2020 Gegužės 31 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Ar medikams pakanka apsaugos priemonių?

  • Įkelta: 2020-03-24
Plaučių ventiliavimo aparatas. „bigworldtale.com“ nuotrauka

Šalyje sparčiai plintant koronaviruso infekcijai tampa ypač svarbu apsaugoti medikus, nes jiems pavojus užsikrėsti ypač didelis. Nors Tauragėje dar nepatvirtintas nė vienas susirgimo koronavirusu atvejis, medikai sulaikę kvapą laukia galimo ligos protrūkio. Šalies mastu vis garsiau kalbama, jog virusui ėmus plisti nekontroliuojamai ir didėjant susirgimų skaičiui gydymo įstaigų pasirengimas pandemijai gali būti per menkas, o vyriausybės kalbos apie sukauptus rezervus neatitinka tikrovės. Tauragės gydymo įstaigų vadovai situacijos nedramatizuoja, esą priemonių darbo vietose pakanka, esant poreikiui ruošiamasi jas papildyti. Rezervą kaupianti paskelbė ir Tauragės rajono savivaldybė – mero Dovydo Kaminsko teigimu, nupirkta per 9 tūkst. respiratorių.

Lietuvoje iš viso ištirta per 2700 ėminių, nustatyta 187 atvejai, tarp kurių – pirmasis vaikas. Pranešama, jog trijų metų vaikas užsikrėtė šeimoje, infekuoti abu jo tėvai. Iki šiol iš Tauragės į Klaipėdą tyrimams dėl Vovid-19 siųsta 17 asmenų. Visų jų mėginiai – neigiami. Tačiau, kaip teigė rajono meras Dovydas Kaminskas, pirmojo atvejo laukti greičiausiai liko nebeilgai.

O kaip šiame fone nusiteikę medikai?

Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad medikų nuotaikos įvairios, tačiau dauguma nusiteikę optimistiškai ir darbingai, objektyviai vertina situaciją. Jis teigė, kad esamai epideminei situacijai turima pakankamai apsaugos priemonių.

– Priemonės yra personalo darbo vietose, esame pasiruošę jas papildyti. Nuolat individualiai žvalgome rinką ir pasipildome įperkamomis saugos priemonėmis prognozuodami sergamumo situaciją, įstaigos darbų mastą. Įstaigoje vykdomi darbuotojų mokymai saugos priemonių naudojimui, – sakė jis.

Pasak jo, Tauragės ligoninė turi 8 plaučių ventiliavimo aparatus. Šiuo metu dėl karantino visa įstaigos aparatūra nėra apkrauta, laisvi ir ventiliavimo aparatai.

Paklaustas, ar mato galimų problemų ar spragų, į kurias reiktų atkreipti dėmesį, jis sakė:

– Stengiamės dirbti iš esmės, nekreipdami dėmesio į nepriteklius ir nesiblaškydami, žinome, ką darome. O nuotaikos medikų bendruomenėje įvairios, nes kolektyvas didelis ir žmonės įvairiai priima epideminę situaciją, – sakė jis.

Kad apsauginių priemonių yra apsirūpinę kelioms savaitėms, „Tauragės žinioms“ sakė ir Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Donatas Petrošius. Pasak jo, dabar pagrindinė problema, kad tiekėjai negali įvykdyti savo sutartinių įsipareigojimų, todėl gali būti susidurta su prekių (dezinfektantų, respiratorių ir kt. apsaugos priemonių) trūkumu.

Paklaustas, ar dirbantiems medikams kyla problemų, kur palikti vaikus, nes darželiai, mokyklos nedirba, D. Petrošius sakė, kad, jo žiniomis, kol kas tokių problemų nekyla. O pasak D. Masiulionio, tikimasi, kad kitos tarnybos supras medikus ir tėveliai galės susiderinti savo darbus, kad medikai galėtų dirbti. K. Bertašius sakė, kad, jo žiniomis, jei kiltų tokia būtinybė, planuojama atidaryti vieną „Ąžuoliuko“ darželio grupę.

Savaitgalį geromis naujienomis feisbuke pasidalijo Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas. Jis rašo, kad savivaldybė nupirko 2300 ffp2 tipo respiratorių medikams, 6500 ffp2 bus gauta ateinančią savaitę. Pasak jo, nupirkti 2 papildomi mobilieji dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatai. Nupirkta 100 daugkartinio naudojimo apsaugos kombinezonų iš Tauragėje veikiančios įmonės „Ansell“. Užsakyta ir daugiau apsaugos priemonių – 1500 daugkartinio naudojimo kaukių, chirurginių kaukių, apsauginių akinių ir vienkartinių pirštinių, tačiau kiekiai nedideli, ieškoma toliau.

„Didžiuojuosi gydytojais, visa dirbančia ir atsidavusia komanda ir savanoriais bei dėkoju geros valios žmonėms, kurie siūlote pagalbą, dalinatės savo įžvalgomis ir patarimais, aukojate apsaugos priemonių ir siūlote kitą įvairią pagalbą. Apie tai papasakosiu daugiau kitame įraše.
Pirmoji iššūkių savaitė baigėsi, prasideda nauji iššūkiai, kurių dar bus tikrai labai daug. Daugiausiai jų žinoma bus gydytojams, nes žmonių pažeidinėjusių saviizoliacijos taisykles buvo ne vienas, prekybos centrai visi pilni šeimų (kam tokiu metu eiti su visa šeima?), todėl pirmojo užsikrėtusio laukti liko neilgai. Vienaip ar kitaip tikiu, kad visi kartu bendromis jėgomis darydami viską ką galime, mes tai įveiksim,“ – teigė rajono meras Dovydas Kaminskas.

Paramą medicinos įstaigoms renka Laisvės TV. Jai vadovaujantis Andrius Tapinas skelbia, kad Tauragės ligoninę pasieks 200 respiratorių. Taip pat iniciatyvos ėmėsi Tauragės LIONS
klubas, o kaukes medikams siuva įvairios bendruomenės. Plačiau apie tai skaitykite penktadienio laikraštyje.

 

Šio ryto duomenimis, Lietuvoje patvirtinti 187 užsikrėtimo infekcija atvejai. Vyriausybė vakar vakare paskelbė griežtinanti karantino sąlygas – įvedami lankymosi prekybos centruose apribojimai, viešose vietose nuo šiol privalu dėvėti apsaugines kaukes. Kol prekyboje apsaugos priemonių trūksta, gyventojai raginami kaukes gamintis patys, o jų neturint, veidui dengti tiks ir šalikai.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad pirmadienį, kovo 23 d. 15 val. duomenimis, bendras patvirtintų koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų skaičius pasiekė 160. Per šiandien užfiksuota 17 naujų infekuotų asmenų.

Kovo 23-osios duomenimis, šalyje yra patvirtinti 154 koronaviruso atvejai. Gydytojas, profesorius Vytautas Kasiulevičius perspėja, kad šiuo metu atvejų skaičius dvigubėja kas 2 paras, kas viršija įprastus infekcijos plitimo modelius. Didėjančios įtampos fone premjeras prakalbo apie karantino pratęsimą bei griežtėjančius judėjimo apribojimus. Kraštutinių priemonių imasi ir Tauragės rajono savivaldybė – visiškai stabdo viešąjį transportą, pradės masinę viešųjų erdvių dezinfekciją. 

Paskutinė kovo savaitė lepins saulėtu dangumi. Naktys bus šaltos, numatoma neigiama temperatūra. Visgi, dienoms bėgant palaipsniui šaltis atlėgs, o dienomis šilumos bus vis daugiau.

Šiuo metu Tauragėje saviizoliacijai skirtose patalpose gyvena 48 asmenys. Didžioji dalis – tolimųjų reisų vairuotojai. Jei iškiltų poreikis saviizoliuotis daugiau asmenų, šie būtų apgyvendinti Skaudvilės specialiosios mokyklos bendrabutyje arba Pagramantyje baigiamuose įrengti savarankiško gyvenimo namuose.