2020 Sausio 21 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Naujausias numeris – apie poliklinikos remontą: pusė skusta, pusė lupta

  • Įkelta: 2020-01-09
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragiškiai pastebėjo, kad Pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) iš esmės atsinaujino. Eilių valdymo sistema ir jaukus holas, suremontuoti koridoriai sudaro šiuolaikiškos medicinos įstaigos vaizdą. Tačiau sulaukėme skaitytojų klausimų – kodėl atnaujinti ne visi pastato aukštai ir kabinetai? Pavyzdžiui, antrajame aukšte, vieno kabineto durys – šiuolaikiškos, kito – mena sovietmetį. Ar darbai jau baigti? – klausia savo pavardės nepanoręs viešinti pacientas. Be to, pilietis pastebėjo, jog registruotis pas specialistus tenka ta pačia sena tvarka – laukiant prie mažosios registratūros langelio, kai tuo tarpu prireikus pakliūti pas šeimos gydytoją žmonės aptarnaujami modernioje registratūroje su eilių valdymo sistema.

Australijoje ir toliau sparčiai plinta katastrofiškus padarinius paliekantys krūmynų gaisrai. Iš tolimo krašto atskrieja kraupios žinios – jau sudegė daugiau nei 8 mln. hektarų žemės ploto – maždaug tiek, kiek užima Austrija, ir 1,5 mln. hektarų daugiau, nei užima Lietuva. „Tauragės žinioms“ pavyko gauti autentiškų įspūdžių: susisiekę su Australijoje jau daugiau nei dešimtmetį gyvenančiu tauragiškiu Vitalijumi Klumbiu išgirdome naujienų ne tik apie patį gaisrą, bet ir kokių sunkių pasekmių jis sukelia: senka vandens atsargos, viskas brangsta.

Dapkiškių gyventojus praėjusią savaitę sukrėtė Lakštingalų gatvėje gyvenančios šeimos tragedija. Gruodžio 30-osios pavakarę išėjusi dingo 58-erių namiškė. Kreiptasi į policiją, imta dairytis po apylinkes, pagalbą pasiūlė kaimo bendruomenė. Viena bendruomenės narių papasakojo apie vykusias paieškas.

Eglė Umantė, šiuo metu esanti motinystės atostogose, saldumynų gamyba susidomėjo vos prieš keturis mėnesius, tačiau jos rankų darbo saldainiai jau spėjo užkariauti ne tik artimųjų širdis: įvairioms progoms jų pagaminti prašo dažnas jų paragavęs pažįstamas. Tačiau Eglė nesvarsto galimybės iš savo pomėgio sukurti verslą. Kodėl – skaitykite naujausiame numeryje.

Pokalbiui prie kalbos pakvietėme ginekologę-akušerę Astą Morkūnaitę-Verumbickienę. Medikė pluša net trijose gydymo įstaigose. Viena jų, Tauragės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyrius turi naujagimiui palankios ligoninės statusą, o tai, pasak medikės, įpareigoja  visą ligoninės personalą išmanyti apie žindymą. Net elektriką.

Nors gripo sezonas dar neįpusėjo, sergančiųjų po truputį daugėja. Pasak Visuomenės sveikatos centro, bendras sergamumas nėra didelis, tačiau gripo atvejų skaičius auga, priedu, šią savaitę gripas pasiglemžė ir pirmąją auką – mirė Kupiškio rajono gyventojas. Plačiau skaitykite laikraštyje. Neseniai atidaryta odontologijos klinika „Implantera“ dar vasarą papuošė miesto veidą išskirtine sienų ir lubų tapybos meistro Lino Atgalainio freska. Piešinių matyti ne tik ant išorinės pastato sienos, bet ir viduje. „Tauragės žinioms“ šiaulietis dailininkas sutiko atskleisti ne tik šios freskos istoriją, bet ir kitas tapybos ant sienų paslaptis.

Trečiadienį transliuotoje LRT televizijos laidoje „Nepažintas meras“ pasirodęs rajono meras Dovydas Kaminskas išmėgino, kaip miestas yra pritaikytas judėjimo negalią turinčių gyventojų poreikiams, o Skaudvilėje klausinėjo praeivių, ką jie mano apie sovietinės puošybos elementus ant Skaudvilės specialiosios mokyklos fasado.  Slapta kamera įamžintų kraštiečių išsakytų nuomonių „perliukai“ verčia kvatoti.

Į mūsų laikraštį sugrįžta priedas „Sveika šeima“, o jame – gydytojų patarimai ir receptai. Taigi mielas, storas ir spalvotas naujas „Tauragės žinių“ numeris jau juda jūsų namų link.

Šiandien tauragiškiai su nuostaba stebi Bažnyčių gatvėje ties parduotuve „Čia“ prasidėjusius šaligatvio platinimo darbus. Vos vakar LRT rodytoje laidoje „Nepažintas meras“ nusifilmavęs rajono meras Dovydas Kaminskas įsitikina, kad neįgaliesiems šios gatvės šaligatvis nepritaikytas, o šiandien – jis jau tvarkomas, kaip pamojus burtų lazdele. Vieni atvirai džiūgauja tokia įvykių eiga, kiti socialiniuose tinkluose dalijasi pašaipiais komentarais. 

Vakar Ministrų kabinetas pritarė Susisiekimo ministerijos siūlymui grąžinti Kelių eismo taisyklių (KET) nuostatą, numatančią galimybę ties raudonu šviesoforo signalu naudoti lentelę su žalia rodykle, leidžiančia sukti į dešinę, šalies keliuose.

Tiksliau, tik eglučių šakos, kuriomis buvo apkaišytas miesto eglės karkasas. Šiandien nupuošus Pilies miesto aikštę jos ir ten stovėjusios eglutės bus vežamos sudeginti.