2020 Spalio 20 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai keisis: savaitgalį malonios šilumos neliks nei kvapo

  • Įkelta: 2020-03-19
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Po itin šilto trečiadienio šiluma šalyje labai sparčiai atslūgs, suksis žvarbus vėjas. Naktimis grįš neigiama temperatūra. 

Šiandien dieną daugės pragiedrulių, o trumpai ir negausiai palynos tik kai kur šalies pietuose. Pūs apysmarkis vakarų krypties vėjas. Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje bus apie 8–9 laipsnius šilumos. Šiauliuose oras šils iki 7, Klaipėdoje iki 6 laipsnių.

Penktadienio naktį numatomi pragiedruliai, temperatūra pasiskirstys nuo –2 laipsnių šalčio iki 4 laipsnių šilumos, vietomis bus slidu. Šilčiausia bus pajūryje. Dienos metu išaugs debesuotumas, vietomis, daugiausiai šiaurės vakariniuose ir šiauriniuose šalies rajonuose, truputį palis, galima šlapdriba. Suksis žvarbus šiaurės, šiaurės vakarų krypties vėjas. Vilniuje ir Panevėžyje oras sušils iki 8, Kaune iki 9 laipsnių. Šiauliuose bus apie 7, Klaipėdoje apie 6 laipsnius šilumos.

Šeštadienį atvės dar labiau. Nakties ir ryto valandomis didesnė tikimybė, jog šalies rytuose truputį pasnigs, vietomis galima šlapdriba. Naktį temperatūra svyruos tarp –5–0 laipsnių šalčio. Ryto metu daug kur numatomi pragiedruliai, tik šalies rytuose dangų niaukstys debesys. Dieną vyraus nepastovus debesuotumas, daugelyje vietovių pasirodys negausūs, bet mišrūs krituliai. Išsilaikys žvarbus šiaurės vėjas. Vilniuje tebus vos apie 1, Šiauliuose ir Panevėžyje apie 2 laipsnius šilumos. Kaune ir Klaipėdoje oras šils iki 3 laipsnių. Vakare temperatūra vėl kris žemiau nulio.

Sekmadienio naktį šaltukas spustels stipriau ir svyruos nuo –7 iki –2 laipsnių šalčio, vyraus nedidelis debesuotumas. Dienos metu nors danguje ir švies saulė, tačiau pūs itin šaltas šiaurės rytų vėjas. Kai kur iš praplaukiančių debesų gali pasirodyti viena kita snaigė. Temperatūra dieną žymiai nesiskirs nuo šeštadienio reikšmių. Vilniuje ir Panevėžyje bus apie 2, Kaune ir Klaipėdoje apie 3 laipsnius šilumos. Šiauliuose oras šils iki 1 laipsnio.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, ateinančios savaitės pradžioje išsilaikys gražūs ir saulėti, bet šaltoki orai. Naktimis ir toliau paspaus šaltukas, dienomis temperatūra laipsniu kitu didės.   

 

    

Šiandien pradėjo veikti specialiai Taragės rajono gyventojams sukurta interneto svetainė http://koronavirusas.taurage.lt. Joje pateikiami dažniausiai užduodami klausimai apie koronavirusą, savizoliacija, paslaugų teikimą izoliuotiems asmenimis ir patarimai grįžtantiems iš užsienio.

Vienas iš septynių žmonių, kuriems šiandien nustatytas koronavirusas, buvo užkrėstas artimo žmogaus. Tai pirmasis klasterinis, t. y. neįvežtinis, atvejis Lietuvoje.

Tauragės rajono savivaldybės administracija iš Tauragėje veikiančios apsauginių drabužių siuvimo įmonės „Ansell“ užsakė 50 vnt. daugkartinio naudojimo apsauginių kostiumų SPLASH 600.

Siekiant sumažinti koronaviruso poveikį ir apriboti judėjimą Tauragės rajone bei šalyje, Tauragės autobusų parkas sumažino maršrutų skaičių.

„Tauragės žiniose“ rašėme, jog praėjusių metų liepą Vyriausioji rinkimų komisija panaikino Tauragės rinkimų komisijos sprendimą ir pripažino, jog tuomet kandidatas į merus Darius Petrošius drauge su bendrapartiečiams prieš Kalėdas papirkinėjo rinkėjus. Papirkinėjimu buvo pripažinta dovanų LSDP simbolika padabintuose maišeliuose dalijimas Lauksargių senelių namų gyventojams. Socdemai šį VRK sprendimą apskundė, tačiau nieko nepešė – Vilniaus apygardos administracinis teismas praėjusią savaitę skundą atmetė.  

Antradienį Tauragės greitosios medicinos pagalbos atomobiliu į Klaipėdos universitetinę ligoninę išvežtas karščiuojantis tauragiškis. Vyras prieš kurį laiką buvo grįžęs iš užsienio valstybės. 

Tiek vien Tauragės rajono logistikos įmonių darbuotojų šiuo metu užsienyje laukia įmonės ekspeditorių nurodymų. Didžioji dalis vairuotojų užstrigo ties Prancūzijos, Ispanijos sienomis.

Dėl koronaviruso paskelbtas karantinas – tikras iššūkis šalies verslui. Vyriausybė vakar paskelbė ekonomikos gelbėjimo planą, kuriam bus skirta 2,5 milijardai eurų. Apie galimybes planuoti darbus, esant karantinui, informuoja UAB „Saugaus darbo garantas“ (SDG). Darbdaviams rekomenduojama organizuoti darbą nuotoliniu būdu, o nesant galimybės, pasinaudoti prastovų galimybe. Skelbiame pagrindines rekomendacijas.  

Šalyje paskelbus karantiną, rekomenduojama esant galimybei visas asmenines šventes (krikštynas, vestuves, jubiliejus ir pan.) nukelti, o jeigu tai nepavyksta – atsakingai laikytis rekomendacijų. Taip pat šventė negali būti organizuojami viešojo maitinimo įmonėse.

Iki kovo 30 d. Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka teikia tik nuotolines elektronines paslaugas. Prie bibliotekos įėjimo yra knygų grąžinimo dėžė, kurioje visą parą galite palikti perskaitytas knygas. Taip pat siūloma spaudą ir knygas skaityti elektroninėse duomenų bazėse.

Pirmadienį apie 17:30 val. Tauragės rajono gyventojai, vyras su žmona, greitosios medicinos pagalbos automobiliu išvežti į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Vyras vilkiko vairuotojas, grįžo iš reiso kovo 13 dieną. Abu saugusieji karščiuoja, vyras kosti, jaučią skausmą krūtinės srityje. 

Dešimtyje savivaldybių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Alytaus, Utenos – bus įkurti mobilūs punktai, kuriuos savarankiškai atvykusiems pacientams bus atliekami tyrimai dėl naujojo koronaviruso (COVID-19). Tokį sprendimą šįryt pasirašė valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Tauragės rajono savivaldybė informuoja, jog šiandien, apie 12.00 val. Tauragės rajono gyventoja greitosios medicinos pagalbos automobiliu išvežta į Klaipėdos universitetinę ligoninę. 

Nuo šiandien šalyje įvestas karantinas. Daug kas per vieną dieną verčiasi nuo kojų ant galvos. Daugeliui teks keisti ir įprastus ritualus. Pavyzdžiui, pavalgyti pietus pamėgtoje vietoje nebeįmanoma – daug maitinimų įstaigų apskritai užveria duris, kai kurios gamins maistą tik išsinešti.

Lietuvai nuo šiandien gyvenant karantino ir saviizoliacijos sąlygomis, degalinės imasi papildomų saugumo priemonių: organinio stiklo pertvaromis atskiria kasose dirbančius darbuotojus, uždaro vidines sėdimas poilsio zonas, net vienkartinius kavos puodelius klientams paduos tik jų paprašius.

AB Lietuvos paštas, kaip ir kitos Vyriausybės paskelbto karantino laikotarpyje dirbančios strategiškai svarbios institucijos ir įmonės, tęsia savo veiklą. Bendrovė, be įstatymo numatytos teikti universaliosios pašto paslaugos, gyventojams toliau pristatys tokias kritiškai svarbias paslaugas, kaip pensijos, išmokos, tęs siuntų pristatymo paslaugą įsigijusiems būtinas prekes elektroninėse parduotuvėse. Tačiau, siekdama riboti kontaktą tarp savo darbuotojų ir gyventojų, nuo kovo 16 d. – 30 d. taikys tam tikrus veiklos apribojimus.

Pirmasis iš trijų įsigytų elektrobusų jau rieda Tauragės gatvėmis, kiti du mūsų miestą pasieks kitą mėnesį. Jie kursuos miesto maršrutais. Apie tai „Tauragės žinioms“ papasakojo Tauragės autobusų parko valdybos pirmininkė Andžela Jakienė.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad naktį iš pirmadienio į antradienį Lietuvoje patvirtintas dar vienas naujas koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejis. Infekcija nustatyta iš Pietų Afrikos Respublikos grįžusiam pacientui. Jis gydomas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, pradėtas epidemiologinis tyrimas.

Šeštadienį 20.15 val. šalies vyriausybė rinkosi į posėdį, kurio metu nutarė skelbti dviejų savaičių karantiną. Ką tai reiškia?

„Bus daug jaunų žmonių, kurie sakys, kad jie viruso nebijo. Atsakymas jiems visiems – dabar nekalbame apie tave – kalbame apie tuos žmones, kurie dėl tavo ateities buvo pasiryžę paaukoti savo gyvybę, tad dabar atėjo laikas tavo atsakomybei pasirūpinti šios kartos žmonių saugumu ir gyvybe,“ – socialiniame tinkle ragindamas saugoti vyresnio amžiaus artimuosius skelbia rajono meras Dovydas Kaminskas.  Į ekstremalią situaciją reaguoja ir bažnyčia, tikinčiuosius drąsindama melstis namuose.

Panevežio ligoninė pranešė, jog joje gydomas koronavirusu užsikrėtę pilietis. Vyras grįžo iš Olandijos. Tai jau devintasis patvirtintas atvejis Lietuvoje. 

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje – dar vienas koronavirusu sergantis pacientas. Apie tai šeštadienio rytą socialiniame tinkle paskelbė miesto meras Vytautas Grubliauskas. Aiškėja, kad susirgo kretingiškis. Sveikatos apsaugos ministerija taip pat pranešė, kad kovo 14 dieną Lietuvoje patvirtintas dar vienas koronaviruso infekcijos atvejis. 

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešime žiniasklaidai informuoja, kad Lietuvoje nustatyti trys nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai.

Paaiškėjo konkursų į Tauragės ir Skaudvilės seniūnų pareigas nugalėtojai. Anot savivaldybės mero patarėjo ryšiams su visuomene Kasparo Bertašiaus, Tauragės miesto seniūnu išrinktas Žilvinas Majus, o Skaudvilės – Gediminas Dinapas.