2020 Vasario 22 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Miško šiukšlintojai nerimsta

  • Įkelta: 2020-02-10
Linos Misiulytės nuotrauka

Miškininkas ir fotografas Bronislovas Ambrozas savo sekėjus feisbuke pirmadienį nustebino ir prajuokino neįprasta nuotrauka. Joje – didžiulis pliušinis kiškis, numestas miške. Kiek anksčiau šią situaciją paviešino ir Pagramančio regioninio parko kultūrologė Lina Misiulytė – anot jos, tai tikrai ne pats baisiausias miško šiukšlintojų paliktas vaizdelis.

Valstybinėje miškų urėdijoje besidarbuojantis B. Ambrozas dažnai savo sekėjams leidžia pasigėrėti nuostabiais miško ir jo gyventojų vaizdais. Tačiau šįkart jo nuotrauka ir įrašas po ja dvelkia ironija: „Nors kiškių medžioklės sezonas jau pasibaigęs, šitą šiandien vis tiek paėmiau... Beje jis buvo ne vienas, turėjo miške pasidėjęs krūvą visokiausio kraičio, net televizorių. Paėmėm ir šitą...“ Neatsiliko ir komentatoriai: vieni klausė, ar zuikis paimtas „ant palaukimo“, ar į kilpą įėjo, kiti gi nutarė, kad kiškienė bus išvijusi jį iš namų, dar kiti komentavo: „Ale bagotas zuikis – ir televizorių, ir kaldrų pritinęs, ne bomžas kokis“.

Pagramančio regioninio parko kultūrologė L. Misiulytė po nuotrauka pareiškė žinanti, kur kiškis poilsiavo. „Tauragės žinioms“ ji papasakojo visas šias „gėrybes“ ji matė Sakalinės miške, važiuojant link Juodežerio.

– Tikrai ne pats blogiausias dalykas iš visų miške paliekamų šiukšlių – esam radę ir statybinių atliekų, ir įvairiausių buitinių šiukšlių, o sykį net sudegusį automobilį, – pasakojo ji.

Netrukus šiukšles aptikęs B. Ambrozas šiukšles išvežė. 

Nors miškų šiukšlintojams gresia nemenkos piniginės baudos, matyt, kad tai teršėjų neatbaido. Pamiškėse vis dar daug įvairių šiukšlių – padangų, plastiko, statybinių atliekų.

Po Lietuvos kino teatrus pasklidęs Vytauto V. Landsbergio dokumentinis filmas „Vanago portretas“ leido ne tik poetiškai pažvelgti į Adolfo Ramanausko-Vanago asmenybę, bet ir prisiminti, ginčytis, svarstyti, diskutuoti. Susitikimai su filmo kūrėjais jau vyksta Lietuvos miestuose bei miesteliuose, o vasario 11 dieną, 18 val., jį galės pamatyti ir tauragiškiai.

LRT kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pristatomas socialinis projektas „Draugystė veža“ baigia atrankines keliones po Lietuvą ir supažindina su paskutinėmis dalyvių poromis. Laukia svarbiausias etapas – išrinkti tris laimėtojų poras balsuojant portale www.lrt.lt vasario 7-14 dienomis. Poros nugalėtojos bus paskelbtos nacionalinės „Eurovizijos“ finale. Tuomet ir paaiškės, kurie laimingieji gegužės mėnesį keliaus į Roterdamą ir gyvai stebės Lietuvos bei kitų šalių atstovų pasirodymus „Eurovizijoje“. Ar norite, kad tarp jų būtų ir tauragiškės Indraja su Simona Marija? Tuomet balsuokite už jas!

Būsto energijos taupymo agentūra praneša, kad šių metų sausio 31 dieną buvo paskutinė diena teikti paraiškas daugiabučių atnaujinimui. Iš viso buvo gauta 480 paraiškų iš 51 Lietuvos savivaldybės, 4 iš jų – iš Tauragės. Preliminarūs skaičiavimai rodo, kad valstybei visi šie projektai kainuos 210 mln. eurų.

„Valstiečiai“ tapo pirmąja kregžde, iškėlę skyriaus kandidatę į artėjančius Seimo rinkimus. Nors centriniame partijos štabe Ramūnui Karbauskiui pasitraukus iš frakcijos seniūno pareigų daug nežinomybės, tauragiškiams jų lyderė – aiški. Vienbalsį bendražygių palaikymą dar kartą užsitikrino Aušrinė Norkienė. Be to, kalbama, jog ji galėtų pakeisti partijos pirmininką frakcijos seniūno poste. 

Prieš savaitę Jungtinė Karalystė, viena didžiausių Europos valstybių, baigė 47 metus trukusią narystę Europos Sąjungoje po ilgiau kaip pusketvirtų metų trukusių ginčų ir atidėliojimų. Lietuviams, gyvenantiems Jungtinėje Karalystėje, tai buvo nerimo ir nesaugumo laikas, tačiau dabar, įsitikinusi lietuvių bendruomenės šioje šalyje pirmininkė Dalia Asanavičiūtė, emigrantai jaučia mūsų šalies institucijų dėmesį – Lietuva nori padėti ir grįžtantiems, ir nusprendusiems likti. Apie tai, kaip susigrąžinti emigrantus, prieš kelias dienas kalbėta ir televizijos forume. Mūsų rajono meras Dovydas Kaminskas pasidalijo patirtimi, kas šia linkme nuveikta Tauragėje.