2020 Vasario 28 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Šiandien Tauragėje – ketverios vestuvės

  • Įkelta: 2020-02-14
Jovitos Verpečinskienės nuotrauka

Registrų centras skelbia, jog Valentino diena, vasario 14–oji, itin populiari data tarp tuoktuvininkų. „Tauragės žinios“ pasidomėjo, kiek porų aukso žiedus sumainys šiandien mūsų mieste.

Anot Gintarės Varkalienės, Tauragės rajono savivaldybės Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės, šiandien tuokiasi 4 poros. Specialistė teigė, kad vestuvių anšlago Valentino dieną nebūna, esą kadangi padavus prašymus tenka laukti mėnesį, tuoktuvių skaičius penktadieniais visada didesnis.

Savivaldybės puslapyje skelbiama, jog šiandien Tauragės metrikacijos biure tuokiasi: Algirdas Nausėda ir Rasa Kavaliauskienė, Vygandas Bertašius ir Sandra Mongirdaitė, Vitalijus Andrejanovas ir Lena Steponavičienė, Audrius Jacikas ir Gintarė Gedmintaitė.

Registrų centras skelbia, jog šios simbolinės datos pasirinkimas labai priklauso ir nuo savaitės dienos. Pavyzdžiui, 2017 metais vasario 14-oji buvo antradienis ir tą dieną žiedus sumainė apie 50 porų, o štai 2015-aisiais Šv. Valentino dieną minėjome šeštadienį ir tuomet susituokė daugiau kaip 250 porų.

Socialiniai tinklai, internetinės pažinčių svetainės ir mobiliosios bendravimo programėlės ne tik suteikia galimybę atrasti antrąją pusę, bet ir kelia rizikų pakliūti į sukčių pinkles. Lietuvos kriminalinės policijos biuro duomenimis, per trejus metus romantinio sukčiavimo mastas internete išaugo daugiau kaip tris kartus.

Nors iki šventės dar liko dvi dienos, kai kur mieste jau plėvesuoja valstybinės vėliavos, kai kurie savo įstaigas puošia ypatingai. Štai vaikų darželio lopšelio „Žvaigždutė“ fasadą puošia gigantiška trispalvė.

Rajono savivaldybė paviešino ketinamos statyti sporto ir kultūros arenos vizualizaciją. Tai dar nėra galutinis arenos variantas, visuomenės atstovai vis dar gali teikti pasiūlymus projektuotojui.

Vakar Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto nariai vėl atvertė Tauragės atliekų tvarkymo centro (TRATC) prašymą didinti rinkliavą už atliekų tvarkymą. Dar prieš naujuosius TRATC prašė mokestį kelti net 40 proc., mat dėl didėjančių veiklos sąnaudų klimpsta į nuostolius. Vis dėl to Vyriausybei palikus galioti nepadidintą (5 Eur / t) taršos mokesčio tarifą, „šiukšlininkų“ apetitas sumažėjo. Nėra abejonių, jog mokestis už šiukšlių tvarkymą šiemet gyventojams kils. Tačiau kiek? Aiškinosi „Tauragės žinios“.

Antroje savaitės pusėje sulauksime pertraukos nuo įkyrių kritulių ir neramaus vėjo. Jau ketvirtadienį kritulių bus mažiau, pro debesis šyptels saulė. Penktadienį malonesnių permainų bus dar daugiau. Visgi, savaitgalį, ypač antroje jo pusėje, pamažu grįš ir lietus, ir nenuorama vėjas.