2020 Sausio 21 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: žiemos taip ir nematyti – plūstels rudeniški lietūs

  • Įkelta: 2020-01-09
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Antroje savaitės pusėje šalį pasieks gausesni lietūs. Ypač lietinga diena numatoma penktadienį, o savaitgalį kritulių bus mažiau. Artimiausiomis dienomis šalyje didesnių permainų nenumatoma, vyraus švelnūs orai, kurie labiau primins rudenį nei žiemą.

Šiandien diena leis pasimėgauti kiek ramesniais orais, vietomis bent trumpam pasirodys pragiedruliai. Truputį palynoti gali tik kai kur. Vyraus vidutinio stiprumo vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje oras šils iki 4, Kaune iki 5 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 6 laipsnius šilumos.

Penktadienis bus niūrus ir lietingas. Lietus merks ir naktį, ir dieną, vietomis lis gana gausiai, kai kur šiauriniuose šalies rajonuose gali įsimaišyti ir šlapių snaigių. Nakties valandomis vyraus teigiama 1–5 laipsnių temperatūra. Dieną pūs nestiprus pietinių krypčių vėjas, bus ganėtinai šilta. Vilniuje oras šils iki 5, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 6 laipsnių. Klaipėdoje termometrai fiksuos 7 laipsnius šilumos.

Šeštadienio naktį ir rytą dar daugelyje vietovių lynos. Naktį temperatūra sieks 2–5 laipsnius šilumos. Vietomis galimas rūkas. Dienos metu lietus išseks, pūs juntamesnis ir žvarbesnis šiaurės, šiaurės vakarų krypties vėjas. Pirmoje dienos pusėje temperatūra bus gan panaši į penktadienio, tačiau popietinėmis valandomis šiek tiek atvės. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje bus apie 4 laipsnius šilumos. Šiauliuose ir Panevėžyje vyraus 3 laipsnių šiluma.

Sekmadienio naktį be žymesnių kritulių, temperatūra sieks 1–5 laipsnius šilumos, kai kur gali būti apie nulį. Pajūryje įsismarkaus pietvakarių krypties vėjas, gūsiai sustiprės iki 15–19 metrų per sekundę. Pirmoje dienos pusėje pajūrį, šiaurės vakarinius šalies rajonus pasieks lietaus debesys, kurie palaipsniui keliaus per visą šalį. Popietinėmis valandomis šiaurės rytiniuose, kai kur rytiniuose šalies rajonuose galima ir šlapdriba. Pūs smarkokas pietvakarių krypties vėjas, gūsiai sieks 12–16 metrų per sekundę. Vilniuje oras šils iki 3, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 4 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 6 laipsnius šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, pirmadienį išsilaikys panaši šiluma, vyraus nepastovus debesuotumas, vietomis pragiedruliai bus didesni, tačiau trumpo lietaus sulauks daugelis šalies vietovių. Per kitas paras kritulių bus mažiau, danguje daugės pragiedrulių. Naktimis spustels nedidelis šaltukas, o dienomis išsilaikys teigiama temperatūra.     

Šiandien tauragiškiai su nuostaba stebi Bažnyčių gatvėje ties parduotuve „Čia“ prasidėjusius šaligatvio platinimo darbus. Vos vakar LRT rodytoje laidoje „Nepažintas meras“ nusifilmavęs rajono meras Dovydas Kaminskas įsitikina, kad neįgaliesiems šios gatvės šaligatvis nepritaikytas, o šiandien – jis jau tvarkomas, kaip pamojus burtų lazdele. Vieni atvirai džiūgauja tokia įvykių eiga, kiti socialiniuose tinkluose dalijasi pašaipiais komentarais. 

Vakar Ministrų kabinetas pritarė Susisiekimo ministerijos siūlymui grąžinti Kelių eismo taisyklių (KET) nuostatą, numatančią galimybę ties raudonu šviesoforo signalu naudoti lentelę su žalia rodykle, leidžiančia sukti į dešinę, šalies keliuose.

Tiksliau, tik eglučių šakos, kuriomis buvo apkaišytas miesto eglės karkasas. Šiandien nupuošus Pilies miesto aikštę jos ir ten stovėjusios eglutės bus vežamos sudeginti.

Kad Socialinių paslaugų centras jau seniai buvo tapęs „lesyklėle“ partiniams bičiuliams ir giminaičiams – vieša paslaptis. Kalbos apie tai Tauragėje sklandė ne vienerius metus. Kad jos buvo ne iš piršto laužtos, paaiškėjo atlikus auditą: kai kurie darbuotojai išties neturi reikalingos kvalifikacijos ar išsilavinimo.