2020 Vasario 29 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Į baigiamą rekonstruoti daugiabutį jau kraustosi pirmieji gyventojai

  • Įkelta: 2019-12-20

J. Tumo-Vaižganto gatvės 129 A daugiabutis, ankščiau vadintas namu vaiduokliu, jau kitą mėnesį priduodamas eksloatavimui

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Netoli miško stovinčio J. Tumo-Vaižganto gatvės 129 A daugiabučio rekonstrukcija jau artėja į pabaigą. Kitą mėnesį pastatas priduodamas eksploatacijai, butus jame įsigiję tauragiškiai jau perka baldus, dekoruoja savo naujųjų namų aplinką.

Tapo baltai pilku

Praėjusią savaitę darbininkai dar plušėjo paskutiniosios laiptinės butuose bei lauke. Ant greta daugiabučio plytinčios pievutės įrengta vaikų žaidimų aikštelė. Automobilių stovėjimo aikštelėje kiekvieno buto savininkas turi savo vietą automobiliui. Laiptinių duryse įrengtos telefonspynės, kieme – apšvietimas.

Pastatas apšiltintas mineraline vata ir padengtas juodomis ir šviesiai pilkos akmens masės fasado plytelėms. Pasak projektą įgyvendinančios klaipėdiečių statybų įmonės „Minestas“ direktoriaus Andriaus Eidukevičiaus, fasado apdailai pasirinktos brangesnės apdailos medžiagos.

– Jos yra ilgaamžiškesnės nei tradiciniai ekonomiški tinkuojami fasadai, be to, laikui bėgant nekinta estetinė išvaizda. Prieš pradedant darbus buvo atlikta pastato konstrukcijų ekspertizė, permūrytos sienos, uždengtas naujas stogas, – sakė pašnekovas.

Penkių aukštų pastate įrengta šešiasdešimt 32–65 kv. m ir didelių, 82–100  kv. m butų.  Anot „Minesto“ direktoriaus, per keturiasdešimt procentų butų jau parduoti.

– Butus renkasi tie, kurie nenori gyventi senuose daugiabučiuose, nori gražesnės aplinkos, mat daugiabutis – greta miško. Didžioji dalis naujakurių – jaunos šeimos, tačiau yra ir keletas vyresnio amžiaus pirkėjų, – sakė pašnekovas.

Kaina – nuo 27 tūkst. eurų

Vienoje iš daugiabučio laiptinių stovi gėlių vazonai. Jas laisto čia kone kas dieną į savo naujuosius namus atvykstantys butų savininkai. Vienas trijų kambarių butas penktajame aukšte jau apstatytas baldais. Kaip sakė šių eilučių autorę į vidų įleidęs meistras, daugiabučio kambarių interjere vyrauja balta spalva ir jos atspalviai. Apžiūrėto buto miegamajame jau stovi šviesių spalvų baldai.

– Butų šiame name kaina prasideda nuo 27 tūkst. eurų. Pigiausi – būstai penktajame aukšte su daline apdaila, jie kainuoja nuo 530 eurų už kvadratinį metrą. Vidutinio dydžio, populiariausių, butų kaina siekia 600 eurų/kv. m ir daugiau, – teigė UAB „Minestas“ įmonės direktorius.

Vienas penkto aukšto butų
Laiptinė

Daugiabutis nė kiek nebeprimena ankstesnio rausvų plytų eksterjero, vidaus išplanavimas taip pat pakeistas. Kaip sako daugiabutį rekonstravusios įmonės „Minestas“ direktorius A. Eidukevičius, didžioji dalis sienų permūrytos iš naujo, sumontuotas naujas vamzdynas, elektros instaliacija, ventiliacija. Pastatas atitinka B klasės energetinio efektyvumo reikalavimus.

Džiaugiasi šildymu

Vienas ketvirtojo aukšto butų savininkų kaip vieną didžiausių šio daugiabučio privalumą įvardijo kiekvienam butui įrengtus atskirus šilumos skaitiklius ir grindinį šildymą.

– Buto ieškojau apie vienerius metus. Šis variantas buvo vienas pigiausių, buto kaina – žemesnė nei senos statybos nerenovuotose daugiabučiuose. Buvau radęs trijų kambarių butą Miško gatvės gale, nerenovuotame name, už 34 tūkst. eurų. Jei jis būtų daroma renovuojamas, tam dar išleisčiau dar 10 tūkst., o aš tokią pat kainą, 34 tūkst. eurų, sumokėjau už trijų kambarių butą šiame, renovuotame, name. Grindys – šildomos, o kiekvienas butas turi atskirus šilumos skaitiklius. Jei noriu, išvykdamas užsuku šilumą, – kalbėjo buto savininkas.

Vyras augina dukrą, tad, pasak jo, vieta, kuriame stovi daugiabutis – viena geriausių, kokia gali būti mieste.

– Darželiai – netoli, mokykla – išvis šalia. Greta namo nevažinėja automobiliai, jokio triukšmo. Butą jau baigiame apstatyti baldais. Šiandien meistrai montuoja virtuvinį komplektą, ir būstas jau bus paruoštas gyvenimui. Tikimės sausį jau švęsti įkurtuves, – pirmadienį kalbėjo vyras.

Šeštadienį Tauragės kultūros centre vyks triukšminga Šokių studijos „Time to Move“ kalėdinė šou fiesta-2019“, sekmadienį Švc. Trejybės bažnyčioje sielas gaivins Tauragės kultūros centro lengvosios muzikos orkestro ir  gospel choro „Glorija“ koncertas „Girdėjome angelus aukštybėse“.

Prieš šventes gardesnio kąsnio ieškantiems pravartu šiandien arba rytoj užsukti į Pilies aikštę. Iš visos Lietuvos atvykę prekybininkai siūlo įsigyti naminės duonos, sūdytų lašinių, bičių produktų ir šiltų aprėdų.

Šiandien 11 val. numatytas „Dunokų“ aukcionas vėl neįvyko. Vokų atplėšimo procedūra nevykdyta, kadangi paraiškos įsigyti įmonę nepateikė nė vienas dalyvis.

Trečiadienį rajono taryba susirinko į paskutinį šių metų posėdį. Salėje buvo justi šventinė nuotaika, ant stalų puikavosi dovanos, politikų veiduose – šypsenos. Darbotvarkėje buvo numatyta sąlyginai nedaug – 20 klausimų. Tačiau jų svarstymas gerokai nusikėlė, Tarybos nariams susiginčijus dėl darbotvarkės. Metų pabaigai opozicija taip pat nepatingėjo paruošti pranešimo ir apkaltinti mero meluojant bei klaidinant visuomenę. Tad sugiedoto himno žodžiai „vienybė težydi“ greitai išgaravo politikams iš galvų. O posėdžio „vinimi“ tapo konservatoriaus Raimondo Matemaičio provokacija opozicijai: jis pareiškė, jog tie, kurie balsuos prieš vieną iš darbotvarkės klausimų, parodys, kad yra sovietizuoti. Socialdemokratai neišlaikė: vienas frakcijos narių tėškė R. Matemaičiui į akis – „tu durnas esi“.

 

Po rekordinės trečiadienio šilumos artimiausiomis dienomis taip šilta nebus, bet ir žiemiškas šaltis dar tikrai nepasirodys.