2020 Vasario 28 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragė jau mirga trispalvėmis

  • Įkelta: 2020-02-14

Vaikų lopšelis-darželis „Žvaigždutė“ 

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Nors iki šventės liko dar dvi dienos, kai kur mieste jau plėvesuoja valstybinės vėliavos, kai kurios įstaigos puošiasi ypatingai. Štai vaikų lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ fasadą puošia gigantiška trispalvė dekoracija.

Iškelti trispalvę Lietuvoje tampa įprasta ne tik švenčių dienomis. Prie kai kurių įstaigų ar įmonių valstybinė vėliava plėvesuoja visus metus. Istorinė valstybės vėliava visuomet kabo prie Tauragės odontologijos klinikos, vieną kitą galima išvysti ir privačių gyvenamųjų namų kiemuose. Ir nors šiandien dar tik vasario 14-oji, o Lietuvos valstybės atkūrimo dieną minėsime tik sekmadienį, miestą jau nuspalvino trispalvės.

Lietuviai savo tautiškumą vis dažniau ėmė pabrėžti artinantis Lietuvos šimtmečiui. Prie to prisidėjo ir komercija: parduotuvėse parduodamos trispalvės spalvomis papuoštos kepuraitės, puodeliai, raktų pakabukai.

Vienas Kudirkos skersgatvio privačių gyvenamųjų namų
Bažnyčių gatvė
Bažnyčių gatvė
Prezidento gatvė. Margaritos Rimkutės nuotraukos

Lietuvos valstybinė vėliava prie valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, įmonių ir organizacijų, gyvenamųjų namų valstybinių švenčių dienomis privalo būti iškelta tris kartus per metus, valstybės švenčių dienomis: Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną ir Liepos 6-ąją – karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną.

Šiomis dienomis vėliavą privalo iškelti net ir privačių gyvenamųjų namų savininkai. Tai reglamentuoja Vyriausybės nutarimas ir Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos įstatymas. Vėliava turi būti iškeliama 7 valandą ir nuleidžiama 22 valandą. Vėliavomis ant daugiabučių namų turi pasirūpinti namo administratoriai. Visi piliečiai privalo gerbti vėliavas. Jos turi atitikti įstatymo nustatytus reikalavimus, būti tvarkingos ir nenublukusios. 

Vėliavos neiškėlimas ar kitoks vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimas gyvenamųjų namų savininkams, daugiabučių namų administratoriams arba juridinių įstaigų vadovams užtraukia įspėjimą arba 10–12 eurų baudą. Pakartotinai padarytas šis nusižengimas užtraukia 12–16 eurų baudą.

 

Rajono savivaldybė paviešino ketinamos statyti sporto ir kultūros arenos vizualizaciją. Tai dar nėra galutinis arenos variantas, visuomenės atstovai vis dar gali teikti pasiūlymus projektuotojui.

Vakar Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto nariai vėl atvertė Tauragės atliekų tvarkymo centro (TRATC) prašymą didinti rinkliavą už atliekų tvarkymą. Dar prieš naujuosius TRATC prašė mokestį kelti net 40 proc., mat dėl didėjančių veiklos sąnaudų klimpsta į nuostolius. Vis dėl to Vyriausybei palikus galioti nepadidintą (5 Eur / t) taršos mokesčio tarifą, „šiukšlininkų“ apetitas sumažėjo. Nėra abejonių, jog mokestis už šiukšlių tvarkymą šiemet gyventojams kils. Tačiau kiek? Aiškinosi „Tauragės žinios“.

Antroje savaitės pusėje sulauksime pertraukos nuo įkyrių kritulių ir neramaus vėjo. Jau ketvirtadienį kritulių bus mažiau, pro debesis šyptels saulė. Penktadienį malonesnių permainų bus dar daugiau. Visgi, savaitgalį, ypač antroje jo pusėje, pamažu grįš ir lietus, ir nenuorama vėjas.

Praėjusią savaitę savivaldybės tarybos nariai, išklausę Tauragės kultūros centro, B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos ir Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ vadovų metines ataskaitas, jas patvirtino. Politikams įvertinus visų trijų įstaigų vadovų darbą labai gerai, ginčas kilo dėl įvertinimo pinigine išraiška. Muziejaus direktoriui Romualdui Vaitkui pasiūlyta skirti didesnį kintamosios atlyginimo dalies priedą.

Iki balandžio 15 dienos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kviečia teikti kandidatūras Metų mokytojo premijai gauti. Premija už reikšmingiausius pastarųjų 5 metų nuopelnus profesinėje veikloje siekia puspenkto tūkstančio eurų.