2020 Balandžio 03 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

„Bastilija“ tapo karantinuotųjų bastionu

  • Įkelta: 2020-03-20
Ketvirtadienį „Bastilijoje“ buvo izoliuota 12 žmonių.„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Galimybė žmonėms, grįžusiems iš naujojo koronaviruso (COVID-19) paveiktų teritorijų ar turėjusiems sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu atveju, likti namuose iš esmės yra pati svarbiausia priemonė, leidžianti apsisaugoti nuo viruso plitimo grėsmės. Tauragiškiams, neturintiems kur izoliuotis, savivaldybė pasiruošusi padėti. Saviizoliacijai gyventojai priimami sporto centre „Bastilija“, viešbutyje „Banga“.  

SAM nustatė būtiną 14-os dienų saviizoliacijos laikotarpį visiems, grįžusiems iš užsienio arba turėjusiems kontaktą su galimai infekuotu asmeniu. Jei per 2 savaites ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą. 

Tauragės rajono mero patarėjas Kasparas Bertašius „Tauragės žinioms“ sakė, kad nuspręsta saviizoliacijai žmones nukreipti į sporto kompleksą „Bastilija“ ir viešbutį „Banga“. Asmuo, neturintis galimybės izoliuotis savo namuose, privalo susisiekti su apgyvendinimo koordinatoriumi. Tauragės savivaldybėje juo paskirtas Tadas Pauparis. Jis informavo, kad „Bastilijoje“ šiuo metu izoliuota 12 žmonių. Iš viso šiuo metu „Bastilijoje“ užimti visi kambariai, vienas didesnis laikomas tam atvejui, jei tektų apgyvendinti didesnį būtį žmonių.  

Karantinuoti žmonės apgyvendinti ir „Bangos“ viešbutyje. Ten keli kambariai užimti, keli rezervuoti iš užsienio grįžtantiems žmonėms. Savivaldybė ieško ir daugiau patalpų, kur galėtų apgyvendinti izoliuotis norinčius žmones. Numatytos patalpos Skaudvilėje ir Pagramantyje. 

Tauragiškis Algis, tolimųjų reisų vairuotojas, neseniai grįžo iš Ispanijos. Kadangi sąlygų izoliuotis namie nebuvo – ten žmona ir trys vaikai, jis paprašė savivaldybės pagalbos ir buvo apgyvendintas „Bastilijoje“. Gyvenimo sąlygomis jis sako esąs patenkintas: 

– Gyvenu kaip viešbuty, – pasakojo jis, – kambarys jaukus, yra televizorius, virdulys. Kadangi po kelionės buvau labai pavargęs, man pailsėti – pats tas. Valgyti atveža žmona.  

Kito vairuotojo žmona Loreta, irgi laukianti sugrįžtančio iš kelionės vyro, tolimųjų reisų vairuotojo, pasakojo jau paruošusi vietą, kur galės izoliuotis, – sodo namelį. Ten yra krosnis, malkų, vanduo, tualetas, o maisto sako atvešianti kasdien ir paliksianti prie durų.   

Tačiau tokie sąmoningi ne visi. Tauragės rajono savivaldybės vis daugiau gauna informacijos iš gyventojų apie asmenis, kurie grįžo iš užsienio valstybių, tačiau nesilaiko saviizoliacijos, bendrauja su šeimos nariais, rodosi viešumoje, taip galimai dar labiau platindami ligą. Primenama, kad asmenys, nesilaikantys karantino nurodymų, bus griežtai baudžiami teisės numatyta tvarka, o saviizoliacija bus taikoma visos šeimos nariams. 

Greta Kęsminaitė, Tauragės vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė, vakar sakė, kad nuo kovo 16 iki 19 d. 10.22 val. Tauragės rajone yra gauti 23 pranešimai, kad žmonės nesilaiko saviizoliacijos, bei vienas pranešimas, kad veikia įmonė, kuri karantino metu savo veiklą privalo sustabdyti. Iš viso aptarnaujamoje Tauragės AVPK teritorijoje yra gauta 51 pranešimas apie saviizoliacijos nesilaikymą bei 9 pranešimai apie negalimas įmonių veiklas. Pažeidimų nenustatyta. 

– Policijos pareigūnai visus pranešimus tikrina nuotoliniu būdu, t.y. su asmenimis, grįžusiais iš užsienio valstybių, susisiekia asmeniškai ir surenka visą informaciją. Patikrinus visus pranešimus pažeidimų nenustatyta, – kalbėjo G. Kęsminaitė. – Kalbant apie draudimus dirbti ne maisto ar būtinųjų prekių parduotuvėms, policijos pareigūnai, gavę tokios informacijos, operatyviai ją tikrina. Nors tai nėra policijos funkcija, mes nenusišalinsime nuo kontrolės ir, jei matysime pažeidimus ar mums bus pranešta apie juos, vienaip ar kitaip reaguosim. Gyventojai, pastebėję pažeidimus, turėtų informuoti telefonu (dėl susidariusios situacijos) apie pažeidimus policijos pareigūnus, kurie atitinkamai imsis veiksmų. 

 

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) svecialistai specialiame tinklalapyje informuos, kur lankėsi užsikrėtusieji koronavirusu bei šia informacija dalinsis su žiniasklaida.

Per šią savaitę karantiną paskelbė ir sienas uždarė Lietuva ir dar septynios Europos Sąjungos šalys. Krovininiai automobiliai šalies sieną gali kirsti tik per Kalvarijų ir Lazdijų pasienio kontrolės punktus. Europos žemėlapis, verslo akimis, persitvarkė 360 laipsnių kampu. Tai tapo didžiuliu iššūkiu savo veiklą su Vakarų Europos šalimis vykdančioms Tauragės rajono įmonėms. Šios savaitės pradžioje logistikos įmonės vertėsi per galvą organizuodamos į tolimuosius reisus išvykusių savo vairuotojų parvykimą. Prabilta net apie galimybę stabdyti veiklą bei kuriam laikui nutraukti krovinių gabenimą apskritai.

Lengvus koronavirusinė infekcijos (COVID-19) simptomus jaučiantys pacientai nuo šiol galės būti išleisti gydytis į namus, jei čia galės laikytis visų izoliavimosi (saviizoliacijos) taisyklių. Tai reiškia, kad tie, kuriems nereikia specifinio simptominio gydymo, nebus guldomi į ligonines. Tuo metu, pacientams, kuriems dėl jų sudėtingesnės būklės taikomas stacionarinis gydymas, jų sveikatai pagerėjus, taip pat bus leista gydytis namuose, nors tyrimo rezultatai vis dar bus teigiami. 

Po itin šilto trečiadienio šiluma šalyje labai sparčiai atslūgs, suksis žvarbus vėjas. Naktimis grįš neigiama temperatūra. 

Šiandien pradėjo veikti specialiai Taragės rajono gyventojams sukurta interneto svetainė http://koronavirusas.taurage.lt. Joje pateikiami dažniausiai užduodami klausimai apie koronavirusą, savizoliacija, paslaugų teikimą izoliuotiems asmenimis ir patarimai grįžtantiems iš užsienio.