2020 Vasario 22 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Vasario 14-osios numerio anonsas: Tai kiek brangs šiukšlių išvežimas?

  • Įkelta: 2020-02-13

Vakar Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto nariai vėl atvertė Tauragės atliekų tvarkymo centro (TRATC) prašymą didinti rinkliavą už atliekų tvarkymą. Dar prieš naujuosius TRATC prašė mokestį kelti net 40 proc., mat dėl didėjančių veiklos sąnaudų klimpsta į nuostolius. Vis dėl to Vyriausybei palikus galioti nepadidintą (5 Eur / t) taršos mokesčio tarifą, „šiukšlininkų“ apetitas sumažėjo. Nėra abejonių, jog mokestis už šiukšlių tvarkymą šiemet gyventojams kils. Tačiau kiek? Aiškinosi „Tauragės žinios“.

Paaiškėjo baseino atidarymo data. Sporto centro direktoriaus pavaduotoja Sandra Martinkienė, atsakinga už baseino administravimą, šią savaitę sukasi it voverė rate: darbas veja darbą ir nėra kada stabtelti net trumpam pokalbiui. Visgi ji atskleidė, jog atsakymas į dažniausiai užduodamą klausimą apie baseiną jau aiškus – kada jis atvers duris lankytojams, skaitykite 2-ame puslapyje.

Miesto šventėje išvysime Jazzu? Rajono savivaldybė jau dėlioja šių metų miesto šventės „Tauro ragas“ programą. Aiškėja ir pagrindiniai atlikėjai. Nors sutartys dar nepasirašytos, „Tauragės žinių“ duomenimis, koncertuoti miesto gimtadienyje kviečiama aksominio balso savininkė. Kokių staigmenų dar žada miesto šventės rengėjai? Skaitykite laikraštyje.

Elektros sunaudojimas mieste sumažėjo trečdaliu. Seniūnijas pasiekė pirmosios šių metų sąskaitos už elektrą. Specialistai skaičiuoja, jog mieste elektros sąnaudos sumažėjo trečdaliu, tačiau kai kurios kaimiškosios seniūnijos tokiais rezultatais pasidžiaugti negali, mat kai kur likę senieji šviestuvai dabar plieskia visą naktį.

Pradėjo irti Meilės alėjos takas... Vėl. Jei reikėtų išrinkti vieną didžiausių rajono valdžios galvos skausmų, tai šiam titului puikiausiai tiktų Jūros krantinės takas, dar vadinama Meilės alėja. Irti ji ėmė 2015 metais. 2018-aisiais baigti krantinės tako atstatymo darbai, panašu, situacijos neištaisė: takas vėl ėmė griūti beveik toje pačioje vietoje, kaip ir prieš penkerius metus. Ką ruošiamasi daryti, klausėme rangovų.

Policija: daugėja girtų vairuotojų ir nepilnamečių nusikaltėlių. Komisariato viršininkas Marius Draudvila apžvelgė 2019 padarytų nusikaltimų skaičius, papasakojo, kur policija ketina pasitempti spręsdama kai kurių nusikalstamų veikų didėjimą. Apie tai skaitykite 4-ame puslapyje.

„InMedica“ įsigijo dar vieną kliniką Tauragėje. Iki šiol Tauragės rajone veikė dvi „InMedica“ tinklo klinikos. Viena Tauragėje, kita – Skaudvilėje. „Tauragės žiniose“ neseniai rašėme, jog naujajame pirmines sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų reitinge Skaudvilės „InMedica“ užėmė pirmąją, Tauragės – penktąją vietą rajone. Nuo šiol šiam tinklui priklausys dar viena Tauragės klinika. Kuri?

Pirmąsias stintas išperka kaip mat. Šiemet agurkais kvepiančių žuvelių prigaudoma daug – nemaži jų kiekiai pasiekia ir Tauragę. Ir kainos taip nebesikandžioja, kaip prieš metus kitus. Kur ir už kiek galima įsigyti stintų, aiškinosi žurnalistai.

Daržininkai jau raitojasi rankoves – pavasario nelaukia. Dėl neįprastai šiltos žiemos šiemet pavasarinė sėja prasidėjo itin anksti – į sėklų parduotuves ant palangės šviežių svogūnų laiškų ar pomidorų daigų užsiauginti trokštantys tauragiškiai šiemet ėmė lankytis jau sausio mėnesį. Ką jau galima sėti, o su kuo dar geriau palūkėti papasakojo parduotuvės „Kad augtų ir žydėtų“ savininkas Vladas Alijevas.

Pilies aikštėje ketinama įkurti gigantišką smėlio dėžę. Džiugi žinia mažiesiems tauragiškiams. Kur ir kada ketinama įrengti dvidešimties metrų ilgio ir tokio pat pločio smėlio dėžę, skaitykite paskutiniame laikraščio puslapyje.

Taip pat šiame numeryje – sveikinimai Valstybės atkūrimo dienos proga, įdomūs laisvalaikio interviu bei virtuvės subtilybės.

Puikaus šventinio savaitgalio!

 

Antroje savaitės pusėje sulauksime pertraukos nuo įkyrių kritulių ir neramaus vėjo. Jau ketvirtadienį kritulių bus mažiau, pro debesis šyptels saulė. Penktadienį malonesnių permainų bus dar daugiau. Visgi, savaitgalį, ypač antroje jo pusėje, pamažu grįš ir lietus, ir nenuorama vėjas.

Praėjusią savaitę savivaldybės tarybos nariai, išklausę Tauragės kultūros centro, B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos ir Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ vadovų metines ataskaitas, jas patvirtino. Politikams įvertinus visų trijų įstaigų vadovų darbą labai gerai, ginčas kilo dėl įvertinimo pinigine išraiška. Muziejaus direktoriui Romualdui Vaitkui pasiūlyta skirti didesnį kintamosios atlyginimo dalies priedą.

Iki balandžio 15 dienos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kviečia teikti kandidatūras Metų mokytojo premijai gauti. Premija už reikšmingiausius pastarųjų 5 metų nuopelnus profesinėje veikloje siekia puspenkto tūkstančio eurų. 

Praėjusį trečiadienį savivaldybės Tarybos posėdžių salėje buvo karšta. Pirmuoju numeriu įrašytas klausimas dėl rajono mokyklų optimizavimo plano, tiksliau, dėl 5 kaimo mokyklų reorganizavimo svarstytas dvi valandas. Žodis suteiktas mokyklų bendruomenių atstovams, kurių prigužėjo pilna salė, o politikai ant stalo metė visus kozirius: vieni – didelių mokyklų finansinę donorystę mažoms, kiti – šimtmetį menančią kaimo mokyklų istoriją. Iš kantrybės išvestas rajono meras Dovydas Kaminskas atviru tekstu rėžė nepakęsiantis opozicijos patyčių, o tikrą sumaištį tarp posėdžiaujančių sukėlė valstiečio Kęstučio Balašaičio pareiškimas. Politikas atviravo, jog sulaukė grasinimų iš vienos reorganizuojamų mokyklų vadovo – Batakių pagrindinės direktoriaus Rimvydo Varanavičiaus. Maža, to, jis pareiškė žinąs, kad susidoroti prieštaringos reputacijos vyras grasino ir Švietimo ir sporto skyriaus vedėjui Egidijui Šteimantui. 

Praėjusią savaitę į posėdį susirinkę Tauragės savivaldybės tarybos nariai padėjo tašką daug diskusijų kėlusiame ginče dėl dviejų biudžetinių įstaigų – Tauragės muzikos mokyklos ir Tauragės moksleivių kūrybos centro (MKC) sujungimo į Tauragės meno mokyklą. „Tauragės žinios“ jau rašė, kad sujungimo idėjai ypač prieštaravo Muzikos mokyklos mokytojai. Daug klausimų dėl šio klausimo kilo ir tarybos nariams, pasigirdo net siūlymų prie šių dviejų įstaigų prijungti dar ir Sporto centrą, mat šiam taip pat nerandama direktoriaus. Vis dėlto po ilgų derybų sprendimas priimtas – iki rugpjūčio 31 dienos Tauragėje atsiras Meno mokykla.