2020 Vasario 29 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orientacinėse automobilių varžybose – bemaž pusšimtis ekipažų

  • Įkelta: 2019-12-27
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Antrosios Kalėdų dienos vakarą Tauragėje jau ketvirtą kartą surengtos orientacinės automobilių varžybos „Pažink miestą 19“. Žaidime dalyvavo net 43 komandos, o nugalėtojai apdovanoti taurėmis ir rėmėjų įsteigtais prizais.

Ketvirtadienio vakarą po miestą zujo kalėdine atributika padabinti automobiliai, kurių ekipažams teko pasukti galvas vykdant organizatorių sugalvotas užduotis. 2–5 dalyvių komandoms reikėjo išsiaiškinti ir surasti užkoduotas vietas ir objektus. Per ribotą laiką komandos turėjo atlikti kuo daugiau užduočių, o kiekviena jų buvo vertinama tam tikru taškų kiekiu. Dalyviai gavę užduotį turėjo patys susidėlioti maršrutą ir nuspręsti, kurie punktai pakeliui.

Pirmąją vietą užėmė komanda „Why not“, surinkusi 577 taškus, antrąją – „Rytojų kursime šiandien“ (558), trečiąją – „Giminės“. Greičiausia merginų komanda tapo FBI, bendroje įskaitoje užėmusi 4-ąją vietą (536). 1–3 vietas užėmusios komandos ir greičiausia merginų komanda apdovanotos rėmėjų prizais.

Pakalbinta viena dalyvių, trečiąją vietą laimėjusio ekipažo narė, Tauragės ligoninės Viešųjų pirkimų, darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialistė Daina Stalnionienė džiaugėsi, jog jaunimas imasi iniciatyvos tokiems renginiams organizuoti. Moteris teigė, jog orientacinėse varžybose dalyvauja jau antrus metus. Į pažintį su Taurage sakė vykusi su savo ir brolio šeimomis, taigi, susidarė pilnas ekipažas.

Organizatorių nuotraukos 

– Didelis ačiū organizatoriams, parengusiems įdomias ir smagias užduotis. Daugelis dalyvių buvo jaunimas, kas taip pat labai smagu,  praktiškai visos komandos buvo pilno sąstato – po 4–5 žmones. Kadangi dalyvaujame ne pirmą kartą, matyti, jog kasmet užduotys tobulinamos, į maršrutą įtraukiami nauji objektai, kaip, pavyzdžiui, šiemet pastatytas nauja skulptūra „Saulutė“. Taigi, tokios varžybos priverčia nori nenori stabtelti ir pastebėti, kaip keičiasi ir turtėja mūsų miestas, – sakė D. Stalnionienė. 

Varžybas organizuoja Robertos Kaminskaitės ir Kristijono Bartkaus tandemas, pasivadinę „Pažink Tauragę“.  K. Bartkus žinomas kaip ekstremalaus sporto entuziastas, kurio vizitinė kortelė – kasmetinis renginys TRG JAM. Jiems kasmet padeda ir Dominyka Bartkutė.

– Šiais metais džiaugiamės dalyvių gausa ir pastebime, jog kasmet vis daugiau ir daugiau žmonių įsitraukia į miesto gyvenimą. Turime komandų, kurios dalyvauja nuo pat pirmų metų ir matome, jog komandos ruošiasi varžyboms ir stebi miesto pokyčius. Užduotys buvo kūrybinės, istorinės, linksmos, pažintinės, priverčiančios išeiti iš komforto zonos. Komandoms sekėsi labai gerai, renginys įvyko be jokių incidentų. Jau iškart po varžybų gauname teigiamus atsiliepimus ir suprantame, kad šis, jau tradiciniu tapęs renginys yra reikalingas Tauragei, – teigė organizatoriai.

Antrą Šv. Kalėdų dieną tradiciškai, Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje įvyks gospel choro „Gloria“ labdaros koncertas. Kaip ir kas met organizatoriai žada ne tik turtingą Kalėdinių giesmių repertuarą, bet ir jaukią amosferą.

Prakartė šiemet įkurdinta skvere prie Švč. Trejybės bažnyčios. Anksčiau tauragiškiai ją matydavo Pilies aikštėje. Kūčių vakarą prie prakartėlės rinkosi Piemenėlių mišias išklausę parapijiečiai.

Kalėdų Senelis sutartu laiku į susitikimą su žurnaliste „Saldumynų namuose“ atskubėjo iš Vaikų bibliotekos – ten jis vaikams skaitė pasaką. Nors susitikome gruodžio pradžioje, Kalėdų Senelio balse buvo girdėti nuovargio gaidelė. Iki Kalėdų dar tolokai, o darbų darbelių jo planuose jau tiek, kad tik spėk suktis – susitikimai su vaikučiais sudėlioti minučių tikslumu. Kad pernelyg ilgai negaišintume, uždavėme tik tuos klausimus, kuriuos atsiuntė mūsų skaitytojai.  

Šventiškai nusiteikę prie kavos sėdome su Sigitu Klymantu, Rūgalių kaime įsikūrusios laukinių ir naminių gyvūnų prieglaudos-reabilitacijos centro įkūrėju. Vyras ne tik rūpinasi apleistais, savo šeimininkų paliktais gyvūnais, bet ir atlieka švietėjišką misiją: moko vaikus jų priežiūros bei tiki užauginsiąs gamtai atsakingų jaunuolių kartą.

Šiemet nė vienas prekybos tinklas pirmąją Kalėdų dieną nedirbs, kitomis švenčių dienomis darbo laikas trumpės, kai kurie prekybos tinklai nedirbs ir sausio 1-ąją. Taigi šventiniais pirkiniais verta pasirūpinti iš anksto.