2020 Birželio 02 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Šubertinei ieško muziejininko

  • Įkelta: 2020-02-11
Ieškoma muziejininko dirbsiančio Tremtinių ir politinių kalinių kančių namuose. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ieško naujo darbuotojo. Jis turėtų pakeisti iki šiol Tremtinių ir politinių kalinių kančių namuose dirbusią ir dėl šeimyninių priežasčių į kitą miestą gyventi išvykusią muziejininkę.

Tarp darbo skelbime kandidatams keliamų reikalavimų – aukštasis išsilavinimas, istoriko profesija, būtina mokėti anglų ir rusų kalbas, lenkų kalbos mokėjimas būtų privalumas.

Naujam darbuotojui tektų priimti lankytojus ir vesti ekskursijas bei vykdyti edukacines programas, rengti ekspozicijas ir parodas, rengti mokslinę medžiagą publikavimui.

Nors skelbimas „atvira.taurage.lt“ publikuotas tik trečiadienį, kaip sako Romualdas Vaitkus, krašto muziejaus direktorius, jau sulaukta susidomėjusių, kandidatai jau siunčia savo gyvenimo aprašymus.

Naujas komandos narys turėtų pakeisti kančių muziejuje dirbusią Arnetą Juščienę. Moteris darbo sutartį nutraukė dėl šeimyninių priežasčių, persikraustė gyventi ir dirbti į Panevėžį.

Tauragės krašto muziejuje – ne vienas darbuotojas iš kito miesto.

– Imantas – iš Plungės, Juozas – Prienų. Renata jau persikraustė į Tauragę, ji iš Kvėdarnos krašto. Živilė į darbą važinėja iš Batakių, Agnė, projektų vadovė, viešųjų ryšių specialistė, važinėja iš Bijotų. Kreipėmės į tarybą, tikimės, kad bus keliamas klausimas dėl muziejaus darbuotojų kuro išlaidų kompensavimo, – sakė R. Vaitkus.

Pasikeitus įstatymams, Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas ir vicemerė Virginija Eičienė gaus didesnius atlyginimus. Kiek nuo šiol uždirbs rajono galvos?

Miškininkas ir fotografas Bronislovas Ambrozas savo sekėjus feisbuke pirmadienį nustebino ir prajuokino neįprasta nuotrauka. Joje – didžiulis pliušinis kiškis, numestas miške. Kiek anksčiau šią situaciją paviešino ir Pagramančio regioninio parko kultūrologė Lina Misiulytė – anot jos, tai tikrai ne pats baisiausias miško šiukšlintojų paliktas vaizdelis.

Po Lietuvos kino teatrus pasklidęs Vytauto V. Landsbergio dokumentinis filmas „Vanago portretas“ leido ne tik poetiškai pažvelgti į Adolfo Ramanausko-Vanago asmenybę, bet ir prisiminti, ginčytis, svarstyti, diskutuoti. Susitikimai su filmo kūrėjais jau vyksta Lietuvos miestuose bei miesteliuose, o vasario 11 dieną, 18 val., jį galės pamatyti ir tauragiškiai.

LRT kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pristatomas socialinis projektas „Draugystė veža“ baigia atrankines keliones po Lietuvą ir supažindina su paskutinėmis dalyvių poromis. Laukia svarbiausias etapas – išrinkti tris laimėtojų poras balsuojant portale www.lrt.lt vasario 7-14 dienomis. Poros nugalėtojos bus paskelbtos nacionalinės „Eurovizijos“ finale. Tuomet ir paaiškės, kurie laimingieji gegužės mėnesį keliaus į Roterdamą ir gyvai stebės Lietuvos bei kitų šalių atstovų pasirodymus „Eurovizijoje“. Ar norite, kad tarp jų būtų ir tauragiškės Indraja su Simona Marija? Tuomet balsuokite už jas!

Būsto energijos taupymo agentūra praneša, kad šių metų sausio 31 dieną buvo paskutinė diena teikti paraiškas daugiabučių atnaujinimui. Iš viso buvo gauta 480 paraiškų iš 51 Lietuvos savivaldybės, 4 iš jų – iš Tauragės. Preliminarūs skaičiavimai rodo, kad valstybei visi šie projektai kainuos 210 mln. eurų.