2020 Lapkričio 23 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Mokyklų vadovai: sumaištis yra, bet panikos būti negali

  • Įkelta: 2020-03-25

Dalia Pukelienė. Nuotraukų koliažas

 Nežinioje dėl šalyje susiklosčiusios situacijos gyvena ir šalies švietimo bendruomenė. Nacionalinis egzaminų centras paskelbė, jog nukeliami kai kurie brandos egzaminai. Kol kas mokinių atostogos paskelbtos iki kovo 30 d., tačiau, atsižvelgiant į besitęsiančią situaciją, tikėtina, jog į mokyklos suolus vaikai negalės grįžti ir joms pasibaigus. Tokios galimybės neatmetantis Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas teigia, jog pasiruošimas nuotoliniam ugdymo procesui vyksta visu pajėgumu. Tai patvirtino mokyklų vadovai, mokytojai savo ruožtu jau išbando nuotolinio mokymosi įrankius – elektronines vaizdo konferencijų priemones. Labiausiai nerimauja abiturientai, besirengiantys brandos egzaminams.   

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas informavo, jog galimybė, kad po kovo 30-osios ugdymo procesas vyks nuotoliniu būdu – reali ir tam intensyviai ruošiamasi. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija yra parengusi nuotolinio ugdymo proceso organizavimo rekomendacijas. Anot E. Šteimanto, interneto erdvėje pateikiami įvairūs mokymai mokytojams, siūlomi nuotolinio mokymo būdai, mokytojai dalinasi patirtimi apie veiksmingiausius nuotolinio mokymo būdus, mokymo programas. Sprendimą, kokias nuotolinio mokymo priemones taikys, mokyklos priima pačios.  

– Šiomis dienomis mokyklose vyksta intensyvūs pasiruošimo darbai. ŠMSM ir jos pavaldžios įstaigos siūlo labai daug virtualių mokymų, kaip vykdyti nuotolinį ugdymą, mokyklos gali įsivertinti savo galimybes ir pasirinkti joms priimtiniausius būdus. Tauragės rajono mokytojai yra kvalifikuoti specialistai, turi nuotolinio bendravimo ir komunikavimo su ugdytiniais patirties, todėl neabejojame, kad kartu su savo ugdytiniais įveiks ir nuotolinio ugdymo iššūkį. Ši ekstremali situacija paspartins nuotolinio ugdymo įdiegimo procesus, kurių, natūraliomis sąlygomis, būtų tekę palaukti, – teigė E. Šteimantas 

Anot jo, ugdymo turinys nesikeis, keisis tik turinio perteikimo ir atsiskaitymo laikas, būdai bei formos.  

Pakalbinta Tauragės „Versmės“ gimnazijos direktorė Dalia Pukelienė atskleidė, jog nors mokyklos bendruomenė išgyvena sumaištį, visapusiškai rengiamasi nuotolinio mokymo iššūkiui, mokytojai padeda vieni kitiems, o moksleiviai drąsinami kreiptis pagalbos iškilus bet kokiems sunkumams. Direktorė neslėpė, jog mokinių tėvai susiduria ne tik su technologiniais iššūkiais – yra tokių, kurie namuose neturi kompiuterio ar interneto. Mokykla pasirengusi visapusiškai padėti tokiems moksleiviams – paskolins kompiuterius, finansiškai prisidės prie interneto ryšio įsivedimo, kad kiekvienuose namuose būtų bent po vieną kompiuterį.  

– Visi, kurie ar prasčiau, ar geriau naudojo skaitmenines technologijas, dabar jau tikrai viską išmėgina, patys darėm ir vaizdo konferencijas, ir mokytojai tarpusavyje bendrauja. Žinoma, tai nėra paprasta, sudėtinga taip staiga pereiti prie visiškai kitokio darbo organizavimo. Gyvenimas privertė paspartinti naudojimąsi elektroniniais ištekliais „Moodle“ sistemoje, yra mokytojų, kurie dirba su „Eduka“. Vaikams tai irgi nėra naujiena. Pagal vyriausybės nutarimą rengiam nuotolinio ugdymo proceso tvarką, tam turim dar visą kitą savaitę. Bet jau šiuo metu labai intensyviai dirbam, mokytojai planuoja būsimas ugdomąsias veiklas, pamokas. Aišku, ir nuotoliniuose kursuose mokytojai yra prisiregistravę, internetas dabar pilnai tai siūlo, žodžiu, turime ką veikti, visi dirbam, mąstom, ir patys mokomės, ieškom būdų komunikuoti, bet nuotaikos neprarandam, – apie pasirengimą nuotoliniams mokymuisi pasakojo D. Pukelienė 

Mokinių tėvai sulaukia mokyklų administracijų laiškų pranešančių apie nuotolinį mokymą

 

Anot direktorės, dauguma įstaigų naudoja vieningą elektroninę sistemą „Tamo“ dienyną, kuriame keičiamasi informacija, galima nurodyti užduotis ir jų atlikimo terminus. Su juo dirba ir tėvai, ir vaikai, ir mokytojai. Kalbant apie abiturientus, anot D. Pukelienės, guodžia tai, jog karantinas įvestas antroje mokslo metų pusėje, kai programos jau išeitos, liko kartojimas, kas yra gerokai paprasčiau nei mokytis naujų dalykų. Abiturientai jau yra atlikę bandomuosius egzaminus, o ruošdamiesi konsultuojasi su mokytojais nuotoliniu būdu.  

– Kalbant apie nukeltus egzaminus – kalbų įskaitas, technologijų egzaminus, kol kas panikos nėra, aišku, abiturientai mieliau jiems ruoštųsi mokykloje. Bet kalbant apie matematiką, fiziką, lietuvių kalbą, vaikai yra įpratę mokytis akis į akį su mokytoju, čia ir dabar, o dabar jau tikrai yra nerimas, jie norėtų dirbti. Sumaištis yra, bet panikos negali būti. Tikimės, kad iki egzaminų viskas bus gerai, – teigė D. Pukelienė 

Martyno Mažvydo progimnazijos vadovas Remigijus Masteika taip pat teigė, jog mokyklos bendruomenė optimizmo nepraranda. Pasak jo, mokytojų pasirengimas naudotis elektroninėmis mokymosi priemonėmis yra pakankamas, tačiau reikės ir tėvelių sąmoningumo bei pagalbos, ypač kalbant apie pradinių klasių mokinukus. Mokykloje, anot jo, paskirti IT specialistai, konsultuojantys mokytojus, mokinius ir tėvelius. Direktorius užtikrino, jog neturintiems elektroninių ryšių priemonių, jas paskolins mokykla. Tarp mokytojų, anot jo, pasimetimo nėra, atvirkščiai, visi susitelkę ir ruošiasi.  

– Iššūkių daug, bet manau, kad susidorosim. Vyksta intensyvūs pasiruošimo darbai, pagrindinė mokymo platforma išlieka „Tamo“ dienynas, pagal sukurtus pamokų tvarkaraščius mokiniai ten gaus užduotis. Moksleiviai namuose galės naudotis ir tradicinėmis, popierinėmis priemonėmis, turimais vadovėliais, pratybų sąsiuviniais, bet greta to bus ir skaitmeninės, interaktyvios mokymo priemonės, kur mokytojai galės gauti grįžtamąjį ryšį ir patikrinti, kaip vaikams sekėsi. Yra įvairios programėlės, kaip, pavyzdžiui, „Kahoot“, kur, mokytojui prijungus visus vaikus, jie naudosis išmaniaisiais įrenginiais. Dabar dar deriname skaičius, apklausiame, kiek yra vaikų, kuriems reikės pagelbėti, paskolinti mokyklos planšetinius kompiuterius. Kam reikia, tikrai ateisim į talką. Bet didžiausias iššūkis, kad būtume sveiki, – kalbėjo R. Masteika.  

Šiendien Tauragės gatvėmis pradeda važinėtis mikroautobusas su įrašytu garso pranešimu gyventojams raginančiu likti namie.

Darbui paruoštas ir nuo rytojaus 12 val. Tauragėje pradeda veikti mobilusis punktas, kuriame pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso (COVID-19). Punktas įkurtas aikštelėje šalia Raudonojo kryžiaus draugijos pastato (V. Kudirkos g. 2).

Šalyje sparčiai plintant koronaviruso infekcijai tampa ypač svarbu apsaugoti medikus, nes jiems pavojus užsikrėsti ypač didelis. Ar Tauragės medikai pakankamai aprūpinti apsaugos priemonėmis? Gydymo įstaigų vadovai teigia, kad šiuo metu jų pakanka, rezervas nuolat pildomas, tačiau susiduriama ir su tiekimo problemomis. Nors Tauragėje dar nepatvirtintas nė vienas susirgimo koronavirusu atvejis, medikai sulaikę kvapą laukia galimo ligos protrūkio. Šalies mastu vis garsiau kalbama, jog virusui ėmus plisti nekontroliuojamai ir didėjant susirgimų skaičiui gydymo įstaigų pasirengimas pandemijai gali būti per menkas, o vyriausybės kalbos apie sukauptus rezervus neatitinka tikrovės. Tauragės gydymo įstaigų vadovai situacijos nedramatizuoja, esą priemonių darbo vietose pakanka, esant poreikiui ruošiamasi jas papildyti. Rezervą kaupianti paskelbė ir Tauragės rajono savivaldybė – mero Dovydo Kaminsko teigimu, nupirkta per 9 tūkst. respiratorių.

Šio ryto duomenimis, Lietuvoje patvirtinti 187 užsikrėtimo infekcija atvejai. Vyriausybė vakar vakare paskelbė griežtinanti karantino sąlygas – įvedami lankymosi prekybos centruose apribojimai, viešose vietose nuo šiol privalu dėvėti apsaugines kaukes. Kol prekyboje apsaugos priemonių trūksta, gyventojai raginami kaukes gamintis patys, o jų neturint, veidui dengti tiks ir šalikai.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad pirmadienį, kovo 23 d. 15 val. duomenimis, bendras patvirtintų koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų skaičius pasiekė 160. Per šiandien užfiksuota 17 naujų infekuotų asmenų.

Kovo 23-osios duomenimis, šalyje yra patvirtinti 154 koronaviruso atvejai. Gydytojas, profesorius Vytautas Kasiulevičius perspėja, kad šiuo metu atvejų skaičius dvigubėja kas 2 paras, kas viršija įprastus infekcijos plitimo modelius. Didėjančios įtampos fone premjeras prakalbo apie karantino pratęsimą bei griežtėjančius judėjimo apribojimus. Kraštutinių priemonių imasi ir Tauragės rajono savivaldybė – visiškai stabdo viešąjį transportą, pradės masinę viešųjų erdvių dezinfekciją. 

Paskutinė kovo savaitė lepins saulėtu dangumi. Naktys bus šaltos, numatoma neigiama temperatūra. Visgi, dienoms bėgant palaipsniui šaltis atlėgs, o dienomis šilumos bus vis daugiau.

Šiuo metu Tauragėje saviizoliacijai skirtose patalpose gyvena 48 asmenys. Didžioji dalis – tolimųjų reisų vairuotojai. Jei iškiltų poreikis saviizoliuotis daugiau asmenų, šie būtų apgyvendinti Skaudvilės specialiosios mokyklos bendrabutyje arba Pagramantyje baigiamuose įrengti savarankiško gyvenimo namuose.

Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius pranešė, kad nuo kovo 9-osios iki 20-osios mieste viešėjo koronavirusu apsikrėtęs asmuo, jam liga diagnozuota sekmadienį.

Šis klausimas ko gero kyla ne vienam septintą karantino dieną sėdintiems namuose.  Šeštadienį aplankėme Didįjį Tauragės turgų, miesto centrą ir mikrorajoną. Kai kurie išvysti vaizdai baugino, tačiau buvo ir kuo pasidžiaugti.

Susisiekimo ministerija informuoja, kad Norvegijoje esantiems lietuviams kovo 24 d. planuojamas užsakomasis skrydis iš Oslo į Vilnių. Bilietai jau parduodami.

Penktadienį į Kauno oro uostą iš Prancūzijos parskraidinta 150 dėl Covid-19 karantino Europoje užstrigusių GBY ir „Alfatransa“ autovežių vairuotojų. 37 iš parskraidintų lėktuvo keleivių yra ne Lietuvos piliečiai. Visi jie konvojumi su policijos palyda palydėti iki pasienio.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad Lietuvoje patvirtintas pirmasis mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis. Asmuo penktadienį pristatytas į Ukmergės ligoninės skubios pagalbos skyrių, kur netrukus mirė. Diagnozė patvirtinta po paciento mirties. Mirusysis priklausė rizikos grupei.

Renka paramą medikams
  • Įkelta: 2020-03-20

Tauragės LIONS klubas inicijuoja paramos rinkimą Tauragės medikams. Į specialiai šiam tikslui atidarytą sąskaitą jau pervesta 1000 eurų.

Tauragėje jau numatyta mobilaus punkto vieta, kuriame savarankiškai atvykusiems pacientams bus atliekami tyrimai dėl naujojo koronaviruso (COVID-19). Nors prie buvusio morgo jau pastatyta palapinė, tačiau punktas darbui dar nėra paruoštas.

Miesto šventė atšaukta
  • Įkelta: 2020-03-20

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis kątik paskelbė, jog 2020 m. miesto šventė „Tauro ragas“ atšaukiama. 

Kovo 19-osios vėlų vakarą Lietuvoje patvirtinti dar septyni nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai. Taigi vakar iš viso nustatyti 14 koronaviruso infekcija užsikrėtusių asmenų, bendrai Lietuvoje užfiksuoti 48 koronaviruso atvejai. 

Galimybė žmonėms, grįžusiems iš naujojo koronaviruso (COVID-19) paveiktų teritorijų ar turėjusiems sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu atveju, likti namuose iš esmės yra pati svarbiausia priemonė, leidžianti apsisaugoti nuo viruso plitimo grėsmės. Tauragiškiams, neturintiems kur izoliuotis, savivaldybė pasiruošusi padėti. Saviizoliacijai gyventojai priimami sporto centre „Bastilija“, viešbutyje „Banga“.  

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) svecialistai specialiame tinklalapyje informuos, kur lankėsi užsikrėtusieji koronavirusu bei šia informacija dalinsis su žiniasklaida.

Per šią savaitę karantiną paskelbė ir sienas uždarė Lietuva ir dar septynios Europos Sąjungos šalys. Krovininiai automobiliai šalies sieną gali kirsti tik per Kalvarijų ir Lazdijų pasienio kontrolės punktus. Europos žemėlapis, verslo akimis, persitvarkė 360 laipsnių kampu. Tai tapo didžiuliu iššūkiu savo veiklą su Vakarų Europos šalimis vykdančioms Tauragės rajono įmonėms. Šios savaitės pradžioje logistikos įmonės vertėsi per galvą organizuodamos į tolimuosius reisus išvykusių savo vairuotojų parvykimą. Prabilta net apie galimybę stabdyti veiklą bei kuriam laikui nutraukti krovinių gabenimą apskritai.

Lengvus koronavirusinė infekcijos (COVID-19) simptomus jaučiantys pacientai nuo šiol galės būti išleisti gydytis į namus, jei čia galės laikytis visų izoliavimosi (saviizoliacijos) taisyklių. Tai reiškia, kad tie, kuriems nereikia specifinio simptominio gydymo, nebus guldomi į ligonines. Tuo metu, pacientams, kuriems dėl jų sudėtingesnės būklės taikomas stacionarinis gydymas, jų sveikatai pagerėjus, taip pat bus leista gydytis namuose, nors tyrimo rezultatai vis dar bus teigiami. 

Po itin šilto trečiadienio šiluma šalyje labai sparčiai atslūgs, suksis žvarbus vėjas. Naktimis grįš neigiama temperatūra. 

Šiandien pradėjo veikti specialiai Taragės rajono gyventojams sukurta interneto svetainė http://koronavirusas.taurage.lt. Joje pateikiami dažniausiai užduodami klausimai apie koronavirusą, savizoliacija, paslaugų teikimą izoliuotiems asmenimis ir patarimai grįžtantiems iš užsienio.

Vienas iš septynių žmonių, kuriems šiandien nustatytas koronavirusas, buvo užkrėstas artimo žmogaus. Tai pirmasis klasterinis, t. y. neįvežtinis, atvejis Lietuvoje.

Tauragės rajono savivaldybės administracija iš Tauragėje veikiančios apsauginių drabužių siuvimo įmonės „Ansell“ užsakė 50 vnt. daugkartinio naudojimo apsauginių kostiumų SPLASH 600.