2020 Balandžio 03 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Kovo 20-osios numerio anonsas: Ar koronavirusas parklupdys Tauragės verslą?

  • Įkelta: 2020-03-19
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Per šią savaitę karantiną paskelbė ir sienas uždarė Lietuva ir dar septynios Europos Sąjungos šalys. Krovininiai automobiliai šalies sieną gali kirsti tik per Kalvarijų ir Lazdijų pasienio kontrolės punktus. Europos žemėlapis, verslo akimis, persitvarkė 360 laipsnių kampu. Tai tapo didžiuliu iššūkiu savo veiklą su Vakarų Europos šalimis vykdančioms Tauragės rajono įmonėms. Šios savaitės pradžioje logistikos įmonės vertėsi per galvą organizuodamos į tolimuosius reisus išvykusių savo vairuotojų parvykimą. Prabilta net apie galimybę stabdyti veiklą bei kuriam laikui nutraukti krovinių gabenimą apskritai.

Mobilusis COVID-19 patikros punktas įsikurs buvusio morgo kieme. Lietuvoje ir toliau veikia viena laboratorija, kur bus tiriami mėginiai dėl koronaviruso, bet nuo šios savaitės pradeda veikti dešimt punktų, po vieną apskrityje, į kuriuos atvykę automobiliu gyventojai galės mėginius priduoti. Toks punktas jau netrukus įsikurs ir Tauragėje. Kokia tvarka ir kas galės jame tirtis, skaitykite jau rytoj.

Ar medikams pakanka apsaugos priemonių? Pavojus užsikrėsti COVID-19 bene didžiausias – medikams. Nacionalinė žiniasklaida jau praneša apie susirgusią Vilniaus „Šeškinės“ poliklinikos gydytoją, tik laiko klausimas, kada jų bus daugiau. Ar Tauragės medikai pakankamai aprūpinti apsaugos priemonėmis?

Mokyklų vadovai: sumaištis yra, bet panikos būti negali. Nežinioje gyvena ir šalies švietimo bendruomenė. Nacionalinis egzaminų centras paskelbė, jog nukeliami kai kurie brandos egzaminai. Kol kas mokinių atostogos paskelbtos iki kovo 30 d., tačiau, atsižvelgiant į besitęsiančią situaciją, tikėtina, jog į mokyklos suolus vaikai negalės grįžti ir joms pasibaigus. Ar mokyklos pasirengusios nuotoliniam ugdymo procesui bei kaip jis vyks, pasakoja švietimo įstaigų vadovai.

„Bastilija“ tapo karantinuotųjų bastionu. Galimybė žmonėms, grįžusiems iš naujojo koronaviruso (COVID-19) paveiktų teritorijų ar turėjusiems sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu atveju, likti namuose iš esmės yra pati svarbiausia priemonė, leidžianti apsisaugoti nuo viruso plitimo grėsmės. Tauragiškiams, neturintiems kur izoliuotis, savivaldybė pasiruošusi padėti. Saviizoliacijai gyventojai priimami sporto centre „Bastilija“. Ar ten dar yra vietos bei kaip gyvena karantinuotieji, aiškinosi žurnalistai.

Socialinės paslaugos – tik „iki durų“, ieškoma savanorių. Pandemijos akivaizdoje gyvenimui iš esmės keičiantis visi esame priversti kiek įmanoma riboti savo kontaktus, O ką daryti socialiniams darbuotojams, kurie lanko namuose vienišus senus ar ligotus žmones? Ir ar bus pasirūpinta pažeidžiamiausiais?

Aktualu: kur galima gauti maisto išsinešimui? Pavalgyti pietus pamėgtoje vietoje tapo nebeįmanoma – daug maitinimų įstaigų apskritai užveria duris. Bėdoje alkstančių savo klientų nusprendusios nepalikti kavinės prisitaikė prie rinkos sąlygų – gamina maistą išsinešimui. Tačiau kavinių savininkai atviri – pripažino, kad užsakymų sumažėjo ženkliai – per pusę, o gal ir dar daugiau.

Pirmasis lėktuvas Tauragėje ir brangiausias atvirukas. Kovo 7 d. tarptautiniame aukcionų tinklapyje ebay.de už 189 Eur buvo parduotas vienas rečiausių Tauragės atvirukų. Tiesą sakant, jis nebuvo žinomas straipsnio autoriui. Iki šiol atvirukas nebuvo išspausdintas nė viename leidinyje apie Tauragę, nebuvo žinoma ši nuotrauka ir interneto platybėse. Kuo jis ypatingas, pasakoja Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Istorijos-etnografijos skyriaus vedėjas Darius Kiniulis.

„Kino pavasaris“ bus! Tiesa, virtualiai. Visos Lietuvos žiūrovai filmais mėgautis galės namų kino platformose ir taip dalyvauti pirmajame šalyje virtualiajame kino festivalyje. Kur, kaip ir kada – renginių skiltyje.

Laikas namuose: kam nuobodybė, kam – galimybė. Buvimas namuose tiems, kurie įpratę nuolat skubėti, gali tapti tikru iššūkiu. O jei dar namuose yra vaikų, kuriems nebereikia į darželį ar mokyklą? Ką su jais veikti? Žurnalistai pasidomėjo ir tuo.

Priede „Sveika šeima“ kulinarijos meistras Alfas Ivanauskas teigia, jog gera šeimininkė ir iš kirvio išvirs sriubą. Norite pasinaudoti jo patarimais? Skaitykite „Tauragės žinias“.

Koronaviruso akivaizdoje suprantame, jog esame kaip niekad reikalingi. „Tauragės žinių“ laikraščio leidyba nenutrūks, „Lietuvos ryto“ spaustuvė, kurioje spausdinamas laikraštis, dirba kaip įprasta, paštininkai leidinius pristatys į namus. Redakcijoje laikraščius atsiimantys prenumeratoriai penktadienio spaudą ras LAUKE, PRIE REDAKCIJOS DURŲ. Tačiau šiek tiek keičiame darbo pobūdį – fizinis lankytojų aptarnavimas laikinai nevykdomas. Visi užsakymai priimami Tel. 8 687 80 318 arba el. paštu reklama@taurageszinios.lt. Likime sveiki ir saugokime vieni kitus!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lengvus koronavirusinė infekcijos (COVID-19) simptomus jaučiantys pacientai nuo šiol galės būti išleisti gydytis į namus, jei čia galės laikytis visų izoliavimosi (saviizoliacijos) taisyklių. Tai reiškia, kad tie, kuriems nereikia specifinio simptominio gydymo, nebus guldomi į ligonines. Tuo metu, pacientams, kuriems dėl jų sudėtingesnės būklės taikomas stacionarinis gydymas, jų sveikatai pagerėjus, taip pat bus leista gydytis namuose, nors tyrimo rezultatai vis dar bus teigiami. 

Po itin šilto trečiadienio šiluma šalyje labai sparčiai atslūgs, suksis žvarbus vėjas. Naktimis grįš neigiama temperatūra. 

Šiandien pradėjo veikti specialiai Taragės rajono gyventojams sukurta interneto svetainė http://koronavirusas.taurage.lt. Joje pateikiami dažniausiai užduodami klausimai apie koronavirusą, savizoliacija, paslaugų teikimą izoliuotiems asmenimis ir patarimai grįžtantiems iš užsienio.

Vienas iš septynių žmonių, kuriems šiandien nustatytas koronavirusas, buvo užkrėstas artimo žmogaus. Tai pirmasis klasterinis, t. y. neįvežtinis, atvejis Lietuvoje.

Tauragės rajono savivaldybės administracija iš Tauragėje veikiančios apsauginių drabužių siuvimo įmonės „Ansell“ užsakė 50 vnt. daugkartinio naudojimo apsauginių kostiumų SPLASH 600.