2020 Gegužės 30 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Žiema nosį kyštels tik trumpam

  • Įkelta: 2019-12-02
Margaritos Rimkutės nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Pirmoji gruodžio savaitė prasidės žiemiškai ir peizažą nuspalvins sniegas. Deja, bet jis ilgai neužsibus, kadangi jau savaitei įpusėjus šalį apims šiltesni orai, sugrįš lietus, bus gan vėjuota.

Pirmadienio dieną daugelyje vietovių apylinkes nubalins sniegas, pajūryje numatoma šlapdriba. Vyraus vidutinio stiprumo vakarinių krypčių vėjas, keliuose eismo sąlygas apsunkins krituliai, plikledis. Šiauliuose dieną bus apie nulį, Vilniuje ir Panevėžyje apie 1 laipsnį šilumos. Kaune oras šils iki 2, Klaipėdoje iki 3 laipsnių.

Antradienį vyraus nepastovus debesuotumas, vietomis dar pasnigs. Naktį mišrūs krituliai numatomi daugiausiai prie jūros. Temperatūra svyruos tarp –5–0 laipsnių šalčio, pajūryje gali išsilaikyti vienas kitas laipsnis šilumos. Kelius slidins plikledis. Dienos metu sustiprės vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas, gūsiai sieks 11–18 metrų per sekundę. Panevėžyje vyraus 1 laipsnio šaltis, Vilniuje ir Šiauliuose bus apie nulį, Kaune apie 1 laipsnį šilumos. Klaipėdoje temperatūra šoktels iki 5 laipsnių.

Trečiadienį atšils, dangų niaukstys debesys. Nakties metu iš vakarų šalį pasieks nauja kritulių zona, daug kur palis, kris šlapdriba. Pūs gūsingas vakarų krypties vėjas. Temperatūra svyruos nuo –5 laipsnių šalčio iki 4 laipsnių šilumos. Vietomis bus slidu. Dieną kai kur numatomi pragiedrėjimai, palis tik kai kur. Orai bus gerokai šiltesni nei antradienį. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje vyraus 5–6, Kaune 7 laipsnių šiluma. Klaipėdoje oras šils iki 8 laipsnių.

Ketvirtadienis bus niūrus, vietomis, daugiausiai rytinėje šalies dalyje, numatomas lietus. Išsilaikys smarkokas vakarų krypties vėjas. Naktį temperatūra sieks 2–6 laipsnius šilumos. Dienos metu Vilniuje termometrai fiksuos 5, Kaune ir Šiauliuose 6 laipsnius šilumos. Panevėžyje bus apie 7, Klaipėdoje apie 8 laipsnius šilumos.

Penktadienį pietvakarių krypties vėjas įsismarkaus dar labiau, gūsiai sieks 13–18 metrų per sekundę. Vyraus nepastovus debesuotumas, žymesnių kritulių nenumatoma. Naktį bus apie 1–6 laipsnius šilumos. Dienos metu Vilniuje ir Panevėžyje oras šils iki 5, Kaune ir Šiauliuose iki 6 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 7 laipsnius šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalį sulauksime vėsesnių orų, naktimis vėl grįš šaltukas, kelius slidins plikledis, o dienomis vyraus kukli šiluma.   

Šį savaitgalį ne viename Lietuvos mieste sužibo Kalėdų eglės ir prasidėjo didžiųjų metų švenčių laukimas. Pirmąją kalendorinės žiemos dieną, simboliškai, miesto žaliaskarę įžiebė ir Tauragės gyventojai. Šventės metu miestą nušvietė įspūdingi fejerverkai, paskelbę ir kalėdinio laikotarpio renginių maratoną.

Po pralaimėjimo Kaune tauragiškiai atsitiesė ir namuose sutriuškino Plungės krepšininkus. Bet tai neišgelbėjo komandos. Pralaimėjimas prieš sezono lyderius „Tauragės“ krepšinio komandą RKL sezone nustūmė į ketvirtąją vietą turnyrinėje lentelėje. Šiandien tauragiškiai Kaune susikaus su KTU ekipa, o rytoj namuose laukia derbis su „Raseiniais“. 

Trečiadienis buvo paskutinė Skaudvilės seniūno Virginijaus Būdvyčio darbo diena. Vyrui lapkričio 27-ąją sukako 65-eri ir pagal naująjį Valstybės tarnybos įstatymą jis nebegali tęsti valdininko karjeros.

Kelerius metus ieškojusi patalpų, VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ pagaliau turės kur prisiglausti ir apgyvendinti visus globojamus katinėlius – jau išsinuomotos patalpos Pramonės gatvėje. Tiesa, kad katinėliai galėtų jose įsikurti prireiks, dar nemažai laiko, pastangų ir, žinoma, lėšų.

Trečiadienį iškilmingai atidaryta prieš du mėnesius į buvusį banko pastatą Vytauto g. 61 A persikrausčiusi odontologijos klinika „Implantera“. Tauragiškių akį jau nuo vasaros traukia klinikos fasadą puošianti freska, o atvėrus duris aikčioti iš nuostabos priverčia ir prabangus rytietiškas interjeras. Jos šeimininkas, burnos chirurgas Bahaa Alarbied šiemet švenčia veiklos Tauragėje dešimtmetį, o susirinkusiems į klinikos atidarymą artimiesiems, bičiuliams ir kolegoms pažėrė staigmenų – nuo sausio prie jo komandos prisijungs profesionalus plastikos chirurgas.