2020 Gegužės 27 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Devintasis koronaviruso atvejis – Panevėžyje

  • Įkelta: 2020-03-14
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Panevežio ligoninė pranešė, jog joje gydomas koronavirusu užsikrėtę pilietis. Vyras grįžo iš Olandijos. Tai jau devintasis patvirtintas atvejis Lietuvoje. 

Portalas „Jūsų Panevėžys“ rašo, jog Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydomas COVID-19 infekuotas vyras. Tai šeštadienio vakarą naujienų portalui JP patvirtino ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas. 31 metų panevėžietis neseniai yra grįžęs iš Olandijos. 

Detalesnę informaciją žadama pateikti Sveikatos apsaugos ministerijos rengiamoje spaudos konferencijoje, kuri greičiausiai bus surengta sekmadienį ryte.

Patvirtinus naujausią COVID-19 atvejį, Lietuvoje registruoti jau devyni užsikrėtimai koronavirusu.

Šiandien popiet Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė apie dar vieną koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejį. Vyras grįžo iš Italijos. Jis šiuo metu izoliuotas ir gydomas Santaros klinikose, skelbiama, jog jis jaučiasi gerai. Dar šįryt buvo pranešta apie naują patvirtintą atvejį Klaipėdoje. 

Kaip pabrėžia sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga, daugėjant atvejų, paaiškėjant aplinkybėms, kad kai kurie susirgusieji po grįžimo nesilaikė rekomendacijų izoliuotis, tampa gyvybiškai svarbu visuomenei saugoti vieni kitus ir laikytis valdžios nurodymų.

„Jokia valdžia neapsaugos žmonių, jei patys žmonės nebus sąmoningi ir pilietiški. Situacijoje, kurioje atsidūrė Lietuva, tiesiog negalima asmeninių interesų kelti aukščiau visuomenės sveikatos ir saugumo“, - sako A. Veryga.

SAM primena, kas pirmasis užsikrėtimo atvejis Lietuvoje nustatytas vasario 28 d. iš Veronos (Italija) grįžusiai pacientei. Kovo 10 d. vėlai vakare Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje atlikti tyrimai patvirtino, kad Lietuvoje nustatyti kiti du koronaviruso (COVID-19) atvejai – iš Italijos grįžusiai porai, ji gydoma Kauno klinikinėje ligoninėje. Kovo 13 dieną patvirtinti trys nauji atvejai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, šiandien – po atvejį Klaipėdoje ir Vilniuje. Kol kas visi 9 atvejai yra įvežtiniai – susirgo iš užsienio į Lietuvą grįžusieji.

 

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje – dar vienas koronavirusu sergantis pacientas. Apie tai šeštadienio rytą socialiniame tinkle paskelbė miesto meras Vytautas Grubliauskas. Aiškėja, kad susirgo kretingiškis. Sveikatos apsaugos ministerija taip pat pranešė, kad kovo 14 dieną Lietuvoje patvirtintas dar vienas koronaviruso infekcijos atvejis. 

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešime žiniasklaidai informuoja, kad Lietuvoje nustatyti trys nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai.

Paaiškėjo konkursų į Tauragės ir Skaudvilės seniūnų pareigas nugalėtojai. Anot savivaldybės mero patarėjo ryšiams su visuomene Kasparo Bertašiaus, Tauragės miesto seniūnu išrinktas Žilvinas Majus, o Skaudvilės – Gediminas Dinapas.

Priešais katalikų bažnyčią, unikaliame sename name, dabar įsikūręs grožio salonas „Veneros sala“, o kadaise ten buvo Šv. Kazimiero knygynėlis. O šeštadienį, šeštą vakaro, ten rinkosi poetai ir skaitė eiles. Kam ir kaip atėjo į galvą idėja, kad grožio salonas tarsi burtų lazdele mostelėjus, kartkartėmis atvirstų Šv. Kazimiero draugijos knygynu? Renata Karvelis sako nuo pat pirmų dienų Tauragėje pastebėjusi kampinį lenktą pastatą priešais katalikų bažnyčią.

Tiek žmonių, kiek penktadienio vakarą susirinko į Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaityklą, čia turbūt dar nėra buvę. Daugybę įvairaus amžiaus žmonių subūrė noras gyvai išgirsti vieną populiariausių autorių Lietuvoje kunigą Algirdą Toliatą, šįkart pristačiusį tauragiškiams dvi savo naujausias knygas.