2020 Liepos 15 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Šeštadienio skaičiai: 75 nauji, iš viso 771

  • Įkelta: 2020-04-04
AP nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) balandžio 4 d. duomenimis, Lietuvoje nustatytas jau 771 užsikrėtimo koronaviruso atvejis. Per praėjusią parą skaičius išaugo 75-ais.

Tauragėje patvirtintų susirgimų skaičius nepakito – iki šiol nustatyti 4 atvejai.

„Šiame etape mane jaudina tai, kiek yra tokių asmenų, kurie patys neįtaria, arba, sakykime, pajutę karščiavimą vartojo vaistus temperatūrai mažinti. Galbūt patys to nežinodami galėjo paskleisti virusą savo artimiesiems“, – LRT radijui sakė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius, profesorius Saulius Čaplinskas.

Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų: 771

Per vakar dieną patvirtinta naujų ligos atvejų: 75

Per vakar dieną ištirta: 2944

Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 21376

Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.

 

Ištirta ėminių per parą

Liko neištirta ėminių

Viso

Iš jų

viso

iš jų iš mobilių punktų

neigiami

teigiami

viso

iš jų iš mobilių punktų

viso

iš jų iš mobilių punktų

viso

iš jų iš mobilių punktų

NVSPL

301

104

286

93

15

11

241

0

Santaros klinikos

319

21

309

20

5

1

7

0

Kauno klinikos

853

369

845

364

8

5

350

0

Klaipėdos universitetinė ligoninė

276

54

249

48

27

6

150

42

Šiaulių ligoninė

291

179

277

177

10

2

605

555

NMVRVI

548

0

541

0

7

0

60

0

Medicina practica

204

0

203

0

1

0

420

0

Diagnostikos laboratorija

55

40

53

38

2

2

50

0

NVI

83

0

83

0

0

0

189

0

Baltic Medics

14

13

13

13

0

0

0

0

VISO

2944

780

2859

753

75

27

2072

597

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija

Dėl automobilių prekybos machinacijų, atnešusių daugiau nei 16 tūkst. eurų žalą, ieškomas nuotraukoje užfiksuotas įtariamasis. Policija prašo turinčius reikšmingos informacijos pranešti pareigūnams.

Rajono savivaldybė informuoja, jog nuspręsta savaitgaliui sumažinti mėginių dėl koronaviruso ėmimo apimtis Tauragės mobiliajame punkte. Punktas penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį dirbs tik iki pietų. Na, o jau paimtų mėginių tyrimų rezultatų laukiama mažiausiai 5-tą dieną – t.y. nuo pirmadienio.  

Po apniukusių pirmųjų balandžio dienų jau savaitgalį sulauksime permainų: kritulių bus vis mažiau, daugės pragiedrulių, vėjas rims. Ateinančios savaitės pradžioje pavasaris palepins įspūdinga šiluma.

Šilutės raj. Traksėdžių k. gyventojas nusprendė praturtėti neįprastu būdu – tikisi laimėti loterijoje pasinaudodamas gausybe vogtų bilietų. Policija praneša, jog nugvelbta bilietų už daugiau nei 1 890 eurų.

Kai kuriose Lietuvos savivaldybėse jau pradeda veikti vadinamosios karščiavimo klinikos, kuriose viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją (COVID-19). Jau nuo pirmadienio karščiavimo klinika turėtų atverti duris ir Tauragėje. Pasak ją steigiančios PSPC direktoriaus Donato Petrošiaus, problema viena – prie karščiavimo klinikos atidarymo turėtų prisidėti visos rajono gydymo įstaigos, deja, jos to daryti neskuba.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija praneša, jog per vakar dieną šalyje fiksuoti 47 nauji susirgimai. Iš viso nuo pandemijos pradžios nustatyta 696 infekcijos atvejai. Kaip LRT radijui šįryt teigė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė, kas penktas Lietuvoje koronavirusu užsikrėtęs asmuo yra vyresnis nei 60 metų.

Koronaviruso infekcija pamažu slenka ir į Tauragę – per pastarąją savaitę nustatyti 4 užsikrėtimo atvejai. Tiesa, kol kas jie visi – įvežtiniai. Nėra abejonės, jog didžiausias pavojus užsikrėsti gresia priešakinėse karo su infekcija linijose stovintiems medikams. Kaip parodė pastarosios savaitės įvykis – atsitiktinai į reanimaciją patekęs ligonis, kuriam vėliau nustatyta COVID-19, kiekvieną pacientą priimti medicinos darbuotojai privalo kaip potencialiai užsikrėtusį. Ligoninės vadovai tikina, jog nerimauti nėra ko – Tauragės medikai apsaugos priemonėmis aprūpinti. O pačių medikų nerimui išblaškyti tuo tarpu naudoja pačių įsigytus greituosius testus.

Apie tai, kad šiandien nustatyti dar 2 atvejai Tauragėje, pranešė mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius. Skelbiama, jog abu infekuotieji – jauno amžiaus ir abu keliavo. 

Šio ryto Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, per vakar dieną naujų ligos atvejų padaugėjo 68-ais. Tai vienas didžiausių fiksuotų susirgimų skaičių Lietuvoje per parą. Daugiausiai iki šiol per parą žmonių susirgo kovo 26-ąją. Tada fiksuota 71 naujas atvejis.

Įjungė šviesoforą
  • Įkelta: 2020-04-01

Pavojingoje Dariaus ir Girėno, Bernotiškės bei Veterinarijos gatvių sankryžoje  šviesoforo montavimo darbai baigti – šiandien šviesoforas jau dega. 

Dėl sekmadienį į Tauragės ligoninę atsitiktinai patekusio šilutiškio, kuriam vėliau nustatytas koronavirusas, izoliuoti 4 priėmimo skyriaus medikai, praneša rajono savivaldybė.

12 val. surengtoje spaudos konferencijoje Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga informavo visuomenę apie koronavirusu sergančių pacientų visoje Lietuvoje būklę. Pasak jo, šiuo metu dėl koronaviruso infekcijos 108 pacientai gydomi stacionare, 8 iš jų yra reanimacijoje, 3 taikoma plaučių ventiliacija.

Kai daugumai verslo subjektų dėl karantino tenka mažinti gamybos apimtis arba stabdyti veiklą apskritai, Tauragėje įsikūrusiai cheminės apsaugos priemones gaminančiai „Ansell Protective Solutions Lithuania“ darbo netrūksta. Įmonės dirtributorius apgulė trokštantys įsigyti „Ansell“ gaminamus daukartinio naudojimo apsauginius kostiumus SPLASH 600. Gamybos pajėgumus teko didinti 60 procentų.

Nacionalinis visuomenė sveikatos centras paskelbė Tauragėje nustatytų koronavirusu užsikrėtusių gyventojų maršrutus. Jie nustatyti atlikus epidemiologinius tyrimus. Paaiškėjo, jog lankytasi bažnyčioje, parduotuvėje, dalyvauta pobūvyje.

Tauragėje toliau vykdoma dezinfekcija. Praėjusią savaitę baigtos dezinfekuoti viešosios erdvės – parkų, krantinės suoliukai, vaikų žaidimų aikštelės, požeminės konteinerių aikštelės, laiptų turėklai. Dezinfekciją atliko purkštuvais apsiginklavę UAB „Dunokai“ darbuotojai, laiptinių švara pasirūpino Tauragės butų ūkis. Šiandien į gatves išvažiavo UAB „Dunokai“ transportas – dezinfekuojami daugiabučių kiemai ir įvažiavimai į juos. 

Vyriausybei viešose vietose primygtinai rekomendavus dėvėti apsaugines kaukes, elektroninėje erdvėje bemat pasipylė pasipiktinimo tokiu reikalavimu lavina, nes nusipirkti kaukių neįmanoma. Kol prekyboje apsaugos priemonių trūksta, gyventojai raginami kaukes gamintis patys, o kai kam tai galbūt idėja verslui.

Praėjisį trečiadienį, kovo 25 d., 10 val., Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdis pirmą kartą vyko nuotoliniu būdu. Tarp trijų svarstytų klausimų buvo ir biudžeto perskirstymas – viešiesiems renginiams organizuoti skirti pinigai nukeliaus pandemijos valdymui. Taip pat atleistas Muzikos mokyklos direktorius Robertas Kazlauskas bei pritarta Tauragė+ funkcinės zonos strategijai, atversiančiai kelius mieste įrengti aplinkkelį.

Daugiau kaip 50 Lietuvos bibliotekų šią savaitę pradėjo gaminti apsauginius skydus medikams naudodamos 3D spausdinimo technologiją, siekdamos patenkinti augantį apsaugos priemonių poreikį šalyje plintant koronavirusui. Pirmuosius savo pagamintus skydus į ligoninę jau nuvežė ir Tauragės bibliotekininkai.

Savaitės pradžioje, paskutinėmis kovo dienomis, vyraus pragiedruliai, krituliai pasirodys tik kai kur. Startavus balandžiui bus šilčiau, tačiau vyraus niūrus dangus, kasdien sulauksime kritulių, pūs nemalonus vėjas.

Šiandien visoje šalyje startavo nuotolinis mokymas. Moksleiviai bendrauti su mokytojais turi internetu, elektroninėse platformose jiems pateikiamos ir užduotys. Tačiau pirmadienio rytą viskas ėjosi ne taip sklandžiai, kaip norėta – neatlaikiusios didžiulio prisijungimų skaičiaus, sustreikavo vienos pagrindinių platformų – „Eduka“ bei elektroninis dienynas „Tamo“.

Sekmadienį Tauragėje nustatytas antras COVID-19 atvejis, informuoja mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius.

Šįryt nuo ankstyvo ryto prie įvažiavimo į Tauragę nuo Kryžkalnio pusės darbavosi pareigūnai – buvo tikrinama, ar automobiliais vykstantys žmonės turi kaukes, teikiama informacija apie karantino sąlygas. Kelyje susidarė nemažos spūstys, tiesa, teigiama, jog ateityje ši problema bus išspręsta. Ar tai reiškia, jog policija atvykstančius į miestą pasitiks kas rytą? 

Penktadienio popietę Tauragės savivaldybės operacijų valdymo centras rinkosi į posėdį. Aptarta, kokių priemonių reikėtų imtis, kad ir šylant orams ir kylant vis daugiau pagundų leisti laiką lauke, gamtoje, nebūtų būriuojamasi didesnėmis kompanijomis, kaip įmanoma atidžiau karantino reikalavimų laikytųsi prekybos centrai.

Tauragės rajono savivaldybės administracija gavo informaciją, kad Tauragės rajone patvirtintas pirmasis COVID-19 infekcijos atvejis, – praneša mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius.

Savanoriai, padedantys savivaldybei dorotis su kovos su pandemija iššūkiais, susiduria su begale sunkumų. Lyg jų būtų negana, padėtį dar labiau komplikuoja vis besikeičiantys ir iki galo neapgalvoti valdžios sprendimai: vieną dieną nurodoma priverstinai savivaldybės patalpose izoliuoti visus grįžtančius kraštiečius, jau po poros dienų leidžiama juos išleisti namo, prieš tai patikrinus dėl COVID-19. Būtent tai, pasirodo, ir yra sudėtinga.