2020 Balandžio 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragės „valstiečiams“ abejonių nekilo: skyrių toliau ves Aušrinė Norkienė

  • Įkelta: 2020-02-10
Aušrinė Norkienė ir Ramūnas Karbauskis. Luko Balandžio / 15min nuotrauka
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

„Valstiečiai“ tapo pirmąja kregžde, iškėlę skyriaus kandidatę į artėjančius Seimo rinkimus. Nors centriniame partijos štabe Ramūnui Karbauskiui pasitraukus iš frakcijos seniūno pareigų daug nežinomybės, tauragiškiams jų lyderė – aiški. Vienbalsį bendražygių palaikymą dar kartą užsitikrino Aušrinė Norkienė. Be to, kalbama, jog ji galėtų pakeisti partijos pirmininką frakcijos seniūno poste.

Iškėlė vienbalsiai

Kaip skelbiama Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Tauragės skyriaus feisbuko paskyroje, sausio 30 LVŽS Tauragės skyriuje vyko visuotinis ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Dar dviem metams skyriaus pirmininke išrinkta Seimo narė Aušrinė Norkienė. Patvirtinta 19 narių valdyba, išrinkti 3 pavaduotojai, patvirtinta revizijos komisija, iždininkas ir dar 2 metams sekretore perrinkta Tauragės rajono savivaldybės vicemerė Virginija Eicienė.

Ar tai reiškia, jog „valstiečiai“ į artėjančius Seimo rinkimus vėl deleguos A. Norkienę? Anksčiau „Tauragės žinių“ kalbinta Seimo narė teigė, jog kandidatą į rinkimus skyrius turėtų pasitvirtinti per sausį. Viešai paskelbtoje žinutėje apie ataskaitinį susirinkimą kandidatas į Seimą neminimas. Susisiekus su skyriaus sekretore V. Eičiene, ši spėliones patvirtino – Tauragės skyrius į kandidatus kels vienintelę A. Norkienę. Tokį sprendimą visuotiniame susirinkime „valstiečiai“ esą priėmė vienbalsiai.

Prieš porą savaičių kandidatus į Seimo rinkimus kėlė ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Tauragės skyrius. Skyriaus nariai partijos prezidiumui siūlo du kandidatus – Arūną Valinską jaunesnįjį ir skyriaus pirmininką Tomą Raulinavičių. Kuris iš jų ves konservatorius Tauragės vienmandatėje, spręs partijos centrinis štabas. Kitų partijų skyrių kandidatai dar nėra aiškūs.

Gali pakeisti Karbauskį?

„Tauragės žinioms“ A. Norkienė teigė, jog oficialiai kandidatą tvirtins Valstiečių ir žaliųjų sąjungos taryba, kurios susirinkimas numatytas po 3–4 savaičių.

– Tokia buvo skyriaus nuomonė, kad reikia išsikelti skyriaus kandidatą. Iš principo oficialiai tai vis tiek darys partijos taryba, 31 dieną partijos taryba buvo susirinkusi, preliminariai pašnekėjom pačius principus dėl kandidatų į vienmandates ir daugiamandatę. Ir pirmuosius vienmandatininkus taryboj turėtume tvirtinti už 3–4 savaičių. Tai bus realios pirmosios pavardės, skyriai gali siūlyti, bet sprendimą priima taryba, – komentavo politikė.

Be to, nacionalinėje spaudoje Aušrinė Norkienė įvardijama kaip viena iš galimų kandidatų pakeisti Ramūną Karbauskį frakcijos seniūno poste. Kaip žinia, politikas paskelbė pradedantis ruoštis rinkimams ir atsisakantis frakcijos seniūno bei Kultūros komiteto pirmininko pareigų.

R. Karbauskis naujienų portalui LRT pirmadienį sakė, jog sprendimo, kas galėtų pakeisti jį frakcijos vadovo ir komiteto pirmininko postuose, ieškos artimiausiame partijos tarybos posėdyje.

Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius teigė, jog oficialių kalbų, kas perims R. Karbauskio postus, nebuvo, tačiau užkulisiuose kalbant apie frakcijos vadovė kėdę minimos būtent dviejų jo pavaduotojų – A. Norkienės ir Jono Jaručio kandidatūros. Politikas teigė, jog „tikėtina“, kad šiems pasiūlymams frakcija ir taryba neprieštarautų, mat abu pavaduotojai dirba gerai. Kad būtų „logiška“ paskirti kažką iš pavaduotojų, portalui 15min.lt kalbėjo ir įtakinga „valstietė“ Agnė Širinskienė. Ką apie tai mano pati A. Norkienė?

– Mes realiai kiekvienas galim pretenduoti ir kiekvienas iš frakcijos narių galim tapti frakcijos seniūnu. Kaip frakcija balsuos, taip ir bus, bet irgi, partijos taryba turi pritarti tam kandidatui. Tas darbas man yra nesvetimas, kadangi esu pavaduotoja, tai visi kanceliariniai biurokratiniai dalykai, jie buvo. Atsakomybės aš nesikratau, o kai frakcijoj išdiskutuosim, bus ir matyti. Tiek kitas pavaduotojas, mano kolega (J. Jarutis, – red.) tą patį sakė, tą patį ir aš galiu sakyti. Darbo mes nebijom, – kalbėjo Seimo narė.

Prieš savaitę Jungtinė Karalystė, viena didžiausių Europos valstybių, baigė 47 metus trukusią narystę Europos Sąjungoje po ilgiau kaip pusketvirtų metų trukusių ginčų ir atidėliojimų. Lietuviams, gyvenantiems Jungtinėje Karalystėje, tai buvo nerimo ir nesaugumo laikas, tačiau dabar, įsitikinusi lietuvių bendruomenės šioje šalyje pirmininkė Dalia Asanavičiūtė, emigrantai jaučia mūsų šalies institucijų dėmesį – Lietuva nori padėti ir grįžtantiems, ir nusprendusiems likti. Apie tai, kaip susigrąžinti emigrantus, prieš kelias dienas kalbėta ir televizijos forume. Mūsų rajono meras Dovydas Kaminskas pasidalijo patirtimi, kas šia linkme nuveikta Tauragėje.

Trečiadienį savivaldybės Tarybos posėdžių salėji buvo karšta. Iš kantrybės išvestas rajono meras Dovydas Kaminskas atviru tekstu rėžė nepakęsiantis opozicijos patyčių, o tikrą sumaištį tarp posėdžiaujančių sukėlė valstiečio Kęstučio Balašaičio pareiškimas apie Batakių pagrindinės mokyklos direktoriaus Rimvydo Varanavičiaus grasinimus. Ar vyras pripažino kaltinimus? Skaitykite laikraštyje. Taip pat rašome apie Meno mokyklos kūrimo ištakas – kokią sujungtos įstaigos viziją mato dabartiniai vadovai? Išsamiame straipsnyje apie „Brexit“ sužinosite, kokią naudą Didžiojoje Britanijoje gyvenantiems tautiečiams ir Lietuvai atneš milžinės išstojimas iš Europos Sąjungos bei ką apie tai kalbėjo į prestižinę laidą – LRT forumą – pakviestas Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas. Laikraštyje rasite ir daugiau politinių aktualijų: kiek nuo šiol uždirbs meras ir vicemerė bei ar matysime artėjančiuose Seimo rinkimuose „valstietę“ Aušrinę Norkienę. Taip pat atskleisime, ką ji mano apie savo galimybes užimti frakcijos seniūno poste Seime, iš jo pasitraukus lyderiui Ramūnui Karbauskiui. Verslo skiltyje – apie 7-erių metų gimtadienį švenčiančius „Wide Wings“ bei naujai Tauragėje įsikūrusį „Ship Center“. Laisvalaikio skaitiniams paruošėme interviu su jaunimo numylėtine Marina Cariova, taip pat sužinosite, kokią dovaną tauragiškiams ruošia Rotary klubas. 

Antroje savaitės pusėje orai keisis beveik kasdien: debesuotą, šiltesnį ir su krituliais ketviradienį pakeis vėsus, bet saulėtas penktadienis. Savaitgalį taip pat bus permainų, tačiau palaipsniui su žiemiškais akcentais teks atsisveikinti, kadangi šiltesni orai ir vėl ims viršų.

Šiandien rajono Taryba susirinko į pirmąjį šių metų posėdį. Darbotvarkėje numatyta svarstyti 57 klausimus, tarp kurių – 2020 m. biudžetas, mero ir administracijos direktoriaus veiklos ataskaitos bei kiti svarbūs klausimai. 

 

Galiojanti tvarka rekonstruoti gatves ir kiemus su gyventojų ar verslo prisidėjimu be eilės vėl kelia aistras. Šį kartą ja pasinaudoti siekia UAB „Rimtija“, norinti padidinti prie prekybos centro „Norfa“ Gedimino gatvėje esančią automobilių stovėjimo aikštelę. Komiteto posėdyje klausimais užverstas socialdemokratų lyderis bei UAB „Rimtija“ direktorius Darius Petrošius žadėjo, kad jei savivaldybė sutiks prie jos platinimo prisidėti mokesčių mokėtojų lėšomis, aikštelę atvers visiems gyventojams – panaikins ten įrengtą ženklą „stovėti draudžiama“, galiojantį nakties metu. Įdomu ir tai, jog teisės mokslų daktaro laipsnį turintis politikas komiteto posėdyje teigė, kad į dabar stovintį kelio ženklą dėmesio nelabai kas kreipia bei siūlė kartu nuvažiuoti ir jį dabar pat nuimti.