2020 Liepos 15 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Audito išvados: Socialinių paslaugų centre dirbo kas norėjo

  • Įkelta: 2020-01-08

Kad Socialinių paslaugų centras jau seniai buvo tapęs „lesyklėle“ partiniams bičiuliams ir giminaičiams – vieša paslaptis. Kalbos apie tai Tauragėje sklandė ne vienerius metus. Kad jos buvo ne iš piršto laužtos, paaiškėjo atlikus auditą: kai kurie darbuotojai išties neturi reikalingos kvalifikacijos ar išsilavinimo.

Ilgametė vadovė buvo atleista

Socialinių paslaugų centras, įsikūręs Donelaičio gatvėje, neseniai rekonstruotas, ten įsikūrė ir neįgaliųjų dienos centras, kai kurios nevyriausybinės organizacijos. O spalio pabaigoje ilgametė Socialinių paslaugų centro vadovė Nijolė Navickienė atleista, pareigas paliko ir jos pavaduotoja Jovita Petkienė.

Apie tai, kad ketvirtį amžiaus Tauragės socialinių paslaugų centrui vadovavusi N. Navickienė atleista, „Tauragės žinios“ rašė pernai spalio pabaigoje. Paprašytas atskleisti atleidimo priežastis, rajono mero Dovydo Kaminsko patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius tada atsakė, kad ji atleista abiejų šalių susitarimu. Rajono meras Dovydas Kaminskas „Tauragės žinioms“ tada teigė  apie atleidimo priežastis kalbėti nenorįs, esą susitarta geruoju.

Planuose – ir Socialinių paslaugų centro bei šeimos gerovės centro „Šaltinėlis“ sujungimas. Tokį sprendimą priėmė rajono savivaldybės taryba. Kad tai logiškas sprendimas, sutinka ir abiem įstaigoms šiuo metu vadovaujanti Lina Baziliauskienė.

Auditas – pagal planą

Lapkričio pabaigoje Tauragės rajono savivaldybės administracijos Centralizuotas vidaus auditas Socialinių paslaugų centre atliko vidaus auditą. Jis truko 10 darbo dienų. Paklausta, kodėl jo reikėjo ir kada prieš tai buvo atliekamas auditas, L. Baziliauskienė atsakė, kad auditas – planinis. Kada prieš tai įstaiga buvo audituojama, ji negalėjo pasakyti.

Administracijos direktorius Modestas Petraitis „Tauragės žinioms“ paaiškino, kad audito Tauragės socialinių paslaugų centre tikslas buvo patikrinti ir įvertinti, ar socialinių darbuotojų, socialinių darbuotojų padėjėjų bei lankomosios priežiūros darbuotojų, kurie teikia socialines paslaugas asmenims (šeimoms), išsilavinimas ir kvalifikacija atitinka pareigybėms keliamus reikalavimus.

Ar daug pažeidimų nustatė auditas, kokie jie?

– Buvo nustatyta, kad dviejų socialinių darbuotojų išsilavinimas ir keleto socialinio darbuotojų padėjėjų ir lankomosios priežiūros darbuotojų kvalifikacija neatitinka teisės aktuose nustatytų reikalavimų, – atskleidė L. Baziliauskienė, paklausta apie audito rezultatus.

Su kai kuriais teks atsisveikinti

Kokių bus imtasi priemonių šalinant audito nustatytus trūkumus? Ar bus atleidžiami reikiamo išsilavinimo neturintys darbuotojai? Atsakydamas į šiuos klausimus M. Petraitis sakė, kad Tauragės socialinių paslaugų centrui pateiktos rekomendacijos – užtikrinti, kad darbuotojų kvalifikacija atitiktų teisės aktų reikalavimus. Pasak jo, dalis audito metu nustatytų trūkumų jau pašalinta, kiti bus pašalinti per nustatytą terminą.

L. Baziliauskienė paaiškino, kad neturintys reikiamos kvalifikacijos soc. darbuotojų padėjėjai ir lankomosios priežiūros darbuotojai šiuo metu įgyja reikalingą kvalifikaciją, o su socialiniais darbuotojais, kurių išsilavinimas neatitinka reikalavimų, teks atsisveikinti. Ji sakė, kad kai kurie žmonės suskubo įgyti reikiamą kvalifikaciją. Bus aiškinamasi, ką daryti su socialiniais darbuotojais, nes jie studijuoja socialinį darbą.

„Buvo įdarbinami pagal politines pažiūras“

Pakomentuoti situaciją „Tauragės žinioms“ sutiko ir rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius, atsakingas už socialinę sritį:

– Audito išvados tik patvirtina tauragiškių atsiliepimus, kad šį įstaiga yra tapusi „lesyklėle“, glaudžiančia partinius bičiulius ir artimus įtakingų asmenų giminaičius. Kaip kitaip galima paaiškinti, kai tiek darbuotojų dirba neturėdami reikiamo išsilavinimo, o kai kuriems mokamas didesnis atlyginimas nei numato teisės aktai? Asmeniškai tai nestebina ir manęs, nes žinau, kiek rajono buvusių ir esamų politikų turi interesų, tiesiogiai minta arba, kitaip sakant, gauna pajamas iš centro už vienokias ar kitokias paslaugas. Pradėjęs dirbti Tauragės rajono savivaldybėje pirmąjį oficialų įstaigų vadovų susitikimą rengiau būtent socialinių paslaugų centre. Vieša paslaptis, kad sklido gandai, jog darbuotojai čia įdarbinami pagal politines pažiūras. Pamenu, vasarą susitikimo metu įstaigos vadovės Nijolės Navickienės paklausiau, ar visi darbuotojau turi reikiamą kvalifikaciją, išsilavinimą. Buvo patikinta, kad pažeidimų nėra, tačiau dabar matome priešingai. Tuomet sutarėme, kad socialinių paslaugų centras privalo pagerinti teikiamų paslaugų kokybę, įvaizdį. Paprašiau atnaujinti internetinę svetainę, juk įstaiga turi IT specialistą, kuriam mokamas atlyginimas. 

Pasak jo, žinant, kokią svarbią funkciją atlieka socialinių paslaugų centras, būtina kuo greičiau padėti šiai įstaigai.

– Neabejoju, kad didžioji dalis ten esančių žmonių yra atsidavę savo darbui ir profesionalūs. Su naująja vadove Lina Baziliauskiene jie dar atskleis savo potencialą, padės socialiai jautrių asmenų grupėms, – įsitikinęs T. Raulinavičius. 

Gruodžio mėnesį rajono meras Dovydas Kaminskas leidosi į avantiūrą – persirengęs lankėsi įvairiose Skaudvilės įstaigose, taip pat mėgino išsiaiškinti su kokiomis problemomis susiduria nuo negalių kenčiantys asmenys – sėdo į neįgaliojo vežimėlį. Kaip jam sekėsi, galėsite išvysti trečiadienio vakarą įsijungę LRT televiziją.

Lietuvoje pradedamas gydymo įstaigų reitingavimas, ko iki šiol dar nebuvo. Nuo šiol ne tik pacientai galės matyti reitingų viršūnėse esančius medikus ir gydymo įstaigas, bet ir patys medikai matys, kokias užima pozicijas, kam reikia pasitempti. Kol kas tarp Tauragės įstaigų pirmauja „InMedica“, Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centras – paskutinėje, aštuntojoje vietoje.

2020 m. pirmasis naujagimis pasaulį išvydo sekmadienį. Pirmadienį jaunų tėvelių pasveikinti vyko Seimo narė Aušrinė Norkienė ir mero pavaduotoja Virginija Eičienė.

Šiandien – Trys Karaliai, šventė, su kuria tradiciškai pasibaigia kalėdinis laikotarpis. Bažnyčiose aukojamos šventinės Mišios, šventinama kreida, kuria pirmosiomis Trijų Karalių vardų raidėmis žymimos namų durys. O Registrų centras skelbia, jog mūsų šalyje populiariausias yra Kasparo, kūdikėliui Jėzui atnešusio smilkalų, vardas.

Savaitė startuos su nemenku išbandymu vairuotojams, o išsiilgę sniego bent trumpam galės juo pasidžiaugti. Visgi, kitomis šios savaitės dienomis išsilaikys labiau rudenį primenantys orai, temperatūra nežymiai svyruos tai į šaltesnę, tai į šiltesnę pusę, tačiau kol kas didesnio atšalimo nenumatoma.

Šių metų spalį vyks rinkimai į Seimą. „Tauragės žiniose“ jau rašėme, jog 2019-ųjų rudenį parengtame rinkimų apygardų projekte buvo numatyta nuo Tauragės apygardos atskirti tris apylinkes, prijungiant jas prie naujai formuojamos Karšuvos apygardos. Be kita ko, nutarta prie Tauragės apygardos prijungti net penkias Šilalės rajono apylinkes. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą Tauragėje išrinkta Seimo narė Aušrinė Norkienė įvertino nevienareikšmiškai. Pasak jos, tikėtina, jog rinktis iš kaimyninio rajono kandidatų priversti rinkėjai gali vangiau eiti prie balsadėžių.

Tarpušvenčiu net dvi Tauragės rajono bendruomenės minėjo gražias savo gyvavimo sukaktis: Žygaičių kaimo bendruomenei „Žygava“ ir Taurų bendruomenei „Taurų žiburys“ sukako 15 metų.

Nuo sausio 6 d., kai į mokyklų suolus sugrįš moksleiviai, įvedama naujovė. Tauragės rajono savivaldybė dalyvauja bandomajame projekte – priešmokyklinukams bus tiekiamas nemokamas maitinimas. Šį projektą Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įgyvendina 49-iose savivaldybėse, lėšų tam skirs ministerija. Be to, kad pietus priešmokyklinukai gaus nemokamai, laukia ir dar viena naujovė – maistą planuojama tiekti dalinio švediško stalo principu.

Kad Socialinių paslaugų centras jau seniai buvo tapęs „lesyklėle“ partiniams bičiuliams ir giminaičiams – vieša paslaptis. Kalbos apie tai Tauragėje sklandė ne vienerius metus. Kad jos buvo ne iš piršto laužtos, paaiškėjo atlikus auditą: kai kurie darbuotojai išties neturi reikalingos kvalifikacijos ar išsilavinimo. Plačiau – laikraščio vedamajame.

Šventėms praūžus namus puošusi žaliaskarė neišvengiamai tampa nebereikalingu, vietą užimančiu daiktu. Privačių namų šeimininkai su džiūstančiu medeliu atsisveikins jį palydėdami į krosnį, o kur eglutes dėti daugiabučių namų gyventojams?

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja) informuoja, jog gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2020 metams. Tai patogiausia padaryti e. būdu, prisijungus prie Mano VMI, adresu www.vmi.lt/manoVMI. Verslo liudijimus šiais metais iš viso įsigijo beveik 96 tūkst. gyventojų, iš jų apie 61 tūkst. (beveik 64 proc. visų įsigijusių verslo liudijimus) tai padarė būtent e. būdu.

Įsibėgėjant Naujiesiems palaipsniui ir žiema parodys nagučius. Antroje savaitės pusėje naktimis grįš šaltukas, kuris savaitgalį vietomis išsilaikys net ir dienomis, lietų vis dažniau pakeis šlapdriba, o vietomis ir sniegas. Tad savaitės pabaiga jau bus žiemiškesnė.

2020 metų horoskopas
  • Įkelta: 2019-12-31

2020 metų horoskopas žada itin daug permainų, todėl kiekvienam zodiako ženklui vertėtų ruoštis įvykiams, galintiems apversti gyvenimą aukštyn kojomis. Pagal kinų horoskopą 2020-ieji – Žiurkės metai, galimybių ir teigiamų pokyčių metai. Tai metai, kai įsigalės kur kas optimistiškesnės nuotaikos. 2020-aisiais palanku sau išsikelti ambicingus tikslus ir, žinoma, atkakliai siekti norimo rezultato. 2020-ųjų sėkmės paslaptis – kantrybė: ir ši savybė turi tapti jūsų stipriąja puse. Jei veiksite su užsidegimu, ateityje sulauksite dosnių fortūnos dovanų.

Antradienį, paskutinę šių metų dieną, numatomi šiltesni, bet apniukę orai. Nakties valandomis per šalį keliaus krituliai: lietus, vietomis šlapdriba. Vyraus smarkokas vakarų krypties vėjas, pajūryje gūsiai gali įsismarkauti iki 20 metrų per sekundę.

Šiandien mieste jau numontuojamos papildomos šviesoforo lentelės, leidžiančios vairuotojams degant raudonam šviesoforo signalui sukti dešinėn. Sukti dešinėn bus galima tik degant žaliam šviesoforo signalui.

Sausio 10-ą dieną, Tauragės kultūros rūmuose, vyks jau trečius metus organizuojami labiausiai Tauragės kraštui nusipelniusių jaunuolių bei su jaunimu dirbančių asmenų apdovanojimai „TAJA”. Iki ketvirtadienio dar galima balsuoti už savo favoritus, jaunimo atstovus bei organizacijas, ugdymo įstaigų savivaldos atstovus, mokytojus dirbančius su jaunimu.

Tauragiškių jau nenustebinsi pranešdamas, jog dar vienus metus 24 tūkst. gyventojų talpinančiame mieste neatsiranda maitinimo įstaigos, rengiančios šventinį naujametinį vakarą. Na, bent jau galima pasidžiaugti netoli miesto įsikūrusio „Požerūnų malūno“ savininkų iniciatyva – jau ketvirtus metus į jų mediena kvepiančias sales susirinks apie 200 Naujuosius metus didžiulėje kompanijoje sutikti trokštančių žmonių. Pasistengė ir tauragiškių pamėgtas Šilalės restoranas „Meldai“ – ten specialiai šventiniam vakarui pasamdytas virtuvės šefas susirinkusiems ruoš trijų dalių vakarienę.

Antrosios Kalėdų dienos vakarą Tauragėje jau ketvirtą kartą surengtos orientacinės automobilių varžybos „Pažink miestą 19“. Žaidime dalyvavo net 43 komandos, o nugalėtojai apdovanoti taurėmis ir rėmėjų įsteigtais prizais.

Antrą Šv. Kalėdų dieną tradiciškai, Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje įvyks gospel choro „Gloria“ labdaros koncertas. Kaip ir kas met organizatoriai žada ne tik turtingą Kalėdinių giesmių repertuarą, bet ir jaukią amosferą.

Prakartė šiemet įkurdinta skvere prie Švč. Trejybės bažnyčios. Anksčiau tauragiškiai ją matydavo Pilies aikštėje. Kūčių vakarą prie prakartėlės rinkosi Piemenėlių mišias išklausę parapijiečiai.

Kalėdų Senelis sutartu laiku į susitikimą su žurnaliste „Saldumynų namuose“ atskubėjo iš Vaikų bibliotekos – ten jis vaikams skaitė pasaką. Nors susitikome gruodžio pradžioje, Kalėdų Senelio balse buvo girdėti nuovargio gaidelė. Iki Kalėdų dar tolokai, o darbų darbelių jo planuose jau tiek, kad tik spėk suktis – susitikimai su vaikučiais sudėlioti minučių tikslumu. Kad pernelyg ilgai negaišintume, uždavėme tik tuos klausimus, kuriuos atsiuntė mūsų skaitytojai.  

Šventiškai nusiteikę prie kavos sėdome su Sigitu Klymantu, Rūgalių kaime įsikūrusios laukinių ir naminių gyvūnų prieglaudos-reabilitacijos centro įkūrėju. Vyras ne tik rūpinasi apleistais, savo šeimininkų paliktais gyvūnais, bet ir atlieka švietėjišką misiją: moko vaikus jų priežiūros bei tiki užauginsiąs gamtai atsakingų jaunuolių kartą.

Šiemet nė vienas prekybos tinklas pirmąją Kalėdų dieną nedirbs, kitomis švenčių dienomis darbo laikas trumpės, kai kurie prekybos tinklai nedirbs ir sausio 1-ąją. Taigi šventiniais pirkiniais verta pasirūpinti iš anksto.

Metams besiritant į pabaigą dažną apima kalėdinių pirkinių karštinė. O kartu – nerimas, kad dovanoms ir vaišėms pinigų neužteks. Kai kurie žmonės šventėms taupo ištisus metus, kiti gi tikisi, kad darbovietė nepašykštės kalėdinių premijų. Anksčiau metų pabaiga buvo laikoma turtingiausiu laikotarpiu, nes artėjant didžiosioms metų šventėms tiek valstybinėse, tiek ir privačiose įmonėse darbuotojai bene visada gaudavo kasmetines premijas – vadinamąjį 13-ąjį atlyginimą. Šiandien darbdaviai savo darbuotojus piniginėmis dovanomis džiugina vis rečiau. Matyt, tai lemia ne tiek finansiniai sunkumai, kiek pasikeitęs požiūris. Tačiau tikrai ne visur: Tauragėje yra įstaigų, kurių darbuotojai gaus ir po kelis šimtus eurų, yra ir tokių, kurių darbuotojai negaus nieko.

Permainos jau visai netoli Lietuvos. Būtent šventiniu laikotarpiu šalyje orai pamažu keisis: temperatūra kris, vyraus mišrūs krituliai. Visgi, sniegas, tikėtina, kad atkeliaus savaitei baigiantis.