2020 Vasario 22 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Didėja mero ir vicemerės algos

  • Įkelta: 2020-02-11
Redakcijos archyvo nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Pasikeitus įstatymams, Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas ir vicemerė Virginija Eičienė gaus didesnius atlyginimus. Kiek nuo šiol uždirbs rajono galvos?

Mero ir mero pavaduotojo darbo užmokestis nustatomas pagal Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymą. Pagal įstatymo pakeitimus, merų ir merų pavaduotojų pareiginės algos koeficientai nuo šiol diferencijuojami pagal savivaldybės gyventojų skaičių. Vietoje anksčiau buvusių dviejų kategorijų padarytos penkios. Tauragė patenka į grupę savivaldybių, kuriose gyvena nuo 15 tūkst. iki 50 tūkst. gyventojų.

Įsigaliojus šio įstatymo pakeitimams, Tauragės rajono merui Dovydui Kaminskui ir vicemerei Virginijai Eičienei taikomi didesni pareiginės algos koeficientai, 1 procentu didėja ir priedas už ištarnautus Lietuvos valstybei metus. Tarybos patvirtinimo reikėjo tik formaliai, tvarka bus taikoma atgaline data nuo sausio 1-osios.

2019 metais vidutinis mero darbo užmokestis sudarė 3207 Eur prieš mokesčius. Nuo šiol mero darbo užmokestis susidės iš pareiginės algos koeficiento – 18,3 (baziniais dydžiais, BD – 176 eurai) ir 4 proc. priedo už ištarnautus Lietuvos valstybei metus. Prieš tai jam taikytas 18 bazinių dydžių koeficientas ir 3 proc. priedas. Dėl koeficiento padidėjimo jo alga didėja 43 eurais, pridėjus stažą iš viso meras gaus 86 eurais didesnę algą arba 3293 eurus „ant popieriaus“. „Į rankas“ atlyginimas sudarys 2026 eurus. 

Analogiškai paaugo ir vicemerės V. Eičienės atlyginimas. Vietoj 15 bazinių dydžių koeficiento jai nuo šiol bus taikomas 15,3 dydžio koeficientas, o vietoje 9 proc. priedo už darbo stažą – 11 proc. priedas. Vicemerės alga pernai sudarė 2829  Eur neatskaičius mokesčių, nuo sausio padidėjo 97 eurais.  „Į rankas“ vicemerė gaus 1808 eurus.

Miškininkas ir fotografas Bronislovas Ambrozas savo sekėjus feisbuke pirmadienį nustebino ir prajuokino neįprasta nuotrauka. Joje – didžiulis pliušinis kiškis, numestas miške. Kiek anksčiau šią situaciją paviešino ir Pagramančio regioninio parko kultūrologė Lina Misiulytė – anot jos, tai tikrai ne pats baisiausias miško šiukšlintojų paliktas vaizdelis.

Po Lietuvos kino teatrus pasklidęs Vytauto V. Landsbergio dokumentinis filmas „Vanago portretas“ leido ne tik poetiškai pažvelgti į Adolfo Ramanausko-Vanago asmenybę, bet ir prisiminti, ginčytis, svarstyti, diskutuoti. Susitikimai su filmo kūrėjais jau vyksta Lietuvos miestuose bei miesteliuose, o vasario 11 dieną, 18 val., jį galės pamatyti ir tauragiškiai.

LRT kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pristatomas socialinis projektas „Draugystė veža“ baigia atrankines keliones po Lietuvą ir supažindina su paskutinėmis dalyvių poromis. Laukia svarbiausias etapas – išrinkti tris laimėtojų poras balsuojant portale www.lrt.lt vasario 7-14 dienomis. Poros nugalėtojos bus paskelbtos nacionalinės „Eurovizijos“ finale. Tuomet ir paaiškės, kurie laimingieji gegužės mėnesį keliaus į Roterdamą ir gyvai stebės Lietuvos bei kitų šalių atstovų pasirodymus „Eurovizijoje“. Ar norite, kad tarp jų būtų ir tauragiškės Indraja su Simona Marija? Tuomet balsuokite už jas!

Būsto energijos taupymo agentūra praneša, kad šių metų sausio 31 dieną buvo paskutinė diena teikti paraiškas daugiabučių atnaujinimui. Iš viso buvo gauta 480 paraiškų iš 51 Lietuvos savivaldybės, 4 iš jų – iš Tauragės. Preliminarūs skaičiavimai rodo, kad valstybei visi šie projektai kainuos 210 mln. eurų.

„Valstiečiai“ tapo pirmąja kregžde, iškėlę skyriaus kandidatę į artėjančius Seimo rinkimus. Nors centriniame partijos štabe Ramūnui Karbauskiui pasitraukus iš frakcijos seniūno pareigų daug nežinomybės, tauragiškiams jų lyderė – aiški. Vienbalsį bendražygių palaikymą dar kartą užsitikrino Aušrinė Norkienė. Be to, kalbama, jog ji galėtų pakeisti partijos pirmininką frakcijos seniūno poste.