2020 Vasario 29 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Karjeros šuolis: iš meno vadovo kaime – į centro direktoriaus kėdę

  • Įkelta: 2019-12-23
„Nepartinės Tauragės“ flangas. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Nors 2020-ieji, pagal kinų horoskopą – Metalinės žiurkės metai, dar neprasidėjo, kai kam astrologų pranašystės jau ima pildytis. Štai Avinui žadami perspektyvūs, pilni pokyčių metai, ir štai – šio ženklo atstovas Sigitas Kancevyčius laimėjo konkursą į Pagėgių kultūros centro direktoriaus pareigas. Pasak kitos konkurso dalyvės, kad konkursą laimės jis, buvo aišku iš anksto. Šiuo metu S. Kancevyčius yra ir Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys, į tarybą patekęs su nepartiniu komitetu „Nepartinė Tauragė“. Nors įstaigų vadovai tarybos nariais būti negali, S. Kancevyčiui atsakyti Tarybos nario mandato neteks. Tačiau vyras pripažino, jog baigiamajame metų Tarybos posėdyje nedalyvavo būtent dėl reikalų Pagėgiuose.

Konkurse – du dalyviai

Norą dalyvauti konkurse į Pagėgių kultūros centro vadovo pareigas, pasak šaltinių, buvo pareiškę trys žmonės, tačiau vienas jų paskutinę minutę pasitraukė.

Kiti du dalyviai – buvusi ilgametė Pagėgių kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė ir Sigitas Kancevyčius, Tauragės rajono savivaldybės narys, išrinktas su komitetu „Nepartinė Tauragė“. Šiuo metu jis dirba Tauragės kultūros centro Skaudvilės skyriuje, o prieš keletą metų kurį laiką vadovavo Tauragės B. Baltrušaitytės viešajai bibliotekai, tačiau dėl audito metu nustatytų pažeidimų iš pareigų atleistas.

Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Mažutienė „Tauragės žinioms“ sakė nesanti konkurso komisijos narė, o pati tądien buvusi Vilniuje:

– Žinau tik tiek, kad buvo du dalyviai, vyras ir moteris, o laimėjo vyras, – teigė ji.

Žinojo nelaimėsianti

S. Kancevyčiaus konkurentė konkurse buvo Svetlana Jašinskienė, šias pareigas ėjusi bene 14 metų.

Kultūros centrui ji vadovavo iki šių metų rugpjūčio 2 dienos. Būtų, pasak jos, ir toliau dirbusi, nes sekėsi puikiai, jos vadovavimo metu kultūros centras buvo pripažintas geriausiu šalyje.

– Tačiau visą laiką neįtikau valdantiesiems – o pas mus „Tvarka ir teisingumas“ visą laiką valdo. Jie visais būdais stengėsi mane išgyvendinti. Bet esu kietas riešutėlis, dažnai tiesą į akis sakau. Nuo 2013 m. – ištisi patikrinimai ir auditai. Ir po šitų rinkimų laimėję tie patys tvarkiečiai ir vėl man „užtaisė“ auditą. Kai sužinojau, iškart padėjau pareiškimą. Be to, dar ir mano pavaduotoja buvo paprašyta surašyti melagingą raštą. Ir konkurse klausė – kodėl grįžtat, jeigu išėjot. Taip ir sakiau – tiesiog laukiau, kol praeis auditas, – pakalbinta „Tauragės žinių“, neslėpė S. Jašinskienė.

Paklausta, kaip jaučiasi nelaimėjusi konkurso, nes visas šio darbo plonybes išmano turbūt kaip niekas kitas, S. Jašinskienė sakė nuoskaudos nejaučianti, nes „nelabai įsivaizduojanti darbo su šitais žmonėmis“.

– Įdomiai konkursas vyko. Visų pirma, nebuvo parašyta, kad bus praktinė raštiška užduotis, buvo parašyta – žodinis pokalbis. Pokalbis buvo paskui, po raštiškos užduoties. Keisčiausia, jokio motyvo, kodėl aš pralaimėjau, niekas nepranešė, tiesiog pasakė: „6 kablelis tiektai balo, 7 kablelis tiektai balo“, ir viskas. Beje, kad direktoriumi bus išrinktas mano konkurentas, kad su juo sutarta, buvau informuota iš anksto. Net feisbuke parašiau, kad einu į konkursą, kurį, jau žinau, pralaimėsiu, – įspūdžius po konkurso pasakojo S. Jašinskienė.

Paklausta, iš kur ta informacija, ji sakė, esą dabartinė valdžia yra taip susidievinusi, kad nė nebando atrodyti prieš tautą gražiai:

– Jie be skrupulų, nė nesislapstydami, garsiai kalbėjo, jog „Jašinskienės per patrankos šūvį neprileisim“. Vietiniai dievukai... Manau, kad Sigitas bus truputėlį „pakinkytas“ ir politiškai. Aš to labai nenorėdavau, kad kultūroje dominuotų politika.

Beje, anksčiau S. Kancevyčius yra priklausęs „Tvarkos ir teisingumo“ partijai.

Paklaustas, ką mano apie tai, esą konkurso rezultatai buvo žinomi iš anksto, konkurso laimėtojas ėmė juoktis:

– Juokinga, absurdas. Daugiau neturiu ką atsakyti.

S. Kancevyčius pasakojo konkurse gavęs dviem balais daugiau už konkurentę.

– Konkursas užsitęsė, labai skubėjau, todėl tik išgirdęs rezultatus išvažiavau, nieko daugiau nežinau, – sakė jis.

Paklaustas, kada pradės eiti naująsias pareigas, S. Kancevyčius sakė, kad tada, kai bus gauta STT pažyma – taip paskelbė komisijos pirmininkė.

Iš tarybos neišeis

Šiuo metu S. Kancevyčius Tauragės kultūros centre dirba Skaudvilės skyriaus kolektyvų meno vadovu.

Trečiadienį Tauragės rajono tarybos posėdyje S. Kancevyčius nedalyvavo – tuo pat metu vyko konkursas Pagėgiuose. Tačiau Tarybos darbe jis ketina dalyvauti ir toliau:

– Iš tarybos išeiti neteks, nes vadovausiu įstaigai kitame rajone. Taigi mano rinkėjai gali būti ramūs – toliau vykdysiu savo funkcijas,– sakė S. Kancevyčius.

Netoli miško stovinčio J. Tumo-Vaižganto gatvės 129 A daugiabučio rekonstrukcija jau artėja į pabaigą. Kitą mėnesį pastatas priduodamas eksploatacijai, butus jame įsigiję tauragiškiai jau perka baldus, dekoruoja savo naujųjų namų aplinką.

Šeštadienį Tauragės kultūros centre vyks triukšminga Šokių studijos „Time to Move“ kalėdinė šou fiesta-2019“, sekmadienį Švc. Trejybės bažnyčioje sielas gaivins Tauragės kultūros centro lengvosios muzikos orkestro ir  gospel choro „Glorija“ koncertas „Girdėjome angelus aukštybėse“.

Prieš šventes gardesnio kąsnio ieškantiems pravartu šiandien arba rytoj užsukti į Pilies aikštę. Iš visos Lietuvos atvykę prekybininkai siūlo įsigyti naminės duonos, sūdytų lašinių, bičių produktų ir šiltų aprėdų.

Šiandien 11 val. numatytas „Dunokų“ aukcionas vėl neįvyko. Vokų atplėšimo procedūra nevykdyta, kadangi paraiškos įsigyti įmonę nepateikė nė vienas dalyvis.

Trečiadienį rajono taryba susirinko į paskutinį šių metų posėdį. Salėje buvo justi šventinė nuotaika, ant stalų puikavosi dovanos, politikų veiduose – šypsenos. Darbotvarkėje buvo numatyta sąlyginai nedaug – 20 klausimų. Tačiau jų svarstymas gerokai nusikėlė, Tarybos nariams susiginčijus dėl darbotvarkės. Metų pabaigai opozicija taip pat nepatingėjo paruošti pranešimo ir apkaltinti mero meluojant bei klaidinant visuomenę. Tad sugiedoto himno žodžiai „vienybė težydi“ greitai išgaravo politikams iš galvų. O posėdžio „vinimi“ tapo konservatoriaus Raimondo Matemaičio provokacija opozicijai: jis pareiškė, jog tie, kurie balsuos prieš vieną iš darbotvarkės klausimų, parodys, kad yra sovietizuoti. Socialdemokratai neišlaikė: vienas frakcijos narių tėškė R. Matemaičiui į akis – „tu durnas esi“.