2020 Vasario 29 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Prekybos centrų darbo laikas per šventes: kada durų pirkėjams neatvers?

  • Įkelta: 2019-12-24

Šiemet nė vienas prekybos tinklas pirmąją Kalėdų dieną nedirbs, kitomis švenčių dienomis darbo laikas trumpės, kai kurie prekybos tinklai nedirbs ir sausio 1-ąją. Taigi šventiniais pirkiniais verta pasirūpinti iš anksto.

Visi didieji prekybos centrai pirmąją Kalėdų dieną nedirbs, informuoja prekybos tinklų atstovai. Dalis jų durų neatvers ir pirmąją Naujųjų metų dieną.
Pirmąją šv. Kalėdų dieną, gruodžio 25–ąją, visos „Maximos“ parduotuvės nedirbs. Kūčių dieną parduotuvės veiks iki 19 valandos, o antrąją Kalėdų dieną, gruodžio 26-ąją, duris atvers 9 valandą ir dirbs įprastai. Naujųjų metų išvakarėse, gruodžio 31 dieną, „Maximos“ parduotuvės duris atvers įprastu laiku ir klientų lauks iki 21 valandos. Sausio 1-ąją „Maximos“ parduotuvės dirbs nuo 12 valandos.

„Lidl“ tęsia tradiciją – nedirbs nei gruodžio 25-ąją, nei sausio 1 dieną. Kitomis žiemos šventinio laikotarpio dienomis šis prekybos centras sutrumpins parduotuvių darbo valandas. Šv. Kūčių vakarą (gruodžio 24 dieną) „Lidl“ parduotuvės dirbs iki 18.30 val., gruodžio 26 d. – nuo 10 iki 19.30 val.

„Norfos“ prekybos centrai ir šiemet pirmąją šv. Kalėdų ir Naujųjų metų dieną nedirbs. Be to, gruodžio 24 d. visos „Norfos“ dirbs 2 val., o gruodžio 31 d. – 1 val. trumpiau.

„Iki“ parduotuvėse šventiniu laikotarpiu bus dirbama trumpiau, o pirmąją Kalėdų dieną nedirbama iš viso. Kūčių vakarą parduotuvės veiks iki 20 val., pirmąją Kalėdų dieną visos parduotuvės neveiks, antrąją Kalėdų dieną parduotuvės atsidarys tik nuo 9 val. Paskutinę senųjų metų dieną daugelio parduotuvių darbo laikas trumpės iki 20 val. 2020–ųjų pirmąją dieną pirkėjų parduotuvės lauks nuo 10 val. ryto.

 

Metams besiritant į pabaigą dažną apima kalėdinių pirkinių karštinė. O kartu – nerimas, kad dovanoms ir vaišėms pinigų neužteks. Kai kurie žmonės šventėms taupo ištisus metus, kiti gi tikisi, kad darbovietė nepašykštės kalėdinių premijų. Anksčiau metų pabaiga buvo laikoma turtingiausiu laikotarpiu, nes artėjant didžiosioms metų šventėms tiek valstybinėse, tiek ir privačiose įmonėse darbuotojai bene visada gaudavo kasmetines premijas – vadinamąjį 13-ąjį atlyginimą. Šiandien darbdaviai savo darbuotojus piniginėmis dovanomis džiugina vis rečiau. Matyt, tai lemia ne tiek finansiniai sunkumai, kiek pasikeitęs požiūris. Tačiau tikrai ne visur: Tauragėje yra įstaigų, kurių darbuotojai gaus ir po kelis šimtus eurų, yra ir tokių, kurių darbuotojai negaus nieko.

Permainos jau visai netoli Lietuvos. Būtent šventiniu laikotarpiu šalyje orai pamažu keisis: temperatūra kris, vyraus mišrūs krituliai. Visgi, sniegas, tikėtina, kad atkeliaus savaitei baigiantis.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį, apie 2 val., trūko vandentiekio vamzdis pilies pirmojo aukšto patalpose. Vanduo ėmė semti Kultūros paveldo tarnybos kabinetą, sunktis pro grindis ir tekėti į pilies menes. Laimei, didesnių nuostolių išvengta.

Nors 2020-ieji, pagal kinų horoskopą – Metalinės žiurkės metai, dar neprasidėjo, kai kam astrologų pranašystės jau ima pildytis. Štai Avinui žadami perspektyvūs, pilni pokyčių metai, ir štai – šio ženklo atstovas Sigitas Kancevyčius laimėjo konkursą į Pagėgių kultūros centro direktoriaus pareigas. Pasak kitos konkurso dalyvės, kad konkursą laimės jis, buvo aišku iš anksto. Šiuo metu S. Kancevyčius yra ir Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys, į tarybą patekęs su nepartiniu komitetu „Nepartinė Tauragė“. Nors įstaigų vadovai tarybos nariais būti negali, S. Kancevyčiui atsakyti Tarybos nario mandato neteks. Tačiau vyras pripažino, jog baigiamajame metų Tarybos posėdyje nedalyvavo būtent dėl reikalų Pagėgiuose.

Netoli miško stovinčio J. Tumo-Vaižganto gatvės 129 A daugiabučio rekonstrukcija jau artėja į pabaigą. Kitą mėnesį pastatas priduodamas eksploatacijai, butus jame įsigiję tauragiškiai jau perka baldus, dekoruoja savo naujųjų namų aplinką.