2020 Spalio 22 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

„Bastilija“ tapo karantinuotųjų bastionu

  • Įkelta: 2020-03-20
Ketvirtadienį „Bastilijoje“ buvo izoliuota 12 žmonių.„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Galimybė žmonėms, grįžusiems iš naujojo koronaviruso (COVID-19) paveiktų teritorijų ar turėjusiems sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu atveju, likti namuose iš esmės yra pati svarbiausia priemonė, leidžianti apsisaugoti nuo viruso plitimo grėsmės. Tauragiškiams, neturintiems kur izoliuotis, savivaldybė pasiruošusi padėti. Saviizoliacijai gyventojai priimami sporto centre „Bastilija“, viešbutyje „Banga“.  

SAM nustatė būtiną 14-os dienų saviizoliacijos laikotarpį visiems, grįžusiems iš užsienio arba turėjusiems kontaktą su galimai infekuotu asmeniu. Jei per 2 savaites ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą. 

Tauragės rajono mero patarėjas Kasparas Bertašius „Tauragės žinioms“ sakė, kad nuspręsta saviizoliacijai žmones nukreipti į sporto kompleksą „Bastilija“ ir viešbutį „Banga“. Asmuo, neturintis galimybės izoliuotis savo namuose, privalo susisiekti su apgyvendinimo koordinatoriumi. Tauragės savivaldybėje juo paskirtas Tadas Pauparis. Jis informavo, kad „Bastilijoje“ šiuo metu izoliuota 12 žmonių. Iš viso šiuo metu „Bastilijoje“ užimti visi kambariai, vienas didesnis laikomas tam atvejui, jei tektų apgyvendinti didesnį būtį žmonių.  

Karantinuoti žmonės apgyvendinti ir „Bangos“ viešbutyje. Ten keli kambariai užimti, keli rezervuoti iš užsienio grįžtantiems žmonėms. Savivaldybė ieško ir daugiau patalpų, kur galėtų apgyvendinti izoliuotis norinčius žmones. Numatytos patalpos Skaudvilėje ir Pagramantyje. 

Tauragiškis Algis, tolimųjų reisų vairuotojas, neseniai grįžo iš Ispanijos. Kadangi sąlygų izoliuotis namie nebuvo – ten žmona ir trys vaikai, jis paprašė savivaldybės pagalbos ir buvo apgyvendintas „Bastilijoje“. Gyvenimo sąlygomis jis sako esąs patenkintas: 

– Gyvenu kaip viešbuty, – pasakojo jis, – kambarys jaukus, yra televizorius, virdulys. Kadangi po kelionės buvau labai pavargęs, man pailsėti – pats tas. Valgyti atveža žmona.  

Kito vairuotojo žmona Loreta, irgi laukianti sugrįžtančio iš kelionės vyro, tolimųjų reisų vairuotojo, pasakojo jau paruošusi vietą, kur galės izoliuotis, – sodo namelį. Ten yra krosnis, malkų, vanduo, tualetas, o maisto sako atvešianti kasdien ir paliksianti prie durų.   

Tačiau tokie sąmoningi ne visi. Tauragės rajono savivaldybės vis daugiau gauna informacijos iš gyventojų apie asmenis, kurie grįžo iš užsienio valstybių, tačiau nesilaiko saviizoliacijos, bendrauja su šeimos nariais, rodosi viešumoje, taip galimai dar labiau platindami ligą. Primenama, kad asmenys, nesilaikantys karantino nurodymų, bus griežtai baudžiami teisės numatyta tvarka, o saviizoliacija bus taikoma visos šeimos nariams. 

Greta Kęsminaitė, Tauragės vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė, vakar sakė, kad nuo kovo 16 iki 19 d. 10.22 val. Tauragės rajone yra gauti 23 pranešimai, kad žmonės nesilaiko saviizoliacijos, bei vienas pranešimas, kad veikia įmonė, kuri karantino metu savo veiklą privalo sustabdyti. Iš viso aptarnaujamoje Tauragės AVPK teritorijoje yra gauta 51 pranešimas apie saviizoliacijos nesilaikymą bei 9 pranešimai apie negalimas įmonių veiklas. Pažeidimų nenustatyta. 

– Policijos pareigūnai visus pranešimus tikrina nuotoliniu būdu, t.y. su asmenimis, grįžusiais iš užsienio valstybių, susisiekia asmeniškai ir surenka visą informaciją. Patikrinus visus pranešimus pažeidimų nenustatyta, – kalbėjo G. Kęsminaitė. – Kalbant apie draudimus dirbti ne maisto ar būtinųjų prekių parduotuvėms, policijos pareigūnai, gavę tokios informacijos, operatyviai ją tikrina. Nors tai nėra policijos funkcija, mes nenusišalinsime nuo kontrolės ir, jei matysime pažeidimus ar mums bus pranešta apie juos, vienaip ar kitaip reaguosim. Gyventojai, pastebėję pažeidimus, turėtų informuoti telefonu (dėl susidariusios situacijos) apie pažeidimus policijos pareigūnus, kurie atitinkamai imsis veiksmų. 

 

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) svecialistai specialiame tinklalapyje informuos, kur lankėsi užsikrėtusieji koronavirusu bei šia informacija dalinsis su žiniasklaida.

Per šią savaitę karantiną paskelbė ir sienas uždarė Lietuva ir dar septynios Europos Sąjungos šalys. Krovininiai automobiliai šalies sieną gali kirsti tik per Kalvarijų ir Lazdijų pasienio kontrolės punktus. Europos žemėlapis, verslo akimis, persitvarkė 360 laipsnių kampu. Tai tapo didžiuliu iššūkiu savo veiklą su Vakarų Europos šalimis vykdančioms Tauragės rajono įmonėms. Šios savaitės pradžioje logistikos įmonės vertėsi per galvą organizuodamos į tolimuosius reisus išvykusių savo vairuotojų parvykimą. Prabilta net apie galimybę stabdyti veiklą bei kuriam laikui nutraukti krovinių gabenimą apskritai.

Lengvus koronavirusinė infekcijos (COVID-19) simptomus jaučiantys pacientai nuo šiol galės būti išleisti gydytis į namus, jei čia galės laikytis visų izoliavimosi (saviizoliacijos) taisyklių. Tai reiškia, kad tie, kuriems nereikia specifinio simptominio gydymo, nebus guldomi į ligonines. Tuo metu, pacientams, kuriems dėl jų sudėtingesnės būklės taikomas stacionarinis gydymas, jų sveikatai pagerėjus, taip pat bus leista gydytis namuose, nors tyrimo rezultatai vis dar bus teigiami. 

Po itin šilto trečiadienio šiluma šalyje labai sparčiai atslūgs, suksis žvarbus vėjas. Naktimis grįš neigiama temperatūra. 

Šiandien pradėjo veikti specialiai Taragės rajono gyventojams sukurta interneto svetainė http://koronavirusas.taurage.lt. Joje pateikiami dažniausiai užduodami klausimai apie koronavirusą, savizoliacija, paslaugų teikimą izoliuotiems asmenimis ir patarimai grįžtantiems iš užsienio.

Vienas iš septynių žmonių, kuriems šiandien nustatytas koronavirusas, buvo užkrėstas artimo žmogaus. Tai pirmasis klasterinis, t. y. neįvežtinis, atvejis Lietuvoje.

Tauragės rajono savivaldybės administracija iš Tauragėje veikiančios apsauginių drabužių siuvimo įmonės „Ansell“ užsakė 50 vnt. daugkartinio naudojimo apsauginių kostiumų SPLASH 600.

Siekiant sumažinti koronaviruso poveikį ir apriboti judėjimą Tauragės rajone bei šalyje, Tauragės autobusų parkas sumažino maršrutų skaičių.

„Tauragės žiniose“ rašėme, jog praėjusių metų liepą Vyriausioji rinkimų komisija panaikino Tauragės rinkimų komisijos sprendimą ir pripažino, jog tuomet kandidatas į merus Darius Petrošius drauge su bendrapartiečiams prieš Kalėdas papirkinėjo rinkėjus. Papirkinėjimu buvo pripažinta dovanų LSDP simbolika padabintuose maišeliuose dalijimas Lauksargių senelių namų gyventojams. Socdemai šį VRK sprendimą apskundė, tačiau nieko nepešė – Vilniaus apygardos administracinis teismas praėjusią savaitę skundą atmetė.  

Antradienį Tauragės greitosios medicinos pagalbos atomobiliu į Klaipėdos universitetinę ligoninę išvežtas karščiuojantis tauragiškis. Vyras prieš kurį laiką buvo grįžęs iš užsienio valstybės. 

Tiek vien Tauragės rajono logistikos įmonių darbuotojų šiuo metu užsienyje laukia įmonės ekspeditorių nurodymų. Didžioji dalis vairuotojų užstrigo ties Prancūzijos, Ispanijos sienomis.

Dėl koronaviruso paskelbtas karantinas – tikras iššūkis šalies verslui. Vyriausybė vakar paskelbė ekonomikos gelbėjimo planą, kuriam bus skirta 2,5 milijardai eurų. Apie galimybes planuoti darbus, esant karantinui, informuoja UAB „Saugaus darbo garantas“ (SDG). Darbdaviams rekomenduojama organizuoti darbą nuotoliniu būdu, o nesant galimybės, pasinaudoti prastovų galimybe. Skelbiame pagrindines rekomendacijas.  

Šalyje paskelbus karantiną, rekomenduojama esant galimybei visas asmenines šventes (krikštynas, vestuves, jubiliejus ir pan.) nukelti, o jeigu tai nepavyksta – atsakingai laikytis rekomendacijų. Taip pat šventė negali būti organizuojami viešojo maitinimo įmonėse.

Iki kovo 30 d. Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka teikia tik nuotolines elektronines paslaugas. Prie bibliotekos įėjimo yra knygų grąžinimo dėžė, kurioje visą parą galite palikti perskaitytas knygas. Taip pat siūloma spaudą ir knygas skaityti elektroninėse duomenų bazėse.

Pirmadienį apie 17:30 val. Tauragės rajono gyventojai, vyras su žmona, greitosios medicinos pagalbos automobiliu išvežti į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Vyras vilkiko vairuotojas, grįžo iš reiso kovo 13 dieną. Abu saugusieji karščiuoja, vyras kosti, jaučią skausmą krūtinės srityje. 

Dešimtyje savivaldybių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Alytaus, Utenos – bus įkurti mobilūs punktai, kuriuos savarankiškai atvykusiems pacientams bus atliekami tyrimai dėl naujojo koronaviruso (COVID-19). Tokį sprendimą šįryt pasirašė valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Tauragės rajono savivaldybė informuoja, jog šiandien, apie 12.00 val. Tauragės rajono gyventoja greitosios medicinos pagalbos automobiliu išvežta į Klaipėdos universitetinę ligoninę. 

Nuo šiandien šalyje įvestas karantinas. Daug kas per vieną dieną verčiasi nuo kojų ant galvos. Daugeliui teks keisti ir įprastus ritualus. Pavyzdžiui, pavalgyti pietus pamėgtoje vietoje nebeįmanoma – daug maitinimų įstaigų apskritai užveria duris, kai kurios gamins maistą tik išsinešti.

Lietuvai nuo šiandien gyvenant karantino ir saviizoliacijos sąlygomis, degalinės imasi papildomų saugumo priemonių: organinio stiklo pertvaromis atskiria kasose dirbančius darbuotojus, uždaro vidines sėdimas poilsio zonas, net vienkartinius kavos puodelius klientams paduos tik jų paprašius.

AB Lietuvos paštas, kaip ir kitos Vyriausybės paskelbto karantino laikotarpyje dirbančios strategiškai svarbios institucijos ir įmonės, tęsia savo veiklą. Bendrovė, be įstatymo numatytos teikti universaliosios pašto paslaugos, gyventojams toliau pristatys tokias kritiškai svarbias paslaugas, kaip pensijos, išmokos, tęs siuntų pristatymo paslaugą įsigijusiems būtinas prekes elektroninėse parduotuvėse. Tačiau, siekdama riboti kontaktą tarp savo darbuotojų ir gyventojų, nuo kovo 16 d. – 30 d. taikys tam tikrus veiklos apribojimus.

Pirmasis iš trijų įsigytų elektrobusų jau rieda Tauragės gatvėmis, kiti du mūsų miestą pasieks kitą mėnesį. Jie kursuos miesto maršrutais. Apie tai „Tauragės žinioms“ papasakojo Tauragės autobusų parko valdybos pirmininkė Andžela Jakienė.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad naktį iš pirmadienio į antradienį Lietuvoje patvirtintas dar vienas naujas koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejis. Infekcija nustatyta iš Pietų Afrikos Respublikos grįžusiam pacientui. Jis gydomas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, pradėtas epidemiologinis tyrimas.

Šeštadienį 20.15 val. šalies vyriausybė rinkosi į posėdį, kurio metu nutarė skelbti dviejų savaičių karantiną. Ką tai reiškia?

„Bus daug jaunų žmonių, kurie sakys, kad jie viruso nebijo. Atsakymas jiems visiems – dabar nekalbame apie tave – kalbame apie tuos žmones, kurie dėl tavo ateities buvo pasiryžę paaukoti savo gyvybę, tad dabar atėjo laikas tavo atsakomybei pasirūpinti šios kartos žmonių saugumu ir gyvybe,“ – socialiniame tinkle ragindamas saugoti vyresnio amžiaus artimuosius skelbia rajono meras Dovydas Kaminskas.  Į ekstremalią situaciją reaguoja ir bažnyčia, tikinčiuosius drąsindama melstis namuose.