2020 Gegužės 30 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Kovo 27-osios numerio anonsas: kodėl atsakymo dėl COVID-19 gali tekti laukti dvi paras?

  • Įkelta: 2020-03-26
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Trečiadienį nuo vidurdienio Tauragėje pradėjo veikti mobilusis koronaviruso patikros punktas. Jis įkurtas aikštelėje šalia Raudonojo kryžiaus draugijos pastato (V. Kudirkos g. 2). Kadangi paimti mėginiai vežami į Šiaulius, tyrimų rezultatų gali tekti laukti net dvi paras. Iki šiol Tauragės rajone nebuvo nustatyta nė vieno susirgimo atvejo, nors tirti į Klaipėdą išsiųsta 17, o naujajame punkte jau paimta per 80 mėginių. Ar realu, kad infekcija Tauragės dar nepasiekė?

Trečiadienį, kovo 25 d., 10 val., Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdis pirmą kartą vyko nuotoliniu būdu. Tarp trijų svarstytų klausimų buvo ir biudžeto perskirstymas – viešiesiems renginiams organizuoti skirti pinigai nukeliaus pandemijos valdymui. Kiek pinigų tam skirta bei kaip Tarybos nariams sekėsi prisijungti prie nuotolinio posėdžio, skaitykite jau ryt.

Penktadienį skaičiuosime jau vienuoliktą karantino dieną, kuris vyriausybės sprendimu pratęstas iki balandžio 13-osios. Kokių papildomų priemonių užtikrinti tauragiškių sveikatai ir saugumui imtasi, atskleidė Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis.

Kai daugumai verslo subjektų dėl karantino tenka mažinti gamybos apimtis arba stabdyti veiklą apskritai, Tauragėje įsikūrusiai cheminės apsaugos priemones gaminančiai „Ansell Protective Solutions Lithuania“ darbo netrūksta. Gamybos pajėgumus teko didinti 60 procentų. Kuo taip užsiėmę fabriko darbuotojai, papasakojo jo vadovė Daivutė Kriščiūnienė.

Viešose vietose nuo šiol primygtinai rekomenduojama dėvėti apsaugines kaukes. Elektroninėje erdvėje bemat pasipylė pasipiktinimo tokiu reikalavimu lavina, nes nusipirkti kaukių neįmanoma. Kol prekyboje apsaugos priemonių trūksta, gyventojai raginami kaukes gamintis patys, o kai kam tai galbūt idėja verslui. Išradingumo nestokojančios siuvėjos teigia nebeatsiginančios užsakymų. Kas jos, atskleisime rytojaus numeryje.

Laurynas Kryžauskas teigia, jog sunkiausias savanorių darbas – izoliuoti grįžtančius kraštiečius. Per pastarąsias dvi paras į Tauragę privalomai saviizoliacijai parsiųstos kelios dešimtys tautiečių. Su kokiais iššūkiais bandydami padėti susiduria savanoriai – iš pirmų lūpų.

Rengiama LIONS paramos ir padėkos akcija įgavo didesnį tikslą – siekiama surinkti lėšų ir nupirkti dirbtinį plaučių ventiliacijos aparatą. Aparato kaina – 25 000 tūkst. eurų. Jis užsakytas, tik laukia aukų. Kur ir kaip aukoti, skelbiame „Tauragės žiniose“.

Kovo 27-oji – Tarptautinė teatro diena. Ta proga – kitoks pokalbis su Genovaite Urmonaite, Tauragės liaudies teatro režisiere, neprarandančia optimizmo ir nenukabinančia nosies jokiomis aplinkybėmis. Kaip ji bendrauja su savo artistais karantino sąlygomis, kaip įsitikina, ar jie vis dar myli teatrą?

Nors pražūtingasis koronavirusas sukaustė visą viešąjį gyvenimą, kylanti muzikos žvaigždė, nuostabaus balso savininkė tauragiškė Kamilė Smaidžiūnaitė nenuleidžia rankų ir palengva skinasi kelią į populiarumą –parašė savo pirmąją dainą „Ateinu“ ir prisipažįsta turinti didelių planų. Apie juos papasakojo ir Jums.

Nenukabinkite nosies ir likite sveiki!

Karantino laikotarpiu, kai rekomenduojama vengti nebūtino kontakto su kitais asmenimis, skaitmeniniai sprendimai tampa itin aktualūs. Vienas iš jų – elektroninis įgaliojimas, kurį sudaryti galima neišėjus iš namų. Jo pagalba asmenys, net ir būdami izoliacijoje ar dėl kitų priežasčių negalintys susitvarkyti savo reikalų, gali gauti svarbius dokumentus, pašalpas, atlyginimą ar siuntas.

Artimiausiomis dienomis pavasaris lepins ir toliau, tad išsėdėti karantine bus itin sunku. Kasdien palengva didėjanti šiluma tempo nelėtins ir artimiausiomis dienomis. Vyraus ramūs ir saulėti orai. Visgi, antroje savaitgalio pusėje jau sulauksime pokyčių.

Vakar pasikeitė neseniai įsigaliojusi ir daug priekaištų iš savivaldybių sulaukusi tvarka – į Lietuvą grįžtantys žmonės, turintys tam sąlygas ir sutinkantys su keliamais reikalavimais, nuo šiol galės izoliuotis savo pasirinktose patalpose.

Dėl koronaviruso plitimo visuotinis karantinas Lietuvoje pratęstas iki balandžio 13 dienos imtinai, trečiadienį nusprendė Vyriausybė.

Šiandien nuo vidurdienio Tauragėje pradėjo veikti mobilusis koronaviruso patikros punktas. Punktas įkurtas aikštelėje šalia Raudonojo kryžiaus draugijos pastato (V. Kudirkos g. 2). Nors užsirašiusiųjų pasitikrinti yra kelioms dienoms į priekį, jokios sumaišties nėra.