2020 Vasario 29 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Kalėdų Senelis: „Man didžiausia dovana – laimingos vaikų akys“

  • Įkelta: 2019-12-25
Eglės Červinskaitės nuotrauka

Kalėdų Senelis sutartu laiku į susitikimą su žurnaliste „Saldumynų namuose“ atskubėjo iš Vaikų bibliotekos – ten jis vaikams skaitė pasaką. Nors susitikome gruodžio pradžioje, Kalėdų Senelio balse buvo girdėti nuovargio gaidelė. Iki Kalėdų dar tolokai, o darbų darbelių jo planuose jau tiek, kad tik spėk suktis – susitikimai su vaikučiais sudėlioti minučių tikslumu. Kad pernelyg ilgai negaišintume, uždavėme tik tuos klausimus, kuriuos atsiuntė mūsų skaitytojai.  

Birutė Slavinskienė: Kodėl Kalėdų Senelių yra daug? Kiek iš viso?

Kalėdų Senelis: Profsąjungos mes neturim, tai ir suskaičiuoti sunkoka. Tauragėje gal kokie keturi, o iš viso – ne tūkstantis ir ne du, o daug daugiau. Vienas Kalėdų Senelis yra tas tikrasis, apie kurį mes visi žinom, jis iš tiesų nespėja aplankyti visų. Jis gyvena ten, kur mes norim, kad gyventų, – gal Laplandijoj, gal šiaurės ašigaly. Jis kiekvieno mūsų širdy turėtų gyventi, jeigu tikim, kad Kalėdų senis atneša dovanas. O jeigu galvojam, kad mama ar tėtis padėjo dovanas, tada jas atneša tas dėdė, kuris užsidėjo vatinę barzdą, pasisiuvo raudoną švarką ir vaikšto pas vaikus, juos linksmindamas.

B. S. Ar vaikai vis dar bando įsitikinti, ar senelio barzda tikra?

K. S. Žinoma, kiekvienais metais barzdą tampo, žiūri, ar ji tikra.   

B. S. Skaitytoja Laura klausia: Kalėdų Seneli, kas Jums suteikia tiek jėgų, energijos ir kaip suspėjate aplankyt visus vaikučius?

K. S. Vaikų džiaugsmas, kai pamato Kalėdų Senelį, jų akys, kai matai, kaip jiems smagu, kaip jie laukė. Kartais Kalėdų Seneliui pasibaigia brangios dovanos, tačiau net kai vaikai gauna kitą širdžiai mielą dovaną, ne tą, kurios prašė, jie dažniausiai nepyksta. Žinoma, yra ir tokių vaikų, kurie prisibijo, vengia, nes vis dėlto tai toks personažas, kuris ne kiekvieną dieną aplanko.

B. S. Justė rašo: Kadangi mano dukrytė pernai labai bijojo šio Kalėdų Senelio per fotosesiją, tai nusprendė paklausti, ar Kalėdų Senelis dovanoja dovanas tik geriems vaikučiams, ar visiems?

K. S. Gyvuoja toks mitas, kad Kalėdų Senelis atneša dovanas tik geriems vaikams. Legenda byloja, kad blogiems vaikams jis į batus įpildavo saują anglių. Šiais laikais viskas pasikeitę, Kalėdų Senelis neša dovanas visiems, tik geriems jis jas atneša pirmiems, o tiems, kurie ne visada klausė mamų, močiučių, galbūt ne visada gerai mokėsi, atneša tas dovanas, kurios atliko nuo gerų vaikų.  

B. S. Viltė klausia: Kiek, seneli, tau metų? Ir ką tu veiki savivaldybės pastate vakarais? Viską matėm pro langą.

K. S. Metų tai pats neatsimenu, nes pamečiau asmens tapatybės dokumentus, negaliu pasakyti, o savivaldybės pastate vakarais skaitau vaikų laiškus. Ten nukeliauja Tauragės vaikų laiškai. Laiškų yra labai daug, ir savivaldybė suteikė patalpą ten juos susidėti. Ne tik nuo vaikų laiškus gaunu, rašo ir močiutės pensininkės, o žinot, ko jos nori  – jos nori sveikatos. Mamos, kai rašo laiškus, tai visos nori, kad šeima būtų laiminga, o tėčiai, nors  jie rašo labai retai, tačiau jau kai rašo, tai prašo naujų ratų automobiliui.

B. S. Ką Kalėdų Senelis valgo pusryčiams?

K. S. Avižinių dribsnių košę. Kad būtų stiprus, kad užtektų jėgų. Kartais per visą dieną nelieka laiko pavalgyti. Tiesa, kartais vaikai palieka sausainių ar meduolių, stiklinę pieno Seneliui pasistiprinti. Ačiū jiems.

B. S. Skaitytoja Antanina domisi: Ar Kalėdų senelis kada nors nusiskuta barzdą?

K. S. Barzdą jis skuta tada, kai išvažiuoja poilsiauti į šiltus kraštus ir nenori, kad jį ten atpažintų vaikai ir imtų prašyti dovanų. Žodžiu, kai nori tapti inkognito.  

B. S. Ar patinka Seneliui išdalinti visas dovanas, o pačiam negauti (klausia ketvirtokas Kasparas) ?
K. S.
Kalėdų senelis mainais gauna, kaip minėjau, vaikų gerumą, šypsenas, džiaugsmą, meilę. Ir ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų. 

B. S. Kaip galėčiau Senelį nustebinti, kad apie tai prisimintų visus metus (irgi Kasparo klausimas)?

K. S. Kad baigtų su pagyrimu pradinę mokyklą, kad klausytų mamos, mokytojų, būtų draugiškas,

neskriaustų brolių ar seserų, jei jų turi, ir užaugtų tikras vyras. 

B. S. Skaitytojai Irmai įdomu, koks lietuviško Kalėdų Senelio pašto adresas, ji nežino, kur siųsti piešinius.

K. S. Tauragiškiai galėtų laiškus ir piešinius palikti Pilies aikštėje, prie eglutės stovinčioje Kalėdų senelio telefono būdelėje. Elfai iš ten juos paims ir perduos man. Ji atidaryta sekmadieniais nuo 14 val. o darbo dienomis nuo 16 iki 17 val. 

B. S. Ievos vaikų klausimas toks: ar nešat gyvas dovanas (kačiuką ar šuniuką)?

K. S. Kalėdų senelis vengia Kalėdų proga dovanoti kačiukus ar šuniukus, nes sprendimą įsigyti augintinį turėtų priimti visa šeima. Nes neretai būna, kad kalėdine dovana tapęs augintinis greit nusibosta ir niekas jo nebeprižiūri arba jis net išmetamas į gatvę. Taigi gyvą dovaną Senelis atneša tik tada, kai tikrai žino, jog vaikas pats rūpinsis augintiniu, jį prižiūrės, o svarbiausia – turi mamytės, tėvelio, močiutės senelio pritarimą. 

B. S. Kalėdų seneli, ar tik vaikučiams, ar ir dideliems bus dovanų (Nedutės klausimas)?

K. S. Žinoma, kad visiems. Jis apdovanoja visus, tačiau svarbiausi jo draugai yra vaikai. 

B. S. Kokių dovanų vaikai laukia labiausiai?

K. S. Metai iš metų vaikų dovanų sąrašas nesikeičia. Keičiasi tik lėlių vardai. Buvo kažkada Barbės, paskui – Baby Born, Baby alive lėlės, dabar dar kitokios, žodžiu, kas madinga, vaikai to ir nori. Aišku, nori ir išmaniųjų telefonų, planšečių. Berniukai, buvo metas, visi norėjo mašinėlių, paskui visi pradėjo norėti dronų. O nykštukai stengiasi suspėti ir gamina viską, ko vaikai nori.

B. S. Ar Kalėdų Senelis išeina į pensiją?

K. S. Kai pavargsta išeina pailsėti, o dėl pensijos, socialinis draudimas, deja, jiems negalioja. Jie dirba, kol pavargsta. O pailsėjęs ir vėl elniams nušveičia pasagas, rogėms praeina techninę apžiūrą – ir vėl važiuoja.  

B. S. Kokia komiškiausia istorija Jums yra nutikusi?

K. S. Sykį dalinu darželyje dovanas, jos jau eina pabaigą, ir staiga įkišęs ranką į maišą suprantu, kad dovanų nebėra, o didelės dvi akys žiūri į mane ir laukia dovanos. Pasirodo, dovana per klaidą į maišą nepapuolė. Buvo, žinoma, streso ir man, ir tų didelių akių savininkui.  Bet nieko, pašokom dar vieną ratelį, o dovana per tą laiką atkeliavo į maišą. 

Šventiškai nusiteikę prie kavos sėdome su Sigitu Klymantu, Rūgalių kaime įsikūrusios laukinių ir naminių gyvūnų prieglaudos-reabilitacijos centro įkūrėju. Vyras ne tik rūpinasi apleistais, savo šeimininkų paliktais gyvūnais, bet ir atlieka švietėjišką misiją: moko vaikus jų priežiūros bei tiki užauginsiąs gamtai atsakingų jaunuolių kartą.

Šiemet nė vienas prekybos tinklas pirmąją Kalėdų dieną nedirbs, kitomis švenčių dienomis darbo laikas trumpės, kai kurie prekybos tinklai nedirbs ir sausio 1-ąją. Taigi šventiniais pirkiniais verta pasirūpinti iš anksto.

Metams besiritant į pabaigą dažną apima kalėdinių pirkinių karštinė. O kartu – nerimas, kad dovanoms ir vaišėms pinigų neužteks. Kai kurie žmonės šventėms taupo ištisus metus, kiti gi tikisi, kad darbovietė nepašykštės kalėdinių premijų. Anksčiau metų pabaiga buvo laikoma turtingiausiu laikotarpiu, nes artėjant didžiosioms metų šventėms tiek valstybinėse, tiek ir privačiose įmonėse darbuotojai bene visada gaudavo kasmetines premijas – vadinamąjį 13-ąjį atlyginimą. Šiandien darbdaviai savo darbuotojus piniginėmis dovanomis džiugina vis rečiau. Matyt, tai lemia ne tiek finansiniai sunkumai, kiek pasikeitęs požiūris. Tačiau tikrai ne visur: Tauragėje yra įstaigų, kurių darbuotojai gaus ir po kelis šimtus eurų, yra ir tokių, kurių darbuotojai negaus nieko.

Permainos jau visai netoli Lietuvos. Būtent šventiniu laikotarpiu šalyje orai pamažu keisis: temperatūra kris, vyraus mišrūs krituliai. Visgi, sniegas, tikėtina, kad atkeliaus savaitei baigiantis.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį, apie 2 val., trūko vandentiekio vamzdis pilies pirmojo aukšto patalpose. Vanduo ėmė semti Kultūros paveldo tarnybos kabinetą, sunktis pro grindis ir tekėti į pilies menes. Laimei, didesnių nuostolių išvengta.