Mokyklų vadovai: sumaištis yra, bet panikos būti negali
Įkelta:
2020-03-25
Nuotrauka
Aprašymas

Mokinių tėvai sulaukia mokyklų administracijų laiškų pranešančių apie nuotolinį mokymą

 

,
Nuotrauka
Aprašymas

Dalia Pukelienė. Nuotraukų koliažas

 Nežinioje dėl šalyje susiklosčiusios situacijos gyvena ir šalies švietimo bendruomenė. Nacionalinis egzaminų centras paskelbė, jog nukeliami kai kurie brandos egzaminai. Kol kas mokinių atostogos paskelbtos iki kovo 30 d., tačiau, atsižvelgiant į besitęsiančią situaciją, tikėtina, jog į mokyklos suolus vaikai negalės grįžti ir joms pasibaigus. Tokios galimybės neatmetantis Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas teigia, jog pasiruošimas nuotoliniam ugdymo procesui vyksta visu pajėgumu. Tai patvirtino mokyklų vadovai, mokytojai savo ruožtu jau išbando nuotolinio mokymosi įrankius – elektronines vaizdo konferencijų priemones. Labiausiai nerimauja abiturientai, besirengiantys brandos egzaminams.   

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas informavo, jog galimybė, kad po kovo 30-osios ugdymo procesas vyks nuotoliniu būdu – reali ir tam intensyviai ruošiamasi. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija yra parengusi nuotolinio ugdymo proceso organizavimo rekomendacijas. Anot E. Šteimanto, interneto erdvėje pateikiami įvairūs mokymai mokytojams, siūlomi nuotolinio mokymo būdai, mokytojai dalinasi patirtimi apie veiksmingiausius nuotolinio mokymo būdus, mokymo programas. Sprendimą, kokias nuotolinio mokymo priemones taikys, mokyklos priima pačios.  

– Šiomis dienomis mokyklose vyksta intensyvūs pasiruošimo darbai. ŠMSM ir jos pavaldžios įstaigos siūlo labai daug virtualių mokymų, kaip vykdyti nuotolinį ugdymą, mokyklos gali įsivertinti savo galimybes ir pasirinkti joms priimtiniausius būdus. Tauragės rajono mokytojai yra kvalifikuoti specialistai, turi nuotolinio bendravimo ir komunikavimo su ugdytiniais patirties, todėl neabejojame, kad kartu su savo ugdytiniais įveiks ir nuotolinio ugdymo iššūkį. Ši ekstremali situacija paspartins nuotolinio ugdymo įdiegimo procesus, kurių, natūraliomis sąlygomis, būtų tekę palaukti, – teigė E. Šteimantas.  

Anot jo, ugdymo turinys nesikeis, keisis tik turinio perteikimo ir atsiskaitymo laikas, būdai bei formos.  

Pakalbinta Tauragės „Versmės“ gimnazijos direktorė Dalia Pukelienė atskleidė, jog nors mokyklos bendruomenė išgyvena sumaištį, visapusiškai rengiamasi nuotolinio mokymo iššūkiui, mokytojai padeda vieni kitiems, o moksleiviai drąsinami kreiptis pagalbos iškilus bet kokiems sunkumams. Direktorė neslėpė, jog mokinių tėvai susiduria ne tik su technologiniais iššūkiais – yra tokių, kurie namuose neturi kompiuterio ar interneto. Mokykla pasirengusi visapusiškai padėti tokiems moksleiviams – paskolins kompiuterius, finansiškai prisidės prie interneto ryšio įsivedimo, kad kiekvienuose namuose būtų bent po vieną kompiuterį.  

– Visi, kurie ar prasčiau, ar geriau naudojo skaitmenines technologijas, dabar jau tikrai viską išmėgina, patys darėm ir vaizdo konferencijas, ir mokytojai tarpusavyje bendrauja. Žinoma, tai nėra paprasta, sudėtinga taip staiga pereiti prie visiškai kitokio darbo organizavimo. Gyvenimas privertė paspartinti naudojimąsi elektroniniais ištekliais „Moodle“ sistemoje, yra mokytojų, kurie dirba su „Eduka“. Vaikams tai irgi nėra naujiena. Pagal vyriausybės nutarimą rengiam nuotolinio ugdymo proceso tvarką, tam turim dar visą kitą savaitę. Bet jau šiuo metu labai intensyviai dirbam, mokytojai planuoja būsimas ugdomąsias veiklas, pamokas. Aišku, ir nuotoliniuose kursuose mokytojai yra prisiregistravę, internetas dabar pilnai tai siūlo, žodžiu, turime ką veikti, visi dirbam, mąstom, ir patys mokomės, ieškom būdų komunikuoti, bet nuotaikos neprarandam, – apie pasirengimą nuotoliniams mokymuisi pasakojo D. Pukelienė.  

Nuotrauka

Anot direktorės, dauguma įstaigų naudoja vieningą elektroninę sistemą „Tamo“ dienyną, kuriame keičiamasi informacija, galima nurodyti užduotis ir jų atlikimo terminus. Su juo dirba ir tėvai, ir vaikai, ir mokytojai. Kalbant apie abiturientus, anot D. Pukelienės, guodžia tai, jog karantinas įvestas antroje mokslo metų pusėje, kai programos jau išeitos, liko kartojimas, kas yra gerokai paprasčiau nei mokytis naujų dalykų. Abiturientai jau yra atlikę bandomuosius egzaminus, o ruošdamiesi konsultuojasi su mokytojais nuotoliniu būdu.  

– Kalbant apie nukeltus egzaminus – kalbų įskaitas, technologijų egzaminus, kol kas panikos nėra, aišku, abiturientai mieliau jiems ruoštųsi mokykloje. Bet kalbant apie matematiką, fiziką, lietuvių kalbą, vaikai yra įpratę mokytis akis į akį su mokytoju, čia ir dabar, o dabar jau tikrai yra nerimas, jie norėtų dirbti. Sumaištis yra, bet panikos negali būti. Tikimės, kad iki egzaminų viskas bus gerai, – teigė D. Pukelienė.  

Martyno Mažvydo progimnazijos vadovas Remigijus Masteika taip pat teigė, jog mokyklos bendruomenė optimizmo nepraranda. Pasak jo, mokytojų pasirengimas naudotis elektroninėmis mokymosi priemonėmis yra pakankamas, tačiau reikės ir tėvelių sąmoningumo bei pagalbos, ypač kalbant apie pradinių klasių mokinukus. Mokykloje, anot jo, paskirti IT specialistai, konsultuojantys mokytojus, mokinius ir tėvelius. Direktorius užtikrino, jog neturintiems elektroninių ryšių priemonių, jas paskolins mokykla. Tarp mokytojų, anot jo, pasimetimo nėra, atvirkščiai, visi susitelkę ir ruošiasi.  

– Iššūkių daug, bet manau, kad susidorosim. Vyksta intensyvūs pasiruošimo darbai, pagrindinė mokymo platforma išlieka „Tamo“ dienynas, pagal sukurtus pamokų tvarkaraščius mokiniai ten gaus užduotis. Moksleiviai namuose galės naudotis ir tradicinėmis, popierinėmis priemonėmis, turimais vadovėliais, pratybų sąsiuviniais, bet greta to bus ir skaitmeninės, interaktyvios mokymo priemonės, kur mokytojai galės gauti grįžtamąjį ryšį ir patikrinti, kaip vaikams sekėsi. Yra įvairios programėlės, kaip, pavyzdžiui, „Kahoot“, kur, mokytojui prijungus visus vaikus, jie naudosis išmaniaisiais įrenginiais. Dabar dar deriname skaičius, apklausiame, kiek yra vaikų, kuriems reikės pagelbėti, paskolinti mokyklos planšetinius kompiuterius. Kam reikia, tikrai ateisim į talką. Bet didžiausias iššūkis, kad būtume sveiki, – kalbėjo R. Masteika.  

Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 1 valanda
Šiomis dienomis orų pokyčiai ne tik naikins baltą žiemos peizažą, bet ir privers vairuotojus bei pėsčiuosius būti itin atidiems. Dienomis numatoma teigiama temperatūra, tačiau vakarais, naktimis ir rytais ji nukris, tad formuosis plikledis. Kai kur keliuose papildomų sunkumų kels ir tvyrosiantis rūkas.
Nuotrauka
parduotuves
Įkelta:
prieš 21 valanda
Kad šiais laikais galima apsipirkti neišeinant iš namų – ne naujiena. Internetinė prekyba ypač pagyvėjo užklupus pandemijai – saugodami sveikatą, žmonės vis dažniau apsiperka  internetu. Vis dėlto iki šiol tai daugiausia buvo prekybos milžinų kovos laukas. Tačiau imtis ryžtingų sprendimų gyvenimas verčia ir smulkiuosius prekybininkus: drąsiausieji irgi jau kelia koją į internetą: internetinę parduotuvę atidarė dvi mažas maisto krautuvėles turinti verslininkė, o prekiaujantieji drabužiais, pristatydami savo prekes, rengia gyvas vaizdo transliacijas.
Nuotrauka
Autobusu stotis
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiemet Tauragėje planuojama atnaujinti ir išplėsti miesto ir priemiesčio autobusų maršrutų ir stotelių tinklą. Kiekvienam autobuso maršrutui ketinama priskirti tam tikrą spalvą. Toks maršrutų žymėjimas būtinas kuo paprastesniam informacijos pateikimui autobusų stotelių švieslentėse, kurias mieste tikimasi įrengti jau šį rudenį. Gyventojų prašoma atkreipti dėmesį, ar toks maršrutų suskirstymas juos tenkina.
Nuotrauka
Savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Sausio 19 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijos savivaldybės gydytojo (vyriausiojo specialisto) pareigas pradėjo eiti Rūta Stasytienė.
Nuotrauka
vėliava
Įkelta:
prieš 1 dieną
Prie tilto per Jūrą jau netrukus iškils net 30 m aukščio stiebas, ant kurio suplevėsuos Lietuvos vėliava. Tai dar vienas gražus projektas Tauragei, prie kurio jau dirba grupė savivaldybės specialistų.
Nuotrauka
Tauragės rajono savivaldybės bendruomeniniai šeimos namai
Įkelta:
2021-01-19
2017 m. buvusio „Šaltinėlio“ patalpose įsikūrę Tauragės rajono savivaldybės bendruomeniniai šeimos namai tarp tauragiškių išpopuliarėjo dėl galimybės pasinaudoti nemokamomis psichologo konsultacijomis. Nuo kito mėnesio prie jau dirbančių trijų psichologių prisijungia psichologė iš Šilalės Alma Žiauberienė.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-18
Sudėtingesnės eismo sąlygos dėl snygio išlieka vakarinėje šalies dalyje. Tauragės gatvėse, nors dirba kelius valanti technika, eismo sąlygos sudėtingos.
Nuotrauka
Koliažas
Įkelta:
2021-01-18
Rugsėjį per visą šalį nuskambėjusi nelegalių šunų daugyklų istorija nesibaigia. Vyksta ikiteisminis tyrimas dėl Gaurės gatvėje aptiktos nelegalios daugyklos, iš kurios paimti šunys buvo nualinti nuolatinio kergimo. Meldiklaukio kaime (Lauksargių sen.) aptiktos nelegalios daugyklos byla jau perduota Tauragės apylinkės teismui. O gyvūnų globos organizacijų savanoriai teigia, jog kova prieš šunų nepriežiūrą ir nelegalias šunų daugyklas dar nebaigta, priešingai, ji tik prasideda – šalyje fiksuojamos brangių veislių šunų vagystės.
Nuotrauka
Milgaudziai
Įkelta:
2021-01-18
Savaitės pradžioje šaltis palaipsniui švelnės, nors naktimis temperatūra dar daug kur kris iki –20 laipsnių, visgi, taip šalta, kaip savaitgalį jau nebus. Antroje savaitės pusėje sulauksime ryškesnių pokyčių – plūstels šiluma. 
Nuotrauka
saligatviai
Įkelta:
2021-01-18
Praėjusios savaitės pabaigoje gausiai pasnigus, o vėliau šalį ėmus kaustyti šalčiams kai kurių gatvių šaligatviai buvo užversti sniegu ar sušalusio sniego sankaupomis. Redakcija penktadienį sulaukė Jovarų gyventojo skambučio. Vyras teigė, jog dalies Jovarų šaligatviai nenuvalyti, klausė, ar seniūnija rengiasi juos valyti, o gal tai gyventojų darbas.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2021-01-18
Nuosavo būsto problema aktuali išlieka visoje Lietuvoje: ne visos jaunos šeimos dėl mažų pajamų gali tikėtis banko paskolos įsigyti būstą, kitiems nepavyksta sutaupyti lėšų būstui įsigyti, tad tenka jį nuomotis. Tačiau ką daryti, jeigu vos suduri galą su galu, o sumokėjus nuomą vargiai lieka pragyvenimui? Tam šalies savivaldybės perka ir už daug mažesnę nei rinkos kaina nuomoja nepasiturintiems gyventojams socialinius būstus. Tačiau juos gauti pretenduojančiųjų eilės skaičiuojamos šimtais.
Nuotrauka
snygis
Įkelta:
2021-01-16
Lietuvos automobilių kelių direkcija praneša, jog sudėtingiausios eismo sąlygos išlieka vakarų ir šiaurės vakarų Lietuvoje, čia dėl buvusio ar besitęsiančio snygio valstybinės reikšmės kelių dangos yra padengtos puraus arba prispausto sniego sluoksniu, daugelyje vietų provėžotos, slidžios.
Nuotrauka
rogutes
Įkelta:
2021-01-15
Savaitgalį pasnigus tauragiškiai suskubo į parduotuves pirkti rogučių. Deja, ne visur jų įsigyti pavyks. O ten, kur jų yra, šios paklausios prekės kaina  siekia ir 50 eurų.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2021-01-14
Kad šiais laikais galima apsipirkti neišeinant iš namų – ne naujiena. Internetinė prekyba ypač pagyvėjo užklupus pandemijai – saugodami sveikatą, žmonės vis dažniau apsiperka  internetu. Vis dėlto iki šiol tai daugiausia buvo prekybos milžinų kovos laukas. Tačiau imtis ryžtingų sprendimų gyvenimas verčia ir smulkiuosius prekybininkus: drąsiausieji irgi jau kelia koją į internetą: internetinę parduotuvę atidarė du mažas maisto krautuvėles turinti verslininkė, o prekiaujantieji drabužiais, pristatydami savo prekes, rengia gyvas vaizdo transliacijas.
Nuotrauka
upė Jūra.
Įkelta:
2021-01-14
Nuo ketvirtadienio į Lietuvą plūs arktinis šaltis. Nors dieną temperatūros dar nebus itin žemos, tačiau vakarėjant termometrų stulpeliai sparčiai kris žemyn. Penktadienio dieną šalčio jau bus dvigubai daugiau, o naktį temperatūra priartės prie –20 laipsnių. Savaitgalį stingdantis šaltis tik stiprės, naktimis bus apie –25 laipsnius, vietomis ir daugiau.  
Nuotrauka
kelias
Įkelta:
2021-01-14
Neseniai Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pasidalijo informacija apie šalyje planuojamus įrengti greičio matavimo įrenginius. Tauragės prieigose, ruože nuo Papušynės kaimo iki Mažonų, planuojama įrengti vidutinio greičio kontrolės ruožą.
Nuotrauka
poliklinika
Įkelta:
2021-01-14
Šiandien Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centrą pasiekė 72 vakcinos nuo COVID-19, artėjantį pirmadienį – dar 180. Kaip „Tauragės žinioms“ teigė Donatas Petrošius, Tauragės PSPC direktorius, pirmiausia bus skiepijami slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninių darbuotojai.
Nuotrauka
namas
Įkelta:
2021-01-13
Praėjusios Kalėdos dešimčiai Adakavo socialinių paslaugų namų gyventojų atnešė patį tikriausią stebuklą – jie įsikūrė naujutėlaičiuose, specialiai jiems pastatytuose grupinio gyvenimo namuose. Po daugybės įstaigoje praleistų metų pagaliau jie džiaugiasi ramybe ir mokosi savarankiškumo. Namas Norkaičiuose pastatytas įgyvendinant globos namų institucinę pertvarką. Tai jau antras toks namas Tauragėje, o netrukus bus pradėti statyti dar du tokie namai Skaudvilėje, vėliau dar du – Tauragėje.
Nuotrauka
rukymas
Įkelta:
2021-01-13
Nuo šių metų įsigaliojo pernai seimo įteisintas draudimas rūkyti balkonuose, kai tam prieštarauja bent vienas daugiabučio gyventojas.
Nuotrauka
ugniagesių cisterna
Įkelta:
2021-01-13
Vakar, apie 19.50 val., Pajūralio kaime (Šilalės r.) kilus gaisrui sudegė tuo metu savo lovoje buvusi 80 m. senjora.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-12
Antradienį šalį pasiekusi pūga ir snygis sukėlė sumaištį Šiaurės ir Vakarų Lietuvoje. Pranešama apie eismo įvykius, ekstremalias sąlygas. Kelininkai barsto kelius, bet sako, kad esant tokioms oro sąlygoms jų darbas didelės naudos neduoda.