2020 Gegužės 30 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Dėl promilių atleistas Kęstutis Komskis siekia būti grąžintas į darbą TRATC

  • Įkelta: 2020-02-04
Kęstutis Komskis teisme. Autorės nuotrauka

Ketvirtadienį Tauragės apylinkės teismas nagrinėjo Kęstučio Komskio prašymą pripažinti, jog pernai iš Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) direktoriaus pareigų jis buvo atleistas neteisėtai. Vyras rugpjūčio 6 dieną darbo vietoje aptiktas neblaivus, neblaivumas nustatytas ištyrus kraują.

Kaip teismo posėdžio metu pasakojo bylos ieškovas Kęstutis Komskis, minėtą dieną jis sprendė klausimus, susijusius su požeminių ir antžeminių atliekų surinkimo aikštelių įrengimu. Tarp 12–13 val. kavinėje pietavo su rangovais, kur pavartojo alkoholio.

– Ten išgėriau dvi taures vyno. Nesijaučiau apsvaigęs. 13 val. vedžiau susitikimą. Jame dalyvavo rangovai, techninės priežiūros specialistas, projekto vadovė, direktoriaus pavaduotojas, kuris, nesulaukęs susitikimo pabaigos, pasišalino. Dar nepasibaigus susirinkimui, apie 14.17 val., į įmonę (TRATC) atvyko administracijos direktorius Modestas Petraitis. Jis dar manęs klausinėjo apie naujos valdybos sudarymą, nes sausio 1-ąją buvo pasibaigusi senosios kadencija, o po to sako „Nepyk, bet mes sulaukėme skambučio, kad tu neblaivus, ir aš privalau į šį skundą reaguoti“. Aš jo ir klausiu: „Ar aš atrodau neblaivus?“, jis man sakė, kad neatrodau. Pats pasiūliau jam važiuoti į policiją patikrinti blaivumą.  Jis man pasakė, jog reikia pasirašyti raštą dėl drausminio pažeidimo. Apie pusvalandį trukome, kol surašėme šį raštą. Tada vykom į ligoninę. Dar pakeliui tarnybiniu alkotesteriu pasitikrinau, šis rodė 0,1 promilės. Ligoninėje apie 15.17 val. man buvo paimtas kraujas, – pasakojo K. Komskis.

Po keleto savaičių sulauktose Valstybinės teismo medicinos tarnybos Toksikologijos laboratorijos išvadose pažymėta, kad vyro kraujyje nustatyta 0,47 promilės alkoholio.

Bylą nagrinėjanti teisėja Daiva Žebelienė išsakė pastebėjimą, jog, atsižvelgiant į tai, kada buvo vartojamas alkoholis ir kiek laiko praėjo iki kraujo mėginio paėmimo, galimai jau dalis alkoholio galėjo būti jau išgaravusi. Ieškovas patikino, jog kavinėje išgėrė tik dvi vyno taures.

Ieškovo pasakojimu, tą pačią dieną administracijos direktorius paprašė K. Komskio parašyti pasiaiškinimą. Vyras kitos dienos rytą elektroniniu paštu atsiųstame pasiaiškinime parašė, jog darbo metu alkoholio nevartojo.

– Kodėl neparašėte, kad dvi taures vyno išgėrėte pietų metu? – klausė teisėja.

K. Komskis atsakė nežinojęs, kaip tinkamai suformuluoti pasiteisinimą, o M.Petraičiui nepavykę prisiskambinti. Vyras teigė, jog įmonės praktika numato, jog verslo susitikimų, ypač su atstovais iš užsienio, metu su galimais parneriais pakelti taurę yra norma. Esą toks santykių stiprinimas prisideda prie galimo sutarčių sudarymo.

TRATC ginanti advokatų kontoros „Sorainen ir partneriai“ advokatės padėjėja Julijana Pavilovska pabrėžė, jog TRATC nustatytose Lokalinėse teisės normose yra numatyta, jog alkoholio riba darbo metu darbuotojų kraujyje negali viršyti 0,4 promilės ir ieškovas šią tvarką pažeidė.

– Administracijos direktoriui atsiųstą K. Komskio pasiaiškinimą vertiname kaip siekį išsisukti, – kalbėjo J. Pavilovska. – Jo kaltė yra akivaizdi. Tiek pats ieškovas prisipažino vartojęs alkoholį, tiek tai patvirtino ir medikų išvada. Norma buvo aukšta ir viršijanti Lokalinių teisės normų ribą. Apskritai tai nėra normali praktika darbo metu vartoti alkoholį net ir verslo pietų metu ir santykių gerinimo tikslais. Direktorius atsakingas yra už visų darbuotojų saugumą.

K. Komskis teismo prašo panaikinti darbo sutarties nutraukimą ir grąžinti į UAB TRATC  vadovo pareigas. Atsakovo, UAB TRATC, atstovė prašė ieškinį atmesti, o tuo atveju, jei teismas atleidimą pripažintų neteisėtu, K. Komskio vis tiek negrąžinti į darbą bei priteisti bylos nagrinėjimo išlaidas.

Galutinį nuosprendį byloje teismas paskelbs vasario 19 dieną.

K. Komskis iš pareigų atleistas pernai rugpjūčio 27-ąją vykusio neeilinio akcininkų susirinkimo metu. K. Komskio likimą sprendė visų 4 savivaldybių – Tauragės, Šilalės, Jurbarko rajonų ir Pagėgių administracijų vadovai. Posėdyje vienbalsiai priimtas sprendimas atšaukti K. Komskį iš pareigų.  

Koks būtų švietimo sistemos efektyvumas, jei dar mokykloje jaunuoliai galėtų bendrauti su universitetų dėstytojais, lankytis akademinėse bendruomenėse bei susipažinti su ateities profesijomis iš arti? Tokias galimybes savo gimnazistams suteikia Žalgirių gimnazija. Dalyvaudami VGTU globojamame projekte „Ateities inžinerija“ moksleiviai kuria išmanius sprendimus, naudojasi akademinėmis mokymosi sistemomis bei vyksta į dėstytojų konsultacijas. „Tauragės žinių“ žurnalistė susitiko su šiais jaunuoliais ir juos kuruojančiais mokytojais prie apskrito stalo. Kelios dešimtys gimnazistų atviri – ši galimybė jiems gali tapti tramplinu į ateities profesijas.

Kinijoje išplitęs naujasis koronavirusas ir dėl jo įvedami apribojimai skaldo žiežirbas verslo pasaulyje. Krovinių ekspedijavimo ir tiekimo grandinės valdymo bendrovės „Balti Logistika“ valdybos nario Magnuso Lepasalu teigimu, spartus koronaviruso plitimas kelia rimtų prekių gabenimo sutrikimų Baltijos šalyse.

Žiedadulkėms alergiški žmonės turėtų suklusti – šilta žiema neužšaldo augalų, šie pradeda žydėti neįprastai anksti. Pirmą kartą per visą Lietuvoje vykdytų stebėjimų laikotarpį mokslininkai fiksuoja aukštą alergijos žiedadulkėms riziką sausio mėnesį.

Tauragiškių dėmesys baseino statybai neslūgsta. Klausimų, kaip vyksta darbai, kada jie bus baigti, kada planuojamas atidarymas, neatsiginanti baseino administratorė Sandra Martinkienė sako, kad šiuo metu – pats baigiamųjų darbų įkarštis, personalo atrankos jau įvyko, intensyviai sprendžiami baseino priežiūros klausimai. Konkrečiai įvardinti atidarymo datos ji nesiima.

Šįvakar, 19.30 val., verta įsijungti LRT televiziją – laidoje „Beatos virtuvė“ dar vieną neįtikėtiną gardumyną gamins tauragiškė Lina Geštautaitė, praėjusių metų konkurso „Mano firminis tortas“ nugalėtoja. O kadangi ši laida – jubiliejinė, 100-oji, dalyvauti joje – dviguba garbė ir atsakomybė.