2020 Vasario 28 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Pradėjo irti Meilės alėjos takas... Vėl

  • Įkelta: 2020-02-14

Taip takas atrodė penktadienį, dieną, kai pasirodė straipsnis. Autorės nuotrauka

 

Jei reikėtų išrinkti vieną didžiausių rajono valdžios galvos skausmų, tai šiam titului puikiausiai tiktų Jūros krantinės takas, dar vadinamas Meilės alėja. Irti jis ėmė 2015 metais. 2018-aisiais baigti krantinės tako atstatymo darbai, panašu, situacijos neištaisė: takas vėl ėmė griūti beveik toje pačioje vietoje, kaip ir prieš penkerius metus.

Už poros dešimčių metrų nuo pėsčiųjų ir dviratininkų tilto dalis tako trinkelių atsiskyrė viena nuo kitos, takas pasmuko. Trečiadinį žurnalistei lankantis vietoje, matėsi tik įdubimas. Penktadienį, pasirodžius straipsniui, takas jau buvo įgriuvęs.

Panaši situacija buvo ir prieš penkerius metus. Po 2015-ųjų pavasario liūčių takas ėmė irti, vėliau įgriuvo. Įgriuva ėmė plėstis, žemyn nučiuožė ne tik tako trinkelės, bet ir dalis kalno šlaito.

Prieš porą metų Jūros krantinės takas buvo atstatytas, šlaitas sutvirtintas. Atstatymo darbus atliko Šilutės bendrovė „Stamela“. Šių eilučių autorei susisiekus su jos direktoriumi Mariumi Liepiu pašnekovas sakė jau esąs informuotas apie susidariusią situaciją, pripažino, jog 2018 m. jų darbas buvo ne tik sutvirtinti šlaitą, bet ir surinkti juo tekančius šaltinius įrengiant specialią drenažo sistemą.

– Viskas atlikta pagal projektą. Gal nepakankamai buvo sutrombuotas takas. Šlaite dideli sluoksniai, gal kažkas prasikeitė, pasislinko, įvyko pratekėjimas ir paplovė gruntą. Šią savaitę į vietą atvyks vienas mūsų specialistų ir įvertins situaciją, tada tiksliai žinosime, kas ten nutiko. Garantinis darbų terminas dar nesibaigė, jis suteiktas penkeriems metams, tai darbus atliksime nemokamai, – komentavo M. Liepis, UAB „Stamela“ direktorius.

Taip pėsčiųjų takas atrodė trečiadienį (kairėje). Dešinėje – tako irimo pradžia  2015 m.

Meilės alėjos problemos prasidėjo 2015 m. pavasarį. Pirmiausia take įdubo betoninės tako trinkelės. Projektą atlikę rangovai padėtį mėgino taisyti, užpildami po taku smėlio ir jį sutankindami. Pavasario liūtims nesiliaujant, po apačia tekantys šaltiniai nešė smėlį, atsivėrė duobė. Takas ėmė irti. 2016 m. dalis tako nugriuvo, nusinešdamas medžius žemyn, ėmė slinkti kalno šlaitas. Tais pačiais metais rajono savivaldybė pradėjo ieškoti rangovų, galinčių atlikti tako atstatymo darbus, tačiau norinčiųjų neatsirado. Po keleto mėnesių (2017 m. pavasarį) rajono savivaldybės iniciatyva atlikti inžineriniai topografiniai, geologiniai tyrinėjimo darbai. Mokslininkai parengė situaciją turintį gelbėti techninį projektą. 2018 m. birželio pabaigoje pašalinti medžiai, pradėta įrenginėti drenažo sistema.

Jūros krantinės Pėsčiųjų ir dviratininkų takas ES Struktūrinių fondų ir rajono savivaldybės lėšomis nutiestas 2014 m. Jūros krantinė (šlaitas, Meilės alėja), tokia, kokią matėme iki tol, buvo suformuota 1970 m.

 

Šiemet agurkais kvepiančių žuvelių prigaudoma daug – nemaži jų kiekiai pasiekia ir Tauragę. Ir kainos taip nebesikandžioja, kaip prieš metus kitus. Nežinia, ar dėl to, kad jos šiemet jos sugaunama daug, ar dėl nekokios šlovės po žinių apie Kuršių marių ir Baltijos vandens užterštumą.

Praėjusį savaitgalį Palanga kvietė ne tik į šventę „Palangos stinta 2020“, kurioje buvo galima susipažinti su pajūrio krašto žvejų tradicijomis, istorija, kulinariniu paveldu, bet ir pasigėrėti įvairių stilių šokiais – ten vyko ir festivalis-konkursas „Baltic Amber Palanga 2020“. Tauragiškiams šokėjams Palangos arenos parketas atnešė sėkmę – namo jie parvežė nugalėtojų laurus.

 

Prieš porą dienų džiugi žinia atskriejo į Tauragės moksleivių kūrybos centrą: į ten įsikūrusį Pilies teatrą atskrenda „Aukso paukštė“. Šia žinia socialiniame tinkle pasidalinusi MKC direktorė ir teatro režisierė Jolanta Kazlauskienė jau skelbia, kada apdovanojimas bus įteiktas.

Registrų centras skelbia, jog Valentino diena, vasario 14–oji, itin populiari data tarp tuoktuvininkų. „Tauragės žinios“ pasidomėjo, kiek porų aukso žiedus sumainys šiandien mūsų mieste.

Socialiniai tinklai, internetinės pažinčių svetainės ir mobiliosios bendravimo programėlės ne tik suteikia galimybę atrasti antrąją pusę, bet ir kelia rizikų pakliūti į sukčių pinkles. Lietuvos kriminalinės policijos biuro duomenimis, per trejus metus romantinio sukčiavimo mastas internete išaugo daugiau kaip tris kartus.