2020 Gegužės 30 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

„Tauragės“ krepšininkai ruošiasi dviem sunkioms kovoms

  • Įkelta: 2019-11-29
„Skrajojantis olandas“ Rytis Sasnauskas deda į krepšį. Komandos nuotrauka

Po pralaimėjimo Kaune tauragiškiai atsitiesė ir namuose sutriuškino Plungės krepšininkus. Bet tai neišgelbėjo komandos. Pralaimėjimas prieš sezono lyderius „Tauragės“ krepšinio komandą RKL sezone nustūmė į ketvirtąją vietą turnyrinėje lentelėje. Šiandien tauragiškiai Kaune susikaus su KTU ekipa, o rytoj namuose laukia derbis su „Raseiniais“.

Penktadienį, lapkričio 22-ąją, Tauragės „Tauragė“ išvykoje žaidė prieš Kauno „Atleto-LSU“ komandą. Šio sezono viena iš dviejų stipriausių komandų nebuvo linkusi pasiduoti, tad lygioje kovoje kauniečiai išplėšė pergalę 78:72 (25:21, 16:20, 24:19, 13:12). Rezultatyviausiai žaidė komandos lyderis Ignas Juškevičius, pelnęs 42 naudingumo balus, 26 taškus, 15 atkovotų kamuolių. 7 rezultatyvius perdavimus pridėjo Julius Kigas.

Kitą dieną laukė rungtynės namuose prieš Plungės „Olimpo“ komandą. Šiose rungtynėse tauragiškiai svečiams nepaliko jokių vilčių ir sutriuškino juos 95:60 (30:9, 21:17, 26:18, 18:16). Ignas Juškevičius surinko 28 naudingumo balus. Daugiausia taškų (21) pelnė Edvinas Lebeckas. Linas Krivickas atliko 18 rezultatyvių perdavimų.

Kaip „Tauragės žinioms“ sakė komandos vadovas Aivaras Skarbalius, Kaune tikėtasi pergalės. Tačiau teko pripažinti varžovų pranašumą.

– Penktadienį važiavome kautis su lygos lyderiais ir, neslėpsiu, norėjome pergalės. Rungtynės buvo tikrai neblogos, tačiau pabaigoje pritrūko sėkmės, prametėme keletą laisvų metimų ir teko pripažinti pralaimėjimą. Vyrai išliejo pyktį dėl nesėkmės namuose šeštadienį, sutriuškindami kovingumu pasižyminčią Plungės komandą. Smagu sirgaliams padovanoti tokią įtikinamą pergalę, – sakė A. Skarbalius.

Turėdami 6 pergales ir 3 pralaimėjimus po 9 rungtynių Tauragės komanda laikosi 4-oje turnyrinės lentelės pozicijoje, į priekį užleidusi Kelmės komandą. Šiandien komanda išvykoje susitinka su Kauno technologijos universiteto komanda. Rytoj namuose 14 val. laukia rungtynės su svečiais iš Raseinių, praėjusių metų vicečempionais – „Raseinių“ krepšininkais.

Po savaitgalio RKL rezultatyviausiu A diviziono krepšininku trečią kartą išrinko Igną Juškevičių, nors jo žvėriški 42 naudingumo taškai ir nepadėjo rungtynėse su „Atleto-LSU“ komanda, bet trūko labai nedaug. Įspūdingai atrodo ir Lino Krivicko perdavimų statistika. Atlikęs 18 rezultatyvių perdavimų, krepšininkas savo vidurkį pakėlė iki 8, kai artimiausias varžovas turi tik 5,4 vidurkį. Puikiai pasirodė Edvinas Lebeckas. Per dvejas savaitgalio rungtynes jis rinko po 18,5 taško, atkovojo po 6 kamuolius, o iš žaidimo atakavo beveik 60% taiklumu. Šeštadienį sirgalių simpatijas užkariavo Rytis Sasnauskas, kuris atmušė tris varžovų metimus ir pridėjo porą galingų dėjimų į krepšį.

 

Trečiadienis buvo paskutinė Skaudvilės seniūno Virginijaus Būdvyčio darbo diena. Vyrui lapkričio 27-ąją sukako 65-eri ir pagal naująjį Valstybės tarnybos įstatymą jis nebegali tęsti valdininko karjeros.

Kelerius metus ieškojusi patalpų, VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ pagaliau turės kur prisiglausti ir apgyvendinti visus globojamus katinėlius – jau išsinuomotos patalpos Pramonės gatvėje. Tiesa, kad katinėliai galėtų jose įsikurti prireiks, dar nemažai laiko, pastangų ir, žinoma, lėšų.

Trečiadienį iškilmingai atidaryta prieš du mėnesius į buvusį banko pastatą Vytauto g. 61 A persikrausčiusi odontologijos klinika „Implantera“. Tauragiškių akį jau nuo vasaros traukia klinikos fasadą puošianti freska, o atvėrus duris aikčioti iš nuostabos priverčia ir prabangus rytietiškas interjeras. Jos šeimininkas, burnos chirurgas Bahaa Alarbied šiemet švenčia veiklos Tauragėje dešimtmetį, o susirinkusiems į klinikos atidarymą artimiesiems, bičiuliams ir kolegoms pažėrė staigmenų – nuo sausio prie jo komandos prisijungs profesionalus plastikos chirurgas.

Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai – daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui. Kvietimui numatyta 5 mln. eurų. Paraiškos mažajai renovacijai priimamos visuose BETA regioniniuose padaliniuose iki 2019 m.  gruodžio 31 dienos.

Tokį uždavinį jau atvirai sprendžia savivaldybė. Ilgą laiką kalbos apie dviejų meno krypties neformalaus ugdymo įstaigų – Moksleivių kūrybos centro ir Muzikos mokyklos sujungimą sklandė „po kilimu“. Tačiau artėjant abiejų įstaigų direktorių konkursams tapo aišku – kandidatuojančių nebus. Be to, Muzikos mokyklos pastatui verkiant reikalingas remontas. 

Ieškant idėjos šaknų paaiškėjo, jog sujungimas buvo užprogramuotas dar nuo Moksleivių kūrybos centro steigimo. „Tauragės žinių“ žurnalistams į rankas pakliuvo 1998 m. Tarybos raštas. Juo nuspręsta: pirma – įsteigti Moksleivių kūrybos centro meno klases, antra – iki 2000 m. įsteigti meno mokyklą. Taigi, traukinys vėluoja jau 19-ka metų, o įstaigos dirba po senovei. Tačiau ar išties toks variantas, kaip sakoma, – vieni pliusai?