2020 Balandžio 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragėje to seniai nebuvo: iškils naujas daugiabučių kvartalas

  • Įkelta: 2020-02-04
Naujojo kvartalo vizualizacija

Tauragės pakraštyje, kur dabar tik plynas laukas, statytojai mintyse regi visą daugiabučių kvartalą – ir ne bet kokių, o itin patogių, įrengtų pagal paskutinį technikos žodį, su daugybe modernių sprendimų. UAB „Homeras“ direktorius Gintaras Jurkonis, išsinuomojęs sklypą J. Tumo-Vaižganto gatvės gale, Pamiškių g. 6, su galimybe statyti naujus keturių aukštų daugiabučius namus, sako, kad statybos tikriausiai prasidės dar šį pavasarį.

Būsimame kvartale – 66 butai

Savivaldybės puslapyje galima susipažinti su informacija apie penkių daugiabučių gyvenamųjų namų, Pamiškių g. 6, Tauragės mieste, statybos projekto projektinius pasiūlymus.

Statybos sklypo plotas – 1,2183 ha. Žemės sklypas yra valstybės nuosavybė, statytojo UAB „Homeras“ išsinuomotas pagal nuomos sutartį penkeriems metams. Sklype numatomi projektuoti penki gyvenamosios paskirties trijų ir daugiau butų – daugiabučiai pastatai. Numatomi tokie sklypo plano sprendiniai: įvažiavimas į sklypą numatomas iš šiaurinės pusės, nuo Pamiškių gatvės (esamo žvyrkelio). Sklype išdėstomi penki gyvenamieji namai: du 13-os butų, du – 14-os ir vienas – 12-os, iš viso – 66 butai. Užstatomas plotas žemės sklype – 3 tūkst. kvadratinių metrų.

Numatoma įrengti 140 automobilių stovėjimo vietų, iš jų 6 – neįgaliesiems. Bus ir 250 kv. m vaikų žaidimo aikštelė. Ji bus statoma ne arčiau kaip 10 m nuo automobilių stovėjimo aikštelių, buitinių atliekų konteinerių, gatvių, elektros tinklo įrenginių. Statybos sklype numatoma pasodinti naujus medžius ir kitus želdinius, įrengti apšvietimą, pasyvaus ir aktyvaus poilsio zonas, numatomos lauko terasos komfortiškam poilsiui gamtoje.

Projektuojant naujus statinius stengiamasi nekartoti sovietinio planavimo principų, tarpusavyje nejungti planuojamų tūrių, nedaryti jų didelių.

Penki gyvenamieji pastatai bus stačiakampių formų planinės struktūros, planuojami taip, kad butai turėtų kuo daugiau langų į skirtingas pasaulio puses, gaunant pakankamai natūralios apšvietos. Trys namai numatomi 3 aukštų, su mansardiniu aukštu, kuris bus panaudotas įrengti terasą ant stogo. Pietinės pusės sieną ir stogą numatoma dengti saulės elementais, skirtais gaminti elektrą. Du namai bus sublokuoti, pietinėje pusėje planuojamos patalpos – gyvenamosios paskirties, šiaurinės pusės pirmo aukšto patalpos skirtos komercijai (kirpyklos, kavinės ir pan.). Antras aukštas tarp namų skirtas sportui (planuojama sporto – treniruoklių salė).

Butai – 2, 3, 4 kambarių

Pasak G. Jurkonio, darbai vyks etapais. Planuojama pirmiausia įrengti inžinerinius tinklus, atvedant juos iki numatytų taškų visiems suplanuotiems statiniams, įrengiami pagrindai keliui, organizuojama statybvietė „SO“ projektu.

Paskui bus pradėti statyti gyvenamieji statiniai. Lygiagrečiai vystoma gatvė ir aplinkos tvarkymas, pabaigus vieną statinį, sutvarkius aplinką, namas priduodamas statybos užbaigimui. Tolimesnių namų statybos darbai neturi kliudyti jau gyvenantiems. Privažiavimai turi būti naudojami kiti, statybvietės turi būti aptvertos.

Kaip atrodys gyvenamosios erdvės? Kaip teigiama projektiniuose pasiūlymuose, butai bus dviejų, trijų ir keturių kambarių, planuojami šiuolaikinio planavimo principais, stengiantis kuo labiau išdidinti gyvenamąją erdvę, o miegamuosius planuojant patogius ir nedidelius. Patogumą sąlygoja kambario forma ir baldų išdėstymo sprendiniai. Gyvenamoji erdvė planuojama vientisa, su svetaine ir virtuve, koridorių stengiamasi išvengti. Planuojant butus stengiamasi, kad gyvenamieji kambariai gautų kuo daugiau natūralios šviesos.

Viršutiniai statinių aukštai planuojami su „Premium“ klasės butais, kurie yra erdvesni ir turės dideles lauko terasas ant stogo su panoraminiais vaizdais į apylinkes.

Pirmajame aukšte esantys butai planuojami su privačiomis lauko terasomis, kurios apželdinamos gyvatvorėmis, formuojant privačias erdves. Šonuose blokuojamos sandėliavimo patalpos su įvadų patalpa. Sandėlio dalis bus bendra, joje bus talpinami namo gyventojų dviračiai ar kiti smulkus daiktai, dalis sandėlio erdvės bus atskirta, ją bus galima išsipirkti atskiru sutarimu.

Pasak G. Jurkonio, konstrukciniai sprendimai bus tikslinami gavus geologinius tyrimus ir konstruktoriui pateikus techninį darbo projektą.

Planuojama įrengti gatvę sklype, vedančią į Pamiškių g, užsisukančią į perspektyvoje numatytą T. Masiulio gatvę (kurios šiuo metu kol kas nėra). Palei gatvę ir pėsčiųjų takus stovės apšvietimo stulpai su LED žibintais, kvartalo apšvietimą prijungti prie miesto apšvietimo tinklų.

Įmonės UAB „Homeras“ atstovas buvo susitikęs su administracijos direktoriumi Modestu Petraičiu, aptarė galimybę parengti privažiavimą prie sklypo, jau kalbėta ir su elektros energijos tiekėjais apie atšvietimo galimybes. Pasak G. Jurkonio, tikriausiai būsimajame kvartale bus elektrinių automobilių įkrovimo stotelė.

Pastabas dėl projektinių pasiūlymų teikti statytojui ir projektuotojui galima iki viešo susirinkimo

nurodytu adresu. Viešas susirinkimas vyks P. Šemetos g. 21, sausio 30 d., 17 val.

Daug modernių techninių sprendimų

Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo G. Jurkonis, kvartale bus įgyvendinta daug modernių techninių sprendimų. Šildymui bus pritaikyta nauja iš Suomijos parsivežta technologija, kai vasarą galima patalpose palaikyti vėsią temperatūrą.

– Jungsimės prie tinklų, bet per šilumos siurblius, ir ne prie karšto, o prie šalto, grįžtančio vandens vamzdžio. Planuojame panaudoti ir saulės energiją, kad šildymas būtų nulinis arba net namas uždirbtų – pagamintų šilumos daugiau nei sunaudoja. Energiją gamins saulės moduliai, įrengti ant stogų. Šildymas klojamas į grindis, yra inertiškas, dieną gali šildyti, o naktį vėsinti, tuo pat metu  šilumą atiduodant į elektros tinklus.

Be to, pasak statytojo, dabar statybos vyksta visai kitaip nei anksčiau. Pavyzdžiui, balkonai neturi sąlyčio su namo perdengimu, taigi nėra šalčio kanalų, taip šiluma neišeina iš namo.

Statybos – pavasarį

O kada gi prasidės statybos? G. Jurkonis sako, kad pirmiausia reikia gauti statybos leidimą, tada ir prasidės statybos darbai. Tikėtina – jau šį pavasarį. Bus samdoma statybos įmonė. Kada darbai bus baigti, atsakyti jis nesiryžo.

Kalbėti apie butų kainas, pasak G. Jurkonio, dar irgi gerokai per anksti. Tačiau jis pripažįsta – pigūs jie nebus.

– Priklausys nuo buto komplektacijos. Statyti stengiamės ekonomiškai, daug deramės, tačiau yra labai daug reikalavimų, prižiūrėtojų...

Butus, pasak G. Jurkonio, bus galima rezervuoti nuo pat statybų pradžios, o rezervavus bus galima pagal pageidavimus keisti buto išdėstymą.

Antrasis, zoninis konkurso „Dainų dainelė“ etapas vyko Kelmėje sausio 16 d. Tauragės rajonui jame atstovavo net 10 solistų. Praėjusią savaitę paaiškėjo, jog į trečiąjį turą bei televizijos koncertus vyks 4 Moksleivių kūrybos centro „Adagio“ studijos solistės.

 

Ketvirtadienį Tauragės apylinkės teismas nagrinėjo Kęstučio Komskio prašymą pripažinti, jog pernai iš Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) direktoriaus pareigų jis buvo atleistas neteisėtai. Vyras rugpjūčio 6 dieną darbo vietoje aptiktas neblaivus, neblaivumas nustatytas ištyrus kraują.

Koks būtų švietimo sistemos efektyvumas, jei dar mokykloje jaunuoliai galėtų bendrauti su universitetų dėstytojais, lankytis akademinėse bendruomenėse bei susipažinti su ateities profesijomis iš arti? Tokias galimybes savo gimnazistams suteikia Žalgirių gimnazija. Dalyvaudami VGTU globojamame projekte „Ateities inžinerija“ moksleiviai kuria išmanius sprendimus, naudojasi akademinėmis mokymosi sistemomis bei vyksta į dėstytojų konsultacijas. „Tauragės žinių“ žurnalistė susitiko su šiais jaunuoliais ir juos kuruojančiais mokytojais prie apskrito stalo. Kelios dešimtys gimnazistų atviri – ši galimybė jiems gali tapti tramplinu į ateities profesijas.

Kinijoje išplitęs naujasis koronavirusas ir dėl jo įvedami apribojimai skaldo žiežirbas verslo pasaulyje. Krovinių ekspedijavimo ir tiekimo grandinės valdymo bendrovės „Balti Logistika“ valdybos nario Magnuso Lepasalu teigimu, spartus koronaviruso plitimas kelia rimtų prekių gabenimo sutrikimų Baltijos šalyse.

Žiedadulkėms alergiški žmonės turėtų suklusti – šilta žiema neužšaldo augalų, šie pradeda žydėti neįprastai anksti. Pirmą kartą per visą Lietuvoje vykdytų stebėjimų laikotarpį mokslininkai fiksuoja aukštą alergijos žiedadulkėms riziką sausio mėnesį.