2020 Balandžio 03 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Šimtmečio sienelė jau beveik įrengta

  • Įkelta: 2019-12-17
Taip Šimtmečio sienelė atrodė ketvirtadienį. Autorės nuotrauka

Visuomenės diskusijų sulaukusi Šimtmečio sienelė jau beveik baigta. Ant verslo centro „Šimtmetis“ sklypo atraminės sienos išdėliota šimtas metalinių lentelių su iškilių tauragiškių pavardėmis. Trečiadienį vyks šios sienelės oficialus atidengimas.

Ketvirtadienį prie sienelės dar plušėjo darbininkai: lygino greta esančią žemę. Iš plokštelių su tauragiškių pavardėmis suformuotas užrašas „Lietuvai 100“. Galutinis sienelės variantas šiek tiek skiriasi nuo pirmųjų projektinių vizijų. Gretos Juodeikytės vizualizacijoje, kurią šį rudenį publikavome „Tauragės žiniose“ – užrašas įmontuotas ant rudos sienelės. Pasiteiravome, ką apie sienelę tokią, kokia ji yra dabar, mano Laurynas Jarutis, Tauragės odontologijos centro vadovas. Užrašas sumontuotas ant jam priklausančio pastato sklypo atraminės sienelės.

– Man atrodo gerai. Optimalus variantas. Galbūt dažymas ar dangų dėjimas pareikalautų papildomų išlaidų. Meno kūrinių, susijusių su atviru betonu, esu matęs ne kartą, nemanau, jog tai blogai. Tačiau tai mano subjektyvi nuomonė, – sakė L. Jarutis.

Rajono administracijos direktorius Modestas Petraitis sakė taip pat esąs patenkintas projektu:

„Darbai dar nėra baigti ir laukiame pagrindinio akcento – apšvietimo, tačiau esu patenkintas procesu, nes rangovui darbus, manau, pavyks išpildyti taip, kaip jie ir buvo pateikti projekte“, – komentavo administracijos direktorius.

Pernai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga miestelėnai ir visuomenininkai išrinko 100 iškiliausių tauragiškių. Dėl to, kur bus įamžintas jų atminimas, kilo nemažai diskusijų, kol galiausiai nuspręsta iš lentelių su pavardėmis išdėliotus žodžius „Atkurtai Lietuvai 100“ patalpinti ant verslo centro „Šimtmetis“ sklypo atraminės sienos.

Šimtmečio tauragiškių rinkimai vyko 2018-ųjų rugpjūtį. Už ypatingus nuopelnus, aktyvią visuomeninę veiklą ir išskirtinį indėlį mokslo, švietimo, kultūros, sveikatos apsaugos, sporto, verslo, socialinio vystymo, žemės ūkio bei kitose srityse buvo pasiūlytos 196 asmenų kandidatūros, iš kurių savivaldybės sudaryta komisija bei tauragiškiai balsavimu išrinko 100 pavardžių. Pirmasis sąraše įsitvirtino daugiausia simpatijų surinkęs Tauragės garbės pilietis, operos solistas Liudas Mikalauskas.

Gamtos tyrimų centro mokslininkai užbaigė reikšmingą Lietuvai projektą, kuriuo siekė nustatyti, ar šalyje dar yra išlikusių vietinių tamsiųjų medunešių bičių (Apis mellifera mellifera). Lietuvos vietinės bitės yra įtrauktos į saugomų ūkinių gyvūnų nacionalinių genetinių išteklių veislių sąrašą. Šios bitės beveik prieš tris dešimtmečius buvo saugomos vietinių bičių draustinyje Jurbarko ir Tauragės miškų masyve. Apie 1995 m. panaikinus šį draustinį, lietuviškų bičių būklė liko nežinoma, o 2015 m. buvo paskelbta apie šių bičių išnykimą. 

Šįryt, prieš pat 8 val. ryto, Tauragės ligoninėje mirė kraštotyrininkas, dailininkas, Tauragės kultūros centro Kultūros paveldo tarnybos vadovas Edmundas Mažrimas. Šių metų lapkričio 17 dieną jam sukako 65 metai.

UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC) informuoja, kad nuo gruodžio 16 d. pradedami eksploatuoti požeminiai komunalinių atliekų surinkimo konteineriai. Gyventojai galės pradėti naudotis naujaisiais konteineriais, o senieji antžeminiai konteineriai palaipsniui bus išvežami.

Kaip ir kasmet, Tauragės ekstremalai prieš didžiąsias metų šventes imasi iniciatyvos „Dovanokime Kalėdas visiems“. Kalėdiniu laikotarpiu jie rinks maisto produktus, higienos reikmenis, žaislus ir dovanos labiausiai jų stokojančioms šeimoms.

Magiški skaičių deriniai šiais metais nebuvo pagrindinis veiksnys renkantis vestuvių datą, tačiau artėjantis naujasis dešimtmetis jaunavedžiams pasiūlys daugiau ypatingų ir išskirtinių dienų sumainyti žiedus, ypatingai vasario mėnesį.