Mokyklų vadovai: sumaištis yra, bet panikos būti negali
Įkelta:
2020-03-25
Nuotrauka
Aprašymas

Mokinių tėvai sulaukia mokyklų administracijų laiškų pranešančių apie nuotolinį mokymą

 

,
Nuotrauka
Aprašymas

Dalia Pukelienė. Nuotraukų koliažas

 Nežinioje dėl šalyje susiklosčiusios situacijos gyvena ir šalies švietimo bendruomenė. Nacionalinis egzaminų centras paskelbė, jog nukeliami kai kurie brandos egzaminai. Kol kas mokinių atostogos paskelbtos iki kovo 30 d., tačiau, atsižvelgiant į besitęsiančią situaciją, tikėtina, jog į mokyklos suolus vaikai negalės grįžti ir joms pasibaigus. Tokios galimybės neatmetantis Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas teigia, jog pasiruošimas nuotoliniam ugdymo procesui vyksta visu pajėgumu. Tai patvirtino mokyklų vadovai, mokytojai savo ruožtu jau išbando nuotolinio mokymosi įrankius – elektronines vaizdo konferencijų priemones. Labiausiai nerimauja abiturientai, besirengiantys brandos egzaminams.   

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas informavo, jog galimybė, kad po kovo 30-osios ugdymo procesas vyks nuotoliniu būdu – reali ir tam intensyviai ruošiamasi. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija yra parengusi nuotolinio ugdymo proceso organizavimo rekomendacijas. Anot E. Šteimanto, interneto erdvėje pateikiami įvairūs mokymai mokytojams, siūlomi nuotolinio mokymo būdai, mokytojai dalinasi patirtimi apie veiksmingiausius nuotolinio mokymo būdus, mokymo programas. Sprendimą, kokias nuotolinio mokymo priemones taikys, mokyklos priima pačios.  

– Šiomis dienomis mokyklose vyksta intensyvūs pasiruošimo darbai. ŠMSM ir jos pavaldžios įstaigos siūlo labai daug virtualių mokymų, kaip vykdyti nuotolinį ugdymą, mokyklos gali įsivertinti savo galimybes ir pasirinkti joms priimtiniausius būdus. Tauragės rajono mokytojai yra kvalifikuoti specialistai, turi nuotolinio bendravimo ir komunikavimo su ugdytiniais patirties, todėl neabejojame, kad kartu su savo ugdytiniais įveiks ir nuotolinio ugdymo iššūkį. Ši ekstremali situacija paspartins nuotolinio ugdymo įdiegimo procesus, kurių, natūraliomis sąlygomis, būtų tekę palaukti, – teigė E. Šteimantas.  

Anot jo, ugdymo turinys nesikeis, keisis tik turinio perteikimo ir atsiskaitymo laikas, būdai bei formos.  

Pakalbinta Tauragės „Versmės“ gimnazijos direktorė Dalia Pukelienė atskleidė, jog nors mokyklos bendruomenė išgyvena sumaištį, visapusiškai rengiamasi nuotolinio mokymo iššūkiui, mokytojai padeda vieni kitiems, o moksleiviai drąsinami kreiptis pagalbos iškilus bet kokiems sunkumams. Direktorė neslėpė, jog mokinių tėvai susiduria ne tik su technologiniais iššūkiais – yra tokių, kurie namuose neturi kompiuterio ar interneto. Mokykla pasirengusi visapusiškai padėti tokiems moksleiviams – paskolins kompiuterius, finansiškai prisidės prie interneto ryšio įsivedimo, kad kiekvienuose namuose būtų bent po vieną kompiuterį.  

– Visi, kurie ar prasčiau, ar geriau naudojo skaitmenines technologijas, dabar jau tikrai viską išmėgina, patys darėm ir vaizdo konferencijas, ir mokytojai tarpusavyje bendrauja. Žinoma, tai nėra paprasta, sudėtinga taip staiga pereiti prie visiškai kitokio darbo organizavimo. Gyvenimas privertė paspartinti naudojimąsi elektroniniais ištekliais „Moodle“ sistemoje, yra mokytojų, kurie dirba su „Eduka“. Vaikams tai irgi nėra naujiena. Pagal vyriausybės nutarimą rengiam nuotolinio ugdymo proceso tvarką, tam turim dar visą kitą savaitę. Bet jau šiuo metu labai intensyviai dirbam, mokytojai planuoja būsimas ugdomąsias veiklas, pamokas. Aišku, ir nuotoliniuose kursuose mokytojai yra prisiregistravę, internetas dabar pilnai tai siūlo, žodžiu, turime ką veikti, visi dirbam, mąstom, ir patys mokomės, ieškom būdų komunikuoti, bet nuotaikos neprarandam, – apie pasirengimą nuotoliniams mokymuisi pasakojo D. Pukelienė.  

Nuotrauka

Anot direktorės, dauguma įstaigų naudoja vieningą elektroninę sistemą „Tamo“ dienyną, kuriame keičiamasi informacija, galima nurodyti užduotis ir jų atlikimo terminus. Su juo dirba ir tėvai, ir vaikai, ir mokytojai. Kalbant apie abiturientus, anot D. Pukelienės, guodžia tai, jog karantinas įvestas antroje mokslo metų pusėje, kai programos jau išeitos, liko kartojimas, kas yra gerokai paprasčiau nei mokytis naujų dalykų. Abiturientai jau yra atlikę bandomuosius egzaminus, o ruošdamiesi konsultuojasi su mokytojais nuotoliniu būdu.  

– Kalbant apie nukeltus egzaminus – kalbų įskaitas, technologijų egzaminus, kol kas panikos nėra, aišku, abiturientai mieliau jiems ruoštųsi mokykloje. Bet kalbant apie matematiką, fiziką, lietuvių kalbą, vaikai yra įpratę mokytis akis į akį su mokytoju, čia ir dabar, o dabar jau tikrai yra nerimas, jie norėtų dirbti. Sumaištis yra, bet panikos negali būti. Tikimės, kad iki egzaminų viskas bus gerai, – teigė D. Pukelienė.  

Martyno Mažvydo progimnazijos vadovas Remigijus Masteika taip pat teigė, jog mokyklos bendruomenė optimizmo nepraranda. Pasak jo, mokytojų pasirengimas naudotis elektroninėmis mokymosi priemonėmis yra pakankamas, tačiau reikės ir tėvelių sąmoningumo bei pagalbos, ypač kalbant apie pradinių klasių mokinukus. Mokykloje, anot jo, paskirti IT specialistai, konsultuojantys mokytojus, mokinius ir tėvelius. Direktorius užtikrino, jog neturintiems elektroninių ryšių priemonių, jas paskolins mokykla. Tarp mokytojų, anot jo, pasimetimo nėra, atvirkščiai, visi susitelkę ir ruošiasi.  

– Iššūkių daug, bet manau, kad susidorosim. Vyksta intensyvūs pasiruošimo darbai, pagrindinė mokymo platforma išlieka „Tamo“ dienynas, pagal sukurtus pamokų tvarkaraščius mokiniai ten gaus užduotis. Moksleiviai namuose galės naudotis ir tradicinėmis, popierinėmis priemonėmis, turimais vadovėliais, pratybų sąsiuviniais, bet greta to bus ir skaitmeninės, interaktyvios mokymo priemonės, kur mokytojai galės gauti grįžtamąjį ryšį ir patikrinti, kaip vaikams sekėsi. Yra įvairios programėlės, kaip, pavyzdžiui, „Kahoot“, kur, mokytojui prijungus visus vaikus, jie naudosis išmaniaisiais įrenginiais. Dabar dar deriname skaičius, apklausiame, kiek yra vaikų, kuriems reikės pagelbėti, paskolinti mokyklos planšetinius kompiuterius. Kam reikia, tikrai ateisim į talką. Bet didžiausias iššūkis, kad būtume sveiki, – kalbėjo R. Masteika.  

Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 57 minutes
Prasidėjus pavasario darbymečiui, žemėje randama nemažai įvairių nesprogusių užtaisų likusių dar nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų. Šie užtaisai nuo ilgo buvimo žemėje surūdijo, jų saugikliai tapo nesaugūs, todėl neatsargus elgesys su tokiais sprogmenimis gali baigtis tragedija, – praneša policija.
Nuotrauka
Tauragės techninių apžiūrų centras
Įkelta:
prieš 4 valandas
Vyriausybei siekiant mažinti šešėlį automobilių versle ir apsaugoti automobilių pirkėjų interesus, nuo 2021 m. gegužės 1 d. pradės veikti nauja apskaitos sistema – bus fiksuojami visų transporto priemonių savininkai, t. y. kiekviena Lietuvoje esanti transporto priemonė turės turėti unikalų savininko deklaravimo kodą (SDK). Automobilį parduoti ar registruoti bus galima tik turint šį kodą, – praneša Regitra.
Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 5 valandas
Antroje savaitės pusėje dangų dažniau niaukstys debesys, kurie vis pasitaškys lietumi, žvarbti vers nemalonus vėjas, tačiau temperatūra palaipsniui kils. Savaitgalio orai kvies laiką leisti lauke, kadangi plūstels šiluma, o lietaus debesys pamažu trauksis.
Nuotrauka
motinystė
Įkelta:
prieš 7 valandas
Laikino budinčio globotojo sąvoka socialinės globos sistemoje atsirado prieš trejus metus. Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai.
Nuotrauka
kult
Įkelta:
prieš 1 dieną
Balandžio 15-ąją minima Pasaulinė kultūros diena. Keldamas Taikos vėliavą, Tauragės kultūros centras kviečia  Mokslo, Meno ir religijos dialogui. Trečiadienį, Kultūros dienos išvakarėse, Tauragės krašto muziejaus, bibliotekos ir kultūros centro komandos susitiks virtualioje viktorinoje, skirtoje Pasaulinei kultūros dienai.
Nuotrauka
Rakauskienė
Įkelta:
prieš 1 dieną
Prieš savaitę, Didįjį penktadienį, savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie savivaldybės administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Jos kandidatūra vertinta palankiai, tarybos opozicijos atstovai džiaugėsi girdėdami pažadus bendradarbiauti. Už kandidatūrą slaptame balsavime pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai. Darbą naujoji direktorė pradės balandžio 19-ąją.
Nuotrauka
kelias
Įkelta:
2021-04-13
Kaimo bendruomenė „Sartupietis“ pasidalino žinia apie iš Sartininkų į Draudenius vedančio kelio asfaltavimo darbus. Šiuo, iki šiol žvyruotu, keliu dažnai naudojasi vaikus turinčios šeimos, mat juo vykstama į Žygaičių gimnaziją.
Nuotrauka
suolai
Įkelta:
2021-04-12
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-12
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.