Ar medikams pakanka apsaugos priemonių?
Įkelta:
2020-03-24
Nuotrauka
Aprašymas
Plaučių ventiliavimo aparatas. „bigworldtale.com“ nuotrauka

Šalyje sparčiai plintant koronaviruso infekcijai tampa ypač svarbu apsaugoti medikus, nes jiems pavojus užsikrėsti ypač didelis. Nors Tauragėje dar nepatvirtintas nė vienas susirgimo koronavirusu atvejis, medikai sulaikę kvapą laukia galimo ligos protrūkio. Šalies mastu vis garsiau kalbama, jog virusui ėmus plisti nekontroliuojamai ir didėjant susirgimų skaičiui gydymo įstaigų pasirengimas pandemijai gali būti per menkas, o vyriausybės kalbos apie sukauptus rezervus neatitinka tikrovės. Tauragės gydymo įstaigų vadovai situacijos nedramatizuoja, esą priemonių darbo vietose pakanka, esant poreikiui ruošiamasi jas papildyti. Rezervą kaupianti paskelbė ir Tauragės rajono savivaldybė – mero Dovydo Kaminsko teigimu, nupirkta per 9 tūkst. respiratorių.

Lietuvoje iš viso ištirta per 2700 ėminių, nustatyta 187 atvejai, tarp kurių – pirmasis vaikas. Pranešama, jog trijų metų vaikas užsikrėtė šeimoje, infekuoti abu jo tėvai. Iki šiol iš Tauragės į Klaipėdą tyrimams dėl Vovid-19 siųsta 17 asmenų. Visų jų mėginiai – neigiami. Tačiau, kaip teigė rajono meras Dovydas Kaminskas, pirmojo atvejo laukti greičiausiai liko nebeilgai.

O kaip šiame fone nusiteikę medikai?

Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad medikų nuotaikos įvairios, tačiau dauguma nusiteikę optimistiškai ir darbingai, objektyviai vertina situaciją. Jis teigė, kad esamai epideminei situacijai turima pakankamai apsaugos priemonių.

– Priemonės yra personalo darbo vietose, esame pasiruošę jas papildyti. Nuolat individualiai žvalgome rinką ir pasipildome įperkamomis saugos priemonėmis prognozuodami sergamumo situaciją, įstaigos darbų mastą. Įstaigoje vykdomi darbuotojų mokymai saugos priemonių naudojimui, – sakė jis.

Pasak jo, Tauragės ligoninė turi 8 plaučių ventiliavimo aparatus. Šiuo metu dėl karantino visa įstaigos aparatūra nėra apkrauta, laisvi ir ventiliavimo aparatai.

Paklaustas, ar mato galimų problemų ar spragų, į kurias reiktų atkreipti dėmesį, jis sakė:

– Stengiamės dirbti iš esmės, nekreipdami dėmesio į nepriteklius ir nesiblaškydami, žinome, ką darome. O nuotaikos medikų bendruomenėje įvairios, nes kolektyvas didelis ir žmonės įvairiai priima epideminę situaciją, – sakė jis.

Kad apsauginių priemonių yra apsirūpinę kelioms savaitėms, „Tauragės žinioms“ sakė ir Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Donatas Petrošius. Pasak jo, dabar pagrindinė problema, kad tiekėjai negali įvykdyti savo sutartinių įsipareigojimų, todėl gali būti susidurta su prekių (dezinfektantų, respiratorių ir kt. apsaugos priemonių) trūkumu.

Paklaustas, ar dirbantiems medikams kyla problemų, kur palikti vaikus, nes darželiai, mokyklos nedirba, D. Petrošius sakė, kad, jo žiniomis, kol kas tokių problemų nekyla. O pasak D. Masiulionio, tikimasi, kad kitos tarnybos supras medikus ir tėveliai galės susiderinti savo darbus, kad medikai galėtų dirbti. K. Bertašius sakė, kad, jo žiniomis, jei kiltų tokia būtinybė, planuojama atidaryti vieną „Ąžuoliuko“ darželio grupę.

Savaitgalį geromis naujienomis feisbuke pasidalijo Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas. Jis rašo, kad savivaldybė nupirko 2300 ffp2 tipo respiratorių medikams, 6500 ffp2 bus gauta ateinančią savaitę. Pasak jo, nupirkti 2 papildomi mobilieji dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatai. Nupirkta 100 daugkartinio naudojimo apsaugos kombinezonų iš Tauragėje veikiančios įmonės „Ansell“. Užsakyta ir daugiau apsaugos priemonių – 1500 daugkartinio naudojimo kaukių, chirurginių kaukių, apsauginių akinių ir vienkartinių pirštinių, tačiau kiekiai nedideli, ieškoma toliau.

„Didžiuojuosi gydytojais, visa dirbančia ir atsidavusia komanda ir savanoriais bei dėkoju geros valios žmonėms, kurie siūlote pagalbą, dalinatės savo įžvalgomis ir patarimais, aukojate apsaugos priemonių ir siūlote kitą įvairią pagalbą. Apie tai papasakosiu daugiau kitame įraše.
Pirmoji iššūkių savaitė baigėsi, prasideda nauji iššūkiai, kurių dar bus tikrai labai daug. Daugiausiai jų žinoma bus gydytojams, nes žmonių pažeidinėjusių saviizoliacijos taisykles buvo ne vienas, prekybos centrai visi pilni šeimų (kam tokiu metu eiti su visa šeima?), todėl pirmojo užsikrėtusio laukti liko neilgai. Vienaip ar kitaip tikiu, kad visi kartu bendromis jėgomis darydami viską ką galime, mes tai įveiksim,“ – teigė rajono meras Dovydas Kaminskas.

Paramą medicinos įstaigoms renka Laisvės TV. Jai vadovaujantis Andrius Tapinas skelbia, kad Tauragės ligoninę pasieks 200 respiratorių. Taip pat iniciatyvos ėmėsi Tauragės LIONS
klubas, o kaukes medikams siuva įvairios bendruomenės. Plačiau apie tai skaitykite penktadienio laikraštyje.

 

Nuotrauka
Autobusu stotis
Įkelta:
prieš 9 valandas
Šiemet Tauragėje planuojama atnaujinti ir išplėsti miesto ir priemiesčio autobusų maršrutų ir stotelių tinklą. Kiekvienam autobuso maršrutui ketinama priskirti tam tikrą spalvą. Toks maršrutų žymėjimas būtinas kuo paprastesniam informacijos pateikimui autobusų stotelių švieslentėse, kurias mieste tikimasi įrengti jau šį rudenį. Gyventojų prašoma atkreipti dėmesį, ar toks maršrutų suskirstymas juos tenkina.
Nuotrauka
Savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Sausio 19 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijos savivaldybės gydytojo (vyriausiojo specialisto) pareigas pradėjo eiti Rūta Stasytienė.
Nuotrauka
vėliava
Įkelta:
prieš 1 dieną
Prie tilto per Jūrą jau netrukus iškils net 30 m aukščio stiebas, ant kurio suplevėsuos Lietuvos vėliava. Tai dar vienas gražus projektas Tauragei, prie kurio jau dirba grupė savivaldybės specialistų.
Nuotrauka
Tauragės rajono savivaldybės bendruomeniniai šeimos namai
Įkelta:
prieš 1 dieną
2017 m. buvusio „Šaltinėlio“ patalpose įsikūrę Tauragės rajono savivaldybės bendruomeniniai šeimos namai tarp tauragiškių išpopuliarėjo dėl galimybės pasinaudoti nemokamomis psichologo konsultacijomis. Nuo kito mėnesio prie jau dirbančių trijų psichologių prisijungia psichologė iš Šilalės Alma Žiauberienė.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-18
Sudėtingesnės eismo sąlygos dėl snygio išlieka vakarinėje šalies dalyje. Tauragės gatvėse, nors dirba kelius valanti technika, eismo sąlygos sudėtingos.
Nuotrauka
Koliažas
Įkelta:
2021-01-18
Rugsėjį per visą šalį nuskambėjusi nelegalių šunų daugyklų istorija nesibaigia. Vyksta ikiteisminis tyrimas dėl Gaurės gatvėje aptiktos nelegalios daugyklos, iš kurios paimti šunys buvo nualinti nuolatinio kergimo. Meldiklaukio kaime (Lauksargių sen.) aptiktos nelegalios daugyklos byla jau perduota Tauragės apylinkės teismui. O gyvūnų globos organizacijų savanoriai teigia, jog kova prieš šunų nepriežiūrą ir nelegalias šunų daugyklas dar nebaigta, priešingai, ji tik prasideda – šalyje fiksuojamos brangių veislių šunų vagystės.
Nuotrauka
Milgaudziai
Įkelta:
2021-01-18
Savaitės pradžioje šaltis palaipsniui švelnės, nors naktimis temperatūra dar daug kur kris iki –20 laipsnių, visgi, taip šalta, kaip savaitgalį jau nebus. Antroje savaitės pusėje sulauksime ryškesnių pokyčių – plūstels šiluma. 
Nuotrauka
saligatviai
Įkelta:
2021-01-18
Praėjusios savaitės pabaigoje gausiai pasnigus, o vėliau šalį ėmus kaustyti šalčiams kai kurių gatvių šaligatviai buvo užversti sniegu ar sušalusio sniego sankaupomis. Redakcija penktadienį sulaukė Jovarų gyventojo skambučio. Vyras teigė, jog dalies Jovarų šaligatviai nenuvalyti, klausė, ar seniūnija rengiasi juos valyti, o gal tai gyventojų darbas.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2021-01-18
Nuosavo būsto problema aktuali išlieka visoje Lietuvoje: ne visos jaunos šeimos dėl mažų pajamų gali tikėtis banko paskolos įsigyti būstą, kitiems nepavyksta sutaupyti lėšų būstui įsigyti, tad tenka jį nuomotis. Tačiau ką daryti, jeigu vos suduri galą su galu, o sumokėjus nuomą vargiai lieka pragyvenimui? Tam šalies savivaldybės perka ir už daug mažesnę nei rinkos kaina nuomoja nepasiturintiems gyventojams socialinius būstus. Tačiau juos gauti pretenduojančiųjų eilės skaičiuojamos šimtais.
Nuotrauka
snygis
Įkelta:
2021-01-16
Lietuvos automobilių kelių direkcija praneša, jog sudėtingiausios eismo sąlygos išlieka vakarų ir šiaurės vakarų Lietuvoje, čia dėl buvusio ar besitęsiančio snygio valstybinės reikšmės kelių dangos yra padengtos puraus arba prispausto sniego sluoksniu, daugelyje vietų provėžotos, slidžios.
Nuotrauka
rogutes
Įkelta:
2021-01-15
Savaitgalį pasnigus tauragiškiai suskubo į parduotuves pirkti rogučių. Deja, ne visur jų įsigyti pavyks. O ten, kur jų yra, šios paklausios prekės kaina  siekia ir 50 eurų.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2021-01-14
Kad šiais laikais galima apsipirkti neišeinant iš namų – ne naujiena. Internetinė prekyba ypač pagyvėjo užklupus pandemijai – saugodami sveikatą, žmonės vis dažniau apsiperka  internetu. Vis dėlto iki šiol tai daugiausia buvo prekybos milžinų kovos laukas. Tačiau imtis ryžtingų sprendimų gyvenimas verčia ir smulkiuosius prekybininkus: drąsiausieji irgi jau kelia koją į internetą: internetinę parduotuvę atidarė du mažas maisto krautuvėles turinti verslininkė, o prekiaujantieji drabužiais, pristatydami savo prekes, rengia gyvas vaizdo transliacijas.
Nuotrauka
upė Jūra.
Įkelta:
2021-01-14
Nuo ketvirtadienio į Lietuvą plūs arktinis šaltis. Nors dieną temperatūros dar nebus itin žemos, tačiau vakarėjant termometrų stulpeliai sparčiai kris žemyn. Penktadienio dieną šalčio jau bus dvigubai daugiau, o naktį temperatūra priartės prie –20 laipsnių. Savaitgalį stingdantis šaltis tik stiprės, naktimis bus apie –25 laipsnius, vietomis ir daugiau.  
Nuotrauka
kelias
Įkelta:
2021-01-14
Neseniai Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pasidalijo informacija apie šalyje planuojamus įrengti greičio matavimo įrenginius. Tauragės prieigose, ruože nuo Papušynės kaimo iki Mažonų, planuojama įrengti vidutinio greičio kontrolės ruožą.
Nuotrauka
poliklinika
Įkelta:
2021-01-14
Šiandien Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centrą pasiekė 72 vakcinos nuo COVID-19, artėjantį pirmadienį – dar 180. Kaip „Tauragės žinioms“ teigė Donatas Petrošius, Tauragės PSPC direktorius, pirmiausia bus skiepijami slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninių darbuotojai.
Nuotrauka
namas
Įkelta:
2021-01-13
Praėjusios Kalėdos dešimčiai Adakavo socialinių paslaugų namų gyventojų atnešė patį tikriausią stebuklą – jie įsikūrė naujutėlaičiuose, specialiai jiems pastatytuose grupinio gyvenimo namuose. Po daugybės įstaigoje praleistų metų pagaliau jie džiaugiasi ramybe ir mokosi savarankiškumo. Namas Norkaičiuose pastatytas įgyvendinant globos namų institucinę pertvarką. Tai jau antras toks namas Tauragėje, o netrukus bus pradėti statyti dar du tokie namai Skaudvilėje, vėliau dar du – Tauragėje.
Nuotrauka
rukymas
Įkelta:
2021-01-13
Nuo šių metų įsigaliojo pernai seimo įteisintas draudimas rūkyti balkonuose, kai tam prieštarauja bent vienas daugiabučio gyventojas.
Nuotrauka
ugniagesių cisterna
Įkelta:
2021-01-13
Vakar, apie 19.50 val., Pajūralio kaime (Šilalės r.) kilus gaisrui sudegė tuo metu savo lovoje buvusi 80 m. senjora.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-12
Antradienį šalį pasiekusi pūga ir snygis sukėlė sumaištį Šiaurės ir Vakarų Lietuvoje. Pranešama apie eismo įvykius, ekstremalias sąlygas. Kelininkai barsto kelius, bet sako, kad esant tokioms oro sąlygoms jų darbas didelės naudos neduoda.
Nuotrauka
Vytauto Butkaus nuotraukos
Vytauto Butkaus nuotraukos
Įkelta:
2021-01-12
Sausio 13-osios istorija – tai įvykiai, kuriuos patyrė dabar gyvenanti, kurianti šalies karta. Sausio įvykiai, taip staiga ir netikėtai sukrėtę visuomenę, įrėžė gilų randą Lietuvos žmonių širdyse. Tiems, kuriems likimas lėmė juos išgyventi, to nepamirš niekada. Žmonės, ištisomis paromis nemiegoję, sušalę, kantriai saugojo neseniai iškovotą Laisvę. Tai buvo ypatingo susikaupimo ir vienybės laikotarpis. Tauragiškis Seimo narys Romualdas Vaitkus, tuomet Žemės ūkio akademijos studentas, kartu su bendramoksliais, tarp kurių buvo ir jo žmona Edita, tomis rūsčiomis sausio dienomis saugojęs Juragių retransliacijos stotį, sako, kad tų dienų prisiminimai ir dabar kelia jaudulį.