2020 Gegužės 29 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Iš Prancūzijos grįžta autovežių vairuotojai

  • Įkelta: 2020-03-21
Grįžtančiuosius lydėjo policijos konvojus. „kaunas.kasvyksta.lt“ nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Penktadienį į Kauno oro uostą iš Prancūzijos parskraidinta 150 dėl Covid-19 karantino Europoje užstrigusių Tauragės GBY įmonės ir „Alfatransa“ autovežių vairuotojų. 37 iš parskraidintų lėktuvo keleivių yra ne Lietuvos piliečiai. Visi jie konvojumi su policijos palyda palydėti iki pasienio. Dalis grįžtančiųjų – tauragiškiai.

Dar antradienį ieškodamas būdų, kaip pargabenti vairuotojus į Lietuvą Giedrius Baciuška, mažmeninė ir didmeninė prekyba naudotais automobiliais užsiimančios įmonės GBY vadovas „Tauragės žinioms“ sakė, jog užsienyje buvo likę apie 70 jo įmonės darbuotojų.

Savaitės pradžioje visoms Europos valstybėms vienai po kitos užsidarant savo sienas karantinui, paskui vyriausybes pasekė ir automobilių gamyklos – kone visi automobilių gamintojai skubiai uždarė savo gamyklas, o darbuotojus išleido namo. Valstybėms uždarius sienas tušti be krovinio sunkvežimiai nebegalėjo grįžti į Lietuvą. Prancūzijoje, Olandijoje, Belgijoje, Ispanijoje ir kitose šalyse liko užblokuoti šimtai lietuviškų autovežių.

Dviejų lietuviškų įmonių – GBY ir „Alfatransa“ vadovai ėmėsi skubiai spręsti problemą. Galutinai paaiškėjus, kad autovežiams sava eiga grįžti nepavyks, dviejų įmonių vadovai nutarė pargabenti vairuotojus užsakomuoju lėktuvu, šimtus vilkikų palikus užsienyje likimo valiai.

Dalis UAB GBY darbuotojų – su darbo vizomis dirbantys užsieniečiai – baltarusiai ir ukrainiečiai. Jiems teko tiesiai iš lėktuvo su policijos palyda važiuoti valstybės sienos link.

Į Lietuvą iš Prancūzijos grįžę vairuotojai laikysis nustatytų karantino sąlygų. Informuojama, jog vieni sugrįžusieji vairuotojai karantinuosis savivaldybių paskirtose vietose, kiti turi galimybę tai atlikti savo namuose.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad Lietuvoje patvirtintas pirmasis mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis. Asmuo penktadienį pristatytas į Ukmergės ligoninės skubios pagalbos skyrių, kur netrukus mirė. Diagnozė patvirtinta po paciento mirties. Mirusysis priklausė rizikos grupei.

Renka paramą medikams
  • Įkelta: 2020-03-20

Tauragės LIONS klubas inicijuoja paramos rinkimą Tauragės medikams. Į specialiai šiam tikslui atidarytą sąskaitą jau pervesta 1000 eurų.

Tauragėje jau numatyta mobilaus punkto vieta, kuriame savarankiškai atvykusiems pacientams bus atliekami tyrimai dėl naujojo koronaviruso (COVID-19). Nors prie buvusio morgo jau pastatyta palapinė, tačiau punktas darbui dar nėra paruoštas.

Miesto šventė atšaukta
  • Įkelta: 2020-03-20

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis kątik paskelbė, jog 2020 m. miesto šventė „Tauro ragas“ atšaukiama. 

Kovo 19-osios vėlų vakarą Lietuvoje patvirtinti dar septyni nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai. Taigi vakar iš viso nustatyti 14 koronaviruso infekcija užsikrėtusių asmenų, bendrai Lietuvoje užfiksuoti 48 koronaviruso atvejai.