2020 Gegužės 27 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Mobiliajame koronaviruso patikros punkte – pirmieji pacientai

  • Įkelta: 2020-03-25

Autorės nuotraukos 

Šiandien nuo vidurdienio Tauragėje pradėjo veikti mobilusis koronaviruso patikros punktas. Punktas įkurtas aikštelėje šalia Raudonojo kryžiaus draugijos pastato (V. Kudirkos g. 2). Nors užsirašiusiųjų pasitikrinti yra kelioms dienoms į priekį, jokios sumaišties nėra.

Pirmasis pacientas atvyko lygiai 12 valandą, kitas – po 15 minučių. Kaip sakė Tauragės mobiliojo patikros punkto vadovas Danas Masiulionis, šiandien pacientai bus priimami ilgesniu intervalu, vėliau, kai viskas „įsivažiuos“, – kas 10 minučių. Jis pasakojo, kad punktas dirbs nuo 8 iki 20 val., jei reikės – ir ilgiau. Jame dirba trijų žmonių komanda. Yra dvi komandos, jos keisis kas 4 valandas. Joms keičiantis viskas bus dezinfekuojama. Šiandien, planuojama, bus paimta 30 mėginių. Vakare jie bus išvežti į Šiaulius.

– Norinčiųjų pasitikrinti išties daug, jau yra užsirašę kelioms dienoms į priekį, – sakė jis.

Punkto vadovas sakė, kad darbo pradžia – sklandi, nors pasirengti punkto atidarymui buvo nemenkas iššūkis: visi punktai atidaryti kone vienu metu, be to, aiškintis, kaip tai daryti, teko nuotoliniu būdu.

Vidurdienį prie mobiliojo patikros punkto buvo atvykęs ir policijos ekipažas, tačiau jo pagalbos neprireikė.    

SAM primena, kad į punktus vykti savavališkai draudžiama, tą daryti galima tik gavus Karštosios linijos 1808 konsultantų leidimą. Anot Karštosios linijos, pacientų registracija į punktus kitai dienai pradedama kiekvieną vakarą. Į mobilųjį punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu. Tiems žmonėms, kurie negali atvykti patys, savivaldybės įpareigotos užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas.

Tokie pat punktai šiandien pradėjo veikti Panevėžyje ir Utenoje, praneša Sveikatos apsaugos ministerija. Dabar punktai jau veikia dešimtyje Lietuvos miestų. Iki šiol jie veikė septyniuose: trys Vilniuje, du Kaune ir po vieną Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Telšiuose bei Marijampolėje.

Apie tai, kiek Tauragei skirta reagentų bei pirmuosius tyrimų rezultatus, skaitykite penktadienio laikraštyje. 

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad Lietuvoje patvirtintas ketvirtasis mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis. Asmuo mirė Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, kurioje buvo gydytas nuo kovo 12 d.  Mirusysis priklausė rizikos grupei.

Vakar pasikeitė saviizoliavimo taisyklės nuo šiol numatančios, jog iš užsienio grįžę asmenys privalo būti nugabenti ir apgyvendinti savivaldybės numatytose patalpose. Visa ši operacija – ne iš maloniųjų. Iš kelionių grįžę pervargę asmenys lieja pyktį ant jų apgyvendinimu besirūpinančių savanorių, neatlygintinai dirbantiems savanoriams belieka save guosti atliekant kilnią misiją. Vienas jų pasidalino šios nakties įvykiais.

Nežinioje dėl šalyje susiklosčiusios situacijos gyvena ir šalies švietimo bendruomenė. Nacionalinis egzaminų centras paskelbė, jog nukeliami kai kurie brandos egzaminai. Kol kas mokinių atostogos paskelbtos iki kovo 30 d., tačiau, atsižvelgiant į besitęsiančią situaciją, tikėtina, jog į mokyklos suolus vaikai negalės grįžti ir joms pasibaigus. Tokios galimybės neatmetantis Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas teigia, jog pasiruošimas nuotoliniam ugdymo procesui vyksta visu pajėgumu. Tai patvirtino mokyklų vadovai, mokytojai savo ruožtu jau išbando nuotolinio mokymosi įrankius – elektronines vaizdo konferencijų priemones. Labiausiai nerimauja abiturientai, besirengiantys brandos egzaminams.  

Šiendien Tauragės gatvėmis pradeda važinėtis mikroautobusas su įrašytu garso pranešimu gyventojams raginančiu likti namie.

Darbui paruoštas ir nuo rytojaus 12 val. Tauragėje pradeda veikti mobilusis punktas, kuriame pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso (COVID-19). Punktas įkurtas aikštelėje šalia Raudonojo kryžiaus draugijos pastato (V. Kudirkos g. 2).