2020 Vasario 29 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Antrą Kalėdų dieną – tradicinis labdaros koncertas

  • Įkelta: 2019-12-25
Gospel choro „Gloria“ archyvo nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Antrą Šv. Kalėdų dieną tradiciškai, Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje, įvyks gospel choro „Gloria“ labdaros koncertas. Kaip ir kas met organizatoriai žada ne tik turtingą Kalėdinių giesmių repertuarą, bet ir jaukią amosferą.

Kalėdinio koncerto „Tyli naktis“ metu soluos tauragiškių puikiai žinomas, Juozo Gruodžio konservatorijoje studijuojantis, Ignas Novikovas, televizijos šou „Lietuvos balsas“ komisiją savo subtiliu balso tembru stebinęs Ovidijus Budginas, neseniai prie choro prisijungusi pagėgiškė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė. Šventėje pasirodys ir šiuo metu besilaukianti solistė Vilma Krasauskaitė. Susirinkusieji turės galimybę išgirsti ir keletą kūrinių iš kitiems metams choro rengiamos oratorijos „Mesijas”.

Tradiciškai, renginio metu, bus renkamos aukos. Pernai susirinkusiųjų suaukotas tūkstantis eurų buvo skirtas Girgždų kaime (Gaurės sen.) 2019 m. sausio mėnesį nuo gaisro nukentėjusiai šešių asmenų šeimai. Koncerto klausytojų suaukoti pinigai kas met skiriami į bėdą patekusiems kraštiečiams, daugiavaikėms, nepasiturinčioms šeimoms, ligoniams.

Nors „Gloria“ choro narių sąstatas keičiasi retai, šiemet gospel choras – kaip niekad gausus. Rudenį prie kolektyvo prisijungė keturios naujos narės. Šiuo metu „Gloria“ vienija dvidešimt asmenų, tarp jų – tik keletas yra profesionalūs atlikėjai.

Koncertas „Tyli naktis“ prasideda 19 val.

Prakartė šiemet įkurdinta skvere prie Švč. Trejybės bažnyčios. Anksčiau tauragiškiai ją matydavo Pilies aikštėje. Kūčių vakarą prie prakartėlės rinkosi Piemenėlių mišias išklausę parapijiečiai.

Kalėdų Senelis sutartu laiku į susitikimą su žurnaliste „Saldumynų namuose“ atskubėjo iš Vaikų bibliotekos – ten jis vaikams skaitė pasaką. Nors susitikome gruodžio pradžioje, Kalėdų Senelio balse buvo girdėti nuovargio gaidelė. Iki Kalėdų dar tolokai, o darbų darbelių jo planuose jau tiek, kad tik spėk suktis – susitikimai su vaikučiais sudėlioti minučių tikslumu. Kad pernelyg ilgai negaišintume, uždavėme tik tuos klausimus, kuriuos atsiuntė mūsų skaitytojai.  

Šventiškai nusiteikę prie kavos sėdome su Sigitu Klymantu, Rūgalių kaime įsikūrusios laukinių ir naminių gyvūnų prieglaudos-reabilitacijos centro įkūrėju. Vyras ne tik rūpinasi apleistais, savo šeimininkų paliktais gyvūnais, bet ir atlieka švietėjišką misiją: moko vaikus jų priežiūros bei tiki užauginsiąs gamtai atsakingų jaunuolių kartą.

Šiemet nė vienas prekybos tinklas pirmąją Kalėdų dieną nedirbs, kitomis švenčių dienomis darbo laikas trumpės, kai kurie prekybos tinklai nedirbs ir sausio 1-ąją. Taigi šventiniais pirkiniais verta pasirūpinti iš anksto.

Metams besiritant į pabaigą dažną apima kalėdinių pirkinių karštinė. O kartu – nerimas, kad dovanoms ir vaišėms pinigų neužteks. Kai kurie žmonės šventėms taupo ištisus metus, kiti gi tikisi, kad darbovietė nepašykštės kalėdinių premijų. Anksčiau metų pabaiga buvo laikoma turtingiausiu laikotarpiu, nes artėjant didžiosioms metų šventėms tiek valstybinėse, tiek ir privačiose įmonėse darbuotojai bene visada gaudavo kasmetines premijas – vadinamąjį 13-ąjį atlyginimą. Šiandien darbdaviai savo darbuotojus piniginėmis dovanomis džiugina vis rečiau. Matyt, tai lemia ne tiek finansiniai sunkumai, kiek pasikeitęs požiūris. Tačiau tikrai ne visur: Tauragėje yra įstaigų, kurių darbuotojai gaus ir po kelis šimtus eurų, yra ir tokių, kurių darbuotojai negaus nieko.