2020 Gegužės 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Savivaldybės rūkomojo būdelė taps autobusų stotele

  • Įkelta: 2019-11-26
Savivaldybės rūkoriai liko be pastogės, užtat gali džiaugtis pastatyta nauja šiukšliadėže. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Akyli tauragiškiai pastebėjo, kad prie savivaldybės garažų nebeliko anksčiau suręsto paviljono rūkoriams. Negi savivaldybėje nebeliko rūkančiųjų? – stebėjosi į redakciją paskambinęs skaitytojas.

Iš tiesų – keletą metų savivaldybės kieme, prie garažų, stovėjusios palaikės stoginės, suręstos iš plastiko lakštų, nebeliko. Gal tikrai visi metė šį žalingą įprotį, arba jiems tenka stovėti lauke bet kokiu oru?

Mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius atsakė: „Rūkymo vieta išliko, buvo nuimta tik būdelė, kuriai dėl mažo rūkančiųjų skaičiaus nebuvo poreikio. Būdelė buvo perduota Mažonų seniūnijai“.

Mažonų seniūnas Jonas Samoška „Tauragės žinioms“ paaiškino, kad paviljonas bus pastatytas kaip autobusų stotelė Mažonų gyvenvietėje. Tiesa, tai padaryti, pasirodo, ne taip paprasta.

– Galvojome, pastatysime, ir viskas. Tačiau paaiškėjo, kad tai padaryti bus kur kas sudėtingiau – reikia leidimų, projektų ir t.t. Daug popierizmo ir derinimų. Tikėjomės per dieną pastatyti, o prireiks, ko gero, viso mėnesio... – pasakojo jis. 

Savivaldybės Narkotikų kontrolės komisijai vadovaujantis administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius, pakalbintas „Tauragės žinių“, sakė:

– 2018 m. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento duomenimis, Lietuvoje darbovietėse rūkė maždaug 1 iš 3 asmenų. Tačiau Tauragės rajono savivaldybėje šie skaičiai gerokai mažesni, nes rūkančiųjų skaičius tikrai mažas, turbūt galima ant rankos pirštų suskaičiuoti. Ir tai sveikintina situacija, nes Tauragės rajono savivaldybė palaiko sveiką gyvenseną. Jei prieš penkmetį žmonės girdėdavo, jog savivaldybės pastate susiėjimų metu vartojamas alkoholis – dabar tai išgyvendinta.

Pernai šalyje dėmesio sulaukęs mokytojų streikas paliko pėdsaką ir Tauragėje: pedagogų bendruomenė skilo į dvi profsąjungas. Ketvirtadienį, lapkričio 28-ąją, dviejose rajono ugdymo įstaigose nuo 8 iki 10 val. nevyks pamokos. Tokiu būdu Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LMŠMPS) Tauragės rajono susivienijimui priklausančių mokyklų pedagogai išreiškia nepasitenkinimą kolektyvinės sutarties nesilaikančia vyriausybe.

Kalendoriuose paskutinė rudens savaitė. Jos metu sulauksime visko: savaitės pradžia dar bus sausa ir žvarboka, tačiau nuo antradienio temperatūra kasdien stiebsis vis aukščiau, o iš dangaus pasipils ir lietus, ir šlapios snaigės.

Per Lietuvą vilnija protesto akcija prieš numatomus papildomus mokesčius žemdirbiams. Pirmasis akcijos etapas buvo laukuose statomi žali kryžiai. Ūkininkai jau rengiasi kitam žingsniui – lapkričio 26-ąją miestų gatves užplūs traktoriai. Tauragės gatvėmis tądien riedės maždaug pusšimtis traktorių.  

Senatvės pensijos kitąmet turėtų augti sparčiau nei darbo užmokestis: planuojama, kad vidutinė senatvės pensija turint būtinąjį stažą padidės 30 eurų, nuo 365 iki 395 eurų, o vidutinė senatvės pensija paaugs 29 eurais – nuo 345 iki 374 eurų, praneša socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Laukuose žalius kryžius stato žemdirbiai, o Tauragės odontologijos centras (TOC) savo pastato prieigose Vasario 16-osios bei Dariaus ir Girėno gatvių sankryžoje iškėlė raudoną kryžių. „Kryžius sveikam protui,“ – iniciatyvos tikslą paaiškino centro vadovas Laurynas Jarutis. Taip protestuojama prieš Seime svarstomą įstatymo projektą, atimsiantį iš Odontologų rūmų licencijavimo teisę.