2019 Gruodžio 11 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Gaurės gatvės atkarpa kelia aistras

  • Įkelta: 2019-12-03
Gaurės gatvė ir AB „Modest" pastatai. Eglės Červinskaitės nuotrauka

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkėje buvo įrašytas klausimas dėl miesto bendrojo plano dalies pakeitimų. To prireikė AB „Vilkyškių pieninei“ imantis dar vieno didžiulio projekto. Tarybą klausimo svarstymą atidėjo, tačiau aišku viena: anksčiau ar vėliau kils klausimas dėl pieninei išnuomoto sklypo ir Gaurės gatvės, kurios dalis pritarus pakeitimams ateityje gali būti uždaryta. 

Dar pernai „Tauragės žinios“ rašė, kad AB „Vilkyškių pieninė“ planuoja dar vieną didžiulį projektą Tauragėje. Bendrovė 99 metams išnuomojo greta neseniai iškilusio AB „Modest“ išrūgų perdirbimo cecho esantį 2,2 ha sklypą, besiribojantį su dukterine įmone AB „Modest“ Gaurės g. ir Gedimino gatve, kadangi planuoja statybas. Preliminariais duomenimis, pieno perdirbimo gigantė ketina investuoti 30–40 mln. eurų į sūrių gamyklą ir sukurti 50 naujų darbo vietų. Tame pačiame sklype 5 metų perspektyvoje planuojamos ir administracinio pastato statybos, į kurį papildomai bus investuota 1–1,5 mln. eurų. Šis projektas jau anksčiau pripažintas regioninės svarbos projektu. Priėmus tokį sprendimą investuotojui atsirado galimybė išsinuomoti valstybinės žemės sklypą ne aukciono būdu, o tiesiogiai, kuria jis pasinaudojo.

Šiuo metu sklypas nekilnojamojo turto registre užregistruotas kaip visuomeninės paskirties. Kad ten būtų galima statyti gamyklą, sklypo paskirtį reikia pakeisti į komercinę.

Kaip teigia bendrojo plano dalies korektūros rengėjai UAB „Atamis“, planuojama teritorija – Tauragės miesto teritorijos dalis šalia Gedimino ir Gaurės g. Koreguojamos teritorijos plotas – apie 2,6 ha. Kadangi planuojama ūkinė veikla prieštarauja miesto bendrojo plano sprendiniams, numatoma pakeisti suplanuotas visuomeninės, komercinės paskirties ir inžinerinės infrastruktūros teritorijas į pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijas ir panaikinti (uždaryti) Gaurės gatvės atkarpą tarp AB „Vilkyškių pieninė“ valdomų žemės sklypų. Gatvės atkarpos galimas naikinimas (uždarymas) siejamas su regioninės svarbos projekto įgyvendinimu, t.y. pieno perdirbimo gamyklos statybomis. Pažymima, jog Gaurės g. pagrindu suformuotas komunikacinis inžinerinis koridorius nenaikinamas. Pagal poreikį teritorijos planinėje struktūroje esą gali atsirasti vidinių gatvių, privažiavimų ir inžinerinės infrastruktūros tinklas.

Kaip teigia plano rengėjai, keičiama Gaurės g. eismo organizavimo schema dėl žemo eismo intensyvumo, aplinkinių teritorijų išvystymo lygio bei gatvių tinklo struktūros, reikšmingos įtakos aplinkinių gatvių srautų persiskirstymui ar apkrovimui neturės. Naikinamos (uždaromos) gatvės atkarpos poveikis esą būtų lokalus ir nereikšmingas miesto susisiekimo sistemai ar gyvenamajai, visuomeninei aplinkai. Naujos nuovažos į Gedimino ar Pramonės g. neplanuojamos. Aplinkinių kelių/gatvių tinklas tiek bendrais kiekybiniais rodikliais, tiek ir vertinant susisiekimo galimybes, yra pakankamas ir pilnai užtikrina bendrą susisiekimo poreikį. Taip rašoma parengtame Tauragės miesto bendrojo plano dalies koregavimo projekte.

Trečiadienį savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkėje klausimas dėl Tauragės miesto bendrojo plano dalies koregavimo buvo įrašytas, tačiau meras Dovydas Kaminskas pasiūlė kol kas jį atidėti ir geriau išsiaiškinti situaciją. Vis dėlto tarybos nariai kėlė klausimus, kas inicijavo gatvės dalies įtraukimą į planą, kokių dokumentų dar reikės, kad gatvės dalis būtų uždaryta, ir kaip tai atsilieptų kitoms joje veikiančioms įmonėms. Tarybos narys Robertas Piečia replikavo, kad įgalimą gatvės ruožo uždarymą projekto rengėjai pažiūrėjo formaliai.

– Ten kuriasi verslas, investuoja pinigus, su jais niekas nesiteikė paderinti. Mes prisidengiam galiojančiom tvarkom, viešais svarstymais ir t.t. Manau, nesudėtinga sukontaktuoti ir atsiklausti ten veikiančių įmonių vadovų, – sakė jis.

Savivaldybės architektė Šarūnė Beitaitė sakė, kad gatvės savininkė yra savivaldybės taryba, ir jos teisė nuspręsti, ar gatvė bus padalijama, ar keisti jos naudojimo būdą.

– Jei plano korektūra nebus patvirtinta, Vilkyškių pieninei bus užkirstas kelias plėsti gamybą. Tiesa, ir patvirtinusi šį planą taryba turės priimti dar bent porą sprendimų minimum, taigi kol kas tik būtų atidaryti vartai ateityje tarybai nuspręsti, kad tai nebebus gatvė, o kitas naudojimo būdas, nebe susisiekimo teritorijos, – aiškino Š. Beitaitė.

Merui pasiūlius suorganizuoti susitikimą su „Vilkyškių pieninės“ vadovu, surengti apklausą tų žmonių, kurie turi verslą toje teritorijoje ar planuoja ką nors ten daryti, ir tada apsispręsti, Taryba klausimo svarstymą atidėjo.

Į posėdį buvo atvykęs interesų toje vietovėje turintis verslininkas Vytautas Norvaišas, tačiau kalbėti viešai užsiregistravęs nebuvo. Tarybos nariams diskutuojant sprendimo klausimu, pusbalsiu replikavo: „Atsidursit teismuose“. „Tauragės žinių“ duomenimis, V. Norvaišas, vystantis medienos gaminių verslą, yra įsigijęs buvusios keramikos gamyklos pastatus. Susisiekus su verslininku, jis plačiau išdėstyti savo nuomonės nepanoro, tačiau parašė: „Manau, viską perduosim prokuratūrai, tegul jie ir aiškinasi, kaip įmanoma pilnai funkcionuojančią miesto gatvę perduoti kažkokiai bendrovei. Po teismų ir visų teisinių procesų galėsim pakalbėt“.

Šį savaitgalį ne viename Lietuvos mieste sužibo Kalėdų eglės ir prasidėjo didžiųjų metų švenčių laukimas. Pirmąją kalendorinės žiemos dieną, simboliškai, miesto žaliaskarę įžiebė ir Tauragės gyventojai. Šventės metu miestą nušvietė įspūdingi fejerverkai, paskelbę ir kalėdinio laikotarpio renginių maratoną.