2020 Sausio 21 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: rimtesnės žiemos kol kas laukti neverta

  • Įkelta: 2020-01-13

Diena keičia dieną, sausis vis labiau įsibėgėja, o rimtesnės žiemos taip ir nematyti. Neįprastai šilti orai šalyje laikysis ir toliau. Pirmoje savaitės pusėje kasdien temperatūra kils aukščiau, trečiadienį vietomis oras sušils iki 8–9 laipsnių. Visgi, penktadienį numatomos nedidelės permainos.

Šiandien dieną nedidelių pragiedrėjimų gali sulaukti šiaurinės šalies vietovės, tuo tarpu šalies pietuose, pietryčiuose debesys krituliais taškysis ilgiausiai. Čia įdienojus daugiausiai numatomas lietus, protarpiais ir šlapių snaigių įsimaišys. Dienos metu vyraus nestiprus vakarų, pietvakarių krypties vėjas, bus rudeniškai šilta. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje oras šils iki 4 laipsnių. Kaune ir Klaipėdoje bus apie 5 laipsnius šilumos. Vakarėjant vietomis vėl pradės lynoti.

Antradienio naktį vietomis truputį palis, vyraus 0–4 laipsnių šiluma. Kai kur suboluos rūkas. Dienos metu pro debesis protarpiais gali ir saulė žvilgtelti, žymesnių kritulių nenumatoma, sustiprės pietų, pietvakarių krypties vėjas. Popietinėmis valandomis, vakarėjant nauja kritulių porcija atkeliaus pro vakarinius šalies rajonus. Vilniuje ir Panevėžyje bus apie 4, Šiauliuose apie 3 laipsnius šilumos. Kaune ir Klaipėdoje temperatūra sieks 5 laipsnius šilumos.

Trečiadienį temperatūra šoktels dar aukščiau, vietomis iki 9 laipsnių. Nakties valandomis kur ne kur silpnai lynos, temperatūra svyruos nuo 0 laipsnių kraštiniuose rytiniuose ir pietiniuose šalies rajonuose iki 5 laipsnių šilumos prie jūros. Dienos metu dangumi plauks debesys, vietomis numatomi pragiedruliai. Pūs apysmarkis pietų, pietvakarių krypties vėjas, gūsiai sieks 12–15 metrų per sekundę. Vilniuje oras šils iki 5, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 6 laipsnių. Klaipėdoje termometrų stulpeliai stiebsis iki 8 laipsnių.

Ketvirtadienį numatomi didesni pragiedruliai. Nakties valandomis temperatūra svyruos tarp 1–5 laipsnių šilumos. Pūs vidutinio stiprumo vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Dienos metu be kritulių. Vilniuje bus apie 3 laipsnius šilumos. Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje vyraus 5–6, Klaipėdoje 6–7 laipsnių šiluma.

Penktadienį jau bus vėsiau. Nakties metu temperatūra svyruos tarp 0–4 laipsnių šillumos, kritulių nenumatoma. Dieną sustiprės pietų krypties vėjas, žymesnių kritulių dar nebus. Vilniuje vyraus 1, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje 2 laipsnių šiluma. Klaipėdoje oras šils iki 3 laipsnių. Vakarėjant sparčiai atšals, daug kur įsivyraus silpnai neigiama temperatūra. Vėlai vakare kai kur gali pasirodyti ir snaigių.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis,  savaitgalį išsilaikys vėsesni orai. Naktimis daug kur spustels nedidelis šaltukas, o dienomis numatomas vienas kitas laipsnis šilumos, rytinėje ir pietinėje šalies dalyje bus apie nulį. Tik pajūryje bus šilčiau, čia gali protarpiais palyti.

Pernai Laisvės gynėjų dienos proga Tauragėje surengtą Atminties akciją „Sustok už didvyrius“ šiemet ketinama pakartoti su dar didesne jėga. Šiandien, sausio 13-ąją, 13-ą valandą, visi tauragiškiai kviečiami rinktis išilgai Dariaus ir Girėno gatvės, Tilžės plento. Kviečiamos ne tik įstaigos ir organizacijos, tikimasi pritraukti kuo daugiau pavienių žmonių, bendruomenių, šeimų.

Vilniuje, Lietuvos Respublikos Seimo Kovo 11-osios Akto salėje, įvyko Lietuvos mokslininkų suvažiavimas, kuriame aptarti svarbiausi mokslo ir studijų sistemos klausimai. Iš Tauragės į renginį vyko išradėjas Viktoras Jokubaitis, kuris pristatė savo tiriamuosius darbus, ir buvęs meras Sigitas Mičiulis.

Miesto centre eismą sunkina Dariaus ir Girėno bei Vytauto gatvių sankryžoje neveikiantis šviesoforas. Vytauto gatvėje dingo elektra, elektros tiekimas sutrikdytas ir