2020 Sausio 21 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Šiemet laukia ir tradicinė Dainų šventė, ir avangardinis „Kvadratu“

  • Įkelta: 2020-01-08
„Kultūros muitinės“ teatralizuoto performanso akimirka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Kultūros taryba suraikė „Tolygios kultūrinės raidos“ programos biudžeto pyragą. Padalinta lėšų ir naujiems, ir tauragiškių jau žinomiems ir pamėgtiems projektams. Pavyzdžiui, finansuojamas muziejininkų pirmą kartą pernai surengtas audiovizualinių menų festivalis „Kvadratu“. Taigi, šiemet Pilyje vėl išvysime modernius performansus. Kultūros centro svajonė surengti regiono dainų šventę taip pat pildysis. Tam skirta solidi suma.

Lietuvos kultūros taryba priėmė sprendimą dėl programos „Tolygi kultūrinė raida“ projektų dalinio finansavimo 2020 metais. Pagal prioritetą „Kultūrinis tapatumas“ daugiausia lėšų – 22 tūkst. eurų – skirta Tauragės kultūros centrui Tauragės apskrities dainų šventei surengti. Šventę, kuri, kaip teigiama, suburs visus kaimyninius rajonus, rengiantis Tauragės kultūros centras siekia prisidėti prie Lietuvos dainų šventės išskirtinių tradicijų puoselėjimo ir Tauragės krašto kultūrinio savitumo užtikrinimo. Juo labiau, kad dainų šventės Tauragės apskrityje jau turi ilgą istoriją. Kaip „Tauragės žinioms“ anksčiau yra sakiusi Tauragės kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Rima Latožienė, planuojama, kad į apskrities dainų šventę susirinks daugiau nei 2000 dalyvių iš Šilalės, Jurbarko Tauragės ir Pagėgių kultūros įstaigų muzikos ir meno mokyklų, švietimo įstaigų ir nevyriausybinių organizacijų. Tikimasi, kad projektą iš dalies finansuos ir rajonų savivaldybės, šventės rėmėjai.

Asociacija „Muzikos ir teatro projektai“ ir vėl planuoja surengti festivalį „Svečiuose pas Dionizą Pošką“, tam skirta 6350 eurų. O Tauragės kultūros centras jau tradiciškai per Jonines pakvies į amatų ir muzikos šventę „Vartai į mūsų tradicijas“ – šiam projektui Kultūros taryba skyrė 4900 eurų.

Kitąmet Tauragės liaudies teatrui sukanka 60 metų, ta proga Kultūros centras planuoja jubiliejinį renginių ciklą. Kultūros taryba tam skyrė 2630 eurų.

Pagal prioritetą „Kultūrinė menų sintezė“ 7960 eurų skirta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ projektui „Kvadratu“, pernai surengtam pirmąkart ir sulaukusiam nemenko tauragiškių susidomėjimo.

Jau daug metų B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos rengiamam ir tauragiškių pamėgtam dainuojamosios poezijos vakarui „Prie garažų“ šiemet skirta 1910 eurų.

Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjunga „Tauragės apskritasis stalas“ gaus lėšų surengti „Menų festą‘20“. Didelio jaunimo susidomėjimo sulaukusiam jau tradicija tampančiam renginiui skirta 4500 eurų.

Tauragės kultūros centras kitąmet „Kultūros pavasario‘20“ programoje numatė Žydų istorijos ir kultūros savaitę „Štetlas Tauragėje“, jam Kultūros taryba skyrė 2520 eurų.

Tarp prioriteto „Ugdymas kultūra ir menu“ projektų – Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ kultūros renginių ciklas Pilies menėse „Kultūros muitinė“. Šis renginių ciklas pirmąkart surengtas pernai ir vyko net septynis mėnesius, o projekto renginių idėjinė amplitudė siekė nuo kulinarinio paveldo tyrinėjimų iki perkusijos meistrų improvizacijų, teatralizuotų, žiūrovus įtraukiančių istorinių performansų, pateisinančių „Kultūros muitinės“ vardą. Šiemet jam skirta 6500 eurų.

Muziejininkai ir šiemet ketina tauragiškius pakviesti į „Slemą su ragais“ – tam Kultūros taryba skyrė 1500 eurų.

Tiksliau, tik eglučių šakos, kuriomis buvo apkaišytas miesto eglės karkasas. Šiandien nupuošus Pilies miesto aikštę jos ir ten stovėjusios eglutės bus vežamos sudeginti.

Kad Socialinių paslaugų centras jau seniai buvo tapęs „lesyklėle“ partiniams bičiuliams ir giminaičiams – vieša paslaptis. Kalbos apie tai Tauragėje sklandė ne vienerius metus. Kad jos buvo ne iš piršto laužtos, paaiškėjo atlikus auditą: kai kurie darbuotojai išties neturi reikalingos kvalifikacijos ar išsilavinimo.

Gruodžio mėnesį rajono meras Dovydas Kaminskas leidosi į avantiūrą – persirengęs lankėsi įvairiose Skaudvilės įstaigose, taip pat mėgino išsiaiškinti su kokiomis problemomis susiduria nuo negalių kenčiantys asmenys – sėdo į neįgaliojo vežimėlį. Kaip jam sekėsi, galėsite išvysti trečiadienio vakarą įsijungę LRT televiziją.

Lietuvoje pradedamas gydymo įstaigų reitingavimas, ko iki šiol dar nebuvo. Nuo šiol ne tik pacientai galės matyti reitingų viršūnėse esančius medikus ir gydymo įstaigas, bet ir patys medikai matys, kokias užima pozicijas, kam reikia pasitempti. Kol kas tarp Tauragės įstaigų pirmauja „InMedica“, Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centras – paskutinėje, aštuntojoje vietoje.

2020 m. pirmasis naujagimis pasaulį išvydo sekmadienį. Pirmadienį jaunų tėvelių pasveikinti vyko Seimo narė Aušrinė Norkienė ir mero pavaduotoja Virginija Eičienė.