2020 Liepos 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragėje to seniai nebuvo: iškils naujas daugiabučių kvartalas

  • Įkelta: 2020-02-04
Naujojo kvartalo vizualizacija

Tauragės pakraštyje, kur dabar tik plynas laukas, statytojai mintyse regi visą daugiabučių kvartalą – ir ne bet kokių, o itin patogių, įrengtų pagal paskutinį technikos žodį, su daugybe modernių sprendimų. UAB „Homeras“ direktorius Gintaras Jurkonis, išsinuomojęs sklypą J. Tumo-Vaižganto gatvės gale, Pamiškių g. 6, su galimybe statyti naujus keturių aukštų daugiabučius namus, sako, kad statybos tikriausiai prasidės dar šį pavasarį.

Būsimame kvartale – 66 butai

Savivaldybės puslapyje galima susipažinti su informacija apie penkių daugiabučių gyvenamųjų namų, Pamiškių g. 6, Tauragės mieste, statybos projekto projektinius pasiūlymus.

Statybos sklypo plotas – 1,2183 ha. Žemės sklypas yra valstybės nuosavybė, statytojo UAB „Homeras“ išsinuomotas pagal nuomos sutartį penkeriems metams. Sklype numatomi projektuoti penki gyvenamosios paskirties trijų ir daugiau butų – daugiabučiai pastatai. Numatomi tokie sklypo plano sprendiniai: įvažiavimas į sklypą numatomas iš šiaurinės pusės, nuo Pamiškių gatvės (esamo žvyrkelio). Sklype išdėstomi penki gyvenamieji namai: du 13-os butų, du – 14-os ir vienas – 12-os, iš viso – 66 butai. Užstatomas plotas žemės sklype – 3 tūkst. kvadratinių metrų.

Numatoma įrengti 140 automobilių stovėjimo vietų, iš jų 6 – neįgaliesiems. Bus ir 250 kv. m vaikų žaidimo aikštelė. Ji bus statoma ne arčiau kaip 10 m nuo automobilių stovėjimo aikštelių, buitinių atliekų konteinerių, gatvių, elektros tinklo įrenginių. Statybos sklype numatoma pasodinti naujus medžius ir kitus želdinius, įrengti apšvietimą, pasyvaus ir aktyvaus poilsio zonas, numatomos lauko terasos komfortiškam poilsiui gamtoje.

Projektuojant naujus statinius stengiamasi nekartoti sovietinio planavimo principų, tarpusavyje nejungti planuojamų tūrių, nedaryti jų didelių.

Penki gyvenamieji pastatai bus stačiakampių formų planinės struktūros, planuojami taip, kad butai turėtų kuo daugiau langų į skirtingas pasaulio puses, gaunant pakankamai natūralios apšvietos. Trys namai numatomi 3 aukštų, su mansardiniu aukštu, kuris bus panaudotas įrengti terasą ant stogo. Pietinės pusės sieną ir stogą numatoma dengti saulės elementais, skirtais gaminti elektrą. Du namai bus sublokuoti, pietinėje pusėje planuojamos patalpos – gyvenamosios paskirties, šiaurinės pusės pirmo aukšto patalpos skirtos komercijai (kirpyklos, kavinės ir pan.). Antras aukštas tarp namų skirtas sportui (planuojama sporto – treniruoklių salė).

Butai – 2, 3, 4 kambarių

Pasak G. Jurkonio, darbai vyks etapais. Planuojama pirmiausia įrengti inžinerinius tinklus, atvedant juos iki numatytų taškų visiems suplanuotiems statiniams, įrengiami pagrindai keliui, organizuojama statybvietė „SO“ projektu.

Paskui bus pradėti statyti gyvenamieji statiniai. Lygiagrečiai vystoma gatvė ir aplinkos tvarkymas, pabaigus vieną statinį, sutvarkius aplinką, namas priduodamas statybos užbaigimui. Tolimesnių namų statybos darbai neturi kliudyti jau gyvenantiems. Privažiavimai turi būti naudojami kiti, statybvietės turi būti aptvertos.

Kaip atrodys gyvenamosios erdvės? Kaip teigiama projektiniuose pasiūlymuose, butai bus dviejų, trijų ir keturių kambarių, planuojami šiuolaikinio planavimo principais, stengiantis kuo labiau išdidinti gyvenamąją erdvę, o miegamuosius planuojant patogius ir nedidelius. Patogumą sąlygoja kambario forma ir baldų išdėstymo sprendiniai. Gyvenamoji erdvė planuojama vientisa, su svetaine ir virtuve, koridorių stengiamasi išvengti. Planuojant butus stengiamasi, kad gyvenamieji kambariai gautų kuo daugiau natūralios šviesos.

Viršutiniai statinių aukštai planuojami su „Premium“ klasės butais, kurie yra erdvesni ir turės dideles lauko terasas ant stogo su panoraminiais vaizdais į apylinkes.

Pirmajame aukšte esantys butai planuojami su privačiomis lauko terasomis, kurios apželdinamos gyvatvorėmis, formuojant privačias erdves. Šonuose blokuojamos sandėliavimo patalpos su įvadų patalpa. Sandėlio dalis bus bendra, joje bus talpinami namo gyventojų dviračiai ar kiti smulkus daiktai, dalis sandėlio erdvės bus atskirta, ją bus galima išsipirkti atskiru sutarimu.

Pasak G. Jurkonio, konstrukciniai sprendimai bus tikslinami gavus geologinius tyrimus ir konstruktoriui pateikus techninį darbo projektą.

Planuojama įrengti gatvę sklype, vedančią į Pamiškių g, užsisukančią į perspektyvoje numatytą T. Masiulio gatvę (kurios šiuo metu kol kas nėra). Palei gatvę ir pėsčiųjų takus stovės apšvietimo stulpai su LED žibintais, kvartalo apšvietimą prijungti prie miesto apšvietimo tinklų.

Įmonės UAB „Homeras“ atstovas buvo susitikęs su administracijos direktoriumi Modestu Petraičiu, aptarė galimybę parengti privažiavimą prie sklypo, jau kalbėta ir su elektros energijos tiekėjais apie atšvietimo galimybes. Pasak G. Jurkonio, tikriausiai būsimajame kvartale bus elektrinių automobilių įkrovimo stotelė.

Pastabas dėl projektinių pasiūlymų teikti statytojui ir projektuotojui galima iki viešo susirinkimo

nurodytu adresu. Viešas susirinkimas vyks P. Šemetos g. 21, sausio 30 d., 17 val.

Daug modernių techninių sprendimų

Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo G. Jurkonis, kvartale bus įgyvendinta daug modernių techninių sprendimų. Šildymui bus pritaikyta nauja iš Suomijos parsivežta technologija, kai vasarą galima patalpose palaikyti vėsią temperatūrą.

– Jungsimės prie tinklų, bet per šilumos siurblius, ir ne prie karšto, o prie šalto, grįžtančio vandens vamzdžio. Planuojame panaudoti ir saulės energiją, kad šildymas būtų nulinis arba net namas uždirbtų – pagamintų šilumos daugiau nei sunaudoja. Energiją gamins saulės moduliai, įrengti ant stogų. Šildymas klojamas į grindis, yra inertiškas, dieną gali šildyti, o naktį vėsinti, tuo pat metu  šilumą atiduodant į elektros tinklus.

Be to, pasak statytojo, dabar statybos vyksta visai kitaip nei anksčiau. Pavyzdžiui, balkonai neturi sąlyčio su namo perdengimu, taigi nėra šalčio kanalų, taip šiluma neišeina iš namo.

Statybos – pavasarį

O kada gi prasidės statybos? G. Jurkonis sako, kad pirmiausia reikia gauti statybos leidimą, tada ir prasidės statybos darbai. Tikėtina – jau šį pavasarį. Bus samdoma statybos įmonė. Kada darbai bus baigti, atsakyti jis nesiryžo.

Kalbėti apie butų kainas, pasak G. Jurkonio, dar irgi gerokai per anksti. Tačiau jis pripažįsta – pigūs jie nebus.

– Priklausys nuo buto komplektacijos. Statyti stengiamės ekonomiškai, daug deramės, tačiau yra labai daug reikalavimų, prižiūrėtojų...

Butus, pasak G. Jurkonio, bus galima rezervuoti nuo pat statybų pradžios, o rezervavus bus galima pagal pageidavimus keisti buto išdėstymą.

Antrasis, zoninis konkurso „Dainų dainelė“ etapas vyko Kelmėje sausio 16 d. Tauragės rajonui jame atstovavo net 10 solistų. Praėjusią savaitę paaiškėjo, jog į trečiąjį turą bei televizijos koncertus vyks 4 Moksleivių kūrybos centro „Adagio“ studijos solistės.

 

Ketvirtadienį Tauragės apylinkės teismas nagrinėjo Kęstučio Komskio prašymą pripažinti, jog pernai iš Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) direktoriaus pareigų jis buvo atleistas neteisėtai. Vyras rugpjūčio 6 dieną darbo vietoje aptiktas neblaivus, neblaivumas nustatytas ištyrus kraują.

Koks būtų švietimo sistemos efektyvumas, jei dar mokykloje jaunuoliai galėtų bendrauti su universitetų dėstytojais, lankytis akademinėse bendruomenėse bei susipažinti su ateities profesijomis iš arti? Tokias galimybes savo gimnazistams suteikia Žalgirių gimnazija. Dalyvaudami VGTU globojamame projekte „Ateities inžinerija“ moksleiviai kuria išmanius sprendimus, naudojasi akademinėmis mokymosi sistemomis bei vyksta į dėstytojų konsultacijas. „Tauragės žinių“ žurnalistė susitiko su šiais jaunuoliais ir juos kuruojančiais mokytojais prie apskrito stalo. Kelios dešimtys gimnazistų atviri – ši galimybė jiems gali tapti tramplinu į ateities profesijas.

Kinijoje išplitęs naujasis koronavirusas ir dėl jo įvedami apribojimai skaldo žiežirbas verslo pasaulyje. Krovinių ekspedijavimo ir tiekimo grandinės valdymo bendrovės „Balti Logistika“ valdybos nario Magnuso Lepasalu teigimu, spartus koronaviruso plitimas kelia rimtų prekių gabenimo sutrikimų Baltijos šalyse.

Žiedadulkėms alergiški žmonės turėtų suklusti – šilta žiema neužšaldo augalų, šie pradeda žydėti neįprastai anksti. Pirmą kartą per visą Lietuvoje vykdytų stebėjimų laikotarpį mokslininkai fiksuoja aukštą alergijos žiedadulkėms riziką sausio mėnesį.

Tauragiškių dėmesys baseino statybai neslūgsta. Klausimų, kaip vyksta darbai, kada jie bus baigti, kada planuojamas atidarymas, neatsiginanti baseino administratorė Sandra Martinkienė sako, kad šiuo metu – pats baigiamųjų darbų įkarštis, personalo atrankos jau įvyko, intensyviai sprendžiami baseino priežiūros klausimai. Konkrečiai įvardinti atidarymo datos ji nesiima.

Šįvakar, 19.30 val., verta įsijungti LRT televiziją – laidoje „Beatos virtuvė“ dar vieną neįtikėtiną gardumyną gamins tauragiškė Lina Geštautaitė, praėjusių metų konkurso „Mano firminis tortas“ nugalėtoja. O kadangi ši laida – jubiliejinė, 100-oji, dalyvauti joje – dviguba garbė ir atsakomybė.

Vasario 4-ąją, antradienį, atlikėjo Egidijaus Sipavičiaus koncertas Tauragės kultūros rūmuose neįvyks – neišpirkti bilietai. Įsigijusieji bilietus kviečiami juos grąžinti. Pasak koncerto organizatoriaus, priežastis – pernelyg didelė renginių gausa.

Penktadienio rytą prie Batakių pagrindinės mokyklos kilo neįprastas sambrūzdis. Policija tikrino direktoriaus Rimvydo Varanavičiaus blaivumą, iškviestas ir Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas. Policijos pareigūnai teigė, jog gavo pranešimą iš gyventojų, kad mokyklos direktorius darbo metu – galimai neblaivus.

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras apdovanojo Metų solistus – artistus, kurių pasirodymai 2019-ųjų spektakliuose buvo pripažinti geriausiais. Tarp apdovanotųjų – ir tauragiškis Liudas Mikalauskas.

Antradienį Pilies aikštėje Batakių, Gaurės ir Lauksargių pagrindinių mokyklų bendruomenės protestavo prieš šių mokyklų reorganizavimą. Nors mokytojai tvirtino parengę 222 puslapius argumentų, kodėl šios mokyklos neturėtų būti prijungtos prie didesnių, mokyklų tinklo reorganizavimo idėjos rajono savivaldybė atsisakyti neketina. Nors pripažįstama, kad tai – sunkus sprendimas, teigiama, jog kitos išeities nėra. Susitraukusių kaimo mokyklų administracijos išlaikymas – per didelė prabanga tiek miestui, tiek valstybei. Laikraštyje rasite ir daugiau švietimo naujienų – ugdymo įstaigų vadovų įspūdžius iš inovacijų parodos Londone bei istoriją apie Žalgirių gimnazijos iniciatyvą ugdyti jaunuolius VGTU globojamame projekte „Ateities inžinerija“. Politinės aktualijos: Petrošiai prašo savivaldybės prisidėti plečiant privatizuotą automobilių stovėjimo aikštelę, mainais siūlo padaryti ją atvirą visiems gyventojams, o Kęstustis Komskis  bylinėjasi su TRATC‘u siekdamas grįžti į dėl taurelės prarastą darbą. Sužinosite, kada prasidės naujo daugiabučių kvartalo Tauragėje statybos bei kokią pramogą tauragiškiams jau netrukus pasiūlys jaunieji verslininkai. O sporto entuziastas, kraštietis Ignas Dombrauskis jus pakvies dalyvauti 5 km bėgimo iššūkyje, teigdamas, kad tai sugebėtų kiekvienas. Netikite? Skaitykite ir sužinokite, kaip.

Paskutinėmis sausio dienomis didesnių permainų nesulauksime, o štai pirmosios vasario dienos gali ir nustebinti.

Pagėgių savivaldybės tarybos daugumoje – dideli pokyčiai. Sausio 23-ąją Pagėgių savivaldybės tarybos nariai pasirašė naująją valdančiosios daugumos koalicijos sutartį, pateikta interpeliacija mero pavaduotojai Ligitai Kazlauskienei, ji bus pateikta ir laikinai direktoriaus pareigas einančiam Virginijui Komskiui.  Tarp valdančiųjų nebeliko partijos „Tvarka ir teisingumas“ politikų, rašoma Pagėgių laikraštyje „Šilokarčema“.

Visuomenei susipažinti rajono savivaldybė jau teikia šių metų biudžetą. Po svarstymų Tarybos komitetuose jis viešai prieinamas savivaldybės tinklalapyje, o vasario 5 dieną dėl svarbiausio finansinio metų dokumento apsispręs Taryba. Gera žinia ta, kad šiemet biudžeto pyragas bus skalsesnis – pajamų surinkta apie 3 milijonais eurų daugiau nei praėjusiais metais. Interviu „Tauragės žinioms“ administracijos direktorius atskleidė, kokie 4 didžiausi šių metų prioritetai, kiek klius gatvių asfaltavimui, kiek kainuos baseino išlaikymas, ar Tauragė turės kino teatrą bei kam didės atlyginimai.

Vasario 1–2 dienomis Sakalinės miške aidės sprogimai. Krašto apsaugos savanoriai ten surengs inžinerijos pratybas. Bus naudojami koviniai užtaisai, taigi jei mėgstate klaidžioti po miškus, derėtų pasisaugoti.

Skaudvilės specialiosios mokyklos pastatą iki šiol puošia sovietinius laikus menantis simbolis. Ten yra buvęs sovietinis Lietuvos herbas, dabar likęs tik ąžuolo vainikas. Kai kuriems žmonėms jis užkliūva – teigiama, kad tai sovietiniai puošybos elementai, reikia jų atsisakyti. Apie jį kalbėta per LRT rodytoje laidoje „Nepažintas meras“, kai persirengęs Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas vaikščiojo po Skaudvilę, klausinėdamas žmonių, ką jie mano apie ąžuolo vainiką ant pastato. Savo nuomonę apie jį išsakė ir Panevėžio rajone gyvenantis 76-erių Juozas Vancevičius.

Šiandien Pilies aikštėje savo nepritarimą mokyklų tinklo optimizavimui išreiškė pedagogai. Batakių, Gaurės ir Lauksargių pagrindinių mokytojai protestavo prieš šių mokyklų reorganizavimą.

Šį savaitgalį Vilniaus parodų centre „Litexpo“ vyko didžiausia Baltijos šalyse specializuota tarptautinė turizmo paroda „Adventur 2020”. Šių metų paroda dedikuota sveikatingumo turizmui. Kaip ir bendras parodos moto, taip ir Tauragės stendas, šiemet kvietė keliauti lėtai – mėgautis ir atrasti tai, ko kartais nepastebime skubėdami.

Pirmadienį rajono savivaldybėje vyko Tauragės apskrities pilotinio projekto „Tauragė +“ pristatomasis renginys. Jame dalyvavo ir Tauragėje viešėjusi Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė ir  viceministras Tautvydas Tamulevičius. Vidaus reikalų ministerija yra viena penkias savivaldybes apjungiančio projekto iniciatorių. Šio projekto strategijos projekte –užuomina ir apie mūsų miesto eismo srautus galintį sureguliuoti aplinkkelį.

Šiandien, sausio 27-ąją, minima Tarptautinė holokausto aukų atminimo diena, kuri šiemet siejama su 75-osiomis Aušvico mirties stovyklos išvadavimo metinėmis. Tauragiškiai irgi nepamiršo, kokia žiauri dalia teko mūsų mieste ir rajone gyvenusiems žydams – jie aplankė ketverias holokausto aukų kapines, prie paminklų uždegė žvakutes padėjo po akmenį. 
 

Trečiadienį Tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje pristatytas rajono mokyklų tinklo optimizavimo planas. Skaičiai negailestingi – kaimų mokyklose vaikų sumažėjo, todėl nutarta – penkios kaimo mokyklos turėtų virsti miesto mokyklų padaliniais. Pertvarka palies Pagramančio, Lomių, Batakių, Lauksargių bei Gaurės pagrindines mokyklas. Vienų bendruomenės jau pasirašė sutikimo raštus dėl reorganizacijos, tuo tarpu kitų – antradienį rengia piketą.

Atranka Tauragės šilumos tinklų direktoriaus pareigoms eiti turėjo vykti praėjusį ketvirtadienį. Pasak bendrovės valdybos pirmininko Tado Kulikausko, iš dviejų dokumentus pateikusių kandidatų vienas neatitiko reikalavimų, tad konkurse būtų tekę rinktis iš 1 pretendento. 

Šiandien, sausio 25-ąją, Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydo Kaminsko gimtadienis. Jam sukanka 31-eri. Jauniausias šalies meras jokio pokylio ta proga nerengs. Šįvakar jis dalyvaus rengiamoje šventėje, kur bus minimas bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ 10-metis ir Skaudvilė bus paskelbta šių metų mažąja Lietuvos sostine.     

Bibliotekos – seniai nebe ta vieta, kurioje tik išduoda ir priima perskaitytą knygą. Koja kojon žengdamos su naujausiomis technologijomis, jos tampa bendruomenių traukos centrais. Tauragės B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka – ne išimtis. Joje vyksta daugybė renginių – parodų, susitikimų, knygų pristatymų, koncertų. Ir visoms toms veikloms jau seniai trūksta vietos. Bibliotekininkai surado išeitį – jie norėtų pasistatyti priestatą.

Visuomet smagu televizijos ekrane išvysti kraštiečius, o visai neseniai LNK televizijos muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ laidoje pasirodė tauragiškė Gabrielė Nausėdaitė. Praėjusį sekmadienį transliuotos laidos metu atliko ji Donato Montvydo kūrinį „Aš visada būsiu tavo“ ir šalies žiniasklaidoje nuskambėjo ne tik dėl savo talento, bet ir ryšių su Prezidentu Gitanu Nausėda. Šalies vadovas – jos krikštatėvis.