2020 Liepos 12 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Gaurės gatvės atkarpa kelia aistras

  • Įkelta: 2019-12-03
Gaurės gatvė ir AB „Modest" pastatai. Eglės Červinskaitės nuotrauka

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkėje buvo įrašytas klausimas dėl miesto bendrojo plano dalies pakeitimų. To prireikė AB „Vilkyškių pieninei“ imantis dar vieno didžiulio projekto. Tarybą klausimo svarstymą atidėjo, tačiau aišku viena: anksčiau ar vėliau kils klausimas dėl pieninei išnuomoto sklypo ir Gaurės gatvės, kurios dalis pritarus pakeitimams ateityje gali būti uždaryta. 

Dar pernai „Tauragės žinios“ rašė, kad AB „Vilkyškių pieninė“ planuoja dar vieną didžiulį projektą Tauragėje. Bendrovė 99 metams išnuomojo greta neseniai iškilusio AB „Modest“ išrūgų perdirbimo cecho esantį 2,2 ha sklypą, besiribojantį su dukterine įmone AB „Modest“ Gaurės g. ir Gedimino gatve, kadangi planuoja statybas. Preliminariais duomenimis, pieno perdirbimo gigantė ketina investuoti 30–40 mln. eurų į sūrių gamyklą ir sukurti 50 naujų darbo vietų. Tame pačiame sklype 5 metų perspektyvoje planuojamos ir administracinio pastato statybos, į kurį papildomai bus investuota 1–1,5 mln. eurų. Šis projektas jau anksčiau pripažintas regioninės svarbos projektu. Priėmus tokį sprendimą investuotojui atsirado galimybė išsinuomoti valstybinės žemės sklypą ne aukciono būdu, o tiesiogiai, kuria jis pasinaudojo.

Šiuo metu sklypas nekilnojamojo turto registre užregistruotas kaip visuomeninės paskirties. Kad ten būtų galima statyti gamyklą, sklypo paskirtį reikia pakeisti į komercinę.

Kaip teigia bendrojo plano dalies korektūros rengėjai UAB „Atamis“, planuojama teritorija – Tauragės miesto teritorijos dalis šalia Gedimino ir Gaurės g. Koreguojamos teritorijos plotas – apie 2,6 ha. Kadangi planuojama ūkinė veikla prieštarauja miesto bendrojo plano sprendiniams, numatoma pakeisti suplanuotas visuomeninės, komercinės paskirties ir inžinerinės infrastruktūros teritorijas į pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijas ir panaikinti (uždaryti) Gaurės gatvės atkarpą tarp AB „Vilkyškių pieninė“ valdomų žemės sklypų. Gatvės atkarpos galimas naikinimas (uždarymas) siejamas su regioninės svarbos projekto įgyvendinimu, t.y. pieno perdirbimo gamyklos statybomis. Pažymima, jog Gaurės g. pagrindu suformuotas komunikacinis inžinerinis koridorius nenaikinamas. Pagal poreikį teritorijos planinėje struktūroje esą gali atsirasti vidinių gatvių, privažiavimų ir inžinerinės infrastruktūros tinklas.

Kaip teigia plano rengėjai, keičiama Gaurės g. eismo organizavimo schema dėl žemo eismo intensyvumo, aplinkinių teritorijų išvystymo lygio bei gatvių tinklo struktūros, reikšmingos įtakos aplinkinių gatvių srautų persiskirstymui ar apkrovimui neturės. Naikinamos (uždaromos) gatvės atkarpos poveikis esą būtų lokalus ir nereikšmingas miesto susisiekimo sistemai ar gyvenamajai, visuomeninei aplinkai. Naujos nuovažos į Gedimino ar Pramonės g. neplanuojamos. Aplinkinių kelių/gatvių tinklas tiek bendrais kiekybiniais rodikliais, tiek ir vertinant susisiekimo galimybes, yra pakankamas ir pilnai užtikrina bendrą susisiekimo poreikį. Taip rašoma parengtame Tauragės miesto bendrojo plano dalies koregavimo projekte.

Trečiadienį savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkėje klausimas dėl Tauragės miesto bendrojo plano dalies koregavimo buvo įrašytas, tačiau meras Dovydas Kaminskas pasiūlė kol kas jį atidėti ir geriau išsiaiškinti situaciją. Vis dėlto tarybos nariai kėlė klausimus, kas inicijavo gatvės dalies įtraukimą į planą, kokių dokumentų dar reikės, kad gatvės dalis būtų uždaryta, ir kaip tai atsilieptų kitoms joje veikiančioms įmonėms. Tarybos narys Robertas Piečia replikavo, kad įgalimą gatvės ruožo uždarymą projekto rengėjai pažiūrėjo formaliai.

– Ten kuriasi verslas, investuoja pinigus, su jais niekas nesiteikė paderinti. Mes prisidengiam galiojančiom tvarkom, viešais svarstymais ir t.t. Manau, nesudėtinga sukontaktuoti ir atsiklausti ten veikiančių įmonių vadovų, – sakė jis.

Savivaldybės architektė Šarūnė Beitaitė sakė, kad gatvės savininkė yra savivaldybės taryba, ir jos teisė nuspręsti, ar gatvė bus padalijama, ar keisti jos naudojimo būdą.

– Jei plano korektūra nebus patvirtinta, Vilkyškių pieninei bus užkirstas kelias plėsti gamybą. Tiesa, ir patvirtinusi šį planą taryba turės priimti dar bent porą sprendimų minimum, taigi kol kas tik būtų atidaryti vartai ateityje tarybai nuspręsti, kad tai nebebus gatvė, o kitas naudojimo būdas, nebe susisiekimo teritorijos, – aiškino Š. Beitaitė.

Merui pasiūlius suorganizuoti susitikimą su „Vilkyškių pieninės“ vadovu, surengti apklausą tų žmonių, kurie turi verslą toje teritorijoje ar planuoja ką nors ten daryti, ir tada apsispręsti, Taryba klausimo svarstymą atidėjo.

Į posėdį buvo atvykęs interesų toje vietovėje turintis verslininkas Vytautas Norvaišas, tačiau kalbėti viešai užsiregistravęs nebuvo. Tarybos nariams diskutuojant sprendimo klausimu, pusbalsiu replikavo: „Atsidursit teismuose“. „Tauragės žinių“ duomenimis, V. Norvaišas, vystantis medienos gaminių verslą, yra įsigijęs buvusios keramikos gamyklos pastatus. Susisiekus su verslininku, jis plačiau išdėstyti savo nuomonės nepanoro, tačiau parašė: „Manau, viską perduosim prokuratūrai, tegul jie ir aiškinasi, kaip įmanoma pilnai funkcionuojančią miesto gatvę perduoti kažkokiai bendrovei. Po teismų ir visų teisinių procesų galėsim pakalbėt“.

Į avariją Lietuvoje patekę vairuotojai nuo šiol galės užpildyti elektroninę eismo įvykių deklaraciją. Vairuotojams skirtoje nemokamoje programėlėje bus galima užfiksuoti eismo nelaimės aplinkybes bei informaciją apie ją perduoti draudimo bendrovėms.

Žinant, kokia yra jūsų verslo finansinė padėtis, galima užtikrinti, kad įmonė sistemingai ir sėkmingai judėtų į priekį, nesusidurdama su finansų trūkumu. Jei finansus valdysite jūs, o ne jie valdys jus, galėsite lengviau numatyti savo įmonės ateitį ir nustatyti, kokie sprendimai galėtų būti patys efektyviausi. Buvimas informuotu taip pat suteikia galimybę lengviau padengti savo turimus finansinius įsipareigojimus ir sistemingai auginti savo verslą.

Pirmoji gruodžio savaitė prasidės žiemiškai ir peizažą nuspalvins sniegas. Deja, bet jis ilgai neužsibus, kadangi jau savaitei įpusėjus šalį apims šiltesni orai, sugrįš lietus, bus gan vėjuota.

Šį savaitgalį ne viename Lietuvos mieste sužibo Kalėdų eglės ir prasidėjo didžiųjų metų švenčių laukimas. Pirmąją kalendorinės žiemos dieną, simboliškai, miesto žaliaskarę įžiebė ir Tauragės gyventojai. Šventės metu miestą nušvietė įspūdingi fejerverkai, paskelbę ir kalėdinio laikotarpio renginių maratoną.

Po pralaimėjimo Kaune tauragiškiai atsitiesė ir namuose sutriuškino Plungės krepšininkus. Bet tai neišgelbėjo komandos. Pralaimėjimas prieš sezono lyderius „Tauragės“ krepšinio komandą RKL sezone nustūmė į ketvirtąją vietą turnyrinėje lentelėje. Šiandien tauragiškiai Kaune susikaus su KTU ekipa, o rytoj namuose laukia derbis su „Raseiniais“. 

Trečiadienis buvo paskutinė Skaudvilės seniūno Virginijaus Būdvyčio darbo diena. Vyrui lapkričio 27-ąją sukako 65-eri ir pagal naująjį Valstybės tarnybos įstatymą jis nebegali tęsti valdininko karjeros.

Kelerius metus ieškojusi patalpų, VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ pagaliau turės kur prisiglausti ir apgyvendinti visus globojamus katinėlius – jau išsinuomotos patalpos Pramonės gatvėje. Tiesa, kad katinėliai galėtų jose įsikurti prireiks, dar nemažai laiko, pastangų ir, žinoma, lėšų.

Trečiadienį iškilmingai atidaryta prieš du mėnesius į buvusį banko pastatą Vytauto g. 61 A persikrausčiusi odontologijos klinika „Implantera“. Tauragiškių akį jau nuo vasaros traukia klinikos fasadą puošianti freska, o atvėrus duris aikčioti iš nuostabos priverčia ir prabangus rytietiškas interjeras. Jos šeimininkas, burnos chirurgas Bahaa Alarbied šiemet švenčia veiklos Tauragėje dešimtmetį, o susirinkusiems į klinikos atidarymą artimiesiems, bičiuliams ir kolegoms pažėrė staigmenų – nuo sausio prie jo komandos prisijungs profesionalus plastikos chirurgas.

Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai – daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui. Kvietimui numatyta 5 mln. eurų. Paraiškos mažajai renovacijai priimamos visuose BETA regioniniuose padaliniuose iki 2019 m.  gruodžio 31 dienos.

Tokį uždavinį jau atvirai sprendžia savivaldybė. Ilgą laiką kalbos apie dviejų meno krypties neformalaus ugdymo įstaigų – Moksleivių kūrybos centro ir Muzikos mokyklos sujungimą sklandė „po kilimu“. Tačiau artėjant abiejų įstaigų direktorių konkursams tapo aišku – kandidatuojančių nebus. Be to, Muzikos mokyklos pastatui verkiant reikalingas remontas. 

Ieškant idėjos šaknų paaiškėjo, jog sujungimas buvo užprogramuotas dar nuo Moksleivių kūrybos centro steigimo. „Tauragės žinių“ žurnalistams į rankas pakliuvo 1998 m. Tarybos raštas. Juo nuspręsta: pirma – įsteigti Moksleivių kūrybos centro meno klases, antra – iki 2000 m. įsteigti meno mokyklą. Taigi, traukinys vėluoja jau 19-ka metų, o įstaigos dirba po senovei. Tačiau ar išties toks variantas, kaip sakoma, – vieni pliusai?

Vokiečiai Tauragėje įregistravo įmonę UAB „Gonas“  ir nupirko Ližių kaime stovinčius buvusios „Rosaganos“ pastatus dar 2014 metais, tačiau patalpos „snaudė“ 4 metus. Pasikeitę įmonės akcininkai akseleravo veiklą ir pernai gruodį atidarytas pirmasis žuvų perdirbimo cechas. Pradėjusioje veikti gamykloje šiuo metu dirba daugiau nei 50 darbuotojų. Produkciją Pabaltijo šalyse realizuojančiai įmonei pradėjo taip sektis, jog į verslą nutarta investuoti dar 1 milijoną eurų. Bendrovės vadovas Vytautas Kriščiūnas kreipėsi į rajono savivaldybę paramos elektros pastotės statybai. Mainais pažadėjo įkurti 15 naujų darbo vietų. Jų ketinimai ne iškart priimti išskėstomis rankomis.

Tauragės rajono savivaldybė siekia mažinti nedarbą ir skatinti verslumą. Todėl buvo sukurta priemonė, teikianti subsidijas naujų įmonių steigimui Tauragės rajone. Ši priemonė apima steigimosi išlaidų ir su tuo susijusių dokumentų paruošimo finansavimą.

Šiandien 10 val. posėdį pradėjo rajono taryba. Darbotvarkėje 40 klausimų, kuriuos svarstydami Jungtiniame Tarybos komitetų posėdyje politikai užtruko 5 valandas be pertraukų. Šiandien pirmą kartą Tarybos nariams netiekiami nei pietūs, nei kava, užtat buvo paskelbta ilgesnė – pusvalandžio pertrauka. Politikai pietavo už savo pinigus.​

Akyli tauragiškiai pastebėjo, kad prie savivaldybės garažų nebeliko anksčiau suręsto paviljono rūkoriams. Negi savivaldybėje nebeliko rūkančiųjų? – stebėjosi į redakciją paskambinęs skaitytojas.

Pernai šalyje dėmesio sulaukęs mokytojų streikas paliko pėdsaką ir Tauragėje: pedagogų bendruomenė skilo į dvi profsąjungas. Ketvirtadienį, lapkričio 28-ąją, dviejose rajono ugdymo įstaigose nuo 8 iki 10 val. nevyks pamokos. Tokiu būdu Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LMŠMPS) Tauragės rajono susivienijimui priklausančių mokyklų pedagogai išreiškia nepasitenkinimą kolektyvinės sutarties nesilaikančia vyriausybe.

Kalendoriuose paskutinė rudens savaitė. Jos metu sulauksime visko: savaitės pradžia dar bus sausa ir žvarboka, tačiau nuo antradienio temperatūra kasdien stiebsis vis aukščiau, o iš dangaus pasipils ir lietus, ir šlapios snaigės.

Per Lietuvą vilnija protesto akcija prieš numatomus papildomus mokesčius žemdirbiams. Pirmasis akcijos etapas buvo laukuose statomi žali kryžiai. Ūkininkai jau rengiasi kitam žingsniui – lapkričio 26-ąją miestų gatves užplūs traktoriai. Tauragės gatvėmis tądien riedės maždaug pusšimtis traktorių.  

Senatvės pensijos kitąmet turėtų augti sparčiau nei darbo užmokestis: planuojama, kad vidutinė senatvės pensija turint būtinąjį stažą padidės 30 eurų, nuo 365 iki 395 eurų, o vidutinė senatvės pensija paaugs 29 eurais – nuo 345 iki 374 eurų, praneša socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Laukuose žalius kryžius stato žemdirbiai, o Tauragės odontologijos centras (TOC) savo pastato prieigose Vasario 16-osios bei Dariaus ir Girėno gatvių sankryžoje iškėlė raudoną kryžių. „Kryžius sveikam protui,“ – iniciatyvos tikslą paaiškino centro vadovas Laurynas Jarutis. Taip protestuojama prieš Seime svarstomą įstatymo projektą, atimsiantį iš Odontologų rūmų licencijavimo teisę.

Jeigu norite žinoti, kiek šalta lauke, tai šiandien termometrais pasikliauti neverta. Temperatūra kurią jaučiame dėl stipraus vėjo yra apie 5-7 laipsnius žemesnė nei realioji oro temperatūra.

Tauragės krašto muziejus „Santaka” pristatė šiais metais išleistą Alfonso Čepausko kūrinių katalogą „Esaties pėdsakai”, leidžiantį giliau įsijausti į menininko kūrybą ir tuo pačiu prisidedantį prie Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ rinkinių viešinimo.

„Kartu sukurkime šventę, kuri burtų ir džiugintų visus“ – kviečia Tauragės kultūros centras, siekiantis prisidėti prie Lietuvos dainų šventės išskirtinių tradicijų puoselėjimo ir Tauragės krašto kultūrinio savitumo užtikrinimo ir jau kitąmet, birželio 5-ąją, Tauragėje planuojantis surengti visus kaimyninius rajonus subursiančią apskrities dainų šventę.

Artėjant žiemai miesto ūkį užgula tradiciniai rūpesčiai – pasiruošimas gatvių priežiūrai, valymui ir barstymui. Iškritus pirmajam sniegui ir dėl nenuvalytų gatvių padaugėjus eismo įvykių komunalininkai teisinasi „firmine“ fraze: „žiema užklupo netikėtai“. Ar taip bus ir šiemet? UAB „Dunokai“ vadovė Gintarė Rakauskienė

Vakar vakare tauragiškiai rinkosi į Kultūros rūmus, į išskirtinį labdaringą renginį „Vilties spindulys“, kurio metu Tauragės moksleivių kūrybos centro bendruomenė rinko aukas Maltos ordino projektui „Maistas ant ratų“.

Vakar pakilęs gūsingas vėjas mieste pridarė žalos. Ateities take ant trijų automobilių užvirto medis, pilies aikštėje nuvirto naujametinė arka.