2020 Sausio 25 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragiškiai užsimojo surengti regiono dainų šventę

  • Įkelta: 2019-11-22

Regiono kultūrininkai, susirinkę Tauragėje, jau aptarė būsimos šventės programą

Tauragės kultūros centro nuotrauka

„Kartu sukurkime šventę, kuri burtų ir džiugintų visus“ – kviečia Tauragės kultūros centras, siekiantis prisidėti prie Lietuvos dainų šventės išskirtinių tradicijų puoselėjimo ir Tauragės krašto kultūrinio savitumo užtikrinimo ir jau kitąmet, birželio 5-ąją, Tauragėje planuojantis surengti visus kaimyninius rajonus subursiančią apskrities dainų šventę.

Kartu su Jurbarko, Šilalės, Pagėgių kultūros ir meno atstovais Tauragės kultūros darbuotojai jau aptarė šventinės programos prioritetus, išrinko kuratorius, koordinatorius, numatė, kokias svarbiausias tradicinio meno rūšis apjungs visus meno atstovus subursianti šventė.

Projektas jau parengtas ir pateiktas Lietuvos Kultūros tarybai. Tikimasi, kad projektą iš dalies finansuos Lietuvos Kultūros Taryba, rajonų savivaldybės, šventės rėmėjai.

Kaip „Tauragės žinioms“ papasakojo Tauragės kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Rima Latožienė, Tauragės apskrities žmonės, meno vadovai, kultūros puoselėtojai svariai prisideda saugant šį reiškinį ir turi gilias tradicijas organizuojant tokias šventes. Pirmoji Tauragės apskrities dainų šventė, kurioje dalyvavo Eržvilko, Skaudvilės, Kvėdarnos, Laukuvos, Šilalės, Žemaičių Naumiesčio, Žygaičių, Gaurės ir Tauragės saviveiklininkai, daugiausia moksleiviai, buvo surengta dar 1946 m. Šventėje pasirodė skudutininkai, vaikų, moterų, vyrų, mišrūs chorai, mokinių pučiamųjų orkestras ir šokėjai. Vėliau rajono ar regioninės šventės buvo rengiamos su pertrūkiais, atgavus nepriklausomybę 2004 m. Šilalėje įvyko pirmoji Tauragės apskrities dainų šventė. 2007-aisiais ji surengta Tauragėje, 2009-aisiais – Jurbarke. Vėliau, panaikinus apskričių viršininkų administracijas, organizuoti tokių švenčių nebeliko kam.

Pasak R. Latožienės, atsiradus Tolygios kultūrinės raidos programai imta galvoti apie galimybę atnaujinti Tauragės apskrities dainų švenčių tradiciją. 2019 m. rugsėjo 17 d. Tauragėje įvyko pirmasis Tauragės apskrities kultūros centrų vadovų ir darbuotojų sąskrydis (dalyvavo 70 kultūros darbuotojų), kurio metu buvo priimtas vieningas sprendimas 2020 m. surengti apskrities dainų šventę, taip prisidedant prie dainų švenčių tradicijų išsaugojimo.

Į apskrities dainų šventę, planuojama, susirinks daugiau nei 2000 dalyvių iš Šilalės, Jurbarko Tauragės ir Pagėgių kultūros įstaigų muzikos ir meno mokyklų, švietimo įstaigų ir nevyriausybinių organizacijų.

Artėjant žiemai miesto ūkį užgula tradiciniai rūpesčiai – pasiruošimas gatvių priežiūrai, valymui ir barstymui. Iškritus pirmajam sniegui ir dėl nenuvalytų gatvių padaugėjus eismo įvykių komunalininkai teisinasi „firmine“ fraze: „žiema užklupo netikėtai“. Ar taip bus ir šiemet? UAB „Dunokai“ vadovė Gintarė Rakauskienė

Vakar vakare tauragiškiai rinkosi į Kultūros rūmus, į išskirtinį labdaringą renginį „Vilties spindulys“, kurio metu Tauragės moksleivių kūrybos centro bendruomenė rinko aukas Maltos ordino projektui „Maistas ant ratų“.

Vakar pakilęs gūsingas vėjas mieste pridarė žalos. Ateities take ant trijų automobilių užvirto medis, pilies aikštėje nuvirto naujametinė arka.

Amerikoje jau kelis dešimtmečius populiari išpardavimo iniciatyva „Juodasis penktadienis“ (angl. „Black Friday“) sulaukia prie jos prisijungiančių ir Lietuvoje. Penktadienį „Juodąjį išpardavimą“ skelbia ir Tauragės verslininkai bei žada nuolaidas ir ilgesnį parduotuvių darbo laiką.

Gyvūnų mylėtojų bendruomenę sukrėtė „feisbuko“ profilyje „Gyvūnų globa Tauragėje“ publikuoto pakelėje gulinčio šuns gaišenos nuotrauka. Anot publikacijos autorių, partrenktas šuo pastebėtas dar pirmadienį, tačiau iki šiol neatsiranda asmens galinčio pasirūpinti gaišena.