2020 Vasario 29 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: po snieguoto pirmadienio vėl atkeliaus permainos

  • Įkelta: 2020-01-06
Eglės Červinskaitės nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Savaitė startuos su nemenku išbandymu vairuotojams, o išsiilgę sniego bent trumpam galės juo pasidžiaugti. Visgi, kitomis šios savaitės dienomis išsilaikys labiau rudenį primenantys orai, temperatūra nežymiai svyruos tai į šaltesnę, tai į šiltesnę pusę, tačiau kol kas didesnio atšalimo nenumatoma.

Pirmadienį keliuose tvyros tikras chaosas, eismą sunkins per šalį slenkantis sniegas, šlapdriba, taip pat slidu bus ir dėl lijundros, kai kur dėl plikledžio. Matomumas keliuose bus prastas, ypač vakarėjant, kuomet formuosis rūkas. Dienai bėgant temperatūra kils aukščiau, o šlapdribą ir sniegą vis dažniau keis lietus. Ilgiausiai baltu peizažu galės pasidžiaugti rytiniai, pietiniai šalies rajonai. Numatomas vidutinio stiprumo pietvakarių krypties vėjas. Įdienojus Vilniuje bus apie nulį. Kaune ir Panevėžyje oras šils iki 2, Šiauliuose iki 3 laipsnių. Klaipėdoje termometrų stulpeliai kils iki 6 laipsnių.

Antradienio naktį vietomis dar palis, daug kur tvyros rūkas. Temperatūra svyruos tarp 0–4 laipsnių šilumos, pajūryje bus laipsniu kitu šilčiau. Dienos metu protarpiais lynos, vyraus nesmarkus pietvakarių krypties vėjas. Vilniuje oras šils iki 2, Kaune ir Panevėžyje iki 3 laipsnių. Šiauliuose bus apie 4, Klaipėdoje apie 6 laipsnius šilumos.

Trečiadienio naktį temperatūra svyruos nuo –1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos. Vietomis bus slidu, pajūryje vyraus aukščiausia temperatūra. Dienos metu per šalį praslinks lietus. Sustiprės pietvakarių krypties vėjas, ypač prie jūros, kur gūsiai sieks 15–18 metrų per sekundę. Vilniuje bus apie 1, Šiauliuose ir Panevėžyje apie 2 laipsnius šilumos. Kaune oras šils iki 3, Klaipėdoje iki 5 laipsnių.

Ketvirtadienį bus truputį šilčiau, tačiau vėl prireiks skėčio. Nakties valandomis daugelyje vietovių protarpiais lynos, temperatūra svyruos tarp 1–5 laipsnių šilumos. Dienos metu trumpo lietaus taip pat bus, tačiau tarp debesų kai kur spės ir saulė pasirodyti. Pūs vidutinio stiprumo vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje temperatūra stiebsis iki 4 laipsnių, Kaune iki 5, Klaipėdoje iki 6 laipsnių.

Penktadienio naktis bus lietinga, kai kur su šlapdriba, vyraus 1–5 laipsnių šiluma. Pūs vidutinio stiprumo vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas. Dieną protarpiais dar gali šiek tiek palyti, tačiau daugės pragiedrulių. Vilniuje ir Panevėžyje oras šils iki 3, Šiauliuose iki 2 laipsnių. Kaune bus apie 4, Klaipėdoje apie 5 laipsnius šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalis rūsčios žiemos taip pat nežada. Poilsio dienomis gausesnių kritulių nenumatoma, galimi pragiedrėjimai, vyraus vidutinio stiprumo vakarinių krypčių vėjas. Naktimis pasikandžios nedidelis šaltukas, o dienomis numatoma daugiausiai teigiama temperatūra.

Šių metų spalį vyks rinkimai į Seimą. „Tauragės žiniose“ jau rašėme, jog 2019-ųjų rudenį parengtame rinkimų apygardų projekte buvo numatyta nuo Tauragės apygardos atskirti tris apylinkes, prijungiant jas prie naujai formuojamos Karšuvos apygardos. Be kita ko, nutarta prie Tauragės apygardos prijungti net penkias Šilalės rajono apylinkes. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą Tauragėje išrinkta Seimo narė Aušrinė Norkienė įvertino nevienareikšmiškai. Pasak jos, tikėtina, jog rinktis iš kaimyninio rajono kandidatų priversti rinkėjai gali vangiau eiti prie balsadėžių.

Tarpušvenčiu net dvi Tauragės rajono bendruomenės minėjo gražias savo gyvavimo sukaktis: Žygaičių kaimo bendruomenei „Žygava“ ir Taurų bendruomenei „Taurų žiburys“ sukako 15 metų.

Nuo sausio 6 d., kai į mokyklų suolus sugrįš moksleiviai, įvedama naujovė. Tauragės rajono savivaldybė dalyvauja bandomajame projekte – priešmokyklinukams bus tiekiamas nemokamas maitinimas. Šį projektą Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įgyvendina 49-iose savivaldybėse, lėšų tam skirs ministerija. Be to, kad pietus priešmokyklinukai gaus nemokamai, laukia ir dar viena naujovė – maistą planuojama tiekti dalinio švediško stalo principu.

Kad Socialinių paslaugų centras jau seniai buvo tapęs „lesyklėle“ partiniams bičiuliams ir giminaičiams – vieša paslaptis. Kalbos apie tai Tauragėje sklandė ne vienerius metus. Kad jos buvo ne iš piršto laužtos, paaiškėjo atlikus auditą: kai kurie darbuotojai išties neturi reikalingos kvalifikacijos ar išsilavinimo. Plačiau – laikraščio vedamajame.

Šventėms praūžus namus puošusi žaliaskarė neišvengiamai tampa nebereikalingu, vietą užimančiu daiktu. Privačių namų šeimininkai su džiūstančiu medeliu atsisveikins jį palydėdami į krosnį, o kur eglutes dėti daugiabučių namų gyventojams?