2020 Spalio 26 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Ar medikams pakanka apsaugos priemonių?

  • Įkelta: 2020-03-24
Plaučių ventiliavimo aparatas. „bigworldtale.com“ nuotrauka

Šalyje sparčiai plintant koronaviruso infekcijai tampa ypač svarbu apsaugoti medikus, nes jiems pavojus užsikrėsti ypač didelis. Nors Tauragėje dar nepatvirtintas nė vienas susirgimo koronavirusu atvejis, medikai sulaikę kvapą laukia galimo ligos protrūkio. Šalies mastu vis garsiau kalbama, jog virusui ėmus plisti nekontroliuojamai ir didėjant susirgimų skaičiui gydymo įstaigų pasirengimas pandemijai gali būti per menkas, o vyriausybės kalbos apie sukauptus rezervus neatitinka tikrovės. Tauragės gydymo įstaigų vadovai situacijos nedramatizuoja, esą priemonių darbo vietose pakanka, esant poreikiui ruošiamasi jas papildyti. Rezervą kaupianti paskelbė ir Tauragės rajono savivaldybė – mero Dovydo Kaminsko teigimu, nupirkta per 9 tūkst. respiratorių.

Lietuvoje iš viso ištirta per 2700 ėminių, nustatyta 187 atvejai, tarp kurių – pirmasis vaikas. Pranešama, jog trijų metų vaikas užsikrėtė šeimoje, infekuoti abu jo tėvai. Iki šiol iš Tauragės į Klaipėdą tyrimams dėl Vovid-19 siųsta 17 asmenų. Visų jų mėginiai – neigiami. Tačiau, kaip teigė rajono meras Dovydas Kaminskas, pirmojo atvejo laukti greičiausiai liko nebeilgai.

O kaip šiame fone nusiteikę medikai?

Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad medikų nuotaikos įvairios, tačiau dauguma nusiteikę optimistiškai ir darbingai, objektyviai vertina situaciją. Jis teigė, kad esamai epideminei situacijai turima pakankamai apsaugos priemonių.

– Priemonės yra personalo darbo vietose, esame pasiruošę jas papildyti. Nuolat individualiai žvalgome rinką ir pasipildome įperkamomis saugos priemonėmis prognozuodami sergamumo situaciją, įstaigos darbų mastą. Įstaigoje vykdomi darbuotojų mokymai saugos priemonių naudojimui, – sakė jis.

Pasak jo, Tauragės ligoninė turi 8 plaučių ventiliavimo aparatus. Šiuo metu dėl karantino visa įstaigos aparatūra nėra apkrauta, laisvi ir ventiliavimo aparatai.

Paklaustas, ar mato galimų problemų ar spragų, į kurias reiktų atkreipti dėmesį, jis sakė:

– Stengiamės dirbti iš esmės, nekreipdami dėmesio į nepriteklius ir nesiblaškydami, žinome, ką darome. O nuotaikos medikų bendruomenėje įvairios, nes kolektyvas didelis ir žmonės įvairiai priima epideminę situaciją, – sakė jis.

Kad apsauginių priemonių yra apsirūpinę kelioms savaitėms, „Tauragės žinioms“ sakė ir Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Donatas Petrošius. Pasak jo, dabar pagrindinė problema, kad tiekėjai negali įvykdyti savo sutartinių įsipareigojimų, todėl gali būti susidurta su prekių (dezinfektantų, respiratorių ir kt. apsaugos priemonių) trūkumu.

Paklaustas, ar dirbantiems medikams kyla problemų, kur palikti vaikus, nes darželiai, mokyklos nedirba, D. Petrošius sakė, kad, jo žiniomis, kol kas tokių problemų nekyla. O pasak D. Masiulionio, tikimasi, kad kitos tarnybos supras medikus ir tėveliai galės susiderinti savo darbus, kad medikai galėtų dirbti. K. Bertašius sakė, kad, jo žiniomis, jei kiltų tokia būtinybė, planuojama atidaryti vieną „Ąžuoliuko“ darželio grupę.

Savaitgalį geromis naujienomis feisbuke pasidalijo Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas. Jis rašo, kad savivaldybė nupirko 2300 ffp2 tipo respiratorių medikams, 6500 ffp2 bus gauta ateinančią savaitę. Pasak jo, nupirkti 2 papildomi mobilieji dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatai. Nupirkta 100 daugkartinio naudojimo apsaugos kombinezonų iš Tauragėje veikiančios įmonės „Ansell“. Užsakyta ir daugiau apsaugos priemonių – 1500 daugkartinio naudojimo kaukių, chirurginių kaukių, apsauginių akinių ir vienkartinių pirštinių, tačiau kiekiai nedideli, ieškoma toliau.

„Didžiuojuosi gydytojais, visa dirbančia ir atsidavusia komanda ir savanoriais bei dėkoju geros valios žmonėms, kurie siūlote pagalbą, dalinatės savo įžvalgomis ir patarimais, aukojate apsaugos priemonių ir siūlote kitą įvairią pagalbą. Apie tai papasakosiu daugiau kitame įraše.
Pirmoji iššūkių savaitė baigėsi, prasideda nauji iššūkiai, kurių dar bus tikrai labai daug. Daugiausiai jų žinoma bus gydytojams, nes žmonių pažeidinėjusių saviizoliacijos taisykles buvo ne vienas, prekybos centrai visi pilni šeimų (kam tokiu metu eiti su visa šeima?), todėl pirmojo užsikrėtusio laukti liko neilgai. Vienaip ar kitaip tikiu, kad visi kartu bendromis jėgomis darydami viską ką galime, mes tai įveiksim,“ – teigė rajono meras Dovydas Kaminskas.

Paramą medicinos įstaigoms renka Laisvės TV. Jai vadovaujantis Andrius Tapinas skelbia, kad Tauragės ligoninę pasieks 200 respiratorių. Taip pat iniciatyvos ėmėsi Tauragės LIONS
klubas, o kaukes medikams siuva įvairios bendruomenės. Plačiau apie tai skaitykite penktadienio laikraštyje.

 

Šio ryto duomenimis, Lietuvoje patvirtinti 187 užsikrėtimo infekcija atvejai. Vyriausybė vakar vakare paskelbė griežtinanti karantino sąlygas – įvedami lankymosi prekybos centruose apribojimai, viešose vietose nuo šiol privalu dėvėti apsaugines kaukes. Kol prekyboje apsaugos priemonių trūksta, gyventojai raginami kaukes gamintis patys, o jų neturint, veidui dengti tiks ir šalikai.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad pirmadienį, kovo 23 d. 15 val. duomenimis, bendras patvirtintų koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų skaičius pasiekė 160. Per šiandien užfiksuota 17 naujų infekuotų asmenų.

Kovo 23-osios duomenimis, šalyje yra patvirtinti 154 koronaviruso atvejai. Gydytojas, profesorius Vytautas Kasiulevičius perspėja, kad šiuo metu atvejų skaičius dvigubėja kas 2 paras, kas viršija įprastus infekcijos plitimo modelius. Didėjančios įtampos fone premjeras prakalbo apie karantino pratęsimą bei griežtėjančius judėjimo apribojimus. Kraštutinių priemonių imasi ir Tauragės rajono savivaldybė – visiškai stabdo viešąjį transportą, pradės masinę viešųjų erdvių dezinfekciją. 

Paskutinė kovo savaitė lepins saulėtu dangumi. Naktys bus šaltos, numatoma neigiama temperatūra. Visgi, dienoms bėgant palaipsniui šaltis atlėgs, o dienomis šilumos bus vis daugiau.

Šiuo metu Tauragėje saviizoliacijai skirtose patalpose gyvena 48 asmenys. Didžioji dalis – tolimųjų reisų vairuotojai. Jei iškiltų poreikis saviizoliuotis daugiau asmenų, šie būtų apgyvendinti Skaudvilės specialiosios mokyklos bendrabutyje arba Pagramantyje baigiamuose įrengti savarankiško gyvenimo namuose.

Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius pranešė, kad nuo kovo 9-osios iki 20-osios mieste viešėjo koronavirusu apsikrėtęs asmuo, jam liga diagnozuota sekmadienį.

Šis klausimas ko gero kyla ne vienam septintą karantino dieną sėdintiems namuose.  Šeštadienį aplankėme Didįjį Tauragės turgų, miesto centrą ir mikrorajoną. Kai kurie išvysti vaizdai baugino, tačiau buvo ir kuo pasidžiaugti.

Susisiekimo ministerija informuoja, kad Norvegijoje esantiems lietuviams kovo 24 d. planuojamas užsakomasis skrydis iš Oslo į Vilnių. Bilietai jau parduodami.

Penktadienį į Kauno oro uostą iš Prancūzijos parskraidinta 150 dėl Covid-19 karantino Europoje užstrigusių GBY ir „Alfatransa“ autovežių vairuotojų. 37 iš parskraidintų lėktuvo keleivių yra ne Lietuvos piliečiai. Visi jie konvojumi su policijos palyda palydėti iki pasienio.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad Lietuvoje patvirtintas pirmasis mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis. Asmuo penktadienį pristatytas į Ukmergės ligoninės skubios pagalbos skyrių, kur netrukus mirė. Diagnozė patvirtinta po paciento mirties. Mirusysis priklausė rizikos grupei.

Renka paramą medikams
  • Įkelta: 2020-03-20

Tauragės LIONS klubas inicijuoja paramos rinkimą Tauragės medikams. Į specialiai šiam tikslui atidarytą sąskaitą jau pervesta 1000 eurų.

Tauragėje jau numatyta mobilaus punkto vieta, kuriame savarankiškai atvykusiems pacientams bus atliekami tyrimai dėl naujojo koronaviruso (COVID-19). Nors prie buvusio morgo jau pastatyta palapinė, tačiau punktas darbui dar nėra paruoštas.

Miesto šventė atšaukta
  • Įkelta: 2020-03-20

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis kątik paskelbė, jog 2020 m. miesto šventė „Tauro ragas“ atšaukiama. 

Kovo 19-osios vėlų vakarą Lietuvoje patvirtinti dar septyni nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai. Taigi vakar iš viso nustatyti 14 koronaviruso infekcija užsikrėtusių asmenų, bendrai Lietuvoje užfiksuoti 48 koronaviruso atvejai. 

Galimybė žmonėms, grįžusiems iš naujojo koronaviruso (COVID-19) paveiktų teritorijų ar turėjusiems sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu atveju, likti namuose iš esmės yra pati svarbiausia priemonė, leidžianti apsisaugoti nuo viruso plitimo grėsmės. Tauragiškiams, neturintiems kur izoliuotis, savivaldybė pasiruošusi padėti. Saviizoliacijai gyventojai priimami sporto centre „Bastilija“, viešbutyje „Banga“.  

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) svecialistai specialiame tinklalapyje informuos, kur lankėsi užsikrėtusieji koronavirusu bei šia informacija dalinsis su žiniasklaida.

Per šią savaitę karantiną paskelbė ir sienas uždarė Lietuva ir dar septynios Europos Sąjungos šalys. Krovininiai automobiliai šalies sieną gali kirsti tik per Kalvarijų ir Lazdijų pasienio kontrolės punktus. Europos žemėlapis, verslo akimis, persitvarkė 360 laipsnių kampu. Tai tapo didžiuliu iššūkiu savo veiklą su Vakarų Europos šalimis vykdančioms Tauragės rajono įmonėms. Šios savaitės pradžioje logistikos įmonės vertėsi per galvą organizuodamos į tolimuosius reisus išvykusių savo vairuotojų parvykimą. Prabilta net apie galimybę stabdyti veiklą bei kuriam laikui nutraukti krovinių gabenimą apskritai.

Lengvus koronavirusinė infekcijos (COVID-19) simptomus jaučiantys pacientai nuo šiol galės būti išleisti gydytis į namus, jei čia galės laikytis visų izoliavimosi (saviizoliacijos) taisyklių. Tai reiškia, kad tie, kuriems nereikia specifinio simptominio gydymo, nebus guldomi į ligonines. Tuo metu, pacientams, kuriems dėl jų sudėtingesnės būklės taikomas stacionarinis gydymas, jų sveikatai pagerėjus, taip pat bus leista gydytis namuose, nors tyrimo rezultatai vis dar bus teigiami. 

Po itin šilto trečiadienio šiluma šalyje labai sparčiai atslūgs, suksis žvarbus vėjas. Naktimis grįš neigiama temperatūra. 

Šiandien pradėjo veikti specialiai Taragės rajono gyventojams sukurta interneto svetainė http://koronavirusas.taurage.lt. Joje pateikiami dažniausiai užduodami klausimai apie koronavirusą, savizoliacija, paslaugų teikimą izoliuotiems asmenimis ir patarimai grįžtantiems iš užsienio.

Vienas iš septynių žmonių, kuriems šiandien nustatytas koronavirusas, buvo užkrėstas artimo žmogaus. Tai pirmasis klasterinis, t. y. neįvežtinis, atvejis Lietuvoje.

Tauragės rajono savivaldybės administracija iš Tauragėje veikiančios apsauginių drabužių siuvimo įmonės „Ansell“ užsakė 50 vnt. daugkartinio naudojimo apsauginių kostiumų SPLASH 600.

Siekiant sumažinti koronaviruso poveikį ir apriboti judėjimą Tauragės rajone bei šalyje, Tauragės autobusų parkas sumažino maršrutų skaičių.

„Tauragės žiniose“ rašėme, jog praėjusių metų liepą Vyriausioji rinkimų komisija panaikino Tauragės rinkimų komisijos sprendimą ir pripažino, jog tuomet kandidatas į merus Darius Petrošius drauge su bendrapartiečiams prieš Kalėdas papirkinėjo rinkėjus. Papirkinėjimu buvo pripažinta dovanų LSDP simbolika padabintuose maišeliuose dalijimas Lauksargių senelių namų gyventojams. Socdemai šį VRK sprendimą apskundė, tačiau nieko nepešė – Vilniaus apygardos administracinis teismas praėjusią savaitę skundą atmetė.