas. Praėjusį ketvirtadienį ekstremalių situacijų komisijos posėdyje svarstyta, ar ir toliau savivaldybė turėtų teikti nemokamą transportą ir apgyvendinimą iš užsienio grįžtantiems asmenims. Šiuo metu „Bastilijoje“ apgyvendinti vos 4 asmenys, tiek pat yra užsiregistravę. Tačiau neatmetama, kad įsibėgėjus kelionėms izoliacijos poreikis išaugs iki tokių pat mastų, kaip pandemijos pradžioje. Ar sąžininga, kad už keliautojų izoliaciją mokėtų visi mokesčių mokėtojai?

Atšaukus tikrąjį konkursą Nyderlanduose, kuriame Lietuvai buvo žadama aukšta vieta, „The Roop“ visgi pavergė milijonus europiečių širdžių alternatyviame konkurse. Vakar Hamburge (Vokietija) surengtame šou lietuvaičiai gyvai atliko „Eurovizijai“ skirtą dainą „On fire“ ir buvo pripažinti „Eurovizijos“ širdžių nugalėtojais.

Laikinai Pagramančio regioniniam parkui jau ketverius metus vadovaujantis Sigitas Mėlinavičius ir toliau jam vadovaus – konkursas į direktoriaus pareigas neįvyko, nes nė vienas kandidatas neatitiko keliamų reikalavimų.

Šį antradienį Vasaros estradoje prasideda tradicinės treniruotės, kurios vyks kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį 19 val. Vietų skaičius ribojamas dėl karantino, todėl būtina išankstinė registracija. Organizatoriai žada treniruotis bet kokiu oru.

Kaip ir kasmet, savivaldybė skyrė lėšų vaikų vasaros poilsiui. Šiemet finansuojama kur kas mažiau programų nei ankstesniais metais, nors pinigų skirta kiek ir pernai – 60 tūkst. eurų. Mat ir paraiškų gauta kur kas mažiau – tik 29 – kai kuriuos paraiškų teikėjus sutrikdė koronaviruso pandemija. Vis dėlto daugelyje savo pamėgtų stovyklai pailsėti vaikai galės.

Turbūt jau teko girdėti apie Pagramančio regioninio parko organizuojamą renginį skambiu pavadinimu – „Trumpų šortų žygis“. Nors skamba pikantiškai, žygio organizatoriai žada – pagrindinis dėmesys jo metu bus skiriamas ne įdegusioms moterų šlaunims, o vaistiniams augalams ir jų gydomosioms savybėms. Nors registracija į žygį paskelbta pirmadienį, penktadienį grupė jau buvo užpildyta.

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad Lietuvoje užfiksuota 12 naujų koronaviruso atvejų. Iš viso Lietuvoje užfiksuota 1523 koronaviruso atvejai.

Šiandien sueina lygiai metai, kai antrą kartą į administracijos direktoriaus pareigas paskirtas Modestas Petraitis. Politikas siunčia žinutę ne tik bendraminčiams, bet ir opozicijai – esą prieš metus išreikštas palaikymas pastūmėjo bendradarbiavimui, o ne mūšiams. 

Lengvinamos sąlygos dėl nosį ir burną dengiančių kaukių – jas bus privaloma dėvėti tik tam tikrose vietose, kitais atvejais – rekomenduojama.

Ketvirtadienį vykusiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje nuspręsta: mokslo metus Tauragės rajono mokyklos baigs nuotoliniu būdu. Besitęsiant karantinui vyriausybė trečiadienį nutarė leisti apsispręsti dėl mokymo proceso organizavimo pačioms savivaldybėms. Atsižvelgdami į mokyklų bendruomenių lūkesčius, Tauragės politikai nutarė: į mokyklas moksleiviai šiemet nebegrįš.