2020 Kovo 30 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Jurbarkiškiai sunerimę: mieste lankėsi asmuo apsikrėtęs virusu

  • Įkelta: 2020-03-22
Jurbarkas. BNS nuotrauka.
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius pranešė, kad nuo kovo 9-osios iki 20-osios mieste viešėjo koronavirusu apsikrėtęs asmuo, jam liga diagnozuota sekmadienį.

Su kuo sergantysis kontaktavo, kur buvo ir ką galėjo užkrėsti, atsekti beveik neįmanoma.

„Šiandien Visuomenės sveikatos centro Jurbarko skyriaus atstovė mane informavo, kad Jurbarke kovo 9–20 dienomis Jurbarko viešbutyje buvo apsistojęs asmuo (asmuo registruotas Norvegijoje), grįžęs iš Norvegijos. Šis asmuo kovo 20 d., penktadienį, išvyko į Marijampolę, ir šiandien gauta informacija, kad jam patvirtinta koronaviruso teigiamas testas. Dėl to skubiai susisiekėme su viešbučio savininku, viešbutis jau uždarytas, artimiausiu laiku dezinfekuosime visas viešbučio patalpas. Visuomenės sveikatos centro specialistai aiškinasi asmens kontaktus (jis lankė buvusią žmoną), informuoja, kaip jiems elgtis. Atsakingi savivaldybės asmenys kontaktuoja su izoliuota šeima dėl maitinimo. Visų labai prašau: neikite be ypatingo reikalo į lauką, būkite ypač atsargūs prekybos centruose. Tiems, kurie pageidaus atvežti maisto produktų, juos pristatysime“, – savo feisbuke rašė meras Skirmantas Mockevičius.

„Jurbarko šviesa“ redakcijos žiniomis, vyras lėktuvu atskrido į Rygą, o iš ten greičiausiai mikroautobusu, galbūt su nelegaliais vežėjais, grįžo į Jurbarką.

Kaip informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento Jurbarko skyriaus vedėja Jolita Lapėnienė, įstaigos darbuotojai kontaktuoja su užsikrėtusiojo šeima ir kitais artimaisiais.

„Artimus kontaktus atseksime, tačiau jei žmogus lankėsi parduotuvėje ir panašiai arba jei neprisipažins su kuo nors buvęs, kontaktų nustatyti galimybės nebus“, – sakė vedėja.

Pasak moters, situaciją apsunkina tai, kad vienas iš užsikrėtusiojo vaikų ne tik bendravo su tėvu, bet ir lankė pamokas vienoje progimnazijų.

„Grėsmė, kad nuo vaiko galėjo kažkas užsikrėsti yra nedidelė. Tačiau mokykla informuota, pastatas bus dezinfekuotas. Taip pat mokyklos bendruomenė turės stebėti save, ar nepasireiškia koronaviruso simptomai“, – sakė J. Lapėnienė.

Specialistė dar kartą primygtinai prašė gyventojų maksimaliai laikytis karantino ir vengti kontaktų.

 

Parengta pagal „Jurbarko šviesa“ informaciją

Šis klausimas ko gero kyla ne vienam septintą karantino dieną sėdintiems namuose.  Šeštadienį aplankėme Didįjį Tauragės turgų, miesto centrą ir mikrorajoną. Kai kurie išvysti vaizdai baugino, tačiau buvo ir kuo pasidžiaugti.

Susisiekimo ministerija informuoja, kad Norvegijoje esantiems lietuviams kovo 24 d. planuojamas užsakomasis skrydis iš Oslo į Vilnių. Bilietai jau parduodami.

Penktadienį į Kauno oro uostą iš Prancūzijos parskraidinta 150 dėl Covid-19 karantino Europoje užstrigusių GBY ir „Alfatransa“ autovežių vairuotojų. 37 iš parskraidintų lėktuvo keleivių yra ne Lietuvos piliečiai. Visi jie konvojumi su policijos palyda palydėti iki pasienio.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad Lietuvoje patvirtintas pirmasis mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis. Asmuo penktadienį pristatytas į Ukmergės ligoninės skubios pagalbos skyrių, kur netrukus mirė. Diagnozė patvirtinta po paciento mirties. Mirusysis priklausė rizikos grupei.

Renka paramą medikams
  • Įkelta: 2020-03-20

Tauragės LIONS klubas inicijuoja paramos rinkimą Tauragės medikams. Į specialiai šiam tikslui atidarytą sąskaitą jau pervesta 1000 eurų.