2020 Balandžio 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Pateikta beveik 500 paraiškų daugiabučiams atnaujinti

  • Įkelta: 2020-02-10
Renovacija Lietuvoje. BETA archyvo nuotrauka

Būsto energijos taupymo agentūra praneša, kad šių metų sausio 31 dieną buvo paskutinė diena teikti paraiškas daugiabučių atnaujinimui. Iš viso buvo gauta 480 paraiškų iš 51 Lietuvos savivaldybės, 4 iš jų – iš Tauragės. Preliminarūs skaičiavimai rodo, kad valstybei visi šie projektai kainuos 210 mln. eurų.

Valstybės prioritetu ir toliau bus laikoma kvartalinė renovacija, kurios metu yra atnaujinami ne pavieniai pastatai, o ištisi kvartalai kartu su jų infrastruktūra, žaliosiomis erdvėmis, šaligatviais, automobilių stovėjimo aikštelėmis ir kt.

Būtent į tai, ar atitinkamas daugiabutis yra įtrauktas į savivaldybių kuruojamas Kvartalų energinio efektyvumo didinimo programas, gali lemti, ar paraiška bus patvirtinta.

Vis dėlto paraiškos bus vertinamos ir pagal kitus kriterijus: bus atsižvelgiama ir į namo dydį, gyventojų aktyvumą pritariant investicijų planui, pastato energinio naudingumo klasę, projekto pasistūmėjimą į priekį ir kt.

Sureitingavus visas paraiškas bus sudaromas finansuojamų projektų sąrašas, o iš į jį nepatekusių paraiškų bus sudaromas rezervinis projektų sąrašas, kuriuos su tam tikromis sąlygomis bus galima pradėti vykdyti kitais metais.

Šiuo metu valstybė yra numačiusi skirti 150 mln. eurų bendroms investicijoms ir dar 50 mln. eurų valstybės paramai, tačiau jeigu abi ar kažkuri iš šių sumų bus viršytos, bus taikomas aukščiau paminėtas konkursinis metodas.

Daugiausia paraiškų gauta iš didmiesčių

BETA direktorius Valius Serbenta pasakoja, kad aktyviausios šiemet buvo didžiųjų miestų savivaldybės: „Džiugu, kad ir toliau matome ryškų Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos progresą, nes būtent šiuose miestuose yra didžiausias potencialas atnaujinti senus, dar sovietmečiu statytus daugiabučius. Tačiau maloniai stebina ir kai kurios mažosios savivaldybės, pavyzdžiui, Ukmergė, Plungė, Jonava ar kitos.“

Didžiųjų šalies miestų savivaldybėse paskutinio kvietimo metu buvo gautos net 102 paraiškos – t.y. daugiau nei 20 proc. visų paraiškų. Vilniuje buvo pateikti 34 projektai, Kaune – 32, o Klaipėdoje net 36.

Mažesnėse savivaldybėse išsiskyrė Ukmergė, kur buvo gauti 24 prašymai renovuoti daugiabučius. Taip pat aktyvios buvo ir Palangos (22), Šilutės (20) bei Telšių (18) rajonų savivaldybės. Švenčionių, Jonavos ir Plungės rajonų savivaldybėse buvo gauta po 17 paraiškų.

Šiandien Lietuvoje yra įgyvendinama dar 1400 būstų renovacijos projektų, turinčių gyventojų pritarimą. Iš viso nuo 2013 m., kai prie renovacijos proceso prisijungė savivaldybės, buvo atnaujinta daugiau kaip 2400 daugiabučių namų.

„Valstiečiai“ tapo pirmąja kregžde, iškėlę skyriaus kandidatę į artėjančius Seimo rinkimus. Nors centriniame partijos štabe Ramūnui Karbauskiui pasitraukus iš frakcijos seniūno pareigų daug nežinomybės, tauragiškiams jų lyderė – aiški. Vienbalsį bendražygių palaikymą dar kartą užsitikrino Aušrinė Norkienė. Be to, kalbama, jog ji galėtų pakeisti partijos pirmininką frakcijos seniūno poste. 

Prieš savaitę Jungtinė Karalystė, viena didžiausių Europos valstybių, baigė 47 metus trukusią narystę Europos Sąjungoje po ilgiau kaip pusketvirtų metų trukusių ginčų ir atidėliojimų. Lietuviams, gyvenantiems Jungtinėje Karalystėje, tai buvo nerimo ir nesaugumo laikas, tačiau dabar, įsitikinusi lietuvių bendruomenės šioje šalyje pirmininkė Dalia Asanavičiūtė, emigrantai jaučia mūsų šalies institucijų dėmesį – Lietuva nori padėti ir grįžtantiems, ir nusprendusiems likti. Apie tai, kaip susigrąžinti emigrantus, prieš kelias dienas kalbėta ir televizijos forume. Mūsų rajono meras Dovydas Kaminskas pasidalijo patirtimi, kas šia linkme nuveikta Tauragėje.

Trečiadienį savivaldybės Tarybos posėdžių salėji buvo karšta. Iš kantrybės išvestas rajono meras Dovydas Kaminskas atviru tekstu rėžė nepakęsiantis opozicijos patyčių, o tikrą sumaištį tarp posėdžiaujančių sukėlė valstiečio Kęstučio Balašaičio pareiškimas apie Batakių pagrindinės mokyklos direktoriaus Rimvydo Varanavičiaus grasinimus. Ar vyras pripažino kaltinimus? Skaitykite laikraštyje. Taip pat rašome apie Meno mokyklos kūrimo ištakas – kokią sujungtos įstaigos viziją mato dabartiniai vadovai? Išsamiame straipsnyje apie „Brexit“ sužinosite, kokią naudą Didžiojoje Britanijoje gyvenantiems tautiečiams ir Lietuvai atneš milžinės išstojimas iš Europos Sąjungos bei ką apie tai kalbėjo į prestižinę laidą – LRT forumą – pakviestas Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas. Laikraštyje rasite ir daugiau politinių aktualijų: kiek nuo šiol uždirbs meras ir vicemerė bei ar matysime artėjančiuose Seimo rinkimuose „valstietę“ Aušrinę Norkienę. Taip pat atskleisime, ką ji mano apie savo galimybes užimti frakcijos seniūno poste Seime, iš jo pasitraukus lyderiui Ramūnui Karbauskiui. Verslo skiltyje – apie 7-erių metų gimtadienį švenčiančius „Wide Wings“ bei naujai Tauragėje įsikūrusį „Ship Center“. Laisvalaikio skaitiniams paruošėme interviu su jaunimo numylėtine Marina Cariova, taip pat sužinosite, kokią dovaną tauragiškiams ruošia Rotary klubas. 

Antroje savaitės pusėje orai keisis beveik kasdien: debesuotą, šiltesnį ir su krituliais ketviradienį pakeis vėsus, bet saulėtas penktadienis. Savaitgalį taip pat bus permainų, tačiau palaipsniui su žiemiškais akcentais teks atsisveikinti, kadangi šiltesni orai ir vėl ims viršų.

Šiandien rajono Taryba susirinko į pirmąjį šių metų posėdį. Darbotvarkėje numatyta svarstyti 57 klausimus, tarp kurių – 2020 m. biudžetas, mero ir administracijos direktoriaus veiklos ataskaitos bei kiti svarbūs klausimai.