2020 Rugsėjo 20 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Iš VIP programos – finansavimas keturiems Tauragės projektams

  • Įkelta: 2020-05-19

Ligoninė rekonstruos Skubios pagalbos-priėmimo skyrių. Eglės Červinskaitės nuotraukos

Tauragę šiemet pasieks nemaža pinigų suma iš Valstybės investicijų programos (VIP). Pajudės iš vietos Tauragės ligoninės, „Šaltinio“ progimnazijos, B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos projektai, bus galima baigti Martyno Mažvydo progimnazijos rekonstrukciją.

Seimo narė Aušrinė Norkienė savo feisbuko paskyroje rašo, kad LR Vyriausybė patvirtino ypač lauktų ir reikalingų projektų finansavimą už 350 mln. eurų sumą. „Padariau viską, ką galėjau, tad dabar jau Tauragės rajono savivaldybei sėkmės įgyvendinant šiuos projektus: sveikatos priežiūros paslaugų viešojoje įstaigoje Tauragės ligoninėje optimizavimas ir kokybės gerinimas – 500 tūkst. Eur, Tauragės M. Mažvydo progimnazijos pastato Tauragėje, Prezidento g. 27, rekonstravimas – 250 tūkst. Eur, Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos stadiono Tauragėje, J. Tumo-Vaižganto g. 123, sutvarkymas – 35 tūkst. eurų, Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos rekonstrukcija – 35 tūkst. eurų“.

„Tauragės žinių“ pakalbinta A. Norkienė pasakojo, kad viskas vyksta taip: vyriausybė informuoja savivaldybes, kad jos gali kreiptis su projektais, nurodo kriterijus, į kuriuos bus labiausiai atsižvelgta. Šiuo metu, pasak jos, siekiama, kad būtų kuo intensyviau dorojamasi su pandemijos padariniais – būtų skatinama ekonomika, žmonės turėtų darbo. Savivaldybė turėjo pateikti projektų sąrašą.

– Labai gražiai bendradarbiavome su meru, administracija tikslindami tą sąrašą. Svarbiausias dalykas – kad tuos darbus privaloma atlikti šiais metais, tos lėšos turi būti įsisavintos. Tai buvo svarbiausias kriterijus, kadangi jeigu ir neturi dar darbų, tai visus juos, rangą jie turi spėti nusipirkti, visas procedūras atlikti iki liepos 1 d. Savivaldybė turėjo vieną sąrašą, mes jį derinom, koregavom. Prašiau, kad savivaldybė pateiktų rimtą pagrindimą, kad tos lėšos būtų skirtos. O mano darbas – bendrauti su ministrais, išsiaiškinti, kaip jie mato tuos projektus, kam dėlioja prioritetus. Bendromis pastangomis tą sąrašą ir pasidarėme.

Pasak jos, buvo pateikta daugiau projektų, nebuvo skirta tik vienam – Pirminio sveikatos priežiūros centro projektui, tačiau jie jau anksčiau iš VIP buvo gavę labai daug lėšų, daug ką jau susitvarkė. Be to, galimybė jiems galbūt atsiras vėliau, nes bus griežta kontrolė, kaip savivaldybėms sekasi tuos pinigus panaudoti. Galbūt kažkuri savivaldybė užsiprašė, bet nespės projekto įgyvendinti, tad lėšos gali būti perskirstytos.

Pasak Seimo narės, atskirai dar turėtų ateiti lėšų keliams – iš Susisiekimo ministerijos, ne per VIP.  Tai irgi papildomi pinigai rajonui, regionui. Kiek lėšų bus gauna, paaiškės jau šiomis dienomis.

– Poreikį surašėm nemažą, kadangi, kaip aš sakau, „namų darbai“ jau buvo atlikti, – sakė A. Norkienė.

Paprašytas papasakoti, kam bus skirtos VIP  lėšos, Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška sakė:

– 2020 metais  ligoninė parengė investicinį projektą „Sveikatos priežiūros paslaugų VšĮ Tauragės ligoninėje optimizavimas ir kokybės gerinimas“, o Tauragės rajono savivaldybė teikė Sveikatos apsaugos ministerijai. Vyriausybės nutarimu buvo skirta 500 tūkst. Eur, kurie bus panaudoti laparoskopinės sistemos įsigijimui bei Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus rekonstrukcijai pagal techninį projektą.

Nors M. Mažvydo progimnazija savo išvaizda jau džiugina akis, ji rekonstruota dar ne visa. Progimnazijos direktorius Remigijus Masteika paaiškino, kad iki šiol yra rekonstruotas vienas korpusas, kuriame mokosi pradinukai, o kito korpuso, kuriame mokosi 5–8 klasių mokiniai, antras ir trečias aukštas dar nerekonstruoti. Už VIP  lėšas jie ir bus rekonstruojami. Kada bus pradėti darbai, direktorius pasakyti negalėjo – visus konkursus ir pirkimus rengia savivaldybė.

– Po šios rekonstrukcijos jau bus atnaujintos visos mokymosi erdvės, – sakė direktorius. – Nerekonstruotos liks tik aktų ir sporto salės.

B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė anksčiau „Tauragės žinioms“ yra sakiusi, kad bibliotekoje labai trūksta vietos, nes jos veiklos pastaraisiais metais labai išsiplėtė. Tada ji sakė, kad planuojama statyti bibliotekos priestatą, jis iškiltų pastato priekyje, prie gatvės.

– Suma nedidelė, 35 tūkst. eurų, manau, ji skirta priestato projektavimo darbams. Iš viso priestato statybai numatyta 900 tūkst. eurų, – sakė M. Parnarauskienė. – Bet kokiu atveju, reikalai pajudės, ir dėl to labai džiaugiamės.

„Šaltinio“ progimnazijos stadionas jau seniai prašyte prašosi atnaujinamas. Dabar iš VIP  lėšų jam skirta 35 tūkst. eurų. Pasak progimnazijos direktorės Jūratės Lazdauskienės, ši suma skirta stadiono projektavimo darbams.

Biblioteka rengiasi statyti priestatą  
„Šaltinis“ projektuos stadioną 

 

Pandemija šalyje sujaukė įprastą gyvenimą. Karantinas buvo įvestas krepšinio sezono įkarštyje. Regionų krepšinio lygoje žaidžiančios komandos buvo pasirengusios kautis atkrintamosiose. Šią savaitę paskelbta, kad sezonas nutraukiamas anksčiau laiko. „Tauragės“ komanda liko šeštojoje turnyrinės lentelės vietoje. Tai aukščiausias rezultatas klubo istorijoje. Tačiau pasiekimus temdo nežinia dėl ateities.

Sekmadienį ugniagesniai skubėjo gesinti ūkiniuose pastatuose kilusius gaisrus. Laimei, žmonės nenukentėjo, tarp patirtų nuostolių: sudegęs šienas, apdegę namų apyvokos daiktai.

Nors karantinas tęsiamas iki gegužės 31, o vėliau, tikėtina ir vėl bus pratęstas, mažėjant naujų susirgimų skaičiui kas savaitę švelninamos jo sąlygos. Kokie pokyčiai įsigalioja nuo gegužės 18 d., pirmadienio?

Šiemet tarptautinė muziejų diena minima kitaip. Jau tradicija tapusią „Muziejaus naktį“ keičia lauko kino seansas. Muziejininkai taip pat parengė staigmeną – virtualų projektą, kuris kviečia pažinti Lietuvos istoriją. Tauragės krašto fenomenas – 1422 metų Melno taikos tarpvalstybinė siena.

Per vakar dieną ištyrus 2378 mėginius nustatyti 6 nauji susirgimai. Tuo tarpu pasveikusių asmenų skaičius artėja prie tūkstančio. Taip pat pranešama apie 59 mirusius nuo Covid-19 asmenis, užsikrėtusių, bet mirusių ne nuo koronaviruso skaičius nepasikeitė – 6. 

Nors panaikintas draudimas išvykti iš Lietuvos ir į ją atvykti, grįžtantiems iš užsienio bus privaloma dviejų savaičių saviizoliacija ir koronaviruso testas. Praėjusį ketvirtadienį ekstremalių situacijų komisijos posėdyje svarstyta, ar ir toliau savivaldybė turėtų teikti nemokamą transportą ir apgyvendinimą iš užsienio grįžtantiems asmenims. Šiuo metu „Bastilijoje“ apgyvendinti vos 4 asmenys, tiek pat yra užsiregistravę. Tačiau neatmetama, kad įsibėgėjus kelionėms izoliacijos poreikis išaugs iki tokių pat mastų, kaip pandemijos pradžioje. Ar sąžininga, kad už keliautojų izoliaciją mokėtų visi mokesčių mokėtojai?

Atšaukus tikrąjį konkursą Nyderlanduose, kuriame Lietuvai buvo žadama aukšta vieta, „The Roop“ visgi pavergė milijonus europiečių širdžių alternatyviame konkurse. Vakar Hamburge (Vokietija) surengtame šou lietuvaičiai gyvai atliko „Eurovizijai“ skirtą dainą „On fire“ ir buvo pripažinti „Eurovizijos“ širdžių nugalėtojais.

Laikinai Pagramančio regioniniam parkui jau ketverius metus vadovaujantis Sigitas Mėlinavičius ir toliau jam vadovaus – konkursas į direktoriaus pareigas neįvyko, nes nė vienas kandidatas neatitiko keliamų reikalavimų.

Šį antradienį Vasaros estradoje prasideda tradicinės treniruotės, kurios vyks kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį 19 val. Vietų skaičius ribojamas dėl karantino, todėl būtina išankstinė registracija. Organizatoriai žada treniruotis bet kokiu oru.

Kaip ir kasmet, savivaldybė skyrė lėšų vaikų vasaros poilsiui. Šiemet finansuojama kur kas mažiau programų nei ankstesniais metais, nors pinigų skirta kiek ir pernai – 60 tūkst. eurų. Mat ir paraiškų gauta kur kas mažiau – tik 29 – kai kuriuos paraiškų teikėjus sutrikdė koronaviruso pandemija. Vis dėlto daugelyje savo pamėgtų stovyklai pailsėti vaikai galės.

Turbūt jau teko girdėti apie Pagramančio regioninio parko organizuojamą renginį skambiu pavadinimu – „Trumpų šortų žygis“. Nors skamba pikantiškai, žygio organizatoriai žada – pagrindinis dėmesys jo metu bus skiriamas ne įdegusioms moterų šlaunims, o vaistiniams augalams ir jų gydomosioms savybėms. Nors registracija į žygį paskelbta pirmadienį, penktadienį grupė jau buvo užpildyta.

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad Lietuvoje užfiksuota 12 naujų koronaviruso atvejų. Iš viso Lietuvoje užfiksuota 1523 koronaviruso atvejai.

Šiandien sueina lygiai metai, kai antrą kartą į administracijos direktoriaus pareigas paskirtas Modestas Petraitis. Politikas siunčia žinutę ne tik bendraminčiams, bet ir opozicijai – esą prieš metus išreikštas palaikymas pastūmėjo bendradarbiavimui, o ne mūšiams. 

Lengvinamos sąlygos dėl nosį ir burną dengiančių kaukių – jas bus privaloma dėvėti tik tam tikrose vietose, kitais atvejais – rekomenduojama.

Ketvirtadienį vykusiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje nuspręsta: mokslo metus Tauragės rajono mokyklos baigs nuotoliniu būdu. Besitęsiant karantinui vyriausybė trečiadienį nutarė leisti apsispręsti dėl mokymo proceso organizavimo pačioms savivaldybėms. Atsižvelgdami į mokyklų bendruomenių lūkesčius, Tauragės politikai nutarė: į mokyklas moksleiviai šiemet nebegrįš.

Miške paliktos automobilių padangos – ne toks retas reginys. Jei gamtai neabejingi asmenys besimėtančią šiukšlę pakeltų, tai padangas, ypač jei jų kelios, išgabenti ir jas pristatyti į atliekų tvarkymo centrą nėra taip paprasta. Dažnas ranka numoja: „Seniūnija pasirūpins“. Visai neseniai krūvą padangų aptiko netoli Norkaičių esančio miškelio taku vaikščioję tauragiškiai.

Tauragės rajono savivaldybės administracija ruošiasi dėl karantino ribojimų nukentėjusių smulkiųjų rajono verslininkų gelbėjimui. Pagrindiniai svertai, kuriais gali naudotis rajono valdžia, – mokesčių mažinimas. Tad nuo vasaros rengiamasi neberinkti rinkliavų iš lauko prekybininkų ir kavinių, o visus verslo liudijimus pardavinėti už simbolinę 1 euro kainą. Siūloma išplėsti ir žemės bei nekilnojamojo turto lengvatų apimtis. Šis paramos smulkiajam verslui paketas Tauragės rajono savivaldybei atsieitų apie ketvirtį milijono eurų. Tikimasi, jog įvedus mokesčių lengvatas po karantino į miestą grįš gyvybė.

Ko gero nieko nėra baisesnio, kaip sulaukti senatvės nemylinčioje šeimoje. Panašioje padėtyje atsidūrė 96-erių Marijona. Trečiadienį močiutės namuose apsilankiusi policija fotografavo kraujosruvas ant senolės veido, surašė parodymus, kuriais ji paliudijo buvusi sumušta savo 65-erių metų dukros. Pareigūnai patvirtino: šis dukros išpuolis – ne pirmas. Senolę aplankiusi žurnalistė Margarita Rimkutė įsitikino – vienatvė gąsdina labiau už smurtą.

Uodai, ko gero, yra vieni nemaloniausių šiltojo meto palydovų. Daugumai yra tekę justi jų įkandimus lydintį niežulį ar net atsiradusį patinimą. „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai sako, kad nuo diskomfortą keliančių įkandimų gali apsaugoti repelentai ir kitos apsaugos priemonės.

Lietuvoje iš viso patvirtinta 1511 koronaviruso infekcijos atvejų. Ketvirtadienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pranešė apie 6 naujus atvejus., pasveikusių – 934.

Antroje savaitės pusėje Lietuvoje tvirtai išsilaikys vėsesni orai. Tačiau bent dvi dienas bus ramiau, be gausesnių kritulių, taip pat pro debesis dažniau žvilgtels saulė. Savaitgalį bus pokyčių: šalnos atsitrauks, naktys bus šiltesnės, tačiau dažniau palis, sustiprės vėjas.

Penktadienį, gegužės 15 d., minint Tarptautinę šeimos dieną, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie SADM organizuoja nemokamas nuotolines paskaitas visoms Lietuvos šeimoms. Paskaitos bus tiesiogiai transliuojamos internetu, tad iš anksto užsiregistravusios šeimos jas galės stebėti iš bet kurio šalies krašto.

Šiandien vyriausybė pritarė dar vienam karantino švelninimo etapui. Nuo pirmadienio bus galima lankytis kavinių patalpose, ne tik prie lauko staliukų. Kaukių dėvėjimas viešose erdvėse nuo rytojaus – tik rekomendacija, tačiau viduje susibūrimo vietose jas dėvėti liko privaloma. Netrukus duris atvers ir odontologijos kabinetai, mėnesio pabaigoje bus leidžiama organizuoti vaikų stovyklas bei nedidelius renginius.

Prašo atpažinti asmenį
  • Įkelta: 2020-05-13

Policija ieško nuotraukoje įamžinto asmens, kuris, kaip įtariama, kliudė dviračiu važiavusį vaiką. Šia informacija trečiadienį savo feisbuko paskyroje pasidalino „Tauragės bendruomenės pareigūnai“.

Nebeliko apribojimo karantino metu laidojimo apeigas organizuoti dalyvaujant tik artimiausiems šeimos nariams ir ribojant dalyvių skaičių iki 10 asmenų – nuo šiol dalyvaujančiųjų laidotuvių apeigose skaičius neribojamas, tačiau būtina laikytis bendrųjų prevencijos priemonių.