2020 Rugpjūčio 04 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Rimvydas Varanavičius grasino vedėjui ir tarybos nariui?

  • Įkelta: 2020-02-12
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Praėjusį trečiadienį savivaldybės Tarybos posėdžių salėje buvo karšta. Pirmuoju numeriu įrašytas klausimas dėl rajono mokyklų optimizavimo plano, tiksliau, dėl 5 kaimo mokyklų reorganizavimo svarstytas dvi valandas. Žodis suteiktas mokyklų bendruomenių atstovams, kurių prigužėjo pilna salė, o politikai ant stalo metė visus kozirius: vieni – didelių mokyklų finansinę donorystę mažoms, kiti – šimtmetį menančią kaimo mokyklų istoriją. Iš kantrybės išvestas rajono meras Dovydas Kaminskas atviru tekstu rėžė nepakęsiantis opozicijos patyčių, o tikrą sumaištį tarp posėdžiaujančių sukėlė valstiečio Kęstučio Balašaičio pareiškimas. Politikas atviravo, jog sulaukė grasinimų iš vienos reorganizuojamų mokyklų vadovo – Batakių pagrindinės direktoriaus Rimvydo Varanavičiaus. Maža, to, jis pareiškė žinąs, kad susidoroti prieštaringos reputacijos vyras grasino ir Švietimo ir sporto skyriaus vedėjui Egidijui Šteimantui. 

Svarstė 2 valandas

Mokyklų tinklo optimizavimo planas aistras Tauragės rajone kaitina jau keletą mėnesių, kaip rašėme praėjusio penktadienio vedamajame, trijų mokyklų bendruomenės Pilies aikštėje pliaupiant lietui surengė piketą. Būti ar nebūti savarankiškomis Batakių, Lomių, Lauksargių, Pagramančio ir Gaurės pagrindinėms, tarybos nariai valandų valandas svarstė komitetų posėdžiuose, tačiau trečiadienį susirinkus į pirmąjį metų posėdį viskas prasidėjo nuo nulio.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjui pristačius klausimą į tribūną pakviesti pasisakyti ir mokyklų bendruomenių atstovai. Visi sutartinai prašė nepritarti mokyklų reorganizavimui, tačiau visgi sprendimui, kad kaimo mokyklos taptų miesto mokyklų skyriais, galiausiai pritarta daugumos balsais. Balsams pasiskirsčius po lygiai – 12/12, mero balsas buvo lemiamas. Tačiau galutiniam sprendimui priimti prireikė dviejų valandų. Bet apie viską nuosekliai.

Atmosfera salėje įkaito, kai Tarybos nariai užvertė klausimais Švietimo ir sporto skyriaus vedėją Egidijų Šteimantą. Be aštrių klausimų, salėje buvo girdėti nepagarbus juokas ir replikos vedėjo adresu, kas nebuvo jokia naujiena. Jau komitetų posėdžiuose socialdemokratai Vaclovas Karbauskis, Darius Petrošius klausinėjo vedėją tardymą primenančiu tonu, nevengdami tujinti, ir kartojo, jog šis nesuprantąs, ką šneka. Tarybos posėdžio metu neapsikentęs meras Dovydas Kaminskas taip pat pakėlė balsą:

– Aš neleisiu tyčiotis nei iš vedėjo, nei iš ko nors kito, – griežtai nukirto meras.

Vėliau D. Petrošius atsiprašė, teigė nenorėjęs nieko įžeisti, esą juokėsi iš nuostabos, kai buvo pagarsinta, jog kaimo mokyklose dirba net 14 buhalterių.

Miesto mokyklos – donorai

Be aiškinimosi, kiek pinigų bus sutaupoma reorganizavus kaimo mokyklas, iškelta kita problema – paaiškėjo, jog miesto mokyklos tampa donorėmis – dalis joms skirtos valstybės dotacijos (mokinio krepšelio lėšų) yra paimamos ir perskirstomos toms mokykloms, kurioms stinga lėšų dėl mokinių trūkumo. E. Šteimantas įvardijo, kiek kurios mokyklos lėšų yra perskirstoma:

– Šaltinio progimnazija 30 tūkst., jie galėtų likti mokyklai, tačiau yra paimami savivaldybės ir perskirstomi, „Versmė“ – 15 tūkst., Jovarų pagr. mokykla – 22 tūkst., 14 tūkst. – M. Mažvydo progimnazija, 67 tūkst. – Skaudvilės specialioji mokykla, 15 tūkst. – Suaugusiųjų mokymo centras, – vardijo vedėjas.

Šiuo klausimu pasisakė liberalė Eglė Ramanauskaitė. Psichologe vienoje didžiausių miesto progimnazijų dirbanti moteris pagarsino Švietimo ir mokslo ministerijos tyrimo atskleistus Tauragės rajono švietimo sistemos netolygumus. Pasak jos, nors miesto mokyklose vaikų skaičius klasėse siekia 30, rajono vidurkis – 18 vaikų. Auga specialiųjų poreikių vaikų skaičius – 2019 m. tokių vaikų buvo net 18 proc. daugiau nei 2018-aisiais. Esą ypač trūksta švietimo pagalbos specialistų, o kaimuose šių specialistų šimtui vaikų atitenka beveik dvigubai daugiau nei miesto vaikams.

– Esu tikra, kad didžioji dalis Tauragės švietimo bendruomenės pritaria šitam sprendimui, kurį dabar įgyvendiname, o kiti yra sąmoningai klaidinami, stiprinant tokį diskursą, kad mokyklos yra naikinamos ir smukdomos. O kitų mokyklų, kurios aprėpia daugiau vaikų, švietimo potencialas nėra naikinamas ir smukdomas iš jų skaudžiai nukerpant lėšas? <...> Kas gali padėti išspręsti šias problemas? Sveikas protas ir pinigai. Tai, kad mažėja mokinių kaimuose, yra natūralus demografinis procesas, o ne valdančiųjų siekis jas sunaikinti. Valdantieji renkasi mažiausiai skaudų, optimaliausią švietimo bendruomenėms sprendimą. Raginu nesilaikyti įsikibus į plūgą nepaleidžiant bėrio iš vagos, nors kaimynas jau seniai su technologijomis žemę dirba,  – kalbėjo ji.

Prakalbo apie grasinimus

Nostalgijos savo buvusiai – Gaurės pagrindinei mokyklai apimtas „valstietis“ Kęstutis Balašaitis jau komitetų posėdžiuose savo pasisakymais leido suprasti, jog gali ir nebalsuoti už pertvarką. Kaip vėliau paaiškėjo, taip ir padarė. Tačiau politikas iškėlė beprecedentį klausimą – tribūnoje stovint Švietimo ir sporto skyriaus vedėjui Egidijui Šteimantui pareiškė, jog, jo žiniomis, šiam buvo grasinta. Esą Batakių pagrindinės mokyklos direktorius Rimvydas Varanavičius gąsdino su juo susidorosiąs, jei šis „toliau kiš rankas prie Batakių mokyklos“. Vedėjas šiuo klausimu nebuvo linkęs atvirauti, tačiau K. Balašaičio žodžių nepaneigė:

– Aš nenorėčiau šito klausimo eskaluoti. Tai buvo privatus pokalbis, nenorėčiau apie tai dabar kalbėti, man tai nėra malonu, – sakė E. Šteimantas.

„Tauragės žinių“ duomenimis, toks atvejis iš tikrųjų buvo, tai patvirtino ir policija.

– Sausio 9 d. buvo gautas pranešimas, kad gruodžio 27 d., apie 21 val. 38 min., jūsų minėtas pilietis (R. Varanavičius, – red.) skambino telefonu (E. Šteimantui, – red.) ir pasikalbėjo. Buvo pradėtas tyrimas, tačiau, nenustačius nusikalstamos veikos požymių, ikiteisminį tyrimą nuspręsta nutraukti, – paklausta, ar E. Šteimantas kreipėsi į policiją dėl R. Varanavičiaus grasinimų, informavo Greta Kęsminaitė, Tauragės AVPK komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė.

Anot E. Šteimanto, reorganizavus mokyklas, joms laikinai vadovaus tie patys vadovai, kol konkurso būdu nebus paskirti vadovai. Tai reiškia, kad R. Varanavičius kurį laiką taip pat vadovaus Batakių pagrindinei mokyklai. K. Balašaitis vėliau posėdžio metu pasisakė, jog, jo žiniomis, mokyklos bendruomenė norėtų išlaikyti pagrindinės mokyklos juridinį statusą, jeigu būtų pakeistas jos vadovas.

– Manau, kad dauguma iš čia sėdinčių baigėm kaimiškąsias mokyklas, ir šiandien mes svarstom klausimą ne apie uždarymą, o apie prijungimą. Kas, sutinku, deja, su opozicija, prives iki to, kad jos susinaikins greičiau. Kodėl aš E. Šteimanto klausinėjau apie tų mokyklų vadovus, ar jie dirbs po to, kai bus tos mokyklos prijungtos. Kodėl aš klausiau E. Šteimanto, ar jis buvo gąsdinamas mokyklos vadovo Rimvydo Varanavičiaus. Todėl, kad tokio pat gąsdinimo vakar susilaukiau ir aš. Ir aš galvoju, ar tai sveikas žmogus? Galbūt jis turi sveikatos problemų. Ar tokiam žmogui mes galim leisti nors vieną dieną dar vadovauti mokyklai? Su mokiniais kiekvieną dieną bendrauti? Kas galim paneigti, kad jis lygiai taip pat nesielgia su ta bendruomene, su tėveliais, su vaikais? – kalbėjo K. Balašaitis.

Vėliau kalbinamas žurnalistės detalizuoti, ką konkrečiai jam sakė R. Varanavičius, jis atsisakė.

Atviresnis buvo pats R. Varanavičius. Telefonu žurnalistei vyras teigė, jog abiem atvejais įvykęs nesusipratimas. Su E. Šteimantu santykius sakė išsiaiškinęs, o K. Balašaičiui grasinti teigė neturėjęs nė minties. Esą šis ne taip supratęs, nes greičiausiai esąs pervargęs. Nors kad pokalbių su abiem vyrais būta, nesigynė. Su K. Balašaičiu pasakojo tarybos posėdžio išvakarėse buvęs susitikęs:

Eglė Červinskaitė: Buvo per tarybos posėdį klausimai iškelti, kad jūs grasinot vedėjui ir tarybos nariui. Tai kaip ten buvo, ar jūs grasinot?

Rimvydas Varanavičius: Niekada, nu kaip dabar grasinti. Tikrai nėra tų grasinimų jam. Buvo toks pokalbis, visiškai ne su juo, ir paskui susigaudėm, tikrai nebuvo grasinimų ir jis pats tą žino,

E.Č. Na bet kažkodėl jis kreipėsi į policiją?

R.V. Na tai žmogus nežinojo, nesuprato, paskui pasiaiškinom ir viskas mes su juo.

E.Č. O kaip su K. Balašaičiu buvo?

R.V. O su Balašaičiu mūsų buvo trumpas, tik dalykiškas pokalbis. Mes tik sušnekom apie universitetą, Šiaulių. Ir aš nežinau,  kodėl jis taip, biški pyktelėjo ir baigėm kalbą. Absoliučiai jokio grasinimo. Balašaičiui, tokiam vyrui, nelabai pagrasinsi. Pamėgink pagrasinti tokiam ūkininkui, stambiam, turtingam.

E.Č. Bet gal turit numanymą, kodėl jis taip suprato?

R.V. Nežinau, turbūt žinot, kaip yra gyvenime. Žmogus daug dirbantis, gal pervargęs buvo. Tos mokyklos, sujungimai, gal sumaišė ką nors, ką aš žinau. Aš ant jo jokio piktumo neturiu, balsavo už mano mokyklą, kad liktų, tai nesąmonė, tikrai negrasinau.

Tikrino blaivumą

Praėjusį penktadienį „Tauragės žinių“ interneto portale rašėme, jog tą rytą prie Batakių pagrindinės mokyklos sulėkė policijos pareigūnų bei savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus specialistų automobiliai. Policijos pareigūnai teigė, jog gavo pranešimą iš gyventojų, kad mokyklos direktorius darbo metu – galimai neblaivus, tad buvo iškviestas ir Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas E. Šteimantas. Tačiau policijos pareigūnų alkotesteris parodė nulius, tad beliko konstatuoti, jog įtarimai nepasitvirtino.

„Tauragės žinių“ duomenimis, gyventojai kreipėsi į policiją pranešdami, neva mokyklos direktorius girtas ir drumsčia miestelio ramybę, dar ketvirtadienio rytą. Apie tai, jog prie Batakių pagrindinės mokyklos penktadienį darbuojasi policijos pareigūnai, žurnalistus informavo gyventojas. Kodėl jo blaivumas mokykloje tikrintas tik penktadienį, pareigūnai informacijos neteikė. 

R. Varanavičius įtarimus neigė, žurnalistei teigė esą nei ketvirtadienį, nei penktadienį negėręs, tačiau teigė pats matęs Batakių miestelį šukuojančius policijos pareigūnus. Be to, sakė apskritai nevartojantis alkoholio nuo praėjusių metų gruodžio 27-osios.

– Aš vakar pats mačiau, kad jie buvo čia atvažiavę. O šiandien žiūriu – kas čia dabar, davė į dūdą pūsti. Manęs, žinokit, niekas niekada nepagaus, aš esu su tais dalykais susitvarkęs, jeigu ir būsiu padaręs, nieks niekur manęs nematys. Jeigu į ketvirtį kartą ir išgeriu, tikrai nei darbe, nei darbo laiku aš nebūsiu girtas. Kvailystė būtų, – praėjusį penktadienį kalbėjo R. Varanavičius.  

Primename, jog 2018-ųjų pabaigoje Batakių pagrindinės mokyklos direktorius buvo atleistas iš pareigų kilus įtarimams, jog galimai smurtavo prieš mokinį. Tarybos sprendimui įtakos turėjo ir R. Varanavičiaus reputacija – 2017-aisiais jis buvo girtas sulaikytas prie vairo, administracine tvarka dėl išgėrinėjimo buvo baustas ir anksčiau – 2014 m. apsvaigęs nuo alkoholio išplūdo pareigūnus.

Praėjusių metų pabaigoje teismo sprendimu direktorius į darbą buvo grąžintas pripažinus, jog atleidimo iš darbo procedūros buvo atliktos neteisingai. R. Varanavičius teismui yra apskundęs ir policijos pareigūnų surašytą administracinio nusižengimo protokolą dėl smurto prieš mokinį.

Praėjusią savaitę į posėdį susirinkę Tauragės savivaldybės tarybos nariai padėjo tašką daug diskusijų kėlusiame ginče dėl dviejų biudžetinių įstaigų – Tauragės muzikos mokyklos ir Tauragės moksleivių kūrybos centro (MKC) sujungimo į Tauragės meno mokyklą. „Tauragės žinios“ jau rašė, kad sujungimo idėjai ypač prieštaravo Muzikos mokyklos mokytojai. Daug klausimų dėl šio klausimo kilo ir tarybos nariams, pasigirdo net siūlymų prie šių dviejų įstaigų prijungti dar ir Sporto centrą, mat šiam taip pat nerandama direktoriaus. Vis dėlto po ilgų derybų sprendimas priimtas – iki rugpjūčio 31 dienos Tauragėje atsiras Meno mokykla.

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ieško naujo darbuotojo. Jis turėtų pakeisti iki šiol Tremtinių ir politinių kalinių kančių namuose dirbusią ir dėl šeimyninių priežasčių į kitą miestą gyventi išvykusią muziejininkę.

Pasikeitus įstatymams, Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas ir vicemerė Virginija Eičienė gaus didesnius atlyginimus. Kiek nuo šiol uždirbs rajono galvos?

Miškininkas ir fotografas Bronislovas Ambrozas savo sekėjus feisbuke pirmadienį nustebino ir prajuokino neįprasta nuotrauka. Joje – didžiulis pliušinis kiškis, numestas miške. Kiek anksčiau šią situaciją paviešino ir Pagramančio regioninio parko kultūrologė Lina Misiulytė – anot jos, tai tikrai ne pats baisiausias miško šiukšlintojų paliktas vaizdelis.

Po Lietuvos kino teatrus pasklidęs Vytauto V. Landsbergio dokumentinis filmas „Vanago portretas“ leido ne tik poetiškai pažvelgti į Adolfo Ramanausko-Vanago asmenybę, bet ir prisiminti, ginčytis, svarstyti, diskutuoti. Susitikimai su filmo kūrėjais jau vyksta Lietuvos miestuose bei miesteliuose, o vasario 11 dieną, 18 val., jį galės pamatyti ir tauragiškiai.

LRT kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pristatomas socialinis projektas „Draugystė veža“ baigia atrankines keliones po Lietuvą ir supažindina su paskutinėmis dalyvių poromis. Laukia svarbiausias etapas – išrinkti tris laimėtojų poras balsuojant portale www.lrt.lt vasario 7-14 dienomis. Poros nugalėtojos bus paskelbtos nacionalinės „Eurovizijos“ finale. Tuomet ir paaiškės, kurie laimingieji gegužės mėnesį keliaus į Roterdamą ir gyvai stebės Lietuvos bei kitų šalių atstovų pasirodymus „Eurovizijoje“. Ar norite, kad tarp jų būtų ir tauragiškės Indraja su Simona Marija? Tuomet balsuokite už jas!

Būsto energijos taupymo agentūra praneša, kad šių metų sausio 31 dieną buvo paskutinė diena teikti paraiškas daugiabučių atnaujinimui. Iš viso buvo gauta 480 paraiškų iš 51 Lietuvos savivaldybės, 4 iš jų – iš Tauragės. Preliminarūs skaičiavimai rodo, kad valstybei visi šie projektai kainuos 210 mln. eurų.

„Valstiečiai“ tapo pirmąja kregžde, iškėlę skyriaus kandidatę į artėjančius Seimo rinkimus. Nors centriniame partijos štabe Ramūnui Karbauskiui pasitraukus iš frakcijos seniūno pareigų daug nežinomybės, tauragiškiams jų lyderė – aiški. Vienbalsį bendražygių palaikymą dar kartą užsitikrino Aušrinė Norkienė. Be to, kalbama, jog ji galėtų pakeisti partijos pirmininką frakcijos seniūno poste. 

Prieš savaitę Jungtinė Karalystė, viena didžiausių Europos valstybių, baigė 47 metus trukusią narystę Europos Sąjungoje po ilgiau kaip pusketvirtų metų trukusių ginčų ir atidėliojimų. Lietuviams, gyvenantiems Jungtinėje Karalystėje, tai buvo nerimo ir nesaugumo laikas, tačiau dabar, įsitikinusi lietuvių bendruomenės šioje šalyje pirmininkė Dalia Asanavičiūtė, emigrantai jaučia mūsų šalies institucijų dėmesį – Lietuva nori padėti ir grįžtantiems, ir nusprendusiems likti. Apie tai, kaip susigrąžinti emigrantus, prieš kelias dienas kalbėta ir televizijos forume. Mūsų rajono meras Dovydas Kaminskas pasidalijo patirtimi, kas šia linkme nuveikta Tauragėje.

Trečiadienį savivaldybės Tarybos posėdžių salėji buvo karšta. Iš kantrybės išvestas rajono meras Dovydas Kaminskas atviru tekstu rėžė nepakęsiantis opozicijos patyčių, o tikrą sumaištį tarp posėdžiaujančių sukėlė valstiečio Kęstučio Balašaičio pareiškimas apie Batakių pagrindinės mokyklos direktoriaus Rimvydo Varanavičiaus grasinimus. Ar vyras pripažino kaltinimus? Skaitykite laikraštyje. Taip pat rašome apie Meno mokyklos kūrimo ištakas – kokią sujungtos įstaigos viziją mato dabartiniai vadovai? Išsamiame straipsnyje apie „Brexit“ sužinosite, kokią naudą Didžiojoje Britanijoje gyvenantiems tautiečiams ir Lietuvai atneš milžinės išstojimas iš Europos Sąjungos bei ką apie tai kalbėjo į prestižinę laidą – LRT forumą – pakviestas Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas. Laikraštyje rasite ir daugiau politinių aktualijų: kiek nuo šiol uždirbs meras ir vicemerė bei ar matysime artėjančiuose Seimo rinkimuose „valstietę“ Aušrinę Norkienę. Taip pat atskleisime, ką ji mano apie savo galimybes užimti frakcijos seniūno poste Seime, iš jo pasitraukus lyderiui Ramūnui Karbauskiui. Verslo skiltyje – apie 7-erių metų gimtadienį švenčiančius „Wide Wings“ bei naujai Tauragėje įsikūrusį „Ship Center“. Laisvalaikio skaitiniams paruošėme interviu su jaunimo numylėtine Marina Cariova, taip pat sužinosite, kokią dovaną tauragiškiams ruošia Rotary klubas. 

Antroje savaitės pusėje orai keisis beveik kasdien: debesuotą, šiltesnį ir su krituliais ketviradienį pakeis vėsus, bet saulėtas penktadienis. Savaitgalį taip pat bus permainų, tačiau palaipsniui su žiemiškais akcentais teks atsisveikinti, kadangi šiltesni orai ir vėl ims viršų.

Šiandien rajono Taryba susirinko į pirmąjį šių metų posėdį. Darbotvarkėje numatyta svarstyti 57 klausimus, tarp kurių – 2020 m. biudžetas, mero ir administracijos direktoriaus veiklos ataskaitos bei kiti svarbūs klausimai. 

 

Galiojanti tvarka rekonstruoti gatves ir kiemus su gyventojų ar verslo prisidėjimu be eilės vėl kelia aistras. Šį kartą ja pasinaudoti siekia UAB „Rimtija“, norinti padidinti prie prekybos centro „Norfa“ Gedimino gatvėje esančią automobilių stovėjimo aikštelę. Komiteto posėdyje klausimais užverstas socialdemokratų lyderis bei UAB „Rimtija“ direktorius Darius Petrošius žadėjo, kad jei savivaldybė sutiks prie jos platinimo prisidėti mokesčių mokėtojų lėšomis, aikštelę atvers visiems gyventojams – panaikins ten įrengtą ženklą „stovėti draudžiama“, galiojantį nakties metu. Įdomu ir tai, jog teisės mokslų daktaro laipsnį turintis politikas komiteto posėdyje teigė, kad į dabar stovintį kelio ženklą dėmesio nelabai kas kreipia bei siūlė kartu nuvažiuoti ir jį dabar pat nuimti.

Tauragės pakraštyje, kur dabar tik plynas laukas, statytojai mintyse regi visą daugiabučių kvartalą – ir ne bet kokių, o itin patogių, įrengtų pagal paskutinį technikos žodį, su daugybe modernių sprendimų. UAB „Homeras“ direktorius Gintaras Jurkonis, išsinuomojęs sklypą J. Tumo-Vaižganto gatvės gale, Pamiškių g. 6, su galimybe statyti naujus keturių aukštų daugiabučius namus, sako, kad statybos tikriausiai prasidės dar šį pavasarį.

Antrasis, zoninis konkurso „Dainų dainelė“ etapas vyko Kelmėje sausio 16 d. Tauragės rajonui jame atstovavo net 10 solistų. Praėjusią savaitę paaiškėjo, jog į trečiąjį turą bei televizijos koncertus vyks 4 Moksleivių kūrybos centro „Adagio“ studijos solistės.

 

Ketvirtadienį Tauragės apylinkės teismas nagrinėjo Kęstučio Komskio prašymą pripažinti, jog pernai iš Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) direktoriaus pareigų jis buvo atleistas neteisėtai. Vyras rugpjūčio 6 dieną darbo vietoje aptiktas neblaivus, neblaivumas nustatytas ištyrus kraują.

Koks būtų švietimo sistemos efektyvumas, jei dar mokykloje jaunuoliai galėtų bendrauti su universitetų dėstytojais, lankytis akademinėse bendruomenėse bei susipažinti su ateities profesijomis iš arti? Tokias galimybes savo gimnazistams suteikia Žalgirių gimnazija. Dalyvaudami VGTU globojamame projekte „Ateities inžinerija“ moksleiviai kuria išmanius sprendimus, naudojasi akademinėmis mokymosi sistemomis bei vyksta į dėstytojų konsultacijas. „Tauragės žinių“ žurnalistė susitiko su šiais jaunuoliais ir juos kuruojančiais mokytojais prie apskrito stalo. Kelios dešimtys gimnazistų atviri – ši galimybė jiems gali tapti tramplinu į ateities profesijas.

Kinijoje išplitęs naujasis koronavirusas ir dėl jo įvedami apribojimai skaldo žiežirbas verslo pasaulyje. Krovinių ekspedijavimo ir tiekimo grandinės valdymo bendrovės „Balti Logistika“ valdybos nario Magnuso Lepasalu teigimu, spartus koronaviruso plitimas kelia rimtų prekių gabenimo sutrikimų Baltijos šalyse.

Žiedadulkėms alergiški žmonės turėtų suklusti – šilta žiema neužšaldo augalų, šie pradeda žydėti neįprastai anksti. Pirmą kartą per visą Lietuvoje vykdytų stebėjimų laikotarpį mokslininkai fiksuoja aukštą alergijos žiedadulkėms riziką sausio mėnesį.

Tauragiškių dėmesys baseino statybai neslūgsta. Klausimų, kaip vyksta darbai, kada jie bus baigti, kada planuojamas atidarymas, neatsiginanti baseino administratorė Sandra Martinkienė sako, kad šiuo metu – pats baigiamųjų darbų įkarštis, personalo atrankos jau įvyko, intensyviai sprendžiami baseino priežiūros klausimai. Konkrečiai įvardinti atidarymo datos ji nesiima.

Šįvakar, 19.30 val., verta įsijungti LRT televiziją – laidoje „Beatos virtuvė“ dar vieną neįtikėtiną gardumyną gamins tauragiškė Lina Geštautaitė, praėjusių metų konkurso „Mano firminis tortas“ nugalėtoja. O kadangi ši laida – jubiliejinė, 100-oji, dalyvauti joje – dviguba garbė ir atsakomybė.

Vasario 4-ąją, antradienį, atlikėjo Egidijaus Sipavičiaus koncertas Tauragės kultūros rūmuose neįvyks – neišpirkti bilietai. Įsigijusieji bilietus kviečiami juos grąžinti. Pasak koncerto organizatoriaus, priežastis – pernelyg didelė renginių gausa.

Penktadienio rytą prie Batakių pagrindinės mokyklos kilo neįprastas sambrūzdis. Policija tikrino direktoriaus Rimvydo Varanavičiaus blaivumą, iškviestas ir Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas. Policijos pareigūnai teigė, jog gavo pranešimą iš gyventojų, kad mokyklos direktorius darbo metu – galimai neblaivus.

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras apdovanojo Metų solistus – artistus, kurių pasirodymai 2019-ųjų spektakliuose buvo pripažinti geriausiais. Tarp apdovanotųjų – ir tauragiškis Liudas Mikalauskas.

Antradienį Pilies aikštėje Batakių, Gaurės ir Lauksargių pagrindinių mokyklų bendruomenės protestavo prieš šių mokyklų reorganizavimą. Nors mokytojai tvirtino parengę 222 puslapius argumentų, kodėl šios mokyklos neturėtų būti prijungtos prie didesnių, mokyklų tinklo reorganizavimo idėjos rajono savivaldybė atsisakyti neketina. Nors pripažįstama, kad tai – sunkus sprendimas, teigiama, jog kitos išeities nėra. Susitraukusių kaimo mokyklų administracijos išlaikymas – per didelė prabanga tiek miestui, tiek valstybei. Laikraštyje rasite ir daugiau švietimo naujienų – ugdymo įstaigų vadovų įspūdžius iš inovacijų parodos Londone bei istoriją apie Žalgirių gimnazijos iniciatyvą ugdyti jaunuolius VGTU globojamame projekte „Ateities inžinerija“. Politinės aktualijos: Petrošiai prašo savivaldybės prisidėti plečiant privatizuotą automobilių stovėjimo aikštelę, mainais siūlo padaryti ją atvirą visiems gyventojams, o Kęstustis Komskis  bylinėjasi su TRATC‘u siekdamas grįžti į dėl taurelės prarastą darbą. Sužinosite, kada prasidės naujo daugiabučių kvartalo Tauragėje statybos bei kokią pramogą tauragiškiams jau netrukus pasiūlys jaunieji verslininkai. O sporto entuziastas, kraštietis Ignas Dombrauskis jus pakvies dalyvauti 5 km bėgimo iššūkyje, teigdamas, kad tai sugebėtų kiekvienas. Netikite? Skaitykite ir sužinokite, kaip.